N.u TO ntnraag 2 September 1805 WOENSDAG ENZATURDAG. BestureneuAdministratiën Bekendmaking. NOTIFICATIE. Afkondiging. PRIJS DER AD V E RT E N T IE N. Gewone 12l't cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan 16 regels af 1 behalve helzegelregt. VERSCHIJNT ABONNE M E NTS-P BIJ S. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25 [nzending derAdverlentiëndaagstevoreri, voorlQure'smora Burgemeester en Wethouders vanZie- rikzeemaken bekenddat de begrooting dezer gemeente voor het dienstjaar 1866 zoo als die heden den Gemeente-Raad is aangeboden ,.va?i nu aj tot den 12 September e> hter lezing ligt op de secretarie ten raadhuize en tegen betaling der kosten ver krijgbaar gesteld wordt ingevolge de wet. Zierikzee den 28 Augustus 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. VEË-ZI ERTE. De Gedeputeerde Staten van Zeeland, Overwegende dat in dit Rijk even als in Engeland zich eene besmettelijke ziekte onder het rundvee heeft geopenbaard welke het nemen van maatregelen tegen hare versprei ding noodzakelijk maakt. Gelet op art. 19 alsmede op artt. 2 4 en 18 van het reglement tot voorkoming van de verspreiding der longziekte onder het rundvee in deze provincie doen te weten dat door hen in hunne vergadering van hedenis vastgesteld het geen volgt Art. 1. De bepalingen van het reglement tot voorkoming van de verspreiding der long ziekte onder het rundvee in deze provincie zijn ook op voorschrevene ziekte van toe passing. Art. 2. Alle bijzondere vergunningen, door Gedeputeerde Staten krachtens art. 18 van voorschreven reglementverleend worden ingetrokken zoodanig dat de in- en aanvoer van rundvee alleen en uitsluitend zal mogen plaats hebben aan de kaaijen der havens van Middelburg, "Vlissingen, Zierikzee, Tholen St.-Philipsland, Goes, Fort Bath Colijnsplaat Breshens Neuzen en Walzoorden, alsmede voor zoo veel het uit België inge voerd wordende rundvee betreft, langs al dedoor den Koning tot den invoer van accijns-vrije goederen in de regterlijke kan tons Sluis Oostburg Axel en Hulst aange wezen kantoren wegen en heerbanen. Art. 3. Het verder vervoer van de in voorschrevene havens enz. aangevoerde run deren zal niet mogen plaats hebben dan op bijzondere vergunning van den heer commis saris des Koniugs in deze provincie of van de door denzei ve nader aan te wijzen burge meesters. Dit besluit treedt in werking met den dag zijuer afkondiging. Hetzelve zal door de zorg van Burgemeester en Wethouders in al de gemeenten der pro vincie worden aangeplaktterwijl hetzelve voorts in het Provinciaal blad zal worden opgenomen en afdrukken van hetzelve zullen worden gezonden aan het provinciaal geregts- hof, den procureur-generaal bij dat hof, en, door diens tusschenkomstaan de ambtenaren van het openbaar ministerie bij de arrondis- sements-regtbanken en 'aan de kantonregters in de voormelde kantonsvoorts aan den provincialen directeur der directe belastingen in- en uitgaande regten en accijnsen in Zee land aan den kommanderenden Officier der Maréchaussee in dit gewest en aan den provincialen Veearts der eerste klasse te Mid delburg ter mededeeling elk wat hem be treft aan de daarbij betrokken ambtenaren brigades-kommandanten en erkende Veeartsen. Gegeven te Middelburg den 25 Augustus 1865. De Gedeputeerde Staten voornoemd R. W. van LIJNDEN, Voorzitter. S. van der SWALME Griffier Afgekondigd en aangeplakt te Zierikzee den 30 Augustus 1865. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. EOSeZlERTE. De Commissaris des Konings in de pro vincie Zeeland Gelet, op het besluit van Gedeputeerde Staten van den 25 dezer no. 81 (Provin ciaal blad no. 76) en op art. 4 van het re glement tot voorkoming van de verspreiding der longziekte onder het rundvee in Zeeland (Provinciaal blad no. 108 van 1851); Heeft goedgevondenmet intrekking van de dezerzijdsche besluiten van den 19 Feb. 1857 A no. 739 (Provinciaal blad no. 23) van den 23 Mei 1861 A, no. 6139/2 van den 31 dier maand A, no. 6398/® (Pro- vineiaal blad no. 61) en van denl4Junij jl. A, no. 6864/', (Provinciaal blad no. 57), te bepalen dat de vergunning tot het vervoeren van rundvee, op de in art. 4 van het bovenver meld reglement bepaalde wijze zal worden verleend voor het vee aangebragt in de haven van Vlissingen door den Burgemeester dier gemeente in de haven van Zierikzee door den Bur gemeester dier gemeente in de haven van Tholen door den Bur gemeester dier gemeente in de haven van St. Philipslanddoor den Burgemeester dier gemeente in de haven van Goes door den Burge meester dier gemeente in de haven van Fort Bath door den Burgemeester dier gemeente in de haven van Colijnsplaat door den Burgemeester dier gemeente in de haven van Breskena door den Bur gemeester dier gemeente in de haven van Neuzen door den Bur gemeester dier gemeente in de haven var. Walzoorden, door den Burgemeester var, Hontenisse voor het vee uit Belgie ingevoerd wordende in de gemeenten Sluis St. Anna ter Muiden en Heille door den Burgemeester van Sluis in de gemeenten Eede en St. Kruis door den Burgemeester van Aardenburg in de gemeenten IJzendijke en Waterland kerkje door den Burgemeester van IJzendijke in de gemeenten Sas van GentPhilip pine OverslagWestdorpe en Zuiddorpe door den Burgemeester van Sas van Genten in de gemeenten Clinge Koewacht en St. Jansteen door den Burgemeester vail Hulst blijvende het verleenen van vergunning tot vervoer van het in de haven van Middelburg aangebragt veeaan den Commissaris des Konings voorbehouden. Dit besluit zal in het Provinciaal blad worden geplaatsten door de zorg van Burgemeester en Wethouders in al de ge meenten der provincie afgekondigd en aan geplakt worden. Voorts zullen afdrukken van hetzelve worden gezonden aan de Burgemeesters van Vlissingen Zierikzee, Tholen St Philipsland, Goes, Fort Bath, Colijnsplaat, Breskens Neuzen, Hontenisse, Sluis, Aardenburg, IJzendijke, Sas van Gent en Hulst ter uit voering en aan den provincialen directeur dei- directe belastingen in- en uitgaande regten en accijnsen in Zeeland aan den komman derenden officier der koninklijke maréchaussee in dit gewest en aan den provincialen veearts der eerste klasse te .Middelburg, ter mede deeling elk voor zoo veel hem aangaat aan de bij de zaak betrokkene ambtenaren brigade- kommandanten en erkende veeartsen. Middelburg den 26 Augustus 1865. De Commissaris des Konings voornoemd R. W. van LIJNDEN. Afgekondigd en aangeplakt te Zierikzee den 30 Augustus 1865. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Niet officieel gedeelte.) Openbare Kaailsver^adering gehouden te %ierikzee (leii SS Augustus IS65. Voorzitter mr. B. C. Cau. Secretaris mr. J. P. N. Ermerins. Afwezig de heer Landsknegt met kennis geving. De geloofsbrieven met bijlagen der onlangs herkozen raadsleden S. G. Nauta van der Grijp mr. J. W. D. van Dongen P. C. Landsknegt en dr. Id. Goemans en van het nieuw benoemd lid R. Koole worden gesteld in handen der heeren mrs. Fokker Moolen- burgh en de Crane tot onderzoekwaarop de vergadering eenige oogenblikken wordt geschorst. Na heropening rapporteert n-.r. Fokker namens de commissie ad hoedat daartegen geene bedenking beslaatzoodat tot hunne toelating besloten is>( waarvan aan Gedeputeerde Staten en aan den heer Lands knegt, die afwezig is, alsmede aan den heer Koole zal worden kennis gegeven. Wordt medegedeeld eene missive van Ge deputeerde Staten houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot afstand om niet van ge meentegrond aan J. de liaan. Voor kennis geving aangenomen. De rekening der dienstdoende schutterij over 1864 wordt gesteld in handen der heeren jhr. de Jonge Moolenburgh en Zuurdeeg ten fine van rapport. Op een verzoekschrift van jhr W. M H. de Jonge tot afkoop van het tiendregt op de landen in den polder „de Verbrande Man" tegen den penning XX, bedragende 854,60 jeelen Burgemeester jen Wethouders mede, jat hun na onderzoek gebleken is dat adres sant alleen liet netto provenu zonder vcilings- kosten en blokgeld geraamd heeft. Dit is echter niet de eenige reden, waarom zij het aanbod niet kunnen aannemen. Zij zouden ook niet tegen den penning XX maar wel tegen den penning XXV willen afstaan hetgeen eene som van f 1147,50 zou bodragen. Na discussie wordt in omvraag gebragt 1. het adres zoo als het daar ligt hetwelk wordt van de hand gewezen 2. het amendement van den heer Moolen burgh, om met adressant in schikking te treden, om zijn aanbod to verhoogen in di« mate dat de kosten van veiling en het blokgold bij de berekening in aanmerking komen maar in geen geval tegen den penning XXV hetwelk wordt afgestemd o. het voorstel van Burgemeester en Wet houders hetwelk wordt aangenomen. Op voordragt der directie der brei- en naaischool wordt in plaats van mevr. douairière van Vrijberghe geb. de Wittot mede- directrice over die school benoemd mevr. de Cranegeb. van Vrijberghe. Komt ter tafel een adres van den heer A. van IJsselsteijn tot de uitdieping der nieuwe haven bij den zaagmolen de Zwaluw, welke adressant wenscht af te breken om aldaar eene groote bergplaats van steenkolen te stichten dat die uitdieping noodzakelijk is om er zeeschepen van een diepgang van 14 a 15 voet te kunnen doen lossen dat hij bereid is de kosten eener losplaats of embarcadère te dragen doch wenscht dat de kosten van uitdieping en de daarstelling eener geschikte ligplaats voor schepen benevens het stellen van meerpalen op den dijk tot meering der schepen geschiede voor rekening der gemeente. Adressant wijst voorts op het belang dat de gemeente bij zijn handel welke grootendeels in transito handel bestaat heeft. Hierna wordt de discussie geopend waarbij de Voorzitter namens Burgemeester en Wet houders mededeelt dat deze niets liever hadden gewild dan een gunstig voorstel bij het adres te voegen doch dat zij dit niet konden daar het aan belangrijke bezwaren onderhevig was als gepaard gaande met groote kosten- hinderend voor de andere schepenin het belang van een bepaald individu en dat voor schepen van 14 voet diepgang over een breedte van 12 el al de slibben zouden moeten worden opge ruimd. Na discussie wordt op voorstel van mr. Fokker besloten de stukken ter visie te leggen voor de leden opdat ieder in staat zou zijn om zoodanig deskundige als hij zal goedvinden te hooren ten einde in eene volgende vergadering met kennis van zaken in deze te kunnen spreken. Tegen dit voor stel had gestemd de heer van der Vliet. Namens de commissie adhocwordt bit monde van mr. Moolenburgh verslag uitge- bragt op de rekening der gemeente over 1864 en die van het burgerlijk armbestuur over 1864 strekkende tot goedkeuring be houdens enkele ondergeschikte punten, die de Voorzitter zooveel mogelijk wederlegt en waaraan voor zooveel zulks zal kunnen ge volg zal worden gegeven. Daarop wordt gelezen en goedgekeurd het concept besluit fc >t voorloopige vaststelling der gemeente reke ning in ontvangst op /"100022.315 in uit gaaf f 95617.99 in goedslot f 4404.325 hetwelk aan Gedeputeerde Staten met de rekening in duplo en bijlagen ter goedkeu ring zal worden gezonden.

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1