AGENTEN en BODEN Sluhgoederen-Verwerij. Burgerl.Standte Zierikzee. Advertentiën. LET WEL! den Heer R. KOOLE, Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten Vervoer-Sfiddelen. te Londen ontsluiert het geheim waarom het haar in den laatsten tijd zoo in prijs is gestegen. Op een oogenblik dat deze wandelplaats zeer bezocht was zag men dezer dagen een jong mensch te paard die een haartres aan zijn hoed had bevestigd en nu overal rondzag als het ware om de eigenares daarvan op te sporen. Drie vierde gedeelte der dames nu in zijne nabijheid bragten onmiddellijk de hand aan het hoofd om zich te overtuigen dat haar kapsel nog in orde was, waaruit natuurlijk bleek dat zij zich de mogelijkheid konden voorstellen dat zij zeiven een haartres hadden verloren. De heer Coxwell is den 3den dezer te Belfast met zijn luchtbol opgestegenin ge zelschap van 10 heeren en een berigtgever van de dagbladen. Alles ging naar wensch tot dat men weder op den grond wildekomen; het anker wilde niet vasthouden en de luchtklep konde men niet voldoend openen ter, einde het gas te laten ontsnappen. Het gevolg hiervan wasdat de ballon met horten er. stooten over de rotsen sleurdeverscheidene reizigers ribben braken en er uitvielen en ten slotte de ballon met nog twee reizigers weder pijlsnel opsteeg en wel zeewaarts. In de Engelsche bladen vindt men de volgende bijzonderheden aangaande de vlugt van John C. Breckenridge „De heer Brecken- ridgedie in 1860 bij de verkiezing van den president der Vereenigde Staten Lincoln's mededinger was en sedert als minister van oorlog van den Zuider-president Jefferson Davis werkzaam is geweest is gelijk men reeds weet behouden te Havanna aangekomen, waar hij den 11 Junij met twee adjudanten en drie soldaten te Cardanas voet aan wal zette. Hij was onlvlugt in een open sloep en daarmede den zeearm overgestoken die Kuba van Florida scheidt. Toen Jefferson Davis gevangen genomen werdbevonden de vlugtelingen zich op de grenzen van Georgia doch mugten er in slagen de kust te bereiken. Na zich van de kleine sloep meester gemaakt te hebben zwalkten zij daarmede gedurende verscheidene dagen langs de kust van Florida, zonder eenig ander voedsel dan wilde vruchten die zij op de kust opzamelden oesters en schildpadeijeren. Een groot gevaar dreigde hen toen zij door een kanonneerboot der Fe deralen ontdekt werden. De bevelhebber van dit vaartuig zond onmiddellijk eene gewapende sloep ter verkenning op hnn af. Zij hadden echter de tegenwoordigheid van geest om het voorkomen aan te nemen als of zij druk bezig waren oesters te visschenhierdoor werd de officier der vijandelijke sloep misleid hij liet wenden en keerde naar het schip terug. Dit gevaar te boven gekomen, vertrokken zij in eene oostelijke rigting zonder eenige andere levens middelen dan eenige schildpadeijeren en wat mais-meel. Acht dagen daarna bereikten zij half dood van honger en dorst de reede van Cardenas waar zij door de autoriteiten zeer welwillend werden ontvangen. Men zond hen vervolgens naar Havana en den 14 werd Breckenridge aan den kapitein-generaal van het eiland voorgesteld. Aangaande het verongelukken van het Amerikaansche schip William Nelson ver neemt men nog het volgendeHet was den 2den Junij van Antwerpen en den 4den van Vlissingen vertrokken. De Nelson was een fraai vaartuig, 1039 ton groot en met eene equipage van 30 man aan boord. De lading bestond uit 600 ton koopmansgoederen en er bevonden zich 450 landverhuizers aan boord. Het schip was bestemd naar New York. Den 26sten omstreeks half een ure in den namid dag bleek het, dat er aan boord brand ont staan was veroorzaakt naar het schijnt door onvoorzigtig droogmaken. Alle pogingen om den brand te blusschen bleven vruchteloos en den volgenden ochtend ten 4 ure verdween de romp in de golven. De Fransche kapitein Bocandévan het paketschip Lafayette had het geluk eerst twee booten van de William Nelson waarin zich 24 mannen en 6 vrouwen bevonden en daarna te gelijk met kapitein Adolph Niska van het Kussisch-Finlandsche schip Ilmati nog eene derde boot te ont moeten, waarin waren 9 mannen, 1 vrouw en 4 kinderen. De vierde boot van de Nelson met 37 passagiers beladen is n iet opgespoord kunnen worden. Al de geredden zijn door kapitein Bocandé aangebragt te Havre, waar zij met de meeste deelneming opgenomen zijn en verzorgd worden. Bij deze ramp heeft men het verlies van minstens 400 menschen- levens te betreuren. Omtrent deze ramp deelen de dagbladen van Brest en Havre o. a. nog eenige bijzon derheden mede Op 26 Junij was er brand ontstaan op het schip welke zoo spoedig toenam dat aan geen redden te denken viel en de booten in zee moesten worden gelaten onder eene verwar ring die verschrikkelijk was en alle bedaard uit te voeren maatregelen ten eenenmale on mogelijk maakte. Allen drongen onder een vreeselijk angstgeschreeuw naar de booten en wierpen zich daarin terwijl natuurlijk deze niet allen konden bevatten en alzoo zeer velen reeds toen op jammerlijke wijze omkwamen. De aliervreeselijkste scènes vielen bij deze gelegenheid voor. Moeders zochten onder een radeloos jammergeschrei naar echtgenoot en kinderen kinderen riepen om hunne ouders kortom voor zoover men uit de zich verwijderende booten kon zien wat er te midden van rook en vlammen op het dek voorviel was daar panische schrik ontzet ting en verbijstering algemeen. Nen zag sommigen tegen de ra's opklimmen om aan de vlammen voor een oogenblik te otkomen men zag anderen in zee springen om daar hun dood te vinden tot dat de groote mast krakende op het dek viel en voor velen een einde maakte aan den ontzettenden dood strijd. De booten verwijderden zich nu te veel van het brandende vaartuig hetwelk nog een klein uur zigtbaar bleef om daarop in de diepte weg te zinken. Yan de vier booten welke de William Nelson aan boord hadis de grootste noch door de Lafayette noch door de Ilmari gevonden. Volgens opgave der geredde schipbreukelingen had deze 37 personen ingenomen. Bij de aankomst te Brest van de geredde passagiers en matrozen der William Nelson hebben zij dadelijk een adres van dankbetui ging gerigt aan den gezagvoerder Bocandé en zijne bemanning voor de wijze waarop zij jegens hen gehandeld hebben. Zij ondervinden thans te Havrealwaar de Lafayette thans geankerd is de algemeene sympathie der bevolking welke zij trouwens wel noodig hebben daar de meesten hunner letterlijk niets meer bezitten en alles hebben verloren, misschien ook wel hunne illusiën om aan gene zijde van den oceaan hun fortuin te gaan zoeken. De verhalen welke zij aan hunne bezoekers ten beste geven omtrent persoon lijke waarnemingen gedurende de onbeschrijfe lijke verwarring op het dek van de William Nelson vervullen elk met ontzetting en onbe schrijfelijk medelijden. Natuurlijk maar zeer betreurenswaardig is het dat steeds bij derge lijke zeerampen zoo spoedig eene verwarring en verbijstering heerscht dat aan geene goed overwogen maatregelen tot redding te denken valt. In hoeverre het waar is kan men niet bioordeelen maar ervaren zeelieden hebben dikwijls verzekerd dat bij bedaardheid en doortastende handelingen van den gezagvoerder in vele gevallen nog mogelijkheid bestaat om een grooter aantal menschen te redden dan veelal kan geschieden door de grenzelooze schrik welke zich dadelijk verspreidt en waarbij gehoorzaamheid aan de bevelen van den kapitein eene ijdele klank wordt. Eenigen tijd geleden heeft men in Engeland vernomen dat een Anglicaansche zendelingprediker, de heer Volknerin het noorden van Nteuw-Zeeland door inlanders vermoord en gedeeltelijk verslonden was. De berigien uit Australië loopende tot het einde der maand April behelzen bijzonderheden van dat voorvalwelke het in een nog be- droevender licht stellen. Het blijkt nu dat die zendelingeen hoogst achtenswaardig man en verdienstelijk Evangelieprediker omgebragt is door lieden welke door hem zeiven tot het Christendom waren bekeerd maar die waren vervallen tot een nieuw bij geloof, een samenraapsel van heidensche be grippen vermengd met herinneringen aan het oude kannibalendom en aan de Israëlitische godsdienst; dat bijgeloof Paï Maririof in wandel (naar het gegil bij de plegtigheid) Hauhau geheeten had zich met zorgbarende snelheid ontwikkeld en uitgebreid en een zeer gruwelijk voorkomen aangenomen. Het had een deel van den volksstam der Maori's besmet en zou welligt den ganschen stam onhandelbaar en tot een onverzoenelijken vijand van alle men- schelijkheid en beschaving maken. In allen gevalle was nu reeds genoegzaam gebleken hoe weinig innerlijke werking de Evangelie prediking onder dien volksstam had gehad en hoe luttel de eigenlijke waarde was van zijne hekeering waarvan wel eens groote ophef is gemaakt. VAN 7 TOT EN met 14 JllLIJ 1865. Geboren. Een zoon van A. Kaan en J. Boogaard. Een zoon van J. van Bnrgh en J. van den Bout. Een zoon van M. de Graaf en G. de Winter. Een zoon van J. Berrevoets en A. van der Jagt. Eene dochter van J. Schikker en J. van Neuren. Een zoon van J. Vcton en M. Duson. Gehuwd- M. Franke, jm. en N. van der Velde, jd. Overleden. W. de Weerdt, oud 5 m.d. M. A. van Velthoven oud ruim 11 m.d. J. A. Kruijsse oud 52 j.vrouw v. A. Kruijsse. M. op den Brouw oud circa 5 m. z. C. Jonker oud 85 j ongeh. d. M. J. Hillebrandoud 16 m. z. Heden overleed ons geliefd Kindje in den ouderdom van zeven Maanden. Nieüwe Tonge12 Jnlij 1865. J. ZAAIJER T. ZAAIJER, Bevelander. Heden overleed ten mijnen Huize CATHARINA JONKER in den ouderdom van ruim 86 jaar. Zierikzee den 12 Julij 1865. L. C. RIBBENS. Dat niet alle Personen door hunne maat schappelijke betrekking geschikt zijn voor Lid van den Raad blijkt genoegzaam door het vertrek van Jhr. van den SANTHEUVEL het is daarom raadzaam eene keuze te doen op iemand die geheel onafhankelijk is. Kiest alzoo met ons ter vermijding van invallende/ vacatures dit is een man die onze belangens zal be hartigen. Eenige K ietsers. worden gevraagd voor eene Koninklijk goed gekeurde en in Nederlandgevestigde tjevens- versteieering-Maatschappijwaaraan j teveus een Begrafenisfonds verbonden is. De groote bijval welke deze Maatschappij sedert haar bestaan heeft mogen ondervinden op Plaatsen waar zij door soliede en actieve Agenten vertegenwoordigd isnoopt de Directie op alle Plaatsen Agenturen te vestigen. Zij die tot deze Agentuur geneigd mogten zijn adresseren zich met franco Brieven onder Letters P. L met opgaaf van' ouderdom maatschappelijke betrekking en verdere infor- matien hij de Boekhandelaars NOLET ZOON te Ulreeht. De ondergeteekende belast zich ir.et de ontvangst van GOEDEREN om te verwen. Deze worden in alle mogelijke kleuren ge- verwd. Het zijn vooral de zijden en wollen STOFEEN welke men als nieuw terug ontvangt. Ook kan men bij hem Information bekomen tot het huren van eene ruime BOVEN WONING bestaande in onderscheidene KAMERS, naar verkiezing gemeubileerd of ongemeubileerd op het beste gedeelte der Stadterwijl bij hem te bevragen is een zeer sterk en volledig Zonnezeilmet toebehooren. H. HARDEMAN Oude Haven Wijk A, No. 313. Brouwershaven Gearriveerd. 12 Julij. Gen. Lee (st. bt.) J. FlinerWhite haven Rotterdam. Prijzen der Effecten te Amsterdam. Nederl, Belgié. Spanje. Portugal, Rusland. Polen Pruisaen. Oostenrijk Mexico. Griekenl. Turkije. den 12 Julij 1865. Nederl. Bank Werkel. Schuld, dito dito dito dito A mort. Sijndic. Nederl Hijp.-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligatien. ligatien. Ouligatien bij Hope en Co. dito ^1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actien. Aandeelen 1835. Obligatien 1859. Obligatien Met. Oude. dito dito dito Rente Amst. dito Nationale Obligatien. Obligatien Geldl. 1825. Binnenl. Obligatien 4 av- 3 4 3'/t 4'/s 2'/s 2»/s 3 5 4 6 5 5 VI, 6 5 5 3 5 gebler. k. pCt. '33 73v. 379/s VI 47 V4 f97 \f eov, 30t 791/, 63'/. U iS Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 13 Julij 1865. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. Oude Tarwe 1.863 8,001Paar lenboonen f 6,00 Nieuwe dito 1864 - 8,00j Witte boonen -12,00 Afwijkende dito - 0,00|Bruine elite - 13,00 7. -7.r.mo- nu- 7,00iGr. Erwten - 0,00 - 6,00jGroene dito - 7,50 - 5,75jGeIe dito - 0,00 4,50jKoolzaad - 13,50 4,00|Zaai-Lijnzaad - 00,00 Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver j- -3,OOjSlag-Lijnzaad - 0,00 Marktprijzen dor Meekrap te Zierikzee. van den 13 Julij 1865. Teelt Twee en een,Istekw.blank Twee en een, middelb. dito - Twee en een mindere dito - Een en een 1ste kw. blank - Een en een middelb. dito - Een en een mindere dito - Onberoofde, Istekw. blank - Onberoofde middelb. diio- Onberoofde mindere dito - Muilen Middelbare dito 1864. 22,50 4 21,50 a 20,50 ■22,50 A 21,50 a 20,50 A 22,50 A 21,50 a 20,50 a 0.00 a 0,00 a 23,00 22,00 21,00 23,00 22,00 21,00 23,00 22,00 21,00 0,00 0,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg eu Rotterdam. van Middelburg van Rotterdam Zatur6ag 16 '«morg. 6, 16 6, Zaturdag 18 'amid! 12,30 Zondag lfi 12,30 De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der «toomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden Stoombootdienst tasschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen t I Van Rotterdam desmaandags, wpensdag» desdingsdags donderdagse» en vrijdags'smorg. ten8ure| zaturd. 'amorg. 10 u. 20 mi» De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Bot el van Veen des morgens ten 9 nre voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des morgensten 12 ure voor de afvaart na Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerlj van da Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2