DE SPOORBOOT L BOASSON m Middelburg Buitenlandsche Tijdingen Haard- en Kagchelkolen. Zeetijdingen. een oogenblik bedacht te hebben eerst zijne paketten naar luinne bestemming (Lith) bren gen en kwam daarna onmiddelijk terug deed den zwerm in een bijenkorf plaats nemen dat natuurlijk nog al met eenige moeijelijkk'den gepaard ging, en kon eerst toen ziek in het bezit der brieven stellen. LI. Woensdag is in de Kursaal te Ostende liet volgende voorgevallen. Het orch -st speelde een potpourridie met de Brabtmconne eindigde. Hierbij liet een lieer een Antwerpenaar een gefluit hooren. Een officierde zoon van den baron Chazal minister van oorlog geeft den fluiter een slag in liet aangezigt. Deze verdedigt zich en geeft den slag terug. Men kan zich voorstellen dat hierdoor eene groote opschudding werd te weeg gebragten daar alles in het bijzijn van een groot publiek is voorgevallen zoo zal eene gewapende ontmoeting tusschen beide heeren wel onvermijdelijk mogen geacht worden. Nader verneemt men dat liet duel niet is achterwege gebleven Zaturdag in den vroegen morgen hebben kapitein Chazal adjudant des konings en baron Depret gevochten Eerst genoemde werd ligt aan den palm derregter- band gekwetsten wil Je het duel voortzetten doch de getuigen duldden dit niet. De lieer Depret bleef ongedeerd en gaf zijn leedwezen te kennen het Belgische volkslied in de kurzaal te Ostende te hebben beleedigd. Ter laatstgenoemde plaatse deed het publiek een manifestatie tegen het onwel voegelijk gedrag van den beer Depret men zong nl. verscheidene malen de Brabanc.orme. BUI TSC HL AN D. Voor een paar dagen had het volgende voorval in de nabijheid van Weenen plaats. De vermaarde koorddanser Antoni stond gereed zijne kunstverrigtingen aan te vangen op een strak gespannen koord 00 voet boven den beganen grond toen liet eensklaps brak. De kunstenaar had de tegenwoordigheid van geest om liet uiteinde, waarop bijstond, bij zijn val zoo stevig te vatten dat hij bleef hangen en slechts eenige ligte kwetsuren bekwam. Men beweert dat de oorzaak van liet breken van het koord aan kwaadwilligheid moet worden toegeschreven. De justitie doet ijverig onderzoek naar de ware oorzaak van het ongeval. Uit Frankfort wordt de volgende ka- rakterestieke trek van Engelscli patriotismus medegedeeldDingsdag avond bezocht de prins van Wallisin gezelschap van prins Frederik van B.essen liet koffijhuis Concordia in Bockenbeim en nadat hij dit bad verlaten kocht een Engelschman den stoel waarop zijn toekomstige koning gezetenen het glas waaruit, hij gedronken had voor ver scheidene ponden sterling. Wederom zijn treurige tijdingen van zware branden in verschillende gouvernementen ontvangen. Te Hommel in dat van Mohiloff braken er drie bijna gelijktijdig uiteen van welke het prins Paskewitch toebelioorend stadsdeel geheel vernielde. In liet gouver nement Pultawa werd de groote linnenweverij van prins Bariantinsky te Dotroff, eene modelinrigtinggeheel eene prooi der vlam men de schade waarvan op 240,000 roebels geschat wordt. Eene groote suikerfabriek nabij Lublin trof liet zelfde loten eindelijk iswat een vorige brand nog van de stad Bossieni had overgelaten door een nieuwen brand zoo ten eenenmale verwoestdat zij denkelijk niet weder opgebouwd maar door de inwoners verlaten zal wordenom zich te Jaurburg aan de Niemen te vestigen. In Perziëzoo verhaalt een Duitscli dagblad is men zoo ingenomen met den onlangs aldaar aangelegden telegraaf, dat de dames in verschillende Perzische steden in plaats van gouden broches en andere kleino diën thans armbandenbracelettenenz. van telegraafdraad dragen. FRANK RIJ K. Voor eenige dagen werd jh de Opéra Comique te Parijs Marie opgevoerd. Op het oogenbiik dat Mai'ie door haren vader werd vervloekt vernam men plotseling uit een der loges een doordringenden gil. Eene dame had dien kreet uitgestort en viel in onmagt. Bij onderzoek bleek dat deze dame een generaals dochter is Marie genaamd die omdat zij met een tweede luitenant, en alzoo beneden haren stand is gehuwd door haren vader voor eenige jaren overleden verlaten it geworden en sedert zijne vergiffenis niet heeft kunnen verwerven. Men kent thans het aantal slagtoffers welke de cholera in Egypte heeft geëischt. Te Alexandrië, dat 200,000 inwoners telt, stierven 1 2,000 mensclien in Caïro met eene bevolking van 400,000 inwoners 30,000 en in' het overige Egypte 40,000in het geheel derhalve 82,000 menschen in den tijd van 40 dagen. Te Marseille heeft de cholera thans weinig onheil aangerigt daar gelijk de bladen nit die s'ad melden sedert de laatste weken dagelijks niet meer dan drie vier vijf tot tien menschen daaraan gestorven zijn. Te Parijs heerscht de eigenlijke cholera volgens sommige berigten nietmaar de zoogenaamde cholerine, waaraan vele personen lijdende zijn. G H O O T-B R 1 T T A N N I EN Te Londen is den 1 7 dezer eene groote hoeveelheid ziekelijk vleesch in de Wliite- Chapel-vvijk in beslag genomen. Het was vee van Walthamstow niet ver van deze hoofd stad en er schijnt in den laatsten tijd een groote aanvoer uit die plaats aan de armere klassen in bovengenoemde wijk gesleten te zijn. Volgens liet Memphis Bulletin van 25 Julij heelt zich sedert eenigen tijd ook in Amerika eene ziekte onder de paarden,runderen en varkens geopenbaard, waardoor eene menigte van dat vee in korten tijd bezwijkt. Het lijk van lord C Douglas een der slagtoffers van de bestijging van den Matter- horn is eindelijk gevonden. De ongelukkige viel van eene hoogte van 8000 voet. Zijn eene been had hij geheel verloren en zijn hoofd was letterlijk in de borst gedrukt. - Te Higher Brixham heett een enkele graankorrel zeventien volle halmen voortge- bragt, die te zamen 1360 graankorrels bevatten. Elke korenaar was vier duim lang en hield gemiddeld tachtig korrels. Er zijn nog eenige bijzonderheden bekend geworden omtrent bet verbranden van de stoomboot Glasgow, kapitein Manning. Op Zondag morgen 30 Julij jl had men New- York verlaten met eene groote vracht katoen en kaas en 250 man aan boord. Alles ging goed tot 10 ure toe. toen er een man over boord viel die in staat van delirium tremens was gekomen. Naanwelijks was de beweging die er door veroorzaakt werd eenigzins bedaard of liet geroep weerklonk van „brand brand 1" Onmiddelijk werden de gestvengste maatregelen genomen om de orde te hand haven toen Ie twaalf ure een schip werd gezien op acht mijlen afstands en men er met volle stoomkracht beenspoedde. Zoo als men weet was het vreemde schip de Rosamond die het geredde scheepsvolk op de Eric over- Is ragt. MLuiistnieuws- IIet Af scheids-Concert van den lieer C. Eisner. Op Vrijdag 18 dezer gaf de heer C. Eisner zijn afscheids-concert. Gelijk wij verwacht hadden was de opkomst van het publiek buitengewoon talrijk. De concertgever onder vond daarbij de medewerking van verdienste lijke dilettanten van het Mannenkoor „Loctor et Emergo" en van den heer Ezerman. Ook zijn zoon de jeugdige Carl Eisner gaf nog eene sclioone proef van zijne talenten als pianist. Het was iets zeer eigenaardigs dat het concert besloten werd met een solo- quartet(Abschiedsklllnge) dat door den heer Eisner en drie zijner kinderen werd gezongen nadat de heer Eisner eenige woorden tot afscheid aan het publiek had gerigt. Dit werd met een herhaald „er iebe hoch" door j de mannenzaogvereeoiging beantwoord. De Voorzitter dier zangvereeitiging bragt ten slotte een hartelijken afscheidsgroet aan den heer Eisner. Onze stemming was niet zoo blijde als doorgaans een concert veroorzaakt- Het was alsof ons werd aangezegd. dat wij een groot verlies leden. Dat twaalftal jaren ging onzen geest voorbij, Hoe treurig stond liet met het muzijkale leven geschapen toen de heer Eisner hier zijne betrekking aanvaardde. Hoe wist hij als met een tooverslag dat leven uit zijn doodelijken sluimer op te wekken; Weldra ontwaakte hij velen mnziikale lust. en werd men als bezield door zijn ijver Hij mogt zich in steun en medewerking van velen verheugen. De naam van Eisner werd weldra ook buiten ons eiland en onze provincie met lof hekend en de gevierde Zeeuwsche mu- zijkfeesten leverden voor hem de schoonste laanweren op en deden zijne groote talenten als muzijkdirecteur helder uitblinken. Gpen wonder dan ook dat het hem is mogen ge- lakken zijne betrekking voor eene meer voordeelige te verwisselen. Zijn rUste'ooze ijver en zijne talenten verdienen dit ten volle. Het is daarom ook de wenseli van ons hart, dat zijne verwachtingen niet beschaamd wor den maar dat zijn ijver ginds een niéuwen prikkel zal erlangen en zijne talenten op hoogen prijs zullen worden gesteld. Cns zal het steeds eene groote vreugd zijn zoo dik wijls wij zijn naam met lof vermeld vinden en vernemen mogen dat voorspoed en vreugde zijn en der zijnen deel is. Wij twijfelen niet of zijn ]7jarige zoon, die reeds zooveel be looft zal hem steeds tot eer blijven strekken en zijne talenten steeds meer en meer ont wikkelen. Zal de heer Eisner Zierikzee nooit kunnen vergeten de toonknnstminnaren zullen steeds gaarne dien verdienstelijken directeur gedenken aan wien zij zoovee! kunstgenot verschuldigd zijn. Moge zijne plaats weldra alhier naar wenscb vervuld zijn en de nieuwe directeur ook nieuw leven en nieuw genot op muzijkaal gebied bier brengen. JONGSTE TUBINGEN. Parijs 21 Augustus. De Moniteur meldt, dat een berigt uit Mexico van 25 Julij de tijding bevestigt der overwinning van 850 Belgen onder van der Smissen op Arteaga behaald waarbij 165 gevangenen zijn gemaakt. Advertentlën. Bij mijn vertrek van hier naar Groningen zeg ik bij deze aan alle mijne Vrienden en Belangstellenden een har telijk. vaarwel I Ik dank u allen voor de vele bewijzen van opregte deelname en vriendschapzoo ruim van U genoten. ZioriJcxee stal mij onvergetelijk blijven. „God zij met U allen." j Zierikzee, 20 Augustus 1865. CARL EISNER, Muzijkdirecteur te Groningen. Bij Vonnis der Arrondissements- Règtbank te Zierïkzee van den 12 April 1864 in hooger beroep bevestigd bij Arrest van het Provinciaal Geregtshof in Zeeland van den 31 Januarij 1865 is het Huwelijk bestaan hebbende tusscben WILLEM JOHANNES de GRAAF Smid wonende te Zierikzee en MARIA SLEGTzonder beroep wonende te Zierikzee door Echt scheiding; ontbonden verklaard. Voor Uittreksel De Procureur voor den Eischer geoccupeerd hebbende Mr. J. W. D. van DONGEN. berigt dat hij heden en morgen bij den Heer van OPPEN te spreken of te ontbie den is, tot het aannemen van GOEDEREN/ voor zijne VerwcriJ in .Zijden en Wollen Stoffen in alle kleuren alsmede in Copsetten volgens vereischten bij hem gemaakt. 5UTIR- fPuilee soort.) In LOSSING: bet Schip Fransiscus Kapt. Akkerman, voor rekening van M. F. C. de KATER. van Middelburg zal op Donderdag den 24 Augustus varen van Middelburg naar Zierikzee ten 6 ure en terug ten 3 ure, en op Dingsdag den 29 en Woensdag den 30 Augustus van Middelburg; via ï'holi-bi naar Zierikzee en alzoo terug. Brouwersha ven Gearriveerd. 18 Aug Henrietta H. Johnson New-Castle Rotterdam. 18 Sehyryd C. SeagillRuncorn Dordt, 19 Assiduous, R. NesbittShields, 19 Den Kleine Henrich D. Meijerdiorek, Jviktout beiden naar Rotterdam. 21 Medea ("Eng. yacht) B. IJ. Hartley, Brielle Londen. (Bijlegger 21 Asia, T. Nutshorn Akyab Rott. 19 Uitgezeild Sara (st) J. H. Stuit, DordtLonden, 20 JohannaA. VerduinRotterdam Batavia. Beurs- en flarktberigten Prijzen der Effecten te Amsterdam, deo 19 Augustus 1865, Nedcrl. Nederl. Bank Werkei. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Nederl Hijp.-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligatien. O ligafcien. Obligation hij Hope en (To. dito 1828/29 Oert. 1840 Spoorweg-Actien. Aandeelen 1835. Obligatien Ï859. Oostenrijk. Obligatien Met. Oude. dito dito djto Rente Amst. dito Nationale Mexico. Obligatien. Griekenl. Obligatien Geld!. 1825. Turkije. Binnenl, Obligatien geblev. k. 4 pOt. - Belgié. Spanje. Portugal. Rusland. Polen Pruissen 8 4 nt 4'/, 2 2'/f 8 5 5 6 6 5 5 2»/., 5 5 5 3 5 31% 72!,, 960, 39 46"/,. 191 v. f 59'V, 30'3,, 80% (54'/. 227 Ifl ROTTERDAM 14 Augustus. Tarwe. Zeeuws. Vlaams, en Overm was slechts matig aangevoerd en bragt bij den aanvang der markt voor de puikste kwal. iets meer op. Goede en puike van 8,50 tot 9 mindere van 7,25 tot f 8,25. Rogge. Overm. Zeeuws, en Vlaams, n. van 5,70 tot 6,30. Gerst Zeeuws, winter van 3.90 tot ƒ4,60; dito zomer van 3,75 tot f 4,25. ■Haver. Inh korte van 3,50 tot 4,50: lange van f 2,75;tot 3.90. Erwten. Zeeuws, blaauwe kleine van 7 tot 8. Paardrnboo- nen. van 6 tot 6,50. MEEKRAP. De aanbiedingen waren rui mer dan vorige week en daar in enkele gevallen lagere biedingen werden aangenomen was de handel iets levendiger. Vervoer-Middeïen. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg van Rotterdam Woensdag 23 'smidd. 12,30 j Woensdag 23 'smorir, 9,15 Donderdag 2-i 'smorg. 6, Donderdag 24 lojso De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Pan Vlissingen t Pan Rotterdam desmaandags woensdags l desdingsdags donderdaggen en vrijdags 'a.morg. tenfiurej zaturd'smorg. 10u.20 mii? De Diligence rijdt van Zierikzee aan het JTotel van Peen des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des morgens teo 12 ure voor de afvaart ven Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2