W.° 46. Zaturdag 10 Juni? WOENSDAG EN ZATURDAG. 1865 ;i Besturenen A dmin istratiën Schouwing op de Rijtuigen. Inspectie op de Straten. Schouwing op de Wegen. Bekendmaking. Publicatie. Binnenlandsche Tijdingen MUNT PRIJS DER ADV ERTENTIEN. Gewone 12ll, cents de regel. Geboorte-, Huwelijkt-en Doodberigtenvan l6 regels af 1 behalve hetzegelregt. VERSCHIJNT ABO N N EM E NTS-P RIJ S. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,258 Inzending derAdverlentiëndaag&levorenvoor lOure' smorS Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee. Gezien art. 56 van het reglement van Policie voor deze gemeente Hebben goedgevonden te bepalen dat op Maandag den 12 dezer maand, des namiddags vier ureaan de Balieeene Schouwing zal worden gehouden op de verhuurd wordende RijtuigenVoertuigen en Sleden en worden mitsdien alle Verhuurders opgeroepen omten bepaalden dagenre en plaatse met hunne rijtuigen enz. te verschij nen ten einde de noodige keuring te onder gaan ter voorkoming van boete en straf, bij het policie-reglemént bedreigd. Zierikeeeden 7 Junij 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee maken bekend: dat op Zaturdag den 17 dezer eene Inspectie op de Straten in deze gemeente zal gehouden worden en noo- digen de Ingezetenen uit om ieder voor zijne woning of erfde straten paden stoepen en goten rein en zindelijk te houden en alzoo de bepalingen van het policie-reglement be. hoorlijk na te leven opdat de strafbepalingen niet zouden behoeven te worden toegepast. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd omgeroepen en in de Courant geplaatst. Zieri/czeeden 7 Junij 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Buitengewone Brandschouwing'. Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee brengen ter kennis var. de ingezetenen dat overeenkomstig het voorstel van de Directie der brandweer in deze gemeente eene buitengewone brandschouwing zal plaats hebben op Maandag den 19 dezer maand en volgende dagen ten einde zich bepaaldelijk te overtuigen of de stookplaatsen overal zijn ingerigt naar de voorschriften der Verorde ning en naauwkeurig toe te zien op het schoonmaken der schoorsteenen waarbij in het bijzonder het inwendige der schoorsteenen zal worden onderzochtmet uitnoodiging aan de ingezetenen om dit onderzoekin het alge meen belang zooveel mogelijkte verge makkelijken. Zierikzee den 7 Junij 1865. De Burgemeester, B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee maken bekend dat op Woensdag den 21 dezer maand eene alprmeene schou wing zal plaats hebben over al de buurt wegen en voetpaden in deze gemeente en worden de Wegpligtigen of Gelanden mitsdien aangezocht om ieder voor het zijne te zor gen dat op den bepaalden dag de wegen voetpadenslooten heulen en duikers in be hoorlijken staat van onderhoud bevonden worden, overeenkomstig de bepalingen vari het regle ment op het beheer onderhoud en de politie der buurtwegen en voetpaden in deze provincie, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 4 Augustus 1838 no. 106. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwendezal deze worden afgekondigd aangeplakt en in de Courant geplaatst. Zierikzeeden 7 Junij 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Burgemeester van '/.xevkzee maakt bekenddat het primitief kohier voor de belasting op het personeel no. 1 dienstjaar 1865/ö van deze gemeente, den 2 dezer maand door den heer Commissaris des Konings in deze .provincie executoir verklaard op heden wordt gesteld in handen van den heer Ont vanger der directe belastingen alhier ten fine van invordering ingevolge de wet. Afgekondigd te Zierikzee den 9 Junij 1865. De Burgemeester B. C. CAU. Itotiug voor de Schutterijs Burgemeester en Wethouders der gemeente Zierikzee maken bij deze aan de belanghebbenden bekenddat de alphabetische naamlijsten van de ingeschrevenen voor de schutterij ter inzage van een iegenlijk zullen liggen op het Raadhuis dezer gemeente, van Zaturdag den 10 Juuij tot Zaturdag den 24 Junij daaraanvolgeudeten einde een ieder in staat zoude zijn om ingeval hem eenige personen of omstandigheden mogten bekend zijndie op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvau moeten worden weggelaten, zulks aan het bestuur kennelijk .te maken, Dat de loting voor de schutterij tusschen de ingeschrevenen van dezen jareklasse 1865 zal plaats hebben onder toezigt eener commissie uit het bestnurten Raadhuize dezer ge meenteop Zaturdag den 24 Junij e. k. des namiddags ten 7 ure precies; wordende de belanghebbenden bij deze gelast, zich ter plaatse en op dato voormeld te laten vinden ten einde aldaar voor de dienst der schutterij te loten of zulks door behoorlijke, bij de gedachte coromisssie bekende, ge- magtigden te laten doen zullende voor hen die persoonlijk afwezend mogten blijven en zich niet op vorenstaande wijze hebben doen vertegenwoordigen door één der leden van de commissie worden getrokken. Dat dadelijk na den afloop der loting, op voorschreven wijze, eene naloting zal plaats hebben ten behoeve van diegenen welke tot de loting verpligt zijnde buiten hun toedoen niet onder dezelve mogten zijn begrepen geworden, alsmede ten behoeve dergenen welke ofschoon in andere gemeenten reeds geloot hebbende, sedert de laat si# oor gaan de inschrijving, in de gemeenten zijn komer. inwonen, etr'der vreemdelingen welke sedert die inschrijving in de termen zijn gevallen om als ingezetenen te worden aangemerkt. En dat eindelijk de belanghebbende persoden l)ij de loting de gelegenheid zal worden opengesteld cm de redenen van vrijstelling, waarop sommigen aanspraak zouden mogen maken, ter kennisse van de genoemde commissie te brengen met aandaidiüg van het artikel der wet en het onderdeel van dien waarop zij hunne reclame hebben gegrond. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid rzonde kunnen voorwenden, zal deze worden afgekondigd en aan geplakt waar zulks te doen binnen deze gemeente gebrui kelijk is. Gedaan te Zierikzee den 9 Junij 1865. En is hiervan afkondiging geschied ter plaatse waar het behoort den 9 Junij 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris 1. P. N. ERMERINS. CNiet officieel gedeelte.) Openbare Raadsvergadering gehouden te Zierikzee den 6 Junij 1865. Voorzitter mr. B. C. Oau. Secretaris mr. J. P. N. Ermerins. Afwezig de heeren jhr. de Jonge met kennisgeving van der Vliet en mr. Moolen- burgh. De notulen der vorige vergadering worden na resumtie goedgekeurd. Worden medegedeeld drie missives van Gedeputeerde Staten houdende a. goedkeuring van het raadsbesluit tot het aangaan eener geldleening. b idem tot verhooging der subsidie aan het. burgerlijk armbestuur over 1864. en c. idem tot het beschikken van f30 uit den post van onvoorziene uitgaven dienst 1864, voor gratificatie aan de ambtenaren der plaatselijke belastingen. Allen voor kennisgeving aangenomen Op voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt de onlangs gehouden jaarlijksche openbare aanbesteding van vernieuwing en onderhond der gemeentewerken van welke een paar perceelen de raming zijn te bover) gegaan, goedgekeurd. De Voorzitter deelt mededat het ver gelijkend examen voor de betrekking van hoofdonderwijzer op de school van meer uit gebreid lager onderwijs alhier op 2 Junij heeft plaats gehad en dat de stukken daartoe betrekkelijk ter secretarie voor de leden zijn ter visie gelegd tot Zaturdag e. k. uiterlijk en dat in de volgende vergadering eene voordragt uit de sollicitanten aan den Raad zal aangeboden worden. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor de jaarwedde van den hoofdonderwijzer op genoemde school die thans bedraagt f 1000, benevens een ver anderlijk inkomen hetwelk voor memorie is uitgetrokken, thans vast te stellen op ƒ1500 zijnde die som bij de oproeping van sollici tanten opgegeven. Aldus besloten onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten. De Voorzitter geelt kennis dat de collecte, voor het fonds tot aanmoediging van de ge wapende dienst op den 19 Junij e. k. zal gehouden worden welke naar jaarlijksche gewoonte door een tweetal Raadsleden wordt vergezeld en noodigt de leden uit zich casu quo daartoe disponibel te stellen, hetwelk wordt aangenomen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Aan een particulier schrijven van Ameland ontleent de N. C. v. d U het volgende Zoo als u bekend is hebben de Hollandsche vLschers sinds eenigen tijd bitter geklaagd over de onbeschaamde .roofzucht van hunne Engelsche zeebroeders Het gevolg van die klagten was dat op hoog bevel een oorlogs vaartuig k costi werd aangewezen tot het doen van kruistogten ter bescherming onzer kustvisscherij. In weerwil daarvan blijven de klagten over de roofzucht der Engelsche vis- schers aanhouden onze visschers worden niet alleen van de vangst maar ook van hun tuig beroofd en wachten weinig gesticht over deze Engelsche beleefdheid met ongeduld naar .eene meer krachtige en afdoende bescherming. Ll. Maandag avond zat een gezelschap boeren jongens en meiden uit het dorp Hillegersberg in een koffijhuis aan het einde der Schiekade, alwaar zij, zooals die lieden meerendeels gewoon zijn een onverdragelijk en vervelend rumoer maakten terwijl veel van het glaswerk en eene groote tafel door hunne omstuimige sprongen gebroken werden. Bij het henengaan werd een der boeren met zijn meisje tegen gehouden en door de aldaar aanwezige politiebeambten gearresteerd. Die beide Iuidjes hadden zich schuldig gemaakt aan het heimelijk wegnemen van eene aanzien lijke partij likeur- en wijnglazenhenevens andere tot de bediening behoorende voorwerpen die zij onder hunne kleederen hadden verborgen. Beide zijn heden overgebragt naar het huis van arrest. Voorwaar eene gevceüge les voor hen en voorbeeld voor andere dergelijke baldadigen. Beide hadden waarschijnlijk het plan zooals de meid dan ook wel e« nigzins zich uitliet die glazen maar voor hun aan staand huishouden te bewaren voorzeker zal de Rotterdam^che pinksterkermis aan de Heul hen lang heugen. Men meldt uit Leiden van 3 dezer. Men berekent thans het aantal oude strijders van 18131815, die aan de feestviering op 25 Jung te Leiden zullen deelnemen op 1600 en wij vernemen dat reeds maatrege len genomen zijn om het grootste deel dat op 's rijks kosten verlangt te worden gehuis vest behoorlijke slaapplaatsen te kunnen bezorgen. De feestmaaltijd zal geleverd wor den door in het vak vermaarde koks confi- seurs en restaurateurs, zoodat in dit opzigt hoe aanzienlijk liet aantal gasten ook zij de ontvangst en het onthaal niets te wenschen zal overlaten. Bijzonder luisterrijk zal de eerste bijeenkomst van het kapittel der Militaire Willemsorde zijn maar toch zal de feestviering hoofdzakelijk de strijders van 1813 1815 betreffen want Z. M. d<> koning moet daar mede bijzonder ingenomen zijn zoodat het feest van 25 Junij in luister al de feestelijk heden in de eerste helft van deze maand binnen Leiden zal overtreffen. Het gemeente bestuur is dom de regering uitgenoodigd door muziekuitvoeringen en volksvermakelijk heden ook de burgerij in de feestviering te doen deelen waartoe muziekkorpsen zullen worden beschikbaar gesteld. Gemeentebestuur en ingezetenen zullen daaraan door het houden eener algemeene verlichting den noodigen luister bijzetten. Uit Roermond schrijft men van 3 dezer. Een 14jarige knaap belast met het sluiten der hekken van een overweg over den in aanleg zijnden spoorweg onder Beesel moet zich daar hij gehoord haddat wanneer men met het oor op een der rails ging liggen, men den spoortrein op een zeer verren afstand kon hooien aankomen zich tot dat einde met het hoofd op een der rails hebben nedergelegd met het noodlottige gevolg dat hij zoo liggende in slaap is gevallen en nog niet ontwaakt was toen eene locomotief met eenige kiezel wagens hem voorhij snorde een zijner armen verbrijzelde en hem eene wonde aan het hoofd toebragt. Men meldt uit Nijmegen van 3 dez^r. Dezer dagen gebeurde te Mook een aller treurigst ongeluk. De heer van den Boogaard, molenaar te Heumen had aan zijnen knecht van der Wielen zijn 2,/2jarig zoontje toever trouwd die het op de molenkar naar Mook zette; op een binnenweg gekomen, ging de knecht vooruit terwijl het paard met kar volgdehij hoort een geschreeuw van twee personen uit de verte die hem het lijk van het knaapje bragten. Het kind was van de kar, in het karspoor gevallen en overreden,

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1