aitirdag 9 September WOENSDAG EN ZATURDAG. V' V BestureneoAdministratiën Afkondiging. Bekendmaking. BinnenlandscheTijdingen Be Kermis. rw PRIJS DER ADVERTENT1EN. Gewone 121', cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvanl6 regels af 1 behalve het zeg dregt. VERSCHIJNT: ABONN E M K NTS-P RIJS. Per drie maanden f 2,00. Franco per post 2,25 inzending der Advertcnliëndaagslevoren, voor lOur-e'swioro Burgemeestee en Wethouders vanZie- rikzee. Gezien de circulaire van den heer Commis saris des Iionings in deze provincie van den 28 Augustus j|.fProvinciaalblad no. 78), houdende mededeeling dat de zoogenaamde veepest zich in Zuid-Holland beeft vertoond en maatregelen omtrent den in- en doorvoer van rundvee. hebben goedgevonden: He Veehouders in deze gemeente ernstig aan te manen tot naleving van de verplig- ting tot onverwijlde afzondering en aangijte in geval zich verdachte verschijnselen bij hunne runderen vertoonen terwijl zij daarbij worden gewezjr. op het belang dat zij zelve daarbij hebben en op de nadeelige gevolgen cfie uit nalatigheid in deze voor hen te wach ten zijn in verband met art. 459461 van het wetboek van strafregt, luidende als volgt Art. 459 Ieder houder of oppasser van dieren of van melk- of slagtbeestendie ver dacht zijn van aangedaan te zijn van besmette lijke ziekte die niet dadelijk kennis daarvan gegeven zal hebben aan den Maire der gemeente, waar zij gevonden worden en die zelf vóór dat de Maire op die kennisgeving geantwoord heeft, deze dieren of melk- of slagtbeesten niet opge sloten gehouden zal hebben zal gestraft worden met eene gevangenis van zes dagen tot twee maanden en eene geldboete van zestien tot tweehonderd franken. Art. 460. Desgelijks zullen gestraft worden met eene gevangenis van twee tot zes maanden en eene geldboete van honderd tot vijfhonderd franken diegenen, die in weerwil van het verbod der regering hunne besmette dieren of beesten onder anderen zullen hebben laten loopen. Art. 461. Ingeval uit dit laten loopen onder andere beesten eene besmetting onder ander vee ontstaan is zullen diegenendie het verbod der regering overtreden zullen hebben, gestraft worden met eene gevangenis van twee tot vijf jaren en een" geldboete van honderd tot duizend franken alles onverminderd de uit voering der wetten en verordeningen betreffende de veeziekten en de oplegging der straffen daarbij gesteld. Zierikzee den 4 September 1865. De Burgemeester, B. C. CAÜ. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee, maken bekend, dat de directie der stoomboot Stad Zierikzee" wegens de thans aeerschende veeziekte heeft besloteu tot nadere tankondiging met die stoomboot naar deze fiemeente geen Blfl'DVEE te ver voeren van Rotterdam of andere plaatsen tusschen Rotterdam en deze gemeente gelegen. Zierikzeeden 8 September 1865. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. B. C. CAÜ. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. UITTREKSEL uit het verslag van den toe stand der provincie Zeeland door Gede puteerde Staten uitgebragt aan de pro vinciale Staten in de Zomervergadering van 1865. (Vervolg van ons vorig nummer.) HOOFDSTUK XI waterstaat, d. Zeeweringen en duinen. Zoo als we reeds onder litt. a van dit hoofd stuk mededeelden, bleef dit gewest in 1864 voor stormen en hooge vloeden bewaard zoodat wij te dien aanzien geene schade aan de zeewerin gen en duinen te vermelden hebben Het enz. De gewone aarde- kram-rijs- en steen- glooijingwerken tot onderhoud en verbetering van de zeedijken der calamiteuse polders met de daartoe vereischte leveringen werden in 1864 voor het tijdvak van 1 Mei 1864 tot 31 December 1864 aanbesteed voor f 298547. In het bestek dezer werken was begrepen het verhoogen en verzwaren over 200 ellen lengte van den zeedijk van den polder Nieuw Bommenede c. a.tusschen de dijkpalen 41 en 44 de verbetering van 90 ellen zeedijk van den polder Bruinisse c. a. tusschen dijkpaal 99 en de scheiding met den polder Oosterland de verbetering van 400 ellen binnenberm aan die polder tusschen de dijkpalen 15 en 20, met eetie bezanding ter breedte van 2 ellen; de verbetering van 150 ellen zeedijk aan den polder Schouwen district Borrendamme tus schen de dijkpalen 37 en 39 de verbetering van 50 ellen binnenberm op het oosteinde tot den in 1863 verhoogden bin nenberm en van 40 ellen tusschen de dijkpalen 39 en 40 aan voornoemd district de verbetering van 100 ellen lengte zeedijk aan denzelfden polderdistrict Flaauwers tusschen de dijkpalen 35 en 37 de verbetering van 205 ellen binnenberm aan den zeedijk aan Heertjes-inlaagtusschen de dijkpalen 43 en 46 behoorende tot voornoemd district. de verbooging van 200 ellen dijk aan den Deurloo-polder tusschen de dijkpalen 4 en 6; de bezanding enz. Behalve de bovengenoemde werken hadden nog de volgende bestedingen plaats te weten op enz. Op den lsten Aprilbet herstellen der schade aan de zeeweringen van den calamiteusen polder Schouwen district Langendijk toegebragt door den storm van den 22steu December des vorigen jaars aangenomen voor f 7400 Op enz. Na onderzoek van de begrooting voor 1864 van den polder Dreischoralwaar de aanleg van Vilvoordschen steenglooijing met 1260 vierk. ellen werd voortgezet maakten wij het dijksbestuur opmerkzaam op de daarin uitge trokken som voor noodmaterialen welke ons voorkwam te gering te zijn. Ook eene uitge trokken som van f650, tot het doen eener bestorting over plus minus 300 ellen lengte kwam ons gering vooraangezien daarvoor eene zoo geringe hoeveelheid steen te bekomen was dat daarvan weinig nut kon worden ver wacht. Wij verzochten liet dijksbestuur dit in overweging te nemen en ons den uitslag daarvan te melden. Genoemd dijksbestuur deelde ons later mededat bet de som voor noodmate rialen voldoende achtte aangezien de voor de dienst van 1863 aangevoerde materialen nog ten volle aanwezig waren. Wat de bestorting betrof, gaf het te kennen dat deze alben dienen moest tot verbinding van eenen smallen strek berm tusschen twee reeds bestorte lengten en tot verzwaring van den bermopsomm'ge punten bij dijkpalen 8 en 12 waarvoor de aangekochte steenen en brikken voldoende waren. Aan den polder De vier Bannen van Duive- land werd eene som van 488,59 besteed voor herstel der stormschade van 3 December 1863. Behalve de vernieuwing van 3200 vierk. ellen rijsbeslagwerd aldaar ongeveer 600 vierk. ellen Vilvoordschen steenglooijing gemaakt. Volgens opgave van het dijksbestuur van den Gouweveer en Ztlke-polder werd voor ver vernieuwing en herstelling der rijs- en glooijings- werken aan dien polder eene som van 6442,27 besteed waaronder tevens begrepen was eene som van ƒ1042,27, voor kosten van herstel van stormschade van 3 December 1863. In den loop van liet jaar vonden wij ons ge noopt den hoofd-ingenieur van den waterstaat uit te noodigen een onderzoek te doen instellen naar den toestand van den Anna-Jacoba polder. Een verslag van dien hoofd-ambtenaar deed ons zien dat de zeedijk van dien polder op ver schillende plaatsen blijk gaf van een zorgeloos onderhoud Wij deelden dit den beheerder mede en schreven hem aan te zorgen dat binnen eenen bepaalden tijd de noodige ver beteringen en herstellingen werden aangebragt. Later vonden wij nog aanleiding hem te wijzen op den toestand van den duiker dienende voor afvoer van het water van den Willem-polder op den Anna-Jacoba-poIderwelke geene waar borg opleverde voor de veiligheid van laatstge noemden en van den Kramers-polders. Hierin werd voorzien en ook in den toestand der zee wering dermate dat wij meenden daarin te kunnen berusten. De enz. (Wordt vervolgd.) De Kermis is weer daar. Zij vertoont zich niet veel anders als in vorige jaren. Wat meer variatie ware wel zoo aangenaam. Ik kan mij dus onthouden van U haar portret te leverenmaar geheel van haar zwijgen kan ik- ook niet. Wat wel het meest werd besproken is niet zoo zeer wat zij beeft maar wat zij tot nu toe mistnamelijk de Salon des Variétés van de heeren Boas en .Judels. Ueze is gisteren pas aangekomen en zal eerst met de nadagen (eigenlijk de beste kermis dagen) geopend zijn om niet vroeger dan het einde der week gesloten te worden. Het tooneelgezelschap van Boas en .Tudels is onze kermispremier. Iudien dit niet ware verschenen, de kermis had voor velen haar schoonste sieraad gemist. Aan een talrijk bezoek valt niet te twijfelen, vooral niet als hel zulk een schoon repertoire heeft als nu. Behalve de op Maandag op te voeren stukken (zie achter staande advertentie) zal ook nog gegeven worden: De Grootmoeder, ÜSoratFïX De Verwarring en anderen. Herinnc-t men zich daarbij het kuustgenotdat het talentvolle spel van de dames Corijn en teablai:olies van de heeren Judels Bamberg en Morijn te smaken gafmen zal dan ongaarne de gelegenheid verzuimen om dit weder te ge nieten. De matinées en soirees in do concertzaal ten huize van den Sociëteit houder Zantvoort die ten vorigen jaro zoovee! genoegen hebben verschaft zullen dit nu wel niet minder doen, daar het gunstig bekende gezelschap van Sauvlet en Buziau door hem weder is geëngageerd en nu nog met talrijker personeel. Eene goede aanwinst, tocli mogen wij noemen de tenorzangeres die zeer los en bevallig de chansounettes en romances weet voor te dragen, terwijl er nu ook twee komieken zijn. De zaal is zeer smaakvol versierd en ook bet daarbij gevoegde lokaal grooter dan ten vorigen jare. Aan een druk bezoek valt niet te twijfelen hetgeen die matinees en soirées dan ook ten voile verdienen. Hanslustigen kunnen daar ook volop genieten want Zatur- dagMaandag en Donderdag za! de zang door een bal afgewisseld worden. Der dumine Hans is zeer ziker eene regt aardige chansonette en de voonhagt er van allerliefst en toch velen vvensclien met mij dat men daarvoor iets anders in de plaats geve daar het voor de getrouwe bezoekers der matinées en soirées vervelend begint te worden. Ten vorigen jare toch werd die chunsouneue door MadIle. Sauvlet verdienstelijk en vele malen gezongen. Het zelfde geldt de chan sonnette „Allez vous au concert" Iets kun-t rijks zooals het trommelspel van den jeugdigen tamboer zal men wel gaarne eiken dag hooren. In de sociëteit Concordia doet zich het gezelschap Uhlenliop hooren. De heer Vermunt is nu veel beter dan ten vorige jare geslaagd. Liefelijke muzijk zooals harp en guitar en strijkinstrumenten die kunnen geven door zang en komische voordragten afgewisseld, houdt het publiek daar aangenaam bezig Het ruime lokaal zal telkens wel vol bezoekers zijn en de heer Vermunt alzoo zijne zorg beloond zien om bet kermisgenot te verhoogen. Aan straatzangers en orgelmuziek zal het ook niet ontbreken. Niemand behoeft om tiit te genieten een voet buiten de deur te zetten zij komen u getrouw°opzoeken, misschien meerdan u lief is - doch dan u getroost met ,,'t is maar- eens kermis in het jaar Overigens wenschen wij de kermis alles goeds en ook O die dit leest. Men schrijft uit Deventer van 5 dezer. De veestapel verkeert in onze omstreken in zeer gunstige omstandigheden Nocit var kensziekte noch eenige ziekte onder het rund vee is tot dusver waargenomen. Men meldt uit Harlingen van 5 dezer. Hoezeer in alle gevalleD omzigtigheid noodig is, en hoe men onwillens ja geheel onschul dig en tegen de bedoeling in een ander groot onheil kan berokkenen bleek dezer dagen. Een huisknecht had de aardigheid om geheel onverwacht de meid in de keuken eene kip voor te houden waardoor deze zoodanig schrikte dat zij (althans tijdelijk) krankzinnig is geworden. De rivier heeft 11. Zaturdag te Hardinx- veld weder een slagtoffer geëischt. Twee jongelieden in het varen onbedrevenwaren met een schuit met hoepels op het water tegenover een kribwerk gekomensloeg het vaartuig om de een sprong bij tijds naar den wal; de ander die daartoe niet in de gelegenheid wasverdronk. De droefheid der moeder te schetsen, die in hem een braven zoon en kostwinner verliestis niet mogelijk.

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1