ZW0LSC1E Sloombool-Maalschap|)ij narmonie Kunst en Eer. Stukgoederen-Verwerij. üuitenlandsche Tijdingen Advertentiën. Eene kapitale HOFSTEDE Bouw- en Weilanden een bekwame Huishoudster Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten Vervoer-Middelen. geen voordeelig jaar te gemoet zien. Het vlas staat hier en daar goed en wordt door Hollancische kooplieden op het land staande opgekocht. Naar men verneemt is den 15 dezer des morgens de postkar tusschen Utrecht en 's Hertogenbosch op de hoog'e van Meteren aangerand. De brievenmail is geroofdden postbode is evenwel geen kwaad geschied. Zijn wij wel onderrigtdan is reeds in den vroegen morgen een persoon, als verdacht van deze aanranding, te Kuilenburg in hech tenis genomen. (Arnh. Ct. De liefhebberij om jonge vogels te van gen heeft jl. zondag te Leeuwarden den dood. van een twaalfjaiig knaapje ten gevolge gehad De vader begaf zich 's morgens te halt vijf ure op het hooren van geruchtnaar de slaapkamer zijner kinderen en ontdekte dat het dakvenster van den linnenzolder geopend was en een zijner kinderen in den tuin zijns buurmans lag. De knaap had ook nu weder even als in den laatster» tijd willen beproeven de jonge vogels magtig te worden en was uit het venster eener vierde verdieping geval len. Hij was reeds een lijk toen men hem uit den tuin weghaalde. Voor eenige dagen werd te Workum door een Urker visscher aldaar aangebragt en ter bezigtiging gesteld een in de Noordzee gevangen visch lang 1,45 en breed 0,5 el. De bek welke geopend eene wijdte had van 35 duim, was voorzien van 600 tanden, ver deeld in 4 rijen waarvan 2 vooruitstekende in de kakebeenen en 2 achteromliggende vóór in den strot geplaatst waren. Achter den kop bevonden zich twee donkere voelsprieten met witte vlaggetjes en aan den buik twee vinnen van vorm als toegeknepen handen. Overigens was het dier van boven graauw en van onderen wit van kleur. Men meende dat deze visch die zeker zelden wordt aangetroffenden naam draagt van „zeeduivel" iti allen gevalle is hij dit voor zijne natuurgenooten daar door den strot niet minder clan 24 schel- visschen en 14 schollen te voorschijn gehaald werden. DUITSCHL AND. Uit Nordliausen meldt men het volgende staaltje van onmenschelijkheid. Eenige kin deren aldaar waren bezig met hengelentoen een hunner zijn evenwigt verloor en in het water stortte Daar de kant zeer steil en het knaapje afgedreven was, konden zijn makkers hem niet helpen en liepen zij zoo snel zij konden naar een arbeider in de nabijheid die ook kwammaar zeer koel zeide „laat hem maar verdrinkener zijn menschen genoeg in de wereld en toen weer heenging. De knapen waren radeloos, omdat niemand in den omtrek te zien was. Op hun angstge schrei komt een welbekende groote zwarte hond, de lieveling van al de jongens te Nordliausen in vollen draf naar hen toesnellen. „Zoek 't roepen zij hem toe terwijl zij steentjes werpen op de plaats waar hun makker ver dwenen is. Het dier springt achtereenvolgens driemaal in het water, en heeft de laatste maal het geluk den drenkeling te vinden doch ongelukkig verhindert hem zijne muilkorf de k'leêren van het knaapje te pakken. Hij zwemt jankend eenige malen rond en moet zijne pogingen opgeven. Het knaapje is later leven loos uit het water opgehaald en de onmen- schelijke arbeider bevindt zich in handen der politie. Bij den hevigen wind, die dezer dagen te Keulen woeiverloor een heerdie over <ie Rijnbrug ging, zijn hoed, die in de rivier vjoog. Zonder zich een oogenblik te bedenken, trok hij zijn jas uit en sprong den hoed ach terna dien hij ook bereikte en gelukk g aan den oever bragt. Daar gekomen trok hij zijn jas weer aan, zette den drinpnatten hoed op zijn hoofd en wandelde bedaard naar huis Te Petersburg is een kamerheer van koning Christiaan van f Denemarken aangeko men overbrengende de geschenken in der tijd door wijlen den grootvorst troonopvolger aan zijne toenmalige bruid, prinses I 'agmar geschonken De waarde der diamanten van den armband en eenige andere sieraden wordt begroot op 280,000 zilv. roebels. Het aantal landgoederen in Polen welke in alle oorden des lands in veiling worden aangeslagen is zoo groot dat de prijzen buitengewoon laag zijn er wordt besteed 20 4 40 per morgen De vroeger voorgenomen versterkingen van Warschau en Modlin wor den thans met kracht aangevangen. FRANKRIJK. In onderscheidene dorpen der Pyreneën rigten de bergbewoners jonge beeren af om hunne kunsten op de kermissen te vertoonen. Onlangs deed de prefect van Perpignan eene rondreis en kwam ook door het dorpje N. in gezelschap van den kapitein der gendarmerie. Deze beval aan de liefdadigheid van den magistraat eene oude vrouw aan wier man een beerenleiderdoor zijn kweek'ding ver scheurd was in een dier oogunbl'-kken waarin de natuur zegeviert op de zorgen aan de opvoeding der dieren besteed. Ik bezit niets meer op de wereld zeide de oude vrouw zelfs geene schuilplaats voor mij of voor het dier. Welk dier vroeg de prefect hetzelfde dat uw man heeft opgegeten Helaas, Mijn heer antwoordde de vrouw het is het eenige wat mij van mijn armen oude overblijft. Kerknieuws. Op 15 dezer is door den kerkeraad der Hervormde Gemeente te Tiel een zestal zamengesteld waarop voorkomt de heer A. van der Meij, predikant te Kerkwerve. JONGSTE TIJDINGEN- Madrid 19 Junij. De Correspondencia zegt dat Prim naar Caprera gegaan is om Garibaldi te bezoeken Volgens de Telegrapho van Barcelona is hij Omer-pacha zijnen ouden vriend gaan bezoeken. De Correspondencia berigt dat de burgerwacht een wagen aan gehouden heeft, die met wapenen amunitie 2 kanonnen en 92 bommen bevracht was. De regering heeft het onderzoek geweigerd door den kapitein-generaal van Valencia betreffende zijn gehouden gediag gevraagd. Getrouwd Dr. Hk. GOEMANS en Jonkvr. A. R. SCHUURBEQUE BOEIJE. Zierikzee 14 Junij 1865. Bij Vonnis der Arrondissements- Regtbank te 7.ierikzee van den 12 April 1864 in hooger beroep bevestigd bij Arrest van het Provinciaal Geregtshof in Zeeland van den 31 Januarij 1865 is het Huwelijk bestaan hebbende tusschen WILLEM JOHANNES de GRAAF Smid wonende te Zierikzee en MARIA SLEGT zonder beroep wonende te Zierikzee door Keilt- scheiding: ontbonden verklaard. Voor Uittreksel De Procureur voor den Eischer geoccupeerd heibende Mr. J. W. D. van DONGEN. De Notaris J. M. BOU- VIN zal op Dingsdag den 4 July 1865 des voormiddags ten 9 ure in het Logement „de K r o o ii" te Zierikzee ten verzoeke van den Heer J AI. SCHALK WIJK publiek presenteren te verkoopen bestaande in groot WOONHUIS, nieuw gebouwde SCHUUR en verdere Gebouwen genaamd „Bouw lust," staande onder de Gemeente Noordgouwe met daarbij behoorende Stomv en Wriltindrn TUIN en BOOMGAARD gelegen order denavnlgende Gemeenten Noordgouwe29 Bunders, 97 Roeden, 77 Ellen; //reis,her; 1 Bunder, 51 Roeden, 40 Ellen; en Kerkwerve; 14 Bunders, 85 Ellen, alsmede drie WOON HUIZEN en ERVEN met TUINEN, onder gemelde Gemeen'e gelegen. Nadere informatien te bekomen ten Kan tore van genoemden Notaris. De Notaris Mr. J. J. ERME- RINS residerende te Zierikzee zal ten verzoeke van den Heer P. C I'IRK- SKN, op DingsHag den 27 Junij 1865 'smorgens ten 10 ure in de Sociëteit „St. S e b a s t i a a n in het Lange Pad te Zie rikzee publiek presenteren te verkoopen de navolgende gelegen in de gemeenten Zierikzee 36 Bund.45 Roed.73 Ellen A er kwerve 37 t) 43 11 09 Noordwelle 13 ii 63 50 Duwendijke 8 ii 80 11 80 Haamstede 1 ii 76 11 50 Noordgouwe 1 a 57 11 20 Bommenede 1 19 16 40 Brouwershaven 0 11 72 11 50 Totaal 101 Bund., 55 Roed 72 EU. In diverse perceelen verpacht en breeder bij Catalogussen omschreven. En ten verzoeke van MAATJE HOLM, gehuwd met Jacob Broodman op denzelfden dag uur en plaats 4 Bunders 10 Roeden Weiland ge legen aan het Gasthuisdreefje in het Poort ambacht van Zierikzee kadastraal bekend sectie D Nos. 67 68 69 en verpacht aan D. de Winter tot 11 November 1866. Nadere Informatien te bekomen ten Kan tore van voornoemden Notaris te Zierikzee. Hatsrlijktche Vaart. Van Amsterdam 's morgens elf uur. Van Zwolle 's morgens steven uur. In directe verbinding per Diligences over Genemuiden met Kampen over Zwartsluis met Meppel Steenwijk, Hoogeveen Assen Veendam en Groningen over Zwolle met Almelo en Enschede zijnde tevens geopend de dadelijke korrespondentie naar Deventer per Diligence van Zwolle. De Tarieven van het vervoer mede van Paarden en Vee zijn zeerl,laag~. Ter gelegenheid van het Landhuishoud- kundig Congres te Assen wordt het reizend Publiek attent gemaakt dat langs dezen weg de kortste en goedkoopste route is daar de eerste Spoortreinen uit Rotterdam omstreeks tien uur reeds te Amsterdam aankomen en van Assen terug deze Stoomboot reeds ruim twee uur 's middags de Passagiers te Am sterdam aanbrengt zoodat met den Trein van 2.40 de reis kan worden vervolgd. Muzijkale Uitvoering, 1Vrijdag 23 Junij ISGÖdes avonds zeven uur) vóór de Buiten-Sociëteit. TERSTOND in een Burgerhuisgezin benoodigd. Adres bij deri Uitgever dezes. Brieven franco. De ondergeteekende belast zich met de ontvangst van GOEDEREN om te verwn. Deze worden in alle mogelijke kleuren ge- verwd» Het zijn vooral de zlj<1<*u en wollen STOFFEN welke men als nieuw terug ontvangt. Ook kan men bij hem Informatien bekomen tot het huren van eene ruime BOVEN WONING bestaande in onderscheidene KAMERS, naar verkiezing comoubilc-ptl of niigeineubileerd op het beste gedeelte der Stad. H. HARDEMAN, Oude Haven, Wijk A, No. 313. Zierïkzee Gearriveerd 16 Junij. Mary Nickson C. Stevenson, New port 18 Cadmns, G. FT. Saij Charlestown beiden naar Dordt. 19 Uitgez.: Sir Henry Havelock, R. Mate, New-Castle. 19 Grondwet, T. C. KammingaJava. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 19 Junij 1865. geblev. k, Nederl. Nederl. Bank 4 pCt, Workel. Schu'd. 2'/, dito dito 8 dito dito 4 Ainort. Sijndie. 3llt Nederl Hijp.-Bank. 4'/a Cert. bij Rothschild. Obligatien. 2'/a Portugal. Obligatien. 8 Ruslaad. Obligatien bij Hope «n Co. 6 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actien. 5 Aandeelen 1835. Obligatien 1859. 8 m Oostenrijk. Obligatien Met. Oude. 5 m dito dito 2'/a dito Reute Amst. 5 dito Nationale 5 Obligatien. 5 Obligatien Geldl. 1825. Binnenl. Obligatien 5 Belgié. Spanje. Polen. Pruissen Mexico. Griekenl. Turkije. 62'V 73",,. 973/,. 39 V, 194 f 60' 30"/,, 79 V, 64 49»/, ROTTERDAM, 20 Jan »J' Tarwk. Zeeuws. Vlaams, en Overm. ging heden bij kleinen aanvoer 10 a 20 c. hooger goed van de band. Goede en puike van 7,70 8,30 geringe en mindere van f 6,20 tot 7,60. Rogge. Overm. Zeeuws, en Vlaatns. weinig aangevoerd en 20 c. hooger van /5,60 tot f6,20. Gerst, flaauw Zeeuwsch. winter van f3,60 tot 4,90 dito zomer van f 3,60 tot f 4,50. Haver. Inl. korte van f3,25 tot f4,25lange van f 2,30 tot 3,80. Erwten. Zeeuws, blaauwe kleine van 6,75 tot f7,50; groote en schokkers van 7,50 tot f 10,50 Paardkn-boonen. van 5,80 tot f 6,30. MEEKRAP. De aanbiedingen waren heden wel iets ruimer dan de vorige week doch de vraagprijzen meestal ver boven de markt zoodat de omzet klein bleef. Over het geheel is de stemming niet williger en zijn de berigten van Avignon flaauw. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg van Rotterdam Woensdag 21 'smorg. 10, Donderdag 22 11, Woensdag 21 'smorg. 7, Donderdag 22 7( De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der gtoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen t Van Rotterdam'. des maandags woensdagb 1 eseïingsdags donderdag*en en vrijdags 'smorg. tei-8 nre zaturd. 'smorg 10 n. 20 min De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Bot el van Veen des morgens ten 9 nre voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des morgens ten 12 ure voor de afvaart v«n Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vo»,

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2