tkiiteniandsche Tijdingen Advertentiën. Geachte Stadgenooten Burgerl.StandteZierikzee. Zeetijdingen. Sieurs- en Marktberigten Vervoer-Middelen. ander gevonden worden is 1 A feit wel geschikt ora de jaren, naast elkai zeker een vreemd verbeeldingskracht der romanschrijvers in werking te brengen. Een kluchtig bedrijf had 11. zondag avond te Tilburg plaats. Een jeugdig echt paar nog zeer onlangs door de banden des huwelijks verbondenheeft spoedig het vredesverbond verbroken. Op de bruiloft had de jonge huisvader in tegenwoordigheid der vergaderde familie verklaard dat in zijn rijk een aanhoudende vrede heerschen zou dat hij zich uitsluitend met het finantiële en zijne gade zich met het huishoudelijke zou bezig houdenof met andere woorden zeide hij „ik zal minister van finantien en mijne vrouw minister van binnenlandsche zaken zijn." De beide ministers bleven de twee eerste dagen in hunne respectieve betrekkingen doch zondag avond laat zat de minister van finantiên in de herberg. Zijne vrouw ging hem tot drie maal toe waarschuwen, dat het tijd was naar huis te komen. Hij luisterde niet en bleef drinken. De minister van binnen landsche zaken dacht dat het noodig was zijn ccllega van finantiên voor goed te ont slaan. De vrouw sloot deur en vensters welke zij zoo goed mogelijk vast maakte en schreef op een stuk papier dat zij van buiten op de deur plakte: „De minister van finantiên is ontslagen en tot minister van buitenlandsche zaken benoemd." Deze te huis komende en met behulp van twee of drie lucifers dit placaat lezende begon gewekbg op de deur te kloppen, doch kreeg tot antwoord: „De minister van buitenlandsche zaken heeft met de binnenlandsche zaken niets te maken hij kan in de open lucht logeren." Dit was hij ook gedwongen te doen. Des maan dags morgens vei klaarde de vrouw hem dat indien hij voornemens was de gemeente finantien voortaan in de herberg te blijven verteerenzij vast besloten had hem niet langer als minister te erkennen. De jonge man bekende dat de finantien in zijne handen niet verzekerd wareu nam zijn ontslag als minister van finantiênen heeft beterschap beloofd. Wie was hier de baas FRANRRIJ R. De weigering der werklieden te Parijs om te werken tenzij hunne loonen worden verhoogd, breidt zich meer en meer uit. Het zijns thans niet alleen de schoenmakers, verwers, hoedenmakers, hoefsmeden, kolen werkers en weversde koetsiers en waschvrouwen hebben gelijke maatregelen genomen. Dezer dagen is te Parijs door eene dienstmeid de groote prijs van 100,000 frs. in de loterij der stad gewonnen. De gelukkige winster kende zelfs het nommer van baar aandeel nietdat door hare meesteres voor haar aangekocht en bewaard "Werd. Voor de regtbank van het departement der Seine is een proces gevoerd dat ten doel bad om een testament nietig te doen verklaren op grond dat de testateur niet in het bezit van zijne verstandelijke vermogens zou zijn geweest. Het bleek ten processe dat de overledene de twee laatste jaren van zijn leven besteed had aan de vervaardiging van eene guillottine met het doel om zich daarmede van het leven te berooveneen voornemen dat hij ook ten uitvoer heeft gelegd. Toen de guillottine gereed was plaatste hij het hoofd onder het mes en bragt toen de machine zelf in beweging; het mes viel en scheidde hem zooals bij gehoopt had, het hoofd van den romp De regtbank heeft op grond hiervan de naaste bloedver wanten in het gelijk gesteld en het testament, dat hen onterfdenietig en van onwaarde verklaard. GROOT-BRITTAN I EN. De Courier des Etats-Unis bevat een zeer romantisch verhaal van Booth's laatste levensuren. Wij ontleenen daaraan het vol gende omtrent de begrafenis van zijn lijk. „Waar rust Booth slechts een persoon zou ons dit kunnen zeggen en wel de kolonel Lafayette C. Bakerde geheime agent van het departement van oorlog. Men verhaalt dat te middernacht een boot zonder lantaarn door twee mannen bestuurd ir. alle stilte van het arsenaal is vertrokken. Deze mannen roeiden de boot tot datver van daar geko men geen enkel geluid meer tot hen door drong in de somb'-re duisternis van den nacht. Sedert lieeft men hen niet meer gezien en men weet dat zij voor hun vertrek een plegtigen eed van geheimhouding hadden afgelegd. In de hoot was een kist van grof hout van zes voet lengte en 18 duim breedte Alzoo is de moordenaar niet alleen dood maar geheel vernietig l en niemand ter wereld zelfs zijne moeder niet weet de plaats alwaar zij een traan zou kunnen wijden aan zijne nagedachtenis. De Washington Star berigt dat er een komplot is ontdekt gesmeed om Philadelphia en andere belangrijke steden van hetNooiden in brand te steken. Een politie-agent die de ronde deed te Washington bemerkte op zekeren avond twee personen die hem zeer verdacht voorkwamen en die hij alzoo verder wilde observeeren. Plotseling loste echter een dier beide mannen een pistoolschot op hem waardoor hij nederzeeg terwijl de aanvaller de vlugt nam. 'I'ot zicli zeiven gekomen bemerkte nu de agent dat een pak papieren in zijn borstzak hem voor eene zware verwonding had behoed. De plaats waar hij was nedergevailen opnemende ontdekte hij voorts een briefwelke door den aanvaller bij zijne overhaaste vlugt ver loren was en waarin van dit uitgebreid komplot melding wordt gemaakt. Latere mt-dedeelingen berigten dat deze zamenzwe- ring ongeveer acht honderd leden telde en op 1 Mei ten uitvoer moest worden gebragt. Onmiddelijk werden de noodige maatregelen genomen om verder het spoor der zamenzwe- ring te vinden en de autoriteiten van Phila delphia van het gevaar kennis te geven Nog nimmer heeft op één dag een tele graaflijn zoovele woorden overgeseind als die van Washington naar New York, op den dag der begrafenis van president Lincoln. Men berekent dat op dien dag 75,000 woorden zijn overgebragt naar New-York in eene tijd ruimte van zes uren. De New-York World deelt de volgende lijst mede van personen die in de moord aanslagen op Lincoln en Seward betrokken zijn: 1. De timmerman Spangier, werkman in den schouwburg alwaar de moord voorviel zal hoogstwaarschijnlijk de volle gestrengheid der wet op zich zien toepassen. (Hij was de man die voor de deur van het gebouw het paard van Booth vasthield terwijl deze het feit ten uitvoer bragt 2 Sam Arnold van Baltimore was met den aanslag bekend en had zich later teruggetrokken wegens gebrek aan moed. Hij was een zamenzweer- der doch niet stoutmoedig genoog om moordenaar te zijn. Hij zal nu den dood moeten ondergaan. 3. Kapitein Wilke Jett, gearresteerd te Bowling Green die Booth bij zich achter op het paard heeft genomen en daardoor zijne ontvlugting gemakkelijk maakte. Het is nog niet bewezen of hij op dat oogenblik wist dat Booth de dader was. Mogt dit blijken het geval te zijn geweest, dan zal hij der galg niet ontloopen. 4. Azeroth die zich in het register van het Kirkwood's Hotel heeft ingeschreven onder den naam van G. A. Abzeroth uit Gharles-County. Hij zal stellig worden opgehangen Hij staat bekend als moordenaar bij instinkt hetwelk trouwens zijp. gelaat wel reeds genoegzaam uitdrukt. 5 Mistress Surat zal de volle straf voor hare misdaad moeten ondergaan. Gelijk Booth de master, was zij de mistress-conspi rator- Zij is eene vermetele wreede vroüw. 6. M'Laughin vriend en bondgenoot van Booth. Hem zal de straf der zamenzweer- ders treffen. 7. Docter Mudd woonachtig te Brijantown die Booth des zaturdags het gebroken been gezet en deze operatie geheim gehouden heeft. Hij verklaart Booth niet herkend en zelfs niet van den moord gehoord te hebben. Hij stond bekend als een hard nekkig voorstander van het Zuiden. Men denkt dat zijne zaak ook wel op een dood vonnis zal uitloopen. 8. John Lloyd zal stellig zijn leven op het schavot verliezen. Hij behoorde tot het hotel van bovengenoemde mistress Jourat en heeft de beide moordenaars van karabijnen voor zien. Booth heeft hem naderhand de karabijn teruggegeven doch Harold heeft ze behouden^ tot bij zijne gevangenneming. Lloyd was vooraf met beider aanslagen bekend zoowei als met den uitslag onmiddelijk na de uit voering. 9. Sam. Coxe heeft aan Booth eene veilige schuilplaats verleend, en hem van voedsel voorzien blijkbaar wetende dat hij een moordenaar was. 10. Young Harold die zich bij de gevangenneming van Booth in de schuur bevond en zijne vlugt had beschermd Hij diende Booth als knecht en zal stellig, in weerwil van honderd argumenten in zijn voordeelder doodstraf wel niet ontkomen. 11. John Suratt was vooraf ten volle met alles bekend en zal vermoedelijk in het lot zijner moeder deelen. 12. Payne, of Wood die den aanslag op het leven van den mi nister Seward heeft ondernomen en ten huize van genoemden Suratt werd gearresteerd zal natuurlijk aan geen vrijkomen behoeven te denken. 13. Adams en zijne echtgenoot woonachtig te Newport. Van hen wordt nog slechts vermoed dat zij Booth geholpen hebben. 14. Wilson, insgelijks te Newport woonachtig heeft van de zaak kennis gedra gen zonder de justitie hierover in te lichten JONGSTE TIJDINGEN- New York 6 Mei. Een agent der Geconfedereerden heeft te Bermuda kleederen opgekocht die door de gele koorts verpest waren, met het doel, die naar hier over te brengen. Cadix 16 Mei. De paketboot is van de Antilles aangekomen. De tijding van een opstand der Zwarten wordt niet bevestigd. Getrouwd C. M. VOORBEIJTEL en K. M. HOOGENBOOM. Noobdwellb17 Mei 1865. Tot diepe droefheid van zijn eenigen Zoon overleed lieden in den ouderdom van ruim 70 jaren de Heer STEPHANUS HENDRIK WILLEM VERDOOREN Ontvanger der Directe Belastingen in- en uitgaande Regten en Accijnsen en Entreposeur alhier, Weduwnaar van Vrouwe J Meertens. Zierikzee 13 Mei 1865. Eenige Kennisgeving. Daar het ons onmogelijk geweest is bij ons vertrek van hier, van al onze Vrienden en Bekenden zoo als we wel gevvenseht hadden persoonlijk afscheid te nemen gevoelen wij ons genoopt om U allen langs dezen weg Vaar tv cl te zeggen. Hartelijk dank zij U gebragt voor de menigvuldige bewijzen van vriendschap en/ toegenegenheid die wij gedurende ons meer dan 23jarig verblijf onder U rnogten onder vinden Wij wenschen U van ganscher harte Gods beste zegeningen toa en bevelen ons bij voort during in Uw vriendschappelijk aandenken. Zierikzee J. H DUMANS. 20 Mei 1865. R. DUMANS, Verhoeft. VAN 12 TOT EN MET 19 MEI 1865. Geboren. Eene dochter van L. Missel en P. Knoops Eene dochter van B. de Looze en N. Luikens. Een zoon van J. C. van Kooten en C. S. M. Kraijenhof Een zoon van H. van Tigchelhoven en P. M. de Bruine. Eene dochter van J. Verseput en A. Verloo. Eene dochter van W. H. Appel en M. Hnson. Eene dochter van S. Admiraal en W. Dietz. Enne dochter van II. Karreman en C. Gast. Eene dochter van G. Aleman en E. Gans Eene dochter van J. F. Strooband en J. S. Ango. Gehuwd. F. Uoukamp wedu«n. en J. Uil, jd. J. Bichard jm en M. lloudkamp, jd. S. Lochmans jm.en K. Abrahamse jd. Overleden. S. H. W. Verdooren, oud 70 j.Weduwn. P. Gort, oud 55 j, man van J. Kloet. A. van der Weelè oud 45 j. man van S. van de Velde. P. Jongmans oud 3 w.z. Brouwershaven, Uitgezeild: 17 Mei. Noacb, A. LupckeRotterdam, Batavia. .Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 18 Mei 1865. Nederl. Nederl. Bank Werkel. Schu'd. dito dito dito dito Araort. Sijndic. Nederl Hijp.-Bank. BelgiS. Cert. bij Rothschild. Spanje. Obligatien. Portugal. Obligatien. Rusland. Obligatien bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 U Spoorweg-Actien. b Polen. Aandeelen 1835. Pruissen. Obligatien 1859. 5 Oostenrijk. Obligatien Met. Oude. 5 dito dito 2'/.; dito Rente Arast. 5 dito Nationale 5 Mexico. Obligatien. 5 Griekenl. Obligatien Geldl. 1825. 3 Turkye. Binnenl. Obligatien 5 geblev. 4 pCt. 2'/, S 4 3<t, 4>/, 2'/, 2V, olV8 953/» '90'/a ei'/„ s53/„ 233,» Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 18 Mei 1865. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. Oude Tarwe 1863 7,75 Nieuwe dito 1864- 7,25 Afwijkende dito - 0,00 Z -Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver - 0,00 -0,00 -5,25 ■•4,50 - 3,75 -2,80 Paarlenboonen f 5,50 Witte boonen - 13,00 Bruine ditc Gr. Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad - 12,00 - 0,00 - 6,50 - 0,00 - 13,50 - 00,00 Slag-Lijnzaad - 0,00 Marktprijzen der Moekrap te Zierikzee. van den 18 Mei 1865. Teelt 1864. Twee en een,lste kw. blank 20,50 4 21,00 Twee en een, middelb. dito - 19,50 a 20,00 "g Twee en een mindere dito - 18,50 4 19,00 Een en een lste kw. blank - 20,50 4 2 1,00 Een en een middelb. dito - 19,50 a 20,00 Een en een mindere dito - 18,50 4 19,00 Onberoofde, lste kw. blank - 20,50 4 21,00 Onberoofde middelb. dito - 19,50 4 20,00 Onberoofde, mindere dito - 18,50 a 19,0(1 Mullen - 4 50 a, 5,00 Middelbare dito - 3,00 a 4,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg van Rotterdam Zondag 21 'smorg. 9, Maandag 22 9,30 Zondag 21 'smidd. 1, 22 2, De diligence zal van Zierikzee 2 nnr na de afvaart; der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden Stoombootdignst tusschen Vlissingon en Rotterdam. Van Vtissingen r I Ven Rotterdam t desmaandagswoensdags desdingsdngg donderdoven en vrijdags 'smorg. tenfliire I zaturd. 'smorg. 10u 20mii> De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Bote? van Veen des morgens ten 9 ure voor de afvaart van VlissingeD naar Rotterdam en des morgens ten 12 nre voor de afvaart vsn Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkérij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2