DE SPOORBOOT AFSCHEIDSCONCERT Buiten) andsche Tijdingen Ingezonden Stukken. Advertentiën. CARL EISNER, Burgerl.StandteZierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten Vervoer-Middelen. I 1 Be. toeneemt zoodat hij spoedig denkt zijne dienst te kannen hervatten. (Mak. H. en Adv. BI.) DUITSCHL AND. In Oostenrijk had in een tent een zon derling voorval plaats. Een Engelschman van een zeer achtenswaardig uiterlijk was namelijk zoo getroffen door de kunsten van den kleinen gomelastieken man dat hij toen deze hij het einde der toeren zich verheugde in een warm applaudissementplotseling zijne plaats verliet met een echt Engelsch phlegma de barrière overstapte en den kleinen kunsten maker op den voet naar de kleedkamer volgde. Daar verklaarde hij onmiddellijkdat hij hem wilde adopteeren en hem tot eenig erfgenaam van zijn naam en zijn vermogen wilde maken indien de kleine man zich zou verbinden zijne halsbrekende toeren nimmermeer uit te voeren, 't Is vreemdmaar nogtans waar dat die goinelastieke man zooveel liefde voor zijne kunst had dat hij het aanbod van de hand wees en zijne ouders zoowel als zijn vak trouw wilde blijven. Met tranen in de oogen verwijderde zich de heer van den lOjarigen jongeling, dien hij echter vooraf, als eene herinnering aan dit uur, eene bank noot van 1000 p. st. in de hand had gestopt. Die edelmoedige Engelschman «doopt gevaar verschrikkelijk lastig te worden gevallen indien hij zich weder in zoodanige inrigtingen vertoont. G lx O O T-B RITTANN I EN. Volgens eene correspondentie uit Iiio- daneiro, te Londen ontvangen, is de strijd, die don tl Junij op de Parana heeft plaats gehad zeer lievig gexveest. De slag is ge leverd een weinig beneden Corrientes op de hoogte van de kleine rivier Kiachuelo. Eindelijk" zoo schrijft men „weet Lopez xvaaraan hij zich te houden heeft omtrent den moed van die Brazilianenwelke hij zoozeer minachte. Den 11 Julij, tegen S ure 's morgens, bemerkten de Braziliaansche schepen ten ge tale van negen dat eene vijandelijke flotille de rivier afkwam. Zij bestond uit 8 stoom schepen elk met eene drijvende batterij. Binnen weinige oogenblikken waren zij binnen bareik en het vuur xverd geopend. Maar de Paraguayers daalden nog verder stroomxvaarts af en gingen zich op de hoogte van Kiachuelo onder bescherming stellen van eene batterij van 22 stukken die zij op den linkeroever van den Parana hadden opgerigt. Daar de stelling die de vijand thans had ingenomen, zeer gunstig voor lien wasverkeerde de Braziliaansche vloot een oogenblik in dringend gevaardoch had haar behoud te danken aan den gezagvoerder van de Amazonas, die door zijn koelbloedigen aanval de kans deed keeren. Na een hardnekkigen strijd waren 's avonds ten zes ure vier der vijandelijke schepen of gezonken of buiten gevecht gesteld, terwijl de vier andere ontkxvamenvan de acht batterijen vielen er vijf in handen der Brazilianen en gingen er drie te gronde. De laatsten verloren dén schip en twee honderd man aan dooden of gewondenvan de Para guayers waren er ruim 2000 gesneuveld of gewond. Toen Lopez die tijding vernam moet hij gezegd hebben Wat kan Paraguay een verlies van een 3000 man en vier schepen schelen. Verder is de stad San Borja door den vijand terstond ingenomen." In de Provinciale Drentsche en Asser Courant van 25 Julij ji. komt onder de ingezonden stukken een verslag voor van de vergadering van 't Nederlandsch Onderxvijzers- Genootschap te Zierikzee. Wij meenen onze lezers geen ondienst te doen het slot van dit verslag betreffende den rid door Schou wen hier mede te deelen Een zeer eigenaardig genot stond ons te wachten. Vijf en veertig landbouwers hadden hunne equipages ten dienste van de leden der ver gadering gesteld om ze een rijtoertje te laten doen over het eiland Schouwen. Het heerlijkste weder begunstigde dit uit stapje en de afrid met de Zeeuwsche speel- wagentjes die van achteren met bloeijende klaver en welriekende lucerr. beladen en ver sierd waren tot versnapering van de moedige rossen die ons over 't eiland zouden voeren maakte éene schilderachtige vertooning Zee- gezigten, landgezigten rijke landerijen duin- gronden bosschen en kreeken met duizende rondvladderende piepende schreeuwende en bontkleurige vogels bezetaangenaam gelegen dorpen zilteplassen hooge sterke dijken oude kasteelen lommerrijke buitenplaatsen en boeren hofstedenvuurtorens en zeewerken gaven allen als om strijd aanleiding tot afwis seling en het voeren van aangename gesprek ken. Ook de landelijke bevolking gaf door 't uitsteken van vlaggen vriendelijke groete en woorden van hare deelneming de ondub- belzinnigste bewijzen. De welige akkers met allerhande vruchten waaronder de meekrap en 't vlas geen geringe plaats bekleeden waren aangenaam te aanschouwenmaar leverden ook tevens het bewijs op dat de Zeeuwsche landbouwer op de hoogte blijft der wetenschap. Maar wat zal men nu 't eerste roemen de aangename kennismaking met den landbouwenden stand in Zeeland die op zulk een lioogen trap van beschaving staatof de gulle ontvangst van allen die ons opwachtten in de verschillende dorpen die xve op onzen weg naar Brouwershaven doortrokken. Ook de hoofden der besturen van de gemeenten gaven blijken van de meeste belangstelling en zal het verblijf in den lieven tuin van den burgemeester te Renesse nog lang bij allen in aandenken blijven. Te Brouwershaven aangekomen werden we op het stadhuis door den burgemeester verwelkomd waar ons wel willend inzage werd verleend van eenige manuscripten waaronder de handteekening van Willem den Zwijger en Jacob Cats. Daarna in de kerk school en andere inrig tingen rondgeleid bij welke gelegenheid ons tevens de voor Zeeland zoo belangrijke plant „de meekrap" xx-erd vertoond werden we onthaald op een keurig collation waarbij de grootste geestdrift voor 't gulle onthaal de meest vriendschappelijke toon bleef heerschen. De tijd vloog echter onder 't genot van ver- versching en versterking heen en al te spoedig werden we opgeroepen, om langs de schilder achtige dreven van BommenedeZonnemaire en Schuddebeurs naar .Zierikzee terug te keerenwaar we in het Parklust de gele genheid hadden ons nog eenige oogenblikken tot afscheid te vereenigen. Hartelijken dank zijn wij dus voor de ge noeglijke dagenin Zierikzee en omstreken doorgebragt verschuldigd aan allen die daartoe iets hebben bijgedragen en de herin nering aan al de vriendschappelijkheden daar aan ons bewezen zal ons gedurende ons geheel leven bijblijven en een bron zijn van genot en vreugde vooral ook voor den onderwijzer die op het eiland Schouwen heeft gezien en ondervonden dat de belangstelling in den onderwijzersstand steeds toeneemt en dat zijne pogingen om 't volksgeluk te be vorderen waaraan zijn geheele leven dan ook is toegewijd, meer en meer op den regten prijs worden gesteld. Kerknieuws. Zierikzee 10 Augustus. Weinig hadden wij gedacht, toen wij in ons vorig verslag dei- feestviering van onzen oudsten leeraar met zooveel blijdschap mededeelden dat een dei- vorige leeraren dezer gemeente ds. J. Tichler, dit feest met zijne tegenxvoordigheid opluisterde, thans de allerdroevigste tijding van het over lijden van den heer Tichler te moeten melden. Op Dingsdag namiddag omstreeks 2 ure ver trok zew. van hier naar het Zijpe begaf zich aldaar op de Middelburgsche stoomboot alwaar zew. door eene beroerte werd ge troffen aan de gevolgen waarvan zew. den volgenden morgen omstreeks 6 ure te Rot terdam overleed. Groot was de ontsteltenis en de droefheid, xvelke de tijding van dien plotse- lingen dood alhier te weegbragt. Tot in het diepst der ziel schokt ons dit onverwacht afsterven eens mans wiens naam hier steeds met eerbied en liefde werd genoemd en xvierrs regtschapen- heid en ijver voor de zaak van Christus verre boven onzen lof verheven is. Met innigen weemoed zal het steeds herdacht wordenhoe zew. zich op zijn laatsten levensdag nog in deze gemeente bevond. Wij zenden eene vurige bede ten Hemel om sterkte en troost voor zijne diep bedroefde xveduwedia op ontvangst der verpletterende tijding te Leijden zich terstond naar Rotterdam begaf en daar haren echtgenoot stervende vond. Men kan zich wel eenigzins al het aandoenlijke en treurige voorstellen xvelke het onverwacht afsterven van zulk een hoogvereerd en veel bemind man als ds. Tichler wasveroor zaakte doch dit onder woorden te brengen vermag men niet. Hiervan zijn wij ten volle verzekerd dat zijne nagedachtenis bij allen, die hem kenden, in zegening zal zijn. (ictroUwd J. J. RIBBENS en J. C. PIETER. Zierikzee 9 Augustus 1865. Algemeene Kennisgeving. Overleden te Croydon Engeland de Heer JAMES CULLENin den ouderdom van 81 jaren diep betreurd door zijne Echt genoot en Kinderen. 1 Augustus 1865. Eenigs Kennisgeving. W&p- De- G. C. DROOGLEEVER FORTUIJN betuigt zijnen harte- lijken dank voor de ondervonden be langstelling bij gelegenheid zijner Gedachte nisviering op 6 Augustus jl. van Middelburg zal op Dingsdag den 15 en Woensdag den 16 Augustus (varen van fflid- delburK via Tliolen naar Zierikzee en alzoo terug en op Donderdag den 24 Augustus van ffüiflrielburyr naar Zierikzee ten 6 ure en terug ten 3 ure. te geven door op Vrijdag: 18 Augustus» I8Ö5 in de CONCERTZAAL. VAN 4 TOT EN MET 11 AUGUSTUS 1865. Geboren. Een zoon van J. Zonruiter en C. van Beveren. Eene dochter van J. van Lier en P. van Schendel. Eene dochter van D. v. d. Wekken en H. Neerhout. Een zoon J. Janse en E. Phernambucq. Gehuxvd- J. J Ribbens jm. en J. C. Pieter, jd. C. J. Elsevier, jm. en J. v. d. Pelde, jd. G. Verkaart, jm en M. de Bie jd. Overleden. C de Waard oud ruim 8 m.z. A. Ringelbergoud 3 m.z. D. J. Brandenburg oud 86j. wed. A. de Vries A. Evertse oud 19 d.z. S, van Huizenoud 9 m. z. M. C. Strooband oud 12 w d. H. J. v. d. Have. oud 9 d. d. W. Timmermansoud 4 m.d. T Brouwershaven Gearriveerd. 8 Aug. Gothenburg, (st.) J. Hus, Gothenburg, 8 DordrechtF. H. A. Loos Batavia beiden naar Rotterdam. 10 Sara (st.) J. H. StuitLouden Dordt. 10 Robertus HendrikusR. LI. Mulder Rotterdam Batavia. 10 UitgezeildBilderdijk A, Viëtor 10 Hugo Grotius I. Immerzeelbeiden naar Batavia. 10 Tollens B. Verhagen New-York allen van Rotterdam. Per het schip Dordrecht kapit. F. H. A. Loos zijn als passagiers van Batavia aange- bragtde heeren Xock maj. der inf.echt genoot en 6 kinderen Clingnetechtgenoot en 4 kinderen Jansen Parker de Jonge Broekman Harinkx de twee jonge heeren Cantervisser mevrouw Meijer 2 gepaspor- jeerde onderofficieren en 6 militairen. Prijzen der Effecten ta Amsterdam. den 10 Augustus 1865. Nedorl. Belgié. Ntjderl. Bank Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Nederl Ilijp.-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligatien. Portugal. O ligatiea. Ruslaad. Oüligatien bij Hope en Co. dito 182S/21) Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Aandeelen 1835. Obligatien 1859. Oostenrijk. Obligatien Met. Oude. dito dito dito Rente Amat. dito Nationale Obligatien. Obligatien Geldl. 1825. Binuenl. Obligatien geblev, 4 pCt, 8 4 2U3 2'A Polen. Pruissen. Mexico. Grielcenl. Turkije. fi 5 4 5 8 5 2U, 5 5 5 3 5 62'% 72',, 96'., 38'(8 46'% 191 '/j f 39' 30% 79% 63% 23 4-7'3A., Middenprijzeii van de volgende artikelen te Zierikzee van den 10 Augustus 1865. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 18647,75 Nieuwe dito 1865 - 8,00 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter- Gerst Zomer-dlto Haver De Ned Mudde. Paardenbooncn 6,00 Witte boonen - 12,00 0,00 Bruine dito - 13,00 - 0,00 Gr. Erwten - 0,00 - 6,00 Groene dito - 7,50 - 5,80 Gele dito 0,00 - 4,25 Koolzaad -13,00 - 3,80 Zaai-Lijnzaad - 00,00 - 3,00 Slag-Lijnzaad - 0,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 10 Augustus 1865. Teelt Twee en een,Istekw.blank Twee en een, middelb. dito - Twee en een mindere dito - Een en een 1ste kw. blank - Een en een middelb. dito - Een en een mindere dito - Onberoofde, Istekw. blank - Onberoofde middelb. dito - Oixberoofde mindere dito - Muilen Middelbare dito 1864. 20,504 19,50 a 00,00 4 20,50 4 19,50 a 00,00 4 20,50 4 19,50 4 00,00 a 0.00 4 0,00 4 21,50 20,00 "S 00,00 21,50 c 20,00 00,00 21,50 20,00 00,0(1 0,00 0,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg van Rotterdam Z&turdag 12 'smorg, 6, Zondag 13 6, A D beke patei 186; den prov wore direc fine Zaturdag 12 'smorg. 10,30 Zondag 13 'smidd. 12,30 De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der atoomboot vau Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2