ar.» 36. Zaturdag 6 Mei. 1865 WOENSDAG ENZ AT URD AG. BestureneoAdminjstratién Bekendmaking. Bekendmaking. Binnenlandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen het PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 12l', centi de regel. Geboorte-, Huwelijkt- en Doodberigtenvanl6 regelt if 1 behalve hetzegclregt. VERS C HIJNT: AB O N N E M E NTS-P RIJS. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25 Intending derAdvertentiëndaagslevorenvoor 10ure'tmorg w- W. liolr aar >11° Ier. S 'l, "a 7a 'A I, Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzeevoldoende aan hoogere uitnoodiging om meeir algemeene bekendheid te geven aan de gunstige voorwaarden waarop men zich voor do militaire dienst in de overzeesche bezittin.gen kan verbinden brengen die voor waarden ter algemeene kennis als volgt Men moet zijn van 18 tot 40 jaren oud lang n.iinstens 1.57 Ned. el in allen opzigte gezond en vooor de militaire dienst geschikt. Men moet overleggen 1. een extract uit het geboorte-register 2. een bewijs van goed gedrag afgegeven door de bevoegde autoriteit zijner woonplaats 3. het bewijs dat aan de verpligtingen ten aanzien van de nationale militie is voldaan 4. minderjarig (geen 23 jaren oud) zijnde, eene behoorlijk gelegaliseerde toestemming van onders of voogden Si. gehuwd zijnde een gelegaliseerd schrif telijk bewijs dat de echtgenoote met het in dienst treden genoegen neemt en zich heeft verbonden haren man niet naar Indie te volgen. De koloniale verbindtenis wordt aangegaan als soldaat der infanterie, voor der. tijd van z es jaren te rekenen van den dag der in- s.cheping naar de bestemming. Het HANDGELD bedraagt de som van flSO. Het Aanbrenggeld is f ÏO. Tot het aangaan van eene verbindtenis kan men zich aanmelden in iedere plaats waar g arnizoen of eenige militaire autoriteit ge vestigd is. Gedaan ten Raadbuize van '/.ierikzee den It Mei 1865. De Burgemeester B. C. CAtT. De Secretaris 3. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee. Gezien het besluit van heeren Gedeputeerde Staten dezer provincievan 15 April jl. houdende tijdelijke uitzondering op eenige bepalingen van het: reglement tot voorkoming van de verspreiding der longziekte onder het rundveebij gelegenheid van de aan staande jaarlijksclie tentoonstelling van de Maatschappij tot Bevordering van Landbouw en Veeteelt te houden op 12', 13 en 14 Juhij eerstkomende te Hulst. Brengen tor kennis van de Vee-houders oo Veerschipp ers 1. dat het voor die tentoonstelling bestemde Vee vrij en onverlet derwaarts over de Veeren in deze provincie zal mogen vervoerd worden, met een bewijs van den Burgemees ter der gemeentealwaar de eigenaar of bruiker woonachtig is, waaruit blijkt, dat het Vee aldaar te huis behoort en werke lijk voor die Tentoonstelling bestemd is. 2.dat het alzoo aangebragte Vee, terstond na de aankomst te Hulst door den Vee arts zal worden onderzocht en door hem voor elk stuk gezond bevonden Vee eene verklaring zal worden afgegeventerwijl het gezond Vee dadelijk van het zieke zal worden afgezonderd en het laatste geheel aan de bepalingen van het genoemd reglement onderworpen zal zijn. 3. datr.a den afloop der veeschouwingde vervoer wederom zonder verdere formali teiten behalve bet begeleidend gezondheids- bewijs zal kunnen geschiedenwelk bewijs evenwel niet langer dan vijf dagen en dus tot en met 19 Junij zal geldig zijn. En zal opdat van deze bewilliging geen misbruik worde gemaaktbij en na den tijd voor de tentoonstelling bepaald meer dan gewoonlijk de beweging langs de overzet- veeren worden 'in het oog gehouden. hierikxee den 3 Mei 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS De kiezers worden herinnerddat de drie aftredende leden weder herkiesbaarzijn de heeren mr. B. C. CauJ. Hoogenboom Bz. en jhr. J. L. de Jonge. Wij rekenen ons te meer tot die herinnering verpligt omdat in het Provinciaal Blad abusivelijk als aftredend lid wordt opgegeven de heer J Hoogenboom,Cz. hetwelk moet zijn J. Hoogenboom Bz Tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaalin het hoofdkiesdistrict Arnhem is gekozen de heer mr. J. P. J. A. graaf van Zuylen van N'yevelt met 916 stemmen. Met het oog op het eerlang invallende halve eeuwfeest van den slag bij Waterloo kan als eene bijzonderheid gemeld worden dat zich te 's Hertogenbosch nog in active dienst bevindt een persoon die aan dien slag heeft deelgenomen namelijk de adjudant onder-officier W. von Ling dienstdoende als kwartiermeester bij de divisie kon. maréch. van N.-Brabant en Zeeland. Als jongeling is hij in 1813 vrijwillig in dienst getreden. Hij heeft verder het beleg van Grave zoomede den slag van Waterloo bijgewoond én is naar Frai.krijk opgerukt. Hij is steeds in militaire dienst gebleven. LI. Maandag heeft het openbaar mi nisterie bij den hoogen raad der Nederlanden kamer van strafzaken conclusie genomen in de zaak van W. C. Kool gezagvoerder van een koopvaardijschip requirant van cassatie tegen een arrest van' het prov. geregtshof in Zuid-Holland waarhij met vernietiging van een vonnis der arrondissements regtbank te Rotterdambij hetwelk de requirant ter zake van misbruik van vertrouwen door de afgifte te weigeren van geldenhem door een passagier ter bewaring toevertrouwd op eene reis van Ned. Indie naar Nederland de requirantter zake van diefstal van goederen hem als schipper toevertrouwd ten einde die aan den eigenaar terug te geven is verwezen naar den procureur-generaal. De advocaat-generaal Karseboom heeft hoofd zakelijk betoogd dat hetgeen waarop door den procureur generaal in de teregtzitting van het hof de beklaagde was opmerkzaam gemaakt niet betrof een nieuw feit, waarvan in de dagvaarding geen melding was gemaakt maar een toevoegsel aan de dagvaarding waarop regtbank en hof moeten acht slaan. Het was volgens den advocaat-generaal niet enkel de vraag, of art. 386 no. 4 van de Code Pénal toepasselijk ware op het feitin de oorspronkelijke dagvaarding opgenomen maar tevens of dit niet het geval was op hetzelfde feit, vermeerderd met omstandigheden, hem mede te last gelegd. Hij merkte daarbij o. a. nog opdat men hier in ieder geval niet de doen heeft met een veroordeelend arrest maar met een arrest van verwijzing en dat zoo de qualificatie al moge veranderd zijn het feit, altijd hetzelfde bleef. Wat al verder de vraag betreft, of onder batelier in art. 386, no. 4, meergemeld, ook is te verstaan een schipper of gezagvoerder van een koop vaardijschip, deedhij uitkomen, dat zelfs volgens de dictionnaire de l'académie, door de verde diging aangehaald dat woord niet altijd vocrkomt in de beperkte beteekenis van schipper van een klein schip of vaartuigterwijl ook liet woord barque soms van een zeeschip gebezigd wordtdatwijders het noodzakelijk vertrouwen de ratio legi3 is welke slaat zoowel op kleine als op groote schepen ja zelfs nog meer op groote vaartuigen en, dat de wetgever hierin ken nelijk een onderscheid beeft willen aannemen. Op deze en andere gronden strekte de conclusie tot verwerping der voorziening in cassatie. De uitspraak is bepaald op 16 dezer. In de afgelnopen week heeft te 's Hage een jager van het regement, grenadiers en jagersdie in de provoost was opgesloten en die na het einde van die straf naar de klasse van discipline zou worden opgestuurd de voorste vingers van een zijner handen zoo danig verminkt, dat hij waarschijnlijk verder voor de dienst ongeschikt zal zijn. Hij is bereids naar het hospitaal vervoerd. Blijkens het Politieblad heeft de officier van justitie te 's Hage verzocht opsporing aanhouding en opzending van L. M. R. R, Schriwaneck of Servaneekoud 38 jaren van beroep naaister geboren te Botterdam. Tegen haar is door de arrondissemems-regt- bank te 's Hage bevel van gevangenneming verleend ter zake van diefstal van een groot aantal zijden parapluien uit de huizen der ingezetenen aldaar. De officier van justitie te Zwolle heeft berigt1. datvolgens eene bij hem van het groothertogelijk Hessiseh Polizei-commis- sariaat te Mainz ontvangene rnededeeling het verblijf van Heinrich Bernet is ontdekt zoodat vervallen is het verzoek ter opsporing, vroeger vermelden 2 dat op 7 April jl. aldaar is aangehouden een 50 centsstukdra gende de beeldtenis van Koning Willem II en het jaartal 1848, hetwelk, bij onderzoek aan 's Rijks Muntcollegie, een gewigt aangaf van 438 wigtjes en op 1000 deelen bleek te bestaan uit: zilver 376 koper, zink en tin 624 deelen met geringe sporen goud, zijnde het stuk overigens gegoten in een vormvervaardigd naar een echt 50-centsstuk dat het mitsdien het uiterlijk voorkomen heeft van een echt 50-eentsstuk doch in zamestelling er niet mede overeenkomt op welke gronden het voornoemde stuk bij uitspraak van 29 April jl., is verklaard te zijn valsoh en vervaardigd in nabootsing eaDer echte rijks rauntspetie. LI. Vrijdag heeft op den in aanleg zijnde spoorweg in de nabijheid van het nabij Roermond gelegene dorp Swalmen een treffend ongeluk plaats gehad. De locomo tief met eenige waggons was juist tot staan gebragttoen een der werklieden een 14 of 15jarig jongeling uit Roggeldie aan de overzijde van de baan moest zijn om geen omweg te maken op roekelooze wijze onder een der waggons kroop. Op hetzelfde oogen- blik deed de machinist den trein een weinig vooruitgaan 't geen ten gevolge had dat gemelde jongeling dwars onder een der wielen geraakte en vervolgens door twee of drie waggons overreden werd. Een half uur later gaf hij den geest. LI. Donderdag avond had te Huissen nabij het Malburgsche veer het volgende droevig ongeluk plaats. De bejaarde voerman Jac. Gerritsen reed met zijne kar met koren geladen naar gezegd veertoen een ander rijtuig hem moest passeren. Zijn paard dat als zeer schichtig bekend is hierdoor ver schrikt, trachtte door te gaan, geraakte op den kant van den weghet voertuig viel om en G. er onderzoodat zijn hoofd verbrijzeld werd en hij spoedig daaraan bezweek. FRANK RIJ K. Men meldt - en het is licht te verklaren waarom de Moniteur het verzwijgt - dat keizer Napoleon te Lyon eenige Orsini- bommen verbeidden. Een toeval heeft ze onschadelijk gemaakt en te gelijk hare aan wezigheid verraden. Zij zijn namelijk door eene tot dusver onbekende oorzaak ontploft waardoor het huis waarin men ze verborgen had, in de lucht vloog. Nadere bijzon derheden ontbreken voor als nog. In Le piogrés de Lyon lezen wij omtrent dit voorval liet volgende In den nacht van Zaturdag op Zondag werd eene zeer hevige ontploffing gehoord in de rue Madame en een persoon met bloed bedekt en in zeer gehavenden toestand snelde bij de straat rond onder het uiten van angstkreten. Hoewel zeer ernstig gekwetst kon hij aan de policie verklaren dat hij vuurwerkmaker was en zich met het maken van een mengsel van kruid en salpeter bezig hield hetwelk de ontploffing veroorzaakt had. De verwoesting in zijne woning was verschrikkelijk en door zeer bijzondere omstandigheden was hij aan een bijna wissen dood ontkomen. De policie heeft zich echter met deze inlichtingen niet tevreden gesteld en den persoon gearresteerd. Een Russisch edelman heeft op éénen avond met domino-spel driehonderd-duizend zilveren roebels verloren. Op de begraafplaats eener gemeente van het kanton Vileursarrondissement Saumurwas men den 22 April jl. bezig een grijsaard Pierre Grangeneau, ter aarde te bestellen wiens overlijden niet door eene verklaring van een geneesheer was geconsta teerd. Na de godsdienstplegtigheid en op het oogenblik dat men aarde in den kuil begon te werpenmeende de doodgraver een geluid te liooren dat uit de kist kwam hij luisterde aandachtig en verzekerde zich weldra dat tegen het deksel der kist geklopt werd. Eene vrouw die op korten afstand van daar geknield lag te bidden hoorde het slaan en kloppen insgelijks en wel twee maal zeer duidelijk. De doodgraver staakte zijnen ar- bied. De maire was afwezigen de pastoor

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1