DE SPOORBOOT a Buitenlandsehe Tijdingen Advertentiën. Burgerl .Standte Zierikzee. Zeetijdingen], Beurs- en Marktberigten *v, Vervoer-üliddelen. accuN Laatsti. zaturdag nachtomstreeks half drie urebrak een hevige brand uit in een pand aan liet einde van de Warmoezierstraat nabij de Hovenierslaan in het beneden gedeelte waarin eeue water- en vuurnering werd gedreven. Dadelijk snelde de brandweer ter liulpeen in weerwil van den vrij hevigen windwaardoor de brandende vonken her en derwaarts werden gedreven mogt men er gelukkig spoedig in slagen de vlammen meester te worden. Allertreurigste gevolgen heeft deze brand gehadwelke in den nacht van zaturdag op zondag 11. in een pand aan de Warmoezierstrapt alhier woedde. Reeds terwijl de vlammen nog om zich heen grepen werd een der bewoners van dat pand de 28jarige kleedermaker P. J. Crepinvermisten gisteren morgen is zijn verkoold lijk onder het puin gevonden terwijl de vrouw van dien ongelukkige des vrijdags ontijdig van een kind is bevallen Acht gezinnen bewoonden het huis en werden nagenoeg van alles beroofd wat zij bezaten daar zij in aller ijl de wijk moesten nemen. Met genoegen vernamen wij dan ook dat eenige geachte ingezetenen de handen hebben ineengeslagen, om, daartoe door hunne stadge- nooten in slaat gesteld, zich het lot dier gezinnen aan te trekken, en deze van de noodigste behoeften te voorzien. (Rott. Ct.) pa ou sle ni{ wc pa; tor scl de DUITSCIIL AND. Voor eenige dagen ontving de burge meester van Cropia een stadje op drie uren afstands van VVeenen een brief, waarin de beruchte rooverbooidnj.an Kitzos hem beval 25,000 drachmen op eor.e aangewezen plaats te doen nerierleggen indien hij den oogst rondom Cropia niet wilde zien vernielen. Bij het vertrek van het medegedeelde berigt was het niet bekend welk resultaat die bedrei ging bad te weeg gebragt. Bij het volk is die rooverlioofdman niet veracht of gevreesd, want zonder schroom vertoont bij zich in het openbaar. De directeuren der zoogenaamde En- gelsch-Duitsche bank voor geruiinen tijd te Herlijn opgerigt, zijn gearresteerd en de boeken in beslag genomen, liet blijkt dat de gansclie zaak eene opligterij op groote schaal moet genoemd worden. Het actief bestaat in de boeken en eenige schrijflessenaars; klinkende specie of bankbilietten beeft men niet aange troffen. Groot is liet aantal dergenen die be drogen zijn, niet alieen zij, die aandeelen in die bank bezitten ot die gelden gedeponeerd hebben maar al de geëmployeerden onder vinden daardoor verliezen want er was zelfs geen bestellerdie geene cautie had moeten storten voor ieder der laatstbedoelden bedroeg zij 250 tb. Te Breslau had op den 29 Junij jl. een vreeselijk onheil plaats. De 50 voet hooge steiger gebouwd rondom den toren der Michielskerk bezweek des namiddags van dien dag onder den zvvaren last der materialen ten gevolge waarvan 9 personen doodelijk werden gekwetst en verscheidene totaal ver pletterd door de zware steenen welke op hen neder gestort, waren. Uit den Peloponesus luiden de berigten ongunstig omtrent den oogst; de vruchtbare streken van den Peloponesus zijn door tallooze zwermen sprinkhanen bezochtdie velden en hossclien van al hun groen en vruchten hebben beroofd. De vrouw van een Russische generaal is jammerlijk omgekomen tengevolge van het sigaren rooken. Volgens de mode van dezen tijd gaf' zij zich ook aan dat vermaak over; ongelukkig viel een vonk van hare sigaar op het "ijde kleed dat haar omgaf, en in een oogetiblik stond zij te midden van de vlammen. Voor eenige jaren zou eene dame zeker een zenuwtoeval gekregen hebben als men haar van rookon gesproken had en thans geeft het vrouwelijk geslacht het voorbeeld van onmatigheid in deze liefhebberij. FRANK RIJ K. Uit .Napels schrijft men dat de geheele uitroeijing der rooverbende van Giardullo eene groote verligting is voor de bewoners van Salerno althans voor zeer velen maar voor enkele aanzienlijke grondbezitters is de gevan genneming van den roover-hoofdman eene minder aangename zaak. Uit het verhoor hetwelk de roovers ondergaan hebben moet gebleken zijn dat het geld voor hunne uitrus ting en wapening afkomstig is van eenige grondeigenaars en dat deze ook de losprijzen ontvingen die Girardullo van zijne gevangenen eischte. Het totaal daarvan bedroeg een millioen. Er had zich dus eene roofvereeni- ging gevormd en men denkt dat de beken» tenissen der roovers nog wel meer hieromtrent aan het licht zullen brengen. Bij het vernemen dat de bende in hechtenis was genomen ver wachtte men ook iets naders te vernemen omtrent het lot van den Engelschman, die in hunne handen was tot zijn losprijs zou zijn betaald. Deze was echter aan eene andere bende overgeleverd. Hij heeft aan zijn vrienden een brief geschreven waarin hij zegt dat hij zich niet over de behandeling welke hij ondergingte beklagen had. GROOT-BRITTAN NI EN. Een treurig en zonderling geval heeft Donderdag avond II. te Nottingham plaats gegrepen. Een jong mensch Whetnall ge- heeten de zoon eener weduwe ging tegen 11 ure des avonds naar zijne kamer. Een half uur daarna ging zijne moeder eveneens naar dat vertrekom haar zoon een paar schoone kousen te brengenen vond hem voor zijn bed geknield liggen de handen zaamgevouwen even alsof hij bad. Er zat een strop oin zijn hals die boven zijn hoofd aan iets vastgemaakt scheen te zijn en een bijbel lag opengeslagen op een tafeltje naast zijn bed. Eerst dacht zij dat hij bad, maar toen zij den strop zagwerd zij zeer verschrikt, en sneed dien aanstonds door met haars zoons zakmes dat op tafel lagwaarop hij voor over stortte zwaar zuchtte en stierf. Bij de lijkschouwing verklaarde de moeder dat zij geloofde dat hij onder het bidden in slaap was gevallen vvat wel meer gebeurde waarom zij veronderstelde dat hij den strop om zijn hals had gedaan ten einde dit te voorkomen. De geestelijke van St. John's church heeft verklaarddat de overledene hem gevraagd had of het zondig was onder het bidden in slaap te vallen waarop hij hem had aan geraden staande te bidden. De uitspraak der jury is dat hier een toevallige dood door verworging heeft plaats gehad. Kunitnieuws. Met een gemengd gevoel van blijdschap en droefheid geven we kennis van de benoeming van den stadsmuzijkdirecteur Carl Eisner tot muzijkdirecteur der Groote Sociëteit „Harmonie" te Groningen. Van blijdschap ,- voor den benoemde als loon voor zijn ijver zijne kunde en onverdroten vlijt. Van wel gemeende droefheidomdat wij hem alhier (na een 12jarigen werkkring) zullen moeten dervenniet wetende wat de toekomst kan baren Een iederdie eenigzins begrijpt wat de kunst te Zierikzee in hem verliest kan be grijpen ons gevoel van rouwe tevens wat Groningen ten deel valt en wat de toekomst die haar geboren wordt op het gebied van kunst zijn kan en zalOnze gelukwenschingen vergezellen den benoemde terwijl ook wel met onsdoor hem en van zijnentwege in billijkheid wordt gehoopt en gewenschtdat zijn opvolger een man van kundeijver trouweeen even universeel man als hij moge zijn Dat allen die het wel met de zaak met de kunst in ons midden meenen de handen inéén slaan om den door, ons gemeente-bestuur te kiezen man te helpen en te steunen opdat diens toekomstig verblijf in ons midden een' bron zij van verhoogde belangstelling en symphatie voor en in de edele zaak der Toonkunst 1 JONGSTE TIJDINGEN- Berlijn, (3 Julij. De Nord-Deutsche Zeitung berigt.' Volgens een telegram uit Kiel beeft de hooge regering alle demonstratiën voorname lijk volksvergaderingen in de open lucht op- togten klokkengelui enz.ter gelegenheid van den geboortedag van den erfprins van Augus- tenburgverboden. Getrouwd G. B. S. RONCA van Amsterdam en M. J. VAN DE VEN. Zierikzee 6 Julij 1865. Eenige en algemeene Kennisgeving. t De Oud-Burgemeester en zijne Fa milie brengen hier mede gaarne aan zoo vele Vrienden en Bekenden zoo hier als elders hunnen liartelijken dank voor zoo vele bewijzen van belangstellingin de zware ziekte, die eerstgenoemde is overkomen./ Zierikzee den 6 Julij 1865. M. C. de CRANE. De ondergeteekende betuigt zijnen hartelijke» dank voor de vele be wijzen van deelneming door hem ondervonden zoowel in de ziekte als bij het overlijden van zijnen geliefden Vader. Zierikzee 4 Julij 1865. G. VERDOOREN. Pro Deo. Bij Vonnis der Arrondissements-Regtbank te Zierikzee, van den 2den Mei 1865 is het Huwelijk bestaan hebbende tusschen JACOBA CORNELIA ABELSzonder beroep verblijvende te Dordrecht, en JO HANNES VERNES, Stuurman, woon-'' plaats hebbende te Zierikzee thans afwezig door Echtscheiding ontbonden verklaard. Voor uittreksel De Procureur voor de JEischtresse geoccupeerd hellende Mr. C. J. FOKKER. van Middelburg zal op Donderdag 13 Julij varen van middelburg» naar '.Zierikzee ten 6,30 voormiddags en terug van Zie rikzee naar Middelburg- ten 5 ure namiddags en op Maandag 17 en Dingsdag IS Julij na aankomst te Tholen omstreeks ten half tien uren, langs Vosmeer en Philipsland, naar Zierikzeeen van daar terug ten half twee nre langs Wemeldinge en Yerseke naar Tholen. Daarna naar Middelburg op het bij de Afvaartlijsjes aangekondigde uur. van 30 Junij tot en met 7 Julij 1865. Geboren. Eene dochter van P. Sies en G. v. Vessem. Eene dochter van J. Legemaate en G. van Damme. Eene dochter van A. Kanse en M. J. van Schaverbeke. Een zoon van J. A. van Woerkens en A. Riltman. Een zoon van M. Tromper en A. P. Besaans. Eene dochter van G. van der Linden en A. Storm. Gehuwd- G. B. S. Ronca jm. en M. J. v. d. Ven jd. Overleden. J. Frenk oud 36 j.vrouw van M. L. Wiener. Brouwershaven Gearriveerd. 4 Julij. FriendsA. Roberts, Newcastle, Dordt. 4 Gothenburg (st.) J. Hus Gothen burg Rotterdam. Alexandra, M. Hansen, Frederik- stadDordt. Susanna Johanna J. P. Peeters Banjoewangie, Irene J. Purry Callao Jeannette en CorneliaA. Romijn Burgemeester van Middelburg, P. Hoek qq beiden van Banjoewangie, ToniaH. G. Haasloop Werner Bataviaallen naar Rotterdam. 6 Willem en ClaraH. L. Stasse LondenDordt. 4 Uitgezeild Auxiliar B. Frankland RotterdamShields. (Bijlegger.) Per het schip Tonia, kapitein H. G. Haas- loop Werner zijn als passagiers van Java aangebragtmr. J. ten Hagenechtgenoot en kindmevr. de wed. Graicher en 2 kin deren mr. C. Draijer mr. Labaar, echtge noot en 3 kinderen en mr. Smits. Prijzen der Effecten te Amsterdam. den 6 Julij 1865. Nederl. Nederl. Bank Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijudic. Nederl Hijp.-Bank. Cerfc. bij Rothschild. Obligatien. 1 ligatien. Odligatien hij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actien. Aaudeelen 1835. Obligatien 1859, Oostenrijk. Obligatien Met. Oude. dito dito dito Rente Amst. dito Nationale Mexico. Obligatien. Griekcnl. Obligatien Geldl. 1825. Turkije. Binnenl. Obligatien geblev. k. 4 pCt, België. Spanje. Portugal. Ruslaad. Polen Pruissen. 4 3 >1, 4'/, 2<t, 2</. 5 2'L, S 5 5 3 6 327. 733/; "3/,0 403/, 4lh„ 19673 39" w 3o», 79>/, 6l»/,e 24 433/, Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 6 Julij 1865. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. |Paar;lenboonen f 6,00 j Witte boonen Bruine dito ;Gr. Erwten (Groene dito Gele dito Koolzaad iZaai-Lijnzaad - 00,00 Slag-Lijnzaad - 0,00 Oude Tarwe 1863 j 8,50 Nieuwe dito 1864-8,00 Afwijkende dito - 0,00 Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver - 7,50 - 6,25 - 6,00 -4,50 -4,00 -3,00! - 12,50 -1,400 - 0,00 - 7,50 - 0,00 - 00,00 Marktprijzen dor Meekran te Zierikzee. vail den 1 Junij 1 865. Teelt Twee en een,lstekw.blank Twee en een, middelb. dito Twee en een mindere dito Een en een 1ste kw. blank Een en een middelb. dito Een en een mindere dito Onberoofde, lstekw. blank Onberoofde, middelb. dito Onberoofdemindere dito Muilen Middelbare dito 1864. 22,50 i. - 21,50 a - 20,50 - 22,50 i. - 21,50 ti - 20,50 i - 22,50 - 21,50 - 20,50 a - 5.00 -,i - 3,00 a 23,00 22,00 21,00 23,00 S 22,00 21,00 23,00 22,00 21,00 6,00 f 4,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Zaturdag Zondag 8 'smorg, II, 9 'smidd. 12, van Rotterdam Zaturdag 8 'smorg. 7, 9 8,4. De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot vau Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden Stoombootdienst tusschen Vlissingenen Rotterdam. Van VI is sing em 1 Van Rotterdam d es maandags woensdags 1 d esdiugsdags donderdags en en vrijdags 'emorg. ten8ure| zaturd. 'sijiorg. !0u.20miD De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van, Veen des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vliesingen naar Rotterdam en des morgensten 12 ure voor de afvaart vsn Rotterdam naar Vliasingen. Ter Stada-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2