Naamlooie Vennootschap luitenlandsche Tijdingen Advertentiën. III! SPOOIlilOOT W ilIBDlitlHJBG Kurgerl.Standte Zierikzee. Zeetijdingen. lïeurs- en Ularktberigten Vervoer-fttiddelen. zonder dat de knecht er iets van had gemerkt. Op Vrijdag, Zaturdag, Zondag en Maandag den 11, 12, 13 en 14 Augustus a. s., zal te Nijmegen liet 7de Nationale Zangfeest gevierd wordenvoor hetwelk zich reeds ongeveer 700 zangers hebben aangemeld. Naar alie verwachting zal dit feest eene uitne mend kunstgenot verschaffen. Het Technisch Coinilé heeft eene uitmuntende keuze van de voor te dragen stukken gedaan meestal van de Xederlandsche componisten, als: Het menschenhart van J. H. Verhulstde 32ste Psalm van Coenen het krijgslied van Richard Hol; een mei-avond van Heintze. Ook zullen twee schoonë feest-ouverturesgecomponeerd door de heeren Boers en Meyroos, onder hunne directie worden uitgevoerd, welke, even als de voordragten van de verschillende liedertafels het kunstgenot zullen vérkoogen. Door de zorg van het Feestcomité zal eene ruime en smaakvolle feesttent op het Valkhof worden opgerigt en daar naast twee groote zalen eene voor de zangers en de andere voor het publiek. De zaal voor de uitvoeringen zal inwendig gedecoreerd en des avonds met gaz worden verlichteven als liet geheele Valkhof. Aan het einde dier zaal zal zich in het midden de schilderachtige ruïne verheffen en daaivóór het ruime orchest worden opge rigt terwijl de verdere ruimte nagenoeg 3000 personen zal kunnen bevatten. Voor de muzijkale uitvoering is de met roem bekende Crefekler kapel onder directie van den heer Mohr aan welke zich nog 22 der beste kunstenaars uit Keulen zullen aansluiten geën gageerd welk orchest dus 50 personen sterk zal wezen terwijl nog andere muziekkorpsen zich bij afwisseling zullen laten hooren. liet is te voorzien dat dit 7de Nationaal Zangersfeest vele bezoekers zal uitlokken 'Vooral daar liet gevierd word in de schoonste rtütnaand des jaars, in eene stad waar men bij vroegere dergelijke gelegenheden getoond heeft te kunnen feestvieren, eene stad, gelegen in het schoonste gedeelte van Gelderland omgeven van de lustoorden Ubbergen, Beek, Bergen-Daal enz., en in de nabijheid van Arnhem en Glevewaardoor den bezoekers een dubbel genot wordt bereid. (N. C.) DUITSCHL AND. Uit Hamburg meldt men het volgende treurige ongeval Een heer lijdende aan vlagen van krankzinnigheid verliet dezer dagen in stilte zijn bed. Zijne vrouw had dit echter bespeurd en gaf naauwlettend acht op zijne bewegingenten einde te verhoeden dat hij in gevaar kwam. Eensklaps nadert hij een geopend venster en doet poging om zich er uit te storten. Zij wil dit verhinde ren', maar de krankzinnige stelt al zijne pogingen in het werk om den tegenstand te •overwinnen hetgeen hem ten slotte gelukt. Een oogenblik daarna vallen beiden uit de vierde verdieping op de straat en werden ■dood opgenomen. Volgens het Dagblad van Moskou is de stad Koslow in het gouvernement Tam- bow den 9 Mei nagenoeg geheel door een hevigen brand vernield die des namiddags ten twee ure gedurende een zwaren storm uitbarstte. Binnen weinige uren lagen 1500 huizen 900 winkels en 4 kerken in de osch terwijl een priester en meer dan dertig vrou wen en kinderen in de vlammen omgekomen -zijn. F R A SR R IJ K, Men verzekert dat de keizer en zijn gevolg uit Aigerie medebrengen eene jeugdige Moórscliè vrouw welke men roemt ais de schoonste vrouw uit de geheele Afrikaansche kolonie. Dr. Buisson zoo leest men in lTndé- pendancewerd voor eenigen tijd geroepen bij eene zieke die door watervrees was aan getast. De iijderes was stervend. Hij be proefde nog wat de kunst voorschreef en deed eene aderlating. Toen hij zijne handen had aigewischt ontdekte hij dat hij daarvoor een doek had gebruiktdie met het speeksel der zieke was bezoedeld. Hij besefte zijne onvoorzigtigheid vooral omdat hij aan den wijsvinger zijner hand een open wondje had. Door zich dadelijk op nieuw te wasschen meende bij echter het gevaar ontkomen te zijn. „Daar ik meende, schrijft hij zelf, dat de ziekte zich pas den veertigsten dag zou openbaren en daar ik veel patiënten had stelde ik van dag tot dag uit de voorschreven geneeswijze namelijk het gebruik van damp- Siaden te volgen. Den negenden dag in mijne kamer zittende gevoelde ik eensklaps pijn in mijn keel en nog grooter aan mijne oogen. Mijn ligchaam scheen mij zoo ligt toe dat ik meende heel hoog te kunnen springen of, als ik mij uit het raam wierp, op de lucht to kunnen drijven. Mijne haren voelde ik zoo duidelijk dat ik zonder ze te zien hen had kunnen tellen naar het mij voorkwam. Onophoudelijk kwam er speeksel in mijn mond. De lucht deed mij zeeren ik kon naar geene blinkende voorwerpen zien. Ik had gedurig lust om te bijtenniet zoo zeer menschen dan wel dieren en al wat mij omringde, Ik dronk met moeiteen ik voelde dat het gezicht van water mij meer pijn deed dan liet drinken zelf. Als men iemand die watervrees heeit de oogen sloot, zou hij altijd kunnen drinken. De aanvallen herhaalden zich om de vijf minuten. De pijn ging uit van den gewonden vinger. In de meening ciat het geneesmiddel meer preser vatief was dan herstellendnam ik mijn dampbad niet om te genezen maar om mij te doen stikken. Toen het bad eene warmte had bereikt van 52 gr. Celcius verdwenen al de verschijnselen op eens. Na dien tijd heb ik er niets meer van ondervonden. Ik heb 80 personen die aan watervrees leden behandeld allen zijn door deze geneeswijze hersteld." Wanneer iemand door een dollen hond gebeten is, moet men hem zeven damp baden daags van 57 4 62 gr. Celsius geven. Dit is preservatief, maar openbaart zich de ziekte dan geve men hem een bad dat snel verwarmd wordt tot 37 gr. en daarna Iang- zasm tot 63 gr. GROOT-B R1TTANIEN. Uit Amerika wordt dd. 23 Mei gemeld dat president Johnson alle havens der Ver- eenigde Staten uitgezonderd die van Texas heeft opengesteld te rekenen van 1 Julij e. k. Te Memphis was den 19 een complot ontdekt, georganiseerd door kleurlingen van liet fort Pillow ten doel hebbende de moord van a! de Geconfedereerde gevangenen aldaar als weerwraak voor den moord van Forrest; de aanslag is gelukuig verijdeld. De vloot der Zuidelijken laatstelijk te Mobile geankerd is in handen der Federalen overgegaan gene raal Sheridan is benoemd tot bevelhebber van al de strijdkrachten westwaarts van den Mississippi en heeft zich derwaarts begeven. Uit New-Orleans wordt geschreven, dat Kirby Smith doodgeschoten is door een zijner ondergeschikten ter oorzske van een verschil over eene katoen-speculatie; maar men be twijfelt de waarheid van de tijding. De Negers van Tennessee hebben aan de wet gevende magt een petitie ingediend ter bekoming van het stemregt. De petitie is aangenomen met eene meerderheid van 41 tegen 10 stemmen. De gouverneur van dien staat, Harris, is gearresteerd geworden, en o. a. is hem eene som van 600,000 dollars in specie ontnomen. De garnizoenen van Tallahassee en St. Mark in Florida hebben zich 9 Mei overgegeven. lierhiiieuwü. Door den algemeenen kerkeraad der Her vormde gemeente te Tiel is ter vervulling der vacatureontstaan door liet emeritaat aan den lieer H. C. Wesseling, op zijn ver zoek verleend een twaalftal geformeerd op hetwelk voorkomt de heer A. van der Meij predikant te Iierkwerve. JONGSTE TIJDINGEN- New-York 27 Mei. Commissarissen zijn van wege generaal Kirby Smith den 23 dezer gearriveerden hebben zich begeven naar de kwartieren van generaal Canby. Men ver zekert dat men het eens geworden is over de voorwaarden der overgave. Hetrouwd J. L. WANSINK Zierikzee en den 7 Jnnij 1865. I. LOKKER. Eenige Kennisgeving. Het BESTUUR van het BEGRA- FENISFONDS onder de zin spreuk Tot Nut van 't Algemeen gevestigt te dezer Stede geeft door deze kennis aan de daarbij belanghebbende als dat de gewone betaling der Wrkelijksche Coiftribu-^ tie zoomede die van liet onder hun beheer staande Begrafenis-Fonds voor Kinderen weder mi aanvang; zal nemen te rekenen van af den 12 Junij e. k. Zierikzee 9 Junij 1865. Namens het Bestuur De Boekhouder HOOGSTRATE. „De Ken drag t." Uitbetaling; van het dividend 1864/s, ten kantore van den Commissaris-Thesaurier Jhr. W. M. H de JONGE te '/.ierikzee alle werkdagen uitgezonderd Woensdag en Zaturdag. zal, na bekomen vergunning op Donder dag 15 .lunij 1865 varen naar Zie. rikaee en terug Yan Middelburg te 7 uren 30 min. Z ierikzee 5 TAK1EI': lste Klasse 1,40 2de Klasse 90. Heen en weder/2,en 1,25. en op Xaturdag 17 Junij en Zondag 1W Junij na aankomst te Tholen omstreeks 10 uren, langs Vosmeer en Fhilipslandnaar Zieriksee en van daar ten 1 uur 30 min.langs Wemeldinge en Yerseketerug naar 1 holenvan waar de Boot naar middelburg zal vertrekken op het bij de Afvaartlijsjes aangekondigde uur. TIKiEF: Van Middelburg tot Z ierikzee of omgekeerd lste Klasse ƒ2,2de Klasse ƒ1,20. Yan Tlwlen naar Zierikzee of omgekeerd lste Klasse 1,50 2de Klasse 1, Tusschenveeren naar evenredigheid. IYB. Van Zierikzee kan men alzoo des avonds te Antwerpen Brussel BredaTilburg Boxtel en s Bosch aankomen. van 2 tot en metj 9 JuNIJ 1865. Geboren. Eene dochter van J. Botvliet en E. Jaspers. Een zoon van J. Reijnhoudt en C. van Gastel. Getrouwd. J. L. Wansink jm.en I. Lokker jd. Overleden. K. J. van der Ree oud 6 m.z. J. Peute, oud 10 w., d. K. Klink, oud 13 m.d. J. de Witoud circa 3 m.z. ErosM. NuttHamburg Zierikzee. Triheden, L. Christophersen, Drammen, Marianos A. Dawson Newport Elizabeth R. Call Liverpool Herman WedelC. F. C. Röhr Christiana Willem en Clara, (st.) H. L. Stasse, Londen allen naar Dordt. Uitgezeild Nova-Zembla, T. Mammes, Hong-Kong Gijsbert Karei Graaf van Hogendorpj E. W. Fabritius Batavia beiden van Rotterdam. Prijzen der Effecten te Amsterdam. den 8 Junij 1865. Nederl. België. Spanje. Portugal. Rusland. Polen Pruissen Oostenrijk Mexico. Griekenl. Turkije. Nederl. Bank Werkel. Scliu'd. dito dito dito dito Amort. Sijndic. Nederl Hijp.-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligatien. Obligatien. Obligatien bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Aandeelen 1835, Obligatien 1859. Obligatien Met. Oude. dito dito dito 'JRente Amst., dito Nationale Obligatien. Obligatien Geldl. 1825. Binnen!. Obligatien geblev. k. 4 pCt. ü'/2 52V8 3 4 963/4 3'/, 4'/a 2 2"a 40 */4 3 47 8 983/a 5 4 5 193 5 5 61» n 2>/a 5 793/4 5 4 5 68^; 8 5 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 8 Junij 1865. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. Oude Tarwe 1.863 ƒ7,50 Nieuwe dito 1864-7,25 Afwijkende dito - 0,00 Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver - 0,00 - 6,00 - 5,20 -4,20 - 3,80 -2,80 Paardenboonen f 5,50 Witte boonen - 12,50 Bruine ditc - 00,00 Gr. Erwten - 0,00 Groene dito - 7,00 Gele dito - 0,00 Koolzaad - 00,00 Zaai-Lijnzaad - 00,00 Slag-Lijnzaad - 0,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 1 Junij 1865. Teelt 1864. Brouwershaven Gearriveerd 6 Junij. Orion F. G. Cook, Aquin Rott. Twee en een, lste Jew. blank 22,50 Twee en een, middelb. dito - 21,50 Twee en een mindere dito - 20,50 Een en een lste kw. blank ,- 22,50 Een en een middelb. dito - 2!,50 Een en een mindere dito - 20,50 Onberoofde, lste kw. blank - 22,50 Onberoofde middelb. dito - 21,50 Onberoofde mindere dito - 20,50 Muilen 5 00 Middelbare dito - 3,00 4 23,00 4 22,00 4 21,00 4 23,00 a 22,00 4 21,00 4 23,00 4 22,00 4 21,00 4 6,00 a 4,00 o ?- O 3 kg Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg van Rotterdam Zaturdag 10 'smidd. 12,30 11 'smorg. 6, Zaturdag 10 'smorg. 8,45 11 MS De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middelbur" naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. -• Li-» "J Van Vlissingen i Van Rotterdam*. des maandagswoensdags 1 desdingsdags donderdagse® en vrijdags'smorg. ten8ure| zaturd'smorg. 10n. 20 min De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Veen des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlieaingen naar Rotterdam en des morgensten 12 ure voor de afvaart vs n Rotterdam naar Vliasingèn. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos,

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2