Zaturdag 24 Junij WOENSDAGENZATURDAG. 50. 1865 Bestureneu A dmini stratiën Bekendmaking. NOTIFICATIE. Strandvonderij, Binnenlandsche Tijdingen Bultenlandsche Tijdingen PRIJS DER AD V E RTE NT IE N. Gewone 12*', cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan 16 regels af 1 behalve hetnegelregt. VERSCHIJNT; AB O N N E M E N T S-P RIJ S. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25 Inzending derAdverlenliëndaagstevorenvoor 1 Oure'smor Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee brengen ter algemeene kennis dat Z. E den minister van Binnenlandsche Zaken heeft verplaatst den Arrondissements-IJker D. P. BROEKMAN van hier naar Roermond, om te worden vervangen door den heer J. J. BOEIJE van Brielle welke standver wisseling ingaat den X Juiij aanstaande. Zierikzeeden 21 Junij 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De fung. Secretaris LOEWER. De Gedeputeerde Staten van Zeeland doen te weten dat in hunne vergadering van heden is vastgesteld hetgeen volgt Art. 1. Gedurende de maanden Julij Augustus en September des loopenden jaars zal de invoer van rundveeherkomstig uit Holland geoorloofd zijn aan de aanlegplaats aan „het Zijpe." Art. 2. De bepalingen van artt. 4,5, 6 7 en 8 van het reglement ter voorkoming van de verspreiding der longziekte onder het rundvee in Zeeland zijn op dat vee toepasselijk. Art. 3. Dit besluit treedt in werking met den eersten Julij aanstaande. Hetzelve zal gedrukt en in al de gemeenten van de kantons Zierikzee en Brouwershaven door de zorg van Burgemeester en Wethouders aangeplakt worden. Hetzelve zal almede in het Provinciaal blad worden opgenomen. Gegeven te Middelburg den 9 Junij 1865. De Gedeputeerde Staten voornoemd R. W. van LIJNDEN' Voorzitter. S. van der SWALME Griffier. De Burgemeester van Zierikzee roept voor de vierde maal ter reclame op regt- hebbenden op een stuk eikenhoutlang 6,25 el, en dik in 't vierkant 0,33 el vermoedelijk bestemd voor een gedeelte van een scheep- zaadhout of gording voor een hoofdzijnde in zee gevischt aan het noordland en alhier aangebragtafkomst onbekend. Zierikzee, den 24 Junij 1865. De Burgemeester B. C. CAU. Zierikzee 20 Junij Heden werd in eene ptegtige audiëntie der arrondissements- regtbank, als regter geïnstalleerd de heer mr. P. van der Meer Mohr. Ouwerkerk 19 Junij 1865. Het heeft Hare Majesteit onze geëerbiedigde köningin behaagd eene som van ƒ100 te doen toe komen aan de commissie tot oprigting eener bewaarschool alhier. Uit Rotterdam meldt men van 18 dezer. Bewoog zich gisteren gedurende den ganschen dag bereids eene talrijke menigte langs straten en wegen om overal de versieringen gade te slaan heden morgen reeds vroeg was de volksmassa ontelbaar welke zich in de stad bevond en 7ooral was dit het geval in den omtrek van het rijks-entrepotvan waar ver schillende optogten zouden uittrekken. Ten ruim 9V2 ure heden morgen traden de jongelieden corpsen voorstellende de verbonden Nederlandsch-Pruissisch-Engelsch legers op de plaats van 's rijks entrepot, aan en trokken langs drie verschillende wegen uit; het Nederlandsche leger langs de zuid zijde van den Haringvliet het Engelsche leger langs de noordzijde van het Haring vliet en het Pruissische leger langs de Nieuwe- haven allen naar het plein aan de Ooster kade waar eene tent was opgeslagen voor stellende de hoeve la Belle Allianceterwijl het tweede bataillon van het Hollandsche leger uit de Baan derwaarts trok. Het was een aardig gezigt die legerkorpsen in hun eigenaardig costuummet slaande trom en vliegende vaandels door jeugdige marketent sters vergezeld, te zien optrekken, err geen wonder dat zij* door de volksmenigte met daverend gejuich werden begroet. Ten ruim tien ure arriveerden op de algemeene verza melplaats aan de Oosterkade drie open rijtuigen, waarin jongelingen waren gezeten, voorstellende Z. K. H. den prins van Oranje lord Wel lington en prins Blucher. Bij de aankomst gaven heeren bataillons-commandanten bevel om de vaandels te presenteren en droegen daarna het algemeene commando aan den heer •J. J. Fontijn over. Nadat nu eenige manoeu vres waren uitgevoerdnam de optogt een aanvang. Inmiddels had zich ook de optogtdoor de beide alhier gevestigde typographische vereenigingen te houden van het entrepot in beVeging gesteld. Een half uur nadat deze optogt van het rijks-entrepot vertrokken was nam de optogt der werklieden van de gemeente een aanvang welke op het binnenplein van het stads-tim- merhuis tot dat einde bijeengekomen waren. De metselaar C. de K.die 11. woensdag te Rotterdam van de bovenlijst van een huis in de Banketstraat is gevallen en toen zwaar gewond naar het ziekenhuis werd gebragt is sedert aan de gevolgen overleden. De minister van financien heeft in de Staatscourant ter kennis van het algemeen gebragt dat op den 10 dezer maand en volgende dagen in den omloop zijn ontdekt valsche muntbilletten van tien gulden waar van de meest in het oog vallende kenmer ken worden opgegeven te weten het water merk komt onduidelijk voor inzonderheid wat betreft de woorden tien gulden de be palingen der strafwet zijn door flaauwheid van druk onleesbaar de teekening der leeuwen van het rijkswapen aan de voor- en achter zijde zijn van geheel andere teekening en de woorden „Je maintiendrai" op de achter zijde onder het wapen zijn in omgekeerde rigting namelijk van de regter naar de lin ker hand gesteld. In den nacht van II. zaturdag op zon dag is een treurig ongeval in de nabijheid van 's Hage gebeurd. De postkar, die de brievenmail van Amsterdan naar hier over- bragt bereden door den postillon van Ooijen is op den Leydschen wegbij den Deil onder Wassenaar in botsing gekomen met de dilligence der onderneming van Gend en Loosmet dat treurig gevolg dat ge noemde postillion van de kar op den grond geslagen is en daarbij het leven verloren heeft. Het lijk van den ongelukkige is door de zorg der Wassenaarsche veld wacht naar hier overgebragt. De postkar is onbeschadigd met al hetgeen daarin aanwezig was eenigzins later hier aan gebragt. Men meldt uit Boskoop van 18 dezer. De aardbeziën-oogst is dit jaar verre beneden het middelmatige, terwijl door de nachtvorsten tijdens den bloei vele vruchten zijn verloren gegaan doet het koude zomerweer in de laatste dagen aan het rijp worden niet veel goed. Deze vruchtdie anders nog al vrij lang aanhoudt zal dit jaar spoedig gedaan zijn zoodat de liefhebbers zich zullen moeten haastenwillen zij nog van deze heerlijke vrucht profiteren. Men meldt uit Groningen van 17 dezer. Naar wij vernemen beslaat het voornemen ook hier ter stede eene Turnvereeniging op den voet der Duitsche „Turnvereine" op te rigten en zullen binnen kort de noodige stappen daartoe worden gedaan. Het hof van Drenthe heeft 11. zaturdag bij een uitvoerig arrest de kolonisten *1. W. de Mooy en J. C. van Schenk schuldig ver klaard van op den 24sten February II. den ontslagen kolonist J. A. Stieber te hebben beroofd en vermoord. Zij zijn dien ten ge volge veroordeeld tot de straffe des doods uit te voeren binnen deze stad. Men meldt uit Maastrichtvan 20 dun ij. Het gerucht heeft zich hier verspreid dat de gepensioneerde ritmeester der cavallerie N. Th die voor 8 weken tot het doen van eene huwelijksreis met zijne echtgenoot naar Italië is vertrokkenaldaar in het bosch van Castro door roovers zou zijn overvallen en gevangen gehouden worden. Men zou voor hen een aanzienlijken losprijs vorderen. Hetgeen aan dit gerucht eenige waarschijnlijkheid geeft is, dat sedert geruimen tijd geene berigten van die reizigers zijn ontvangen. Men meldt uit Brussel van 20 dezer. De manifestatiënte Waterloo plaats gegre pen hebbei) bij alle aanwezigen een diepen indruk achtergelaten. Ruim 8000 personen waren er tegenwoordigmaar slechts een klein getal was daar ten gevolge van de oproeping van den advocaat van de Plassche. Een 500tal had aan die oproeping gevolg gegeven meest Vlamingers eenige Hollan ders maar geen Engelschen. Men vond daaronder plus minus 40 leden van den hier gevestigde Duitschen Turnverein, en nage noeg 30 Hollanders leden van de hier bestaande Nederduitsche jongelings vereeni- ging. Spoedig na de aankomst beklom de stoet de trappendie naar het monument voerden, gevolgd door alle aanwezige vreem delingen. Daar gekomen'werd door den voorzitter van den Duitschen Turnverein eene warme rede geïmproviseerd nadat hij op het voetstuk des leeuws een krans van immortellen had bevestigd. Naauwelijks had hij het laatste woord gesproken of daar klonk in krachtige toonen het welbekende lied „Was is das Deutsche Vaterland?" Behoeft men de geest drift te schetsen, die hier werd opgewekt, en nog steegtoen ook de heer van Deth president der Nederduitsche jongelings-ver- eeniging eenige toepasselijke woorden sprak waarna het Hollandsch koor het: „Wien Neerlands bloed" door de lucht liet weergal men Jahet was indrukwekkend vooral voor hem die zich hier het verleden voor den geest riep die akkers toen rood van bloed bezaaid met lijken waar de engel des doods had rondgewaard en tallooze scharen waren weggemaaid in den bloei des levens of de kracht des mannelijken leeftijds ook thans bieden zij de zeis des maaijers overvloedig werk aan maar het is het werk des vredesdat hier nu bereid wordthet is het golvend graan dat rijpt voor den sikkelhet is geen bloed dat hier thans den grond rood kleurthet zijn rozen die tus- schen het koren bloeijen en er eene zeer bevallige verscheidenheid aan bijzetten. En waarlijk kon men van ganscher harte instemmen met wat hier werd gesproken. Men hoorde woorden van dankbaarheid voor genoten zegening maar niet ééne kwetsende uitdrukking voor de thans bevriende Mogend heid tegenover welke toen de verbonden legers stonden en op wie zij een zoo schit terende zege bevochten Door muziek begeleid deden de vergader den vervolgens eene bedevaart naar het bekende monumentopg^rigt ter nagedachtenis der gesneuvelde liannoveranen Hollanders en Brunswijkers. Hierbij ontbrak het weder niet aan warme toespraken en andere manifestation. Eveneens werden de hoeve la Belle Alliance en het gedenkteeken voor de gevallen Pruis- sen bezocht en langs de hoeve van Houjio- mont kwam men terug bij den Leeuw waar men zich aan een maaltijd vereenigde in een der hotels in de nabijheid dier plek. Het krimineel proces te Brussel heeft tot een laatst en zonderling incident aanlei ding gegeven. De zaak betrof een diefstal van 30,000 fr. in geld obligatiën en kost baarheden aan een bejaarde dame ontstolen de dienstmeid werd veroordeeld en haar be weerde medepligtige de griffier bij het vrede- geregt vrijgesproken. Maar wat gebeurde? Daags na de uitspraak van het vonnis werd al het ontvreemdeop 250 fr. naterugge geven door de tusschenkomst van een priester, die niet heeft kunnen verklaren uit welke bron het afkomstig wasdaar hij het onder het zegel van het geheim der biecht ontvangen had. De griffier heeft zijn ontslag ingediend. DU1TSCHL AND. Te Lubeck is de raadsheer Dittmers met zijn geheele gezin uit zeven personen bestaandevergiftigt door het gebruik van een gerookten doch niet gebraden ham waarin trychines waren doorgedrongen vier menschen waren reeds aan de gevolgen bezweken. Men leest in de Genera! Correspondenz „Naar vernomen wordt, heeft keizer Maxt- milliaan onlangs 300,000 florijnen overge maakt, om het slot Miramare in goeden staat te brengen. De zaak is waar maar de gevolgtrekkingen welke men er uit maakt zijn onjuist. Ieder die Miramare en liet eiland Lacroma kent weetdat de kosten van onderhoud die zij vorderen zeer aanzien lijk zijn. Het voorzien van het slot Miramare met drinkbaar water vordert eene jaarlijksche uitgaaf van 20,000 florijnen omdat men het van Nakresina moet laten komen en boven dien zijn er verschillende werken van ver nieuwing die geen langer uitstel dulden.

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1