DE SPOORBOOT Aclvertentiën. Beurs- en Marktberigteu Burgerl .Standte Zierikzee. Zeetijdingen. V ervoer-Middelen. cholera aldaar meerdere uitbreiding kreeg den 2 dezer telde men daar 384 dooden. De handel stond er schier geheel stil. JONGSTE TIJDINGEN- Florence 16 Augustus. Officieel is het besluit afgevaardigdwaarbij quarantaine van 7 dagen wordt gelegd op alle schepen die uit de Fransche havens der Middellandsche zee komen ter zake van de te Marseille bestaande cholera. Het ministerie heelt de Overheden der Italiaansche eilanden gemagtigd tot het nemen van dergelijke maatregelen voor alle schepenvan het vasteland komende. Bevallen van een' Zoon T. M. KOOLE—Bal Zierikzee, 18 Augustus 1865. m Voor de vele bewijzen van deelneming betoond hij het overlijden van den Edel Achtbaren Heer I. IIOCKEbetuigt de ondergeteekendeook namens hare Einde- ren haren opregten dank. Noordgouwe M. ALEGOED 17 Augustus 1865. Wed. I. IIocke. De Notaris Mr. C. van dek LEK de CLERCQ zalten verzoeke van W. J. de GRAAFFpubliek verkoopen Op Maandag 4 September 1865 des mid dags 12 ure, in het Logement van den Heer M. Augustijn te Zierikzee. Een WOONHUIS en ERF zijnde eene SlTllüOEItMjr staande en gelegen in de Korte Sint-Janstraat te 'Lierikzee, wijk D no. 351. Een PAKHUIS en ERE aldaar, wijk C, no. 118. Een PAKHUIS en ERF in de Lange Sint-Jansland aldaar wijk C no. 243. Een WOONHUIS en ERFin de Pieter- celiestraat aldaar, wijk C, no. 369. En op Dingsdag 19 September 1865 des voormiddags 9 urevó<5r voorzegde Smederij Eene partij HUISRAAD HAARDEN KAGCIIELS HAARDSTELLEN en ander IJZERWERK mitsgaders eenige SMIDS GEREEDSCHAPPEN. van Middelburg zal op Donderdag den 24 Augustus varen van Middelburg ten 6 ure en terug ten 3 ure. 14 16 16 17 County of Renfrew, M. NicolBau- joewangie Rotterdam. Heuriëtte Elizabeth Susanna, A. Meij- boom Batavia Schiedam. Alexandrine, C. K. Vagt, Riga, Sara, (st) J. II. Stuit, Londen, beiden naar Moerdijk. Per het schip Henriëtte Elizabeth Susanna, zijn als passagiers van Java aangebragt de heeren T. A. F. van der Valk echtgenoot en 5 kinderen J. Roelofs 2de luitenant der infanterie een gepasporteerd onderofficier en 8 militairen. Prijzen der Effecten te Amsterdam. deu^i7 Augustus 1865. Nederl. Nederl. Baak Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijudic. Nederl Hijp.-liank. Belgié. Cert. bij Rothschild. Spanje. Obligation. Portugal. O ligatien. Rusland. Otiligatien bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Polen. Aaudeelen 1835. Pruisseu. Obligatien 1859. Oostenrijk. Obligatien Met. Oude. dito dito dito Rente Ainst. dito Nationale Vlexico. Obligatien. Griekenl. Obligatien Geldl. 1825. Turkije. Binnenl. Obligatien Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee Van den 17 Augustus 1865. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. gebler. k. 4 pCt, ■i'l, 31"/, li 721,a i 9öl,j 3'/, 4", 39 'l, a 46 't„ S 5 6 191 O, 5 r ■6 60 2Ua s 80"/,, 63";, a 3 s 46'%„ Oude Tarwe 1864 8,00 Nieuwe dito 1865 - 7,50 Afwijkende dito - 0,00 Z.-Zomer dito - 0,00 Ordinaire dito - 0,00 IPaardenboonen 6,00 Witte boonen - 12,00 |Bruine dito Gr. Erwten Groene dito Winter- Gerst Zomer-dlto Haver - 5,80IGele dito -4,25 -3,75 -3,00 Koolzaad [Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad - 12,50 - 0,00 - 7,50 - 0,00 - 13,00 - 00,00 - 0,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 17 Augustus 1865. Teelt 1864. Twee en een,lstekvv. blank 20,50a Twee en een, middelb. dito - 19,50 4 Twee en een mindere dito - 00,00 4 Een en een 1ste kw. 'blank - 20,50 4 Een en een middelb. dito - 19,50 a Een en een mindere dito - 00,00 4 Onberoofde j 1ste kw. blank - 20,50 4 Onberoofde middelb. dito - 19,50 4 Onberoofde mindere dito - 00,00 a Mullen. - 0.00 a Middelbare dito - 0,00 4 21,50 20,00 1 00,00 21,50 S 20,00 t> 00,00 21,50 x. 20,00 4, 00,00 0,00 S- 0,00 hoonden echtgenoot De slotscène speelt dan voor het hof van assiseswaar een Berryer van het maaksel des heeren Girardin er in slaagt de vrijspraak van den beschuldigde te verwerven, die daarop met de weduwe van den gebuohden echtgenoot in het huwelijk zal tredenmaar door haar daarin belemmerd wordtdoordien zij den inhoud van een flescbje met strychnine of Pruisisch zuur binnen slikt en zich tilzoo door een ontijdigen dood aan de armon onttrekt van hem die haar minnaar was tij.'ens hij het niet mogt wezen. Dit slot vond men zoo zonderling, dat de directie den heer de Girardin verzocht het te wijzigen. Hij schrapte daarop de géheele laatste acte en zóó komt het dat het stuk nu eindigt met de twee pistoolschoten en den minnaar de gelegenheid feitelijk ontnomen isom in eene latere acte van den dood te herrijzen. De weduwe van dr. Couty de Ia Pom- mernis (dezer dagen hertrouwd) en haar min derjarige zoon hebben met vergunning van den keizer en krachtens dekreet in het bul letin des Lois opgenomen hunnen familienaam veranderd in dien van Noai. De letterzetters der boekdrukkerij van den heer Bouvier te Poissy hebben hun werk gestaakten verklaard den arbeid niet te zullen hervatten vóór dat de vi ouwen (ietterzetsters) van de werkplaats verwijderd zijn. - Bij de verkiezing voor leden van den gemeenteraad te Bergères werden bij de eerste stemming negen vrouwen met den burgemeester aan het hoofd verkozen laatst genoemde die waarschijnlijk den zin dezer onderscheiding begreepheeft onmiddelijk zij i ontslag ingediend. Den 10 dezer moest te Marseille een doodvonnis voltrokken worden. Het schavot zou verrijzen op hot veld Saint-Michel doch de bewoners der wijk kwamen nadrukkelijk hiertegen op. Toen wees de maire het Pharo een groot veld als plaats van teregtstelling aan maar generaal d'Aurelle de Paladures kommandant der militaire divisie te Marseille, verzette zicli tegen het oprigten van het schavot op een exercitieveld der troepen. De veroordeelde wacht nog steeds Te Ancona zijn wanordelijkheden ont staan inzonderheid ten gevolge van gebrek aan arbeid maar de directeurs der militaire en maritieme genie hebben zich belast met ieder die zich aanbiedt werk aan de forten en in de haven te verschaffen. Eenige dagen geleden werd een burger op de straat door liet gepeupel aangevallenals beschuldigd van vergiftigde poeders in de stad verspreid te hebbenmaar weldra werd hij door de veiligheidswacht uit de handen zijner aanval lers bevrijd. Ce generaal Cialdini is te Ancona aange komen om de meest gepaste maatregelen voor den gezondheidstoestand der troepen van de bezetting te nemen terwijl op den spoor- weg van Bologna naar Ancona en Brindisi de afscheiding der van Ancona komende rei zigers is voorgeschreven alsmede dat het oponthoud der treinen in die stad zoo kort mogelijk wezen zal. GROOT-BRITTAN N I EN. Sonthey die jl. Woensdag de drie kinderen zijner bijzit vermoordde, schoot Donderdag avond te Ramsgate zijne vrouw en dochter dood van welke hij zich jaren verwijderd had gehouden als bevond hij zich in het buitenland en zal daarvoor teregt staan raar aanleiding der uitspraak van den plaatselijken jury doch volgens eene mede- deeling van den minister van binnenlandsche zaken kan Southey nu eerst in Maart e. k. teregt staan terwijlwanneer hij te Londen Item wegens nalatigheid gestraft had een kogel door het lijf gejaagd die waarschijnlijk diens dood veroorzaken zal. Verscheidene kolommen van de Times zijn gevuld met mededetfingen aangaande de i Geziekte, De Weener correspondent van dat blad zegt dat de rundveepest sedert lang in Oostenrijk geheerscht heeften voor een paar jaren hare verwoestingen aanrigtte in Hongarije en Gallicië. De heer Joseph Mavor een welbekend veearts meerit een afdoend geneesmiddel voor do kwaal te hebben ge vonden. Sommige bladen bevelen steeds de inenting aan. In Amerika staat de neger-quaestie nog steeds op den voorgrond. Generaal Palmer de militaire kommandant in Kentuckyheeft eene publicatie uitgevaardigdbehelzende dat allen negersdie gemeldeu staat zullen ver laten de vrijheid zal worden geschonken. De slavernij is namelijk aldaar nog niet bij de wet afgeschaft. Het gevolg der kennis geving is geweestdat omstreeks 60,000 kleurlingen de grenzen zijn overgetrokken. Ook in andere staten is de constitutionele wijziging, waarbij de afschaffing der slavernij wordt vastgesteld nog niet door de wetge vende magt bekrachtigd. Het gouvernenement heeft opgehouden met de verdere afdanking der soldaten. In de verschillende garnizoenen van het Zuiden zijn nog ongeveer 200,000 man gecanton- ueerd. De katoen-voorraad in handen der regering is bijna verkocht maar de hoeveel heid door de Geconfedereerden overgeleverd, heeft in de verte het cijfer niet bereikt waarvan men gesproken had. Uit Washington wordt berigt dd. 28 Julij. „Het nieuws uit Mexiko is van eenig belang. Het Juaristische opperhoofd Cortinas die zijn hoofdkwartier op den oever van den Rio-Grande heeft opgeslagen heeft positief bevel ontvangen van generaal Steele kom mandant van liet Federale garnizoen van Brownsville, om zich rustig te houden, en Cortinas heeft zich wijselijk daarnaar geschikt. De vrees voor de ernstige gevolgen die voor hem en de zijnen zouden kunnen voort- vloeijen uit eenige daad van openbare vijand schap heeft hem voorzigtig gemaakthoewel men hem verwijt dat hij herhaalde stroopben- den op den Mexicaanschen oever heeft ont scheept, die zich na de volbragte razzia in Texas terugtrokken. Uit Matamoros en Brownsville verneemt men dat vele officieren en soldaten der Geconfedereerden onder welke de generaals Shelby, Magruder, Hood en Hampton, den Rio-Grande zijn overgestoken en in keizerlijke dienst zijn overgegaan. In Zuid-Carolina lijdt de bevolking nog voor een groot gedeelte gebrek. Die van Noord-Carolina verkeert in zeer slechte stem ming en dreigt openlijk de aanhangers der Unie en de vrije negers op te hangen, zoodra de troepen het land zullen hebben ontruimd. Geheel het Zuiden koestert dezelfde gevoelens en de tegenstanders van het Federale bestuur hebben de meeste kansen bij de aanstaande verkiezingen. Uit Galveston wordt berigt dat er 1 Julij bevelen zijn gegeven van wege den Imperialistischen kommandant van Matamoros, dat aldaar 35,000 man keizerlijke troepen zouden worden gelegerd. De reden van deze concentratie is zegt mende wensch om de bewegingen der Federalen te Browns ville in het oog te houden, Onder het opschrift: „Een consult in de zee," verhaalt de Evening Star het volgende Iemand die een proces tegen een onwiiiigen schuldenaar voerde baadde zich in zee. Daar zag hij plotseling zijnen practizijn voor zich rijzen die insgelijks baadde en kort te voren ondergedoken was „Zeg eens,riep de eersle hem toe hebt gij hel bevel tot inhechtenisneming van Burth bewerkstelligd „De zaak is in orde antwoordde de practizijn terwijl hij weder onderdook, en zijnen client proeven zijner zwemkunst vertoonde. Sedert vernam deze niets verder van de zaak tot dat hij de declaratie van zijnen zaakwaarnemer ontving waarin-onder anderen te lezen stond „Consult in de zeeover de in hechtenis neming van Burth 8 Shilling." Bij het office Reuter te Londen zijn berigten ontvangen uit Konstantinopel van den 3 dezer, in welke gemeld wordt dat de VAN 11 TOT EK MET IS AUGUSTUS 1865. Geboren. Een zoon van C. J. Vermunt en P. Formenoij. Eene dochter van L. Formenoij en H. v. Meurs. Eene dochter van J. Geleijnse en K. v. Zuijen, Een zoon van A. J. Ribbens en J. W. Viersma, Gehuwd- K. van der Valk, jm. en L. Slager, jd. Overleden. A. C. Neerhoutoud 10 m.z, L. A. Meliefste oud 2 m. d. N de Vos, oud circa 19 m d. J. Brandenburgoud ruim 9 m. z. S. M. A. Schoonen oud 2 j. d. Brouwershaven Gearriveerd. 14 Aug. Mathilde J. Jörgensen Frederik- stad Dordt. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg can Rotterdam Zaturdag 19 'smorg. 10,30 j £aturdag 19 'smorg. 7, Zondag 20 11,30 Zondag 20 8,15 De diligence rial van Zierikzee 2 uur na de afvaart dér stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen t Van Rotterdam desmaandags, woensdags I desdingsdags donderdagen en vrijdags'smorg. ten8urel zafcurd'smorg. 10u.20 min De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Veen des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des morgensten 12 ure voor de afvaart vsn Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos beschuldigd ware geworden van de moortien aldaar gepleegd, dan zijne zaak door bet hof van assises van het September-kwartaal zou zijn behandeld geworden. Aangezien hij aan niet minder dan vijf inenschen het leven be nam zal het echter aan geene gelegenheid ontbreken om hem te veroordeelendoch indien de wet eischt dat bij eerst in Maart gevonnisd zal worden wegens eene misdaad te Ramsgate begaan dan kan hij niet wel in September te Londen de doodstraf ondergaan voor moordenvroeger door hem in die stad gepleegd. Een sapeur Curry genaamd en 22 jaren oud heeft te Chatham zijnen officierdie

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2