Woensdag 24 Mei. WOENSDAG EN ZATURDAG. Besturenen A dministratiën AANBESTEDING. Publicatie. Kennisgeving. Strandvonderij. LANDGENOOTEN PRIJS DER ADV ERTENT1EN. Gewone 12'', cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan 16 regels af 1 behalve hetxegelregt. VERS CHIJNT: ABONNEMENTS-P RIJ S. Per drie maanden f 2,00. Franco -per post f 2,25 Inzending derAdvertenlïèndaagstevoren, voorlOure'smorg BURGEMEESTER en WETHOUDERS van TA'jvikzue zullen op Woensdag den 31 dezer des middags 12 ure, op het Raadhuis aanbesteden Het doen -van eenïge vernieuwin gen aan cl© GEBOUWEN en andere W erken dezer Gemeente met het gewone onderhoud daarvan- f De locale aanwijzing zal plaats hebben op Vrijdag den 26 dezer des voormiddags ten 10 ure, terwijl inmiddels inlichtingen te bekomen zijn bij den Gemeente-Bouwmeester. Bestekken zijn verkrijgbaar ter Gemeente- Secretarie van af Maandag den 22 dezer, tegen betaling van li» Zierikzee, 12 Mei 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Inschrijving voor de Schutterij Burgemeester en Wethouders der gemeente Zierikzee Gezien de wet op de Schutterijen van den 11 April 1827, en speciaal gelet hebbende op die artikelen derzelve wetdie in betrekking staan tot de jaarlijksche inschrijving, zoo tot de bereids daargestélde registers van vroegere jaren als tot de inschrijving die gedurende de laatste helft dezer loopende maaod moet geschiedenbrengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterijvan de geborenen in de jaren 1831 tot 184 ingesloten, zullen worden geopend tot de inschrijving van alle mannelijke Ingezetenen welke tot het laatstgemelde jaar behoorenalsmede van hen welke in de vorige jaren geboreo zijnde sedert de laatst vorige inschrijving, zich alhier met cr Woon hebben neergezet, waaronder ook begrepen zijn de militairen welke na dien tijd gepasporteerden de vreemdelingen welken sedert dezen tijd van buiten het Rijk zijn gekomen en zich alhier hebben geves tigd t>oor zoo verre deze laatste hun voornemen om zich in dit Rijk neder te zetten hebben aan den dag gelegd hetzij door eene uitdrukkelijke verklaring hetzij door de werkelijke over- brengingvan den zetel van hun vermogen en de hoofdmiddelen van hun bestaan naar herwaarts zonder dat de tijdelijke uitoefening van eenig b* drijf of handwerk in eenige onderge schikte betrekking als zoodani) voornemen wordt aangemerkt. tillen zullen worden ingeschreven in de register», waartoe i ij volgens hunnen ouderdom behooreu. Dat van de inschrijving niemand der vorenstaande personen is uitgezonderd maar dat allen zonder onderscheid daarin begrepen zijn al ware het ook dat zij zouden mogen vermeenen, volgens de wet tot de. vrijgestelden of uitgestotenen te behooren en dien ten gevolge ook zij niet die hun ontslag uit de Schntterlijke dienst reeds hebben bekomen, zullen derhalve al de bovengemelden, als daartoe bij deze wordende opgeroepen, moeten verschijnen ten Raadhuize dezer gemeente, op 15 1 Mei e. k. en volgende dagen, des voormiddags van 10 tot 12 ure ten einde zich te laten inschrijven ieder in dat register, waartoe hij volgens zijnen ouderdom behoort. Deze registers znllen op den laten JuDÏj 1865 finaal worden gesloten. Dat de studenten geëmplooijeerden in huizen van negotie klerken van notarissenadvocaten enz.bedienden en werk- boden moe'en worden ingeschreven in de gemeente alwaar zij hunne studiën houden .werkzaamheden uitoefenen of dienstbaar zijn de ambtenaren en geëmplooijeerden bij het gewestelijk bestuur en alle anderen al wonen zij ook elders in de plaats alwaar zij hunne ambtsbetrekking moeten uitoefenen, die buiten '8 land studeren of werkzaam zijn in de gemeenten hunner vorige woonplaats; de hnitenland9che zeevarende in de plaatsen waar zij hun wettig domicilie hebben en de aan boord wonende schippers in de gemeenten alwaar z(j het laatst hunne vaste woonplaats hebben gehad, of wel personeel en mobilair of wa gens hun vaartuig belasting betalende, daar, waar zij voor deze belasting zijn aangeslagen. De vorenstaande opgeroepenen zullen verpligt zijn bij hunne inschrijving opgave te doen van hunne namen voor- en bijna men van de plaats en den tijd hunner geboorte hunne woon plaats met aanduiding van wijk en nommer, het beroep hunner ouders en dat van hen zelf, of zij zijn gehuwd ongehuwd of weduwenaars van het getal hunner kinderen van beider sekse, (welke laatste opgaven zullen moeten worden geconstateerd met een schriftelijk bewijsafgegeven door den Burgemeester of Ambtenaar van den burgerlijken stand)sedert wanneer zij Ingezetenen der gemeente zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen en eindelijk van deredenen die zij zouden vermeenen, dat hen van de Schutterlijke dienst zouden vrijstellen of daartoe onbevoegd maken naar aanleiding van artt. 3 en 4 der wet, met opgave van het artikel en het onderdeel van hetzelve, waarop zij zich beroepen. Wordende voorts een iegenlijk, buiten deze gemeente geboren, aangemaand om zich tijdig van eene geboorte-acte te voorzien, en zich alzoo vau zijoen oudeidotn te verzekeren ten einde de inschrijving behoorlijk kunne geschieden eu om voor te komen dat niemand door eene verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom vervalle in de straf bij de wet bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders een ieder hierin betrok ken willen hebben vermaand en gewaarschuwd om zich van deszelfs verphgting in deze te kwijten vermits uit krachte van art. 9 der wet en art. 6 van Zijner Majesteits besluit van 21 Maart 1828, al degenen die zich voor het sluiten der registers op 1 Junij eerstkomende niet hebben laten inschrijven alsnog ambtshalve zullen worden ingeschreven en dat der.elven dien ten gevolge zullen worden verwezen tot eene geldboete en daarenboven zonder loting bij de Schutterij ingelijfd indien het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde inschrijving geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting teD hunne aanzien bestond en. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden, zal deze worden afgekondigd en aange plakt. daar waar zulks te doen gebruikelijk is. Te Zierikzee den 11 Mei 1865. En is hiervan afkondiging geschied ter plaatse waar het behoort den 11 Mei 1865. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester B. C- CAU. De Secretaris J. P. N. EUMERINS. Burgfmeester en Wethouders van Zt'e- rikzee brengen ter openbare kennis dat het kohier van hoofdelijke belasting dezer ge meente voor het loopend jaar op den 19 dezer door den Raad is vastgesteld en ge durende acht dagen gerekend van den 24 dezer ter Secretarie der Gemeente voor een ieder ter lezing zal liggeningevolge de wet. Zierikzee den 23 Mei 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. N. ERMERINS. De Burgemeester van Zierikzee roept voor de derde maal ter reclame op regt- hebbenden op een stuk eikenhoutlang 6,25 el, en dik in 't vierkant 0,33 el vermoedelijk bestemd voor een gedeelte van een scheep- f zaadhout of gording voor een hoofd; zijnde in zee gevischt aan het noordland en alhier aangebragtafkomst onbekend. Zierikzee, den 22 Mei 1865. De Burgemeester B. C. CAU. Toen nu 50 jaren geleden ons onafhan kelijk volksbestaan bedreigd werd heeft het Nederlandsche leger onder aanvoering van den prins van Oranjekrachtig en roemvol medegewerkt tot afwending van het gevreesde jukmaar ook zijdie zeiven het zwaard niet konden aangrijpen hebben willen bijdra gen ter bewaring der vrijheid kort te voren verworven en toen van eenige edele mannen eene roepstem uitging „ter vereeniging in „werkzame liefderijke vaderlandsche deel nemende zorg voor oude Nederlandsche „Krijgslieden Was het aptwoord door het gansche volk gegeven d«> oprigting: wan het Fonda ter Aanmoediging e Oiideriteuniiig van de gewapende dienst. In de ïederlaiulvn. Dat Fonds gestijfd floor de giften tijdens den strijd tegen België ontvangen door jaarlijksche collecten door schenkingen en legaten heeft namens het Nederlandsche volk aan vele duizenden hulp in hunnen nood aangeboden aan aller billijke aanvragen te voldoen is het echter nimmer bij magte geweest. Het daartoe in staat te stellen zoude eene schoone uiting van onzen volksgeest zijn maar nu wij weldra met dankbaarheid herdenken zullen, hoe voor 50 jaren bij Waterloo onze vrijheid verzekerd werd, nu vooral mag' van ons verwacht worden dat wij het voorbeeld onzer Vaderen volgende het door hen gestichte Fonds sterken opdat aan de deelgeregtigden van Waterloo eene extra gratificatie worde verleend ter herin nering aan die heugelijke overwinning in het Fonds als deelgeregtigden worden opgenomen alle Nederlanders die bij M ater- loo gestreden hebbenen van goed zedelijk gedrag doch onvermogend zijn de categoriën van deelgeregtigden tot het Fonds worden uitgebreid opdat honderde oude en verminkte of infirme krijgslieden ook van andere oorlogen niet te vergeefs onder stand vragen. Moge die verwachting niet worden be schaamd zegge niemand het is de roeping des Staats niet de mijne den krijgsman in nood te ondersteunen De Staat ja verleent pensioen en gagement maar kan dat niet als naar regelen bij de wet vastgesteld en vermag niet acht te slaan op de bijzondere omstandigheden van iederen gebrekkigen of ouden krijgsman. Nederlanders! in 1SI5 heriep men zich nietwaar het gold een werk van liefde aan den krijgsman te verrigten op den Staat doet ook gij zulks riet in IJsOi» De buitengewone giften die Gij tot de voorschreven doeleinden zult willen afzonderen zullen worden ingewacht door al' de Leden van het Hoofdbestuur, en door al de Leden der districts- en plaatselijke commissiën ten uwent gevestigd. Amsterdam 10 Mei 1865. Het Hoofdbestuur van het Fonds ter Aanmoediging en Ondersteuning van de Gewapende Dienst in de Nederlanden J. W. H. RUTGERS van ROZEN BURG President. H. L M. LUDEN Secretaris. Leden der district-commissie te Zierikzee zijn De Heeren J. J. ERMERINS President. P. KI.IN Secretaris. J. BROODMAN. H. J. BEKG. C ,1. van zandi.1k. C. J. KIJN. (Niet officieel gedeelte.) Openbare Itaadsverg-aderiug; g-elioudei» te '/.ierikzee den IK Wel 8S65. Voorzitter mr. C. J. Fokker Wethouder. Secretaris mr. J. P. N. Ermerins Afwezig de Burgemeester, wegens onge steldheid en de heerenmr. de Crane en van der Vliet met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering worden na resumtie goedgekeurd. Wordt medegedeeld o. eene missive van Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring van het raadsbesluit, tot wijziging der gemeente-begrooting 1864 waarna de Voorzitter een concept besluit, tot het aangaan eener geldleening uithoofde van behoefte aan geld ter tafel brengt hetwelk in omvraag gebragtna eenige discussie wordt goedgekeurd en aan Gede puteerde Staten ter goedkeuring opgezonden. b. eene missive van Burgemeester en Wet houders van Utrechtten geleide van een afdruk van een adres van den raad aan do Tweede Kamer der Staten-Generaal, omtrent het wetsont werp tot wijziging der gemeente wet. De Voorzitter geeft te kennen dat dit volgens de Staats-Courant reeds heden in de Tweede Kamer der Staten-Generaal is behandeld anders hadden Burgemeester en Wethouders voorgesteld om het te ap- puijeren doch nu is het te laat. Wordt beslo ten de stukken op de Secretarie ter lezing te leggen voor de leden. Voor kennisgeving wordt aangenomen de mededeeling des Voorzitters dat zich 5 sollicitanten hebben aangemeld voor de betrek king van hoofd-onderwijzer op de openbare school van meer uitgebreid lager onderwijs en dat het vergelijkend examen voorloopig is bepaald op den eersten vrijdag in Junij e. k. Wordt gesteld in handen der heeren jhr. de Jonge, Zuurdeeg en Moolenburgh, ten fine van onderzoek en rapport de rekeningen der bank van Leening het Luthersch Arm bestuur Roomsch Catholiek Armbestuur en het Pensioen- en Weduwen-fonds van de ambtenaren der gemeente, over 1864. Wordt gelezen eene missive van den Con troleur der plaatselijke belastingen voorstel lende gratificatiën te verleenen aan de com miezen J. van der Have en J. Neerhout. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, om aan elk 15 te ver leenen te vinden uit den post van onvoor ziene uitgaven 1864, onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten. De heer Zuurdeeg acht eene tractements- verhooging verkieslijker dan eene gratificatie. De heer Moolenburgh vindt het ook wel wat hard om andere ambtenaren die even zeer hun pligt gedaan hebben volgens het schrijven van den controleurmaar die om bijzondere redenen uitgesloten worden daarin niet te doen deelen. Na eenige discussiën brengt de Voorzitter het voorstel in omvraag en wordt fcet aange nomen met eene stem tegendie van den heer Zuurdeeg. De Voorzitter geeft te kennen dat G. J. Duinker in de vorige vergadering tot sluiswachter aan de Mol benoemd daarvoor heeft bedankt Burgemeester en Wethonders bevelen voor die betrekking aan J. Geleijnse J Brouwer en J. Verstokke. Tot de benoe ming overgegaan zijnde waarbij de heeren jhr. de Jonge en Mulock Houwer als stem- opnemers adsisteren, wordt gekozen J. Geleijnse met 6 stemmen J. Verstokke bekwam 4 stemmen, waarvan aan den benoemde en den architect zal worden kennis gegeven. Wordt gelezen eene missive van het bur gerlijk Armbestuur tot verhooging der subsidie en wijziging van deszelfs begrooting over 1864en daarna een conceptbesluit tot verhooging der subsidie, hetwelk wordt gesteld in handen eener commissiebestaande uit de heeren jhr. van den SantheuvelNanta van der Grijp en mr. van Dongenmet verzoek om staande de vergadering rapport nït (e brengen.

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1