N.° 60. Zaturdag 29 «lulij 1865 WOENSDAG ENZATURDAG. Besturenen Administration Oproeping. Kennisgeving. Bionenlandsche Tijdingen PRIJS DER ADVERTENTIE N. Gewone 12*1, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan 16 regels af 1 behalve hetzegelregt. VERS C HIJNT: ABONNEMENT S-P P.IJ S. Per drie maanden f2,00. Franco per post f 2,25 Inzending derAdverlenlïèndaagslevorenvoor lOure'smor Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee roepen bij deze op sollicitanten naar de betrekking van tweeden Huif-Onderwijzer aan de eerste Burgerschool in deze gemeente, waaraan eene jaarwedde van f 250 wordt verbonden om zich met overlegging van stukken bij den Burgemeester voor den 15 Augustus aanstaande, daartoe aan te melden Zierikzee, den 26 Julij 1865. De Burgemeester B. C. CAÜ. De fung. Secretaris LÓEWER. Burcembester en Wethouders van Zie- rikzee maken bij deze aan de ingezetenen bekend dat de Rekening dezer gemeente oner liet dienstjaar 1864 ingevolge de wet van heden af gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de Secretarie is nederge- legd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld. Zieriizee den 26 Jnlij 1865. De Burgemeester, B. C. CAU. De fung. Secretaris LÓEWER. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te 'Zierikzee brengt ter kennis van belang hebbenden dat van heden gedurende 14 dagen, in hare gewone Vergaderkamer in het Tele- graafgebouwter inzage liggen de navol gende handels-berigten Accounts relating to Trade and Navigation of the United Kingdom for the Month ended gl'ie March 1865 and Three Months ended 31'" March 1865. Idem for the month ended 30"> April 1865 and Four Months ended 30"1 Apri' 1864. Berigt über den Handel und die Schiffahrt von Königsberg im jahre 1864, Hamburg's See-Schiffahrt und Rhederei im jahre 1864. Zierikzee28 Julij 1865. De Kamer voornoemd H. A. van IJSSELSTEIJN Voorzitter. J. C. PILAAR Secretaris. (Niet officieel gedeelte.) Openbare Raadsvergadering greltouden te Zierikzee den 88 JuIIJ IS05. Voorzitter rar. B. C. Cau. Secretaris P. J. Loewer commies-griffier. Afwezig de beer van der Grijp met ken nisgeving. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Tot zuivering der notulen deelt de Voor zitter mede, dat de 10 aan den schipper, die water heeft gehaaldals vergoeding geheel zijn uitgekeerd. Worden medegedeeld 5 missives van Ge deputeerde Staten begeleidende a. het goedgekeurd Raadsbesluit tot nadere regeling van de jaarwedde van den hoofd onderwijzer op de school voor meer uitgebreid lager onderwijs. b. idem ris boven jaarwedde van den 2den hulponderwijzer op de le burgerschool. c. idem tot het beschikken uit den post van onvoorziene uitgaven over f 38,35 voor reiskosten eener commissie. d. idem als boven over 10 voor gewaar borgde schade aan een schipper voor het halen van water en 20 tot suppletie der particuliere bijdragen voor reiskosten der oud krijgers en e. het goedgekeurd kohier van den hoofde- lijken omsiag over 1865 aan welk een en ander de noodige executie is verleend, hetgeen voor notificatie wordt aangenomen. Aan den heer C. Eisner wordt op zijn verzoek tengevolge van vertrek naar elders met uit. Aug. eervol ontslag verleend als stads- muzijk-onderwijzer met dankbetuiging voordeop het gebied der toonkunst bewezen diensten. De Voorzitter vraagt namens Burgemeester en Wethouders magtiging tot oproeping van sollicitanten naar die betrekking op dezelfde voorwaarden. Een der leden gaf zijn verlangen te kennen dat eenige bepaalde verpligtingen op den te benoemene zullen rusten daar de tegen woordige titularis voor zijne jaarwedde niets behoefde te doen. Wel was hij steeds be reidwillig om als kapelmeester bij de schutterij zijne diensten te verleenen maar verpligt was hij daartoe niet. Een ander lid vereenigt zich daarmede doch acht tevens tractements- verhooging wenschelijk. De Voorzitter vindt geene termen tot tractementementsverhooging hij wil nogtans als de andere leden het ook dienstig achten aan de toelage de betrekking van kapelmeester verbinden. Wordt besloten de oproeping op dezelfde voorwaarden te doen met bijvoeging van eenige verpligtingen betrekkelijk de schutterij. Wordt gelezen een verzoek van J. de Haan om de vigting van zijnen muur uitkomende in het Bedcteweeg eenigzins te veranderen waartoe hij een klein stnk gemeentegrond zou behoeven hetwelk in handen van den architect is gesteld die daarop gunstig heeft gead viseerd. Burgemeester en Wethouders stellen mitsdien voor: 1. dit stukje grond, niet meer voor publiek gebruik bestemd te verklaren en 2. aan den adressant af te staan het ver langde sink gemeentegrond onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten en verpligting dat iiij de muur 2 el zal optrekken. Aldus be sloten. Op een adres van de firma Nardten Luckerhoff tot uitstel voer de aflevering der gasklok tot 26 Augustus wordt na mededee- ling des Voorzitters, dat de commissie der gazfabriek daarop is geboord en daartegen geen bezwaar beeftgunstig beschikt. De heer de Crane hield zich buiten stemming. De Voorzitter biedt namens Burgemeester en Wethouders aan den raad de gemeente- rekening over 1864, met hunne verantwoor ding en bijlagen alsmede concept besluit aan en stelt voor eene commissie te benoemen tot onderzoek. Bij stemming worden benoemd als leden dier commissie, de heeren Moolenburgh, van Dongen en de Crane zullende de rekening gedurende 14 dagen ter visie worden gelegd en daarvan openbare kennisgeving worden gedaan. Wordt medegedeeld bet proces-verbaal van opname der gemeente-kasop 22 dezer waaruit bleek dat zich in kas bevond f 11,190.62 waarvan afschrift aan Gedeputeerde Staten is gezonden. Voor kennisgeving aangenomen. Tot hulp-onderwijzer op bet Instituut voor Jongens wordt benoemd de beer Broekema te Groningen. Wordt magtiging verleend tot bet doen van af- en overschrijving van onvoorziene uitgaven op art. 1 atdeeling 2 hoofdstuk 3 kosten van vereffening en beplanting van uitgegraven zeike terrein ad f 17.20, waartoe bij de begrooting casu quo magtiging is ver strekt. Wordt medegedeelddat de tienden aan deze gemeente in eigendom toebehoorende bij publieke veiling met inbegrip van kosten en blokgeld hebben opgebragt f 3044.75 Voor kennisgeving aangenomen- Wordt magtiging gevraagd tot het doen van buitengewone herstelling aan de houten binnenbrug geraamd op f 467 43 welke urgent is. Na eenige discussie wordt de magtiging verleend. Wordt voorgesteld eenige uitgaven te doen aan het Instituut voor jonge heerenen de gasleiding die de heer Top voor eigen reke ning had daargesteid over te nemen, waar voor een crediet van f 150 door Burgemeester en Wethouders wordt gevraagd. Na eenige discussie wordt dien overeen komstig besloten. Mr. Moolenburgh rapporteert namens de commissie ad hoe op de rekening der Teeken- scbool. Bij de behandebng neemt de heer Fokker bet presidium waar als zijnde mr. Cau rendant van rekeningstrekkende tot goedkeuring behoudens ééne opmerking dat bet wenschelijk voorkomt dat de postgoed slot der rekening van het vorige dienstjaar worde gestaafd door overlegging dier reke ning of door eene verklaring. Aldus besloten. Hierna wordt de vergadering gesloten. UITTREKSEL uit bet verslag van den toe stand der provincie Zeeland door Gede puteerde Staten uitgebragt aan de pro vinciale Staten in de Zomervergadering van 1865. (Vervolg van ons vorig nummer.) HOOFDSTUK III. Huishouding der gemeenten Vereeniging en splitsing van gemeenten. Eenige ingezetenen van de gemeenten Bom- menede en Zonnemaire hebben ten voorgaande jare bij een aan z. exc. den minister van binnenlandsche zaken g.'rigt adres hun ver langen te kennen gegeven dat beide gemeenten mogten worden vereenigd terwijl 't ons bij onderzoekwenschelijk is voorgekomen dat aan dit verlangen gunstig gevolg worde gegeven. Wij vleijen ons eerlang dienaangaande een bepaald voorstel aan den voormelden minister te zullen kunnen doen en u in een volgend verslag met den afloop dezer zaak bekend te maken. Verder enz. In bet personeel der burgemeesters hadden de volgende veranderingen plaats. Tot enz. Eindelijk werd tot burgemeester van Brui- nisse benoemd, de lieer C. M. Voorbeijte] ter vervanging van den beer J. B. Nederveen als zoodanig eervol ontslagen ten gevolge zijner benoeming tot burgemeester van Zeven huizen (Zuid-Holland.) Herbenoemingen enz. De boekerij op het raadhuis te Zierikzee werd verplaatsthierdoor en door andere maatregelen verkreeg men aldaar meer ruimte voor het steeds vermeerderend nieuw archief. Het alphabetisch register op de oude doop- trouw» en begraving-boeken werd geregeld voortgezet. De bewerking heeft plaats bij periodes van 10 iaren in teruggaande orde vóór 1810 Die van de hervormde gemeente zijn bijge werkt tot 1770; die der Roomsch-Katholyken van 17801790 zijn onderhanden. Bovendien is op het oudste bpgravings-boek van Sint-Llevens-Monster (15271571 mede een alphabetisch register gemankt. Het oude archief is vermeerderd door aankoop en door giften van belangstellende ingezetenen, onder andere met de volgende stukken een brief gegeven op St. Jansdag 1399, waarbij de minderbroeders te Zierikzee beloven zoo lang hun convent bestaat kerkelijke diensten te doen voor „heere Claais Kevuinghe „van Reijmerzwale ridder en „vrouwe „Lüsbetten van Aerremuden een brief van 10 October 1524 waarbij Adolf van Bourgondië geeft aan Cornelia Claesdochter „tofficie ende de dienst van den waslichte" van liet dorp en de kerk van Ouwerkerk in Duiveland; ordonnantiën op de schutterij te Zierikzee van 1520 en 1581 met eene sententie van den secreten raad van den 18d<"1 Maart 1528 behelzende eene interpretatie van verschillende artikelen der ordonnantie op die schutterij een band met de verschillende stukken van een procesgevoerd voor den hoogen raad tusschen mr. A. de Jonge van Bruinisse en mr. Herbert van Beaumont, waarbij vele bescheiden, betreffende de heerlijkheid Bruinisse. Overigens zijn de aanwezige schepensbrieven, op een klein gedeelte na gerangschikten is thans het archief der voormalige gilden in bewerking genomen. Begraafplaatsen. Het aanleggen eener nieuwe begraafplaats te Brouwershaven maakt een punt van over weging uitdaar de bestaande te klein wordt. De begraafplaats te Bruinisse werd met een beuken heg orcplant en van een ijzeren bek voorzien. Eene enz. Te Sir Jansland geschieden de begravingen op het kerkhof. Het wordt wenschelijk geacht dat dit onderdeel van de gemeente Oosterland in het bezit eener meer voegzame begraafplaats gerake doch zulks wordt alsnog door be zwaren van geldelijken aard verhinderd. Te enz. (Wordt vervolgd.) Zierikzee 27 Julij. Naar men verneemt is door den beer mr. J. M. Isebreé Moens alhierconcessie aangevraagd voor eene stoombootdiensttusschen deze gemeente en Rotterdam.

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1