1 SI m. 1 BALANSEN&BASCULES iuitenlandsche Tijdingen ERRATA. Advertentiën. Zeetijdingen. Beurs- en IRarktberigten. Vervoer-Middelen.; Deze beschuldigdezoon van welgestelde ouders en eene allezins beschaafde opvoeding genoten hebbende is ten gevolge van slecht gedrag eindelijk zoo ver gekomendat hij zich als bediende heeft verhuurd bij den eigenaar van een wassenbeeldenspeldie de Hollandsche taal niet magtig en vertrouwen stellende in zijne bekwaamheidhem onder anderen belastte met het voeren zijner correspondentie en het doen van uitbetalingen, voornamelijk van voorschotten ter bekoming van goede standplaatsen op de verschillende kermissen bier te lande. In de maand Febr. 11. met zijnen meester te Arnhem in een logement vertoevende heeft hij heimelijk zijne dienst verlaten na uit de door hem opengebroken kist van zijnen medebediende hehalve diens gouden horlogie met kettingen Benige andere voorwerpen van waarde tevens te hebben ontvreemd een aantal kleederen. Al spoedig bleek het dat hij zich daarmede niet had tevreden gesteld maar nog onder scheidene andere misdrijven had gexdeegd. Uit eene andere kist aan denzelfden knecht toebehoorende en welke mede opengebroken, in den reiswagen werd aangetroffen werden insgelijks vermist een aantal kleederen en voorts uit dien zelfden wagen een zijden kleed van een der wassenbeelden zijns mees ters. Het bleek dat verschillende gelden hem door zijnen meester ter verzending toe vertrouwd door hem niet waren bezorgd dat hij, na aan zijnen meester een brief te hebben geschrevenafkomstig zullende zijn van den marktmeester te Leeuwarden en inhoudende dat hem ter bekoming van eene goede standplaats op de kermis aldaar f 25 •moesten worden toegezonden dientengevolge die som van zijnen meester heeft ontvangen om daarvoor op het postkantoor te Arnhem een postwissel te nemen welke naar Leeuwar den zou worden opgezonden doch in stede van hieraan te voldoen, die gelden, even als de bovengemeldevoor zich heeft behou den vervolgens eene quitantie heeft vervaar digd houdende erkenning van do ontvangst eener som van 2h en met oenen valschen naam onderteekendwelke quitantie hij vervolgens als afkomstig var. de postdirecteur te Arnhem, aan zijnen meester had ter hand -gesteld. Het hof heeft J. v. W. schuldig verklaard aan de verschillende feiten hem ten laste gelegdechter met wijziging der qualificatie ten aanzien van het misdrijf van valschbeid in geschrifte waaromtrent het hof heeft overwogen dat de overgegeven quitantie in geen opzigt overeenkomt met de bewijzen door de postadministratie bij de ontvangst van geldartikelen wordende afgegeven en dat de inhoud van dit stuk niet zoodanig isdat het den schijn heeft van een openbaren ambte naar afkomstig te zijn, weshalve het als onderhandsch geschrift moet worden beschouwd, en hem veroordeeld tot tuchthuisstraf van zeven jaren en tot betaling van vijf geldboeten als twee van f 12.50 ieder, een van 25 en twee van f 50. Den gemeente-ontvanger van Wet (eren heeft men opgehangen gevonden aan een monument op de begraafplaats. Alvorens hij tot zelfmoord overging had hij eenige schik kingen gemaakt die "blijk geven van zijne voorzorg. Zoo b. v. was hij slechts in zijn hemd en had hij; zijne kleederen in een pakje op den grond onder zich neêrgelegd met een brief waarin hij geschreven had dat men zijn lijk moest, leggen in een doodkist welke hij had laten maken en daags te voren betaald. In den brief lagen twee francs een voor den persoon die de kist zou halen, de andere voor den doodgraver. Betreffende het gebeurde te Antwerpen met den ex-kolonel Rick-Allah-Beykan men mededeelen dat. deze ongelukkige man op vermoeden van moord gevat geweest en toen zijn onschuld overtuigend was gebleken, op vrije voeten gesteld krankzinnig is ge worden. DÜ1TSCHLAND. Dezer dagen stonden voor het geregfs" hof te Instcrburg in Pruissen vier voortvlugtige Polen teregt als beschuldigd van moord op een grondeigenaar in Polen gepleegd. Reeds spoedig na het openen der zitting kondigde de procureur-generaal aan dat de vier beschuldigde Polenzelfs ingeval zij vrijge sproken werdenniet in vrijheid konden gesteld worden omdat zij overeenkomstig de bepalingen van het verdrag van uitlevering en ten gevolge eener opeisching door den Russischen grenscommissaris uitgeleverd moeten worden. Ook bewees de verschijning van den landraad met policie-beambten welk lot den ongelukkigen te wachten stond. Terwijl het hof ter onderlinge raadpleging degeregts- zaal verliet was het een der beschuldigden gelukt te ontvlugten. De president van het geregtsliof las het vonnis voorwaarbij de beschuldigden werden vrijgesprokenook verklaarde hij de verdere arrestatie der Polen wederregtelijk daar het voorstel niet van eene bevoegde autoriteit uitgegaan en evenmin aan de bevoegde autoriteit namelijk aan het koninklijk geregtshof gerigt wasde Polen moesten bij gevolg op vrijen voet gesteld worden. Toen de policie-beambten evenwel de bank der beschuldigden naderdenom zich van de Polen meester te maken en de president van het geregtshof nogmaals tegen de gevangenneming in de regtszaal prote steerde, ontstond er eene geduchte beweging men riep den Polen toe dat zij de vlugt moesten nemen terwijl het publiek tevens van alle zijden naar binnen drong. Aan dien wenk gehoor gevendesprongen de beschuldigden over de banken en verdwenen tusschen de opeengedx-ongen menigte. Alle nasporingen der policie zijn tot dusverre vruchteloos gebleven. Te Falkenburg nabij Aken heeft men hij het doen van opgravingen aan den voet van het aloude kasteel van Falkenberg een zeer kunstig zamengestelden mozaïkvloer gevondenter diepte van 4 voet beneden den beganen grond. Iets lager trof men aan, een medaillon met de beeidtenis van een gelauwerden keizer en zeer fraai bewerkte aarden vaten uit het tijdperk der Karolingers en nog lager grove aardewerken nit den tijd der Romeinsche overheersching. Te Triesing in Beijeren is in den nacht 11a Pasclien de beroemde Korbiniaansche lindeboom verbrand. Naar de overlevering te oordeelen was die boom meer dan 1000 jaren oud en naar men zeide geplant door den heiligen Korbiniaan. Zijn stam was zoo dik dat negen mannen hem ter naauwernood konden omvademen. Kinderen harlden een vuur aangelegd in eene holte aan den voet van den stam en daardoor was hij in brand geraakt. FRANK RIJ K. Volgens de Patrie wordt het getal personen die door de Russische autoriteiten ten gevolge van den jorigsten opstand in Polen naar Siberie gebannen of tijdelijk daar geïnterneerd zijn op niet minder dan 200,000 begroot. De directie van het Hyppodrême kondigt aan dat de boogschutter Thomas aldaar eerstdaags een appel van het hoofd van een kind zal schieten. Daarbij verbindt hij zich een op de hand van een der toeschouwers geplaatsten oranje-appel met een sabel te splijten zonder ook de huid van dien per soon te beschadigen die zich daartoe zal leenen. Een andere kunstenmaker kondigt een worstelstrijd met panters aan. Te Barcelona zijn in den avond van den 12 ongeregeldheden voorgevallen. Onder de zaamgeschoolde menigte hoorde men de ki'eten „Weg met N'avacz Weg met de koningin 1" De rust werd echter spoedig hersteld. Een Franschman heeft een soort van karabijn-harpoen uitgevonden waarmede de visschen in het water gedood worden zoodat zij terstond boven di'ijven en gevangen kunnen worden. G R O O T-B R 1T T A N I E N. Een Engelsch dagblad uit Staffordshire meldt dat eenige dagen door zekeren Bates kleermaker te Tamworth terwijl hij langs den oever der Tame-rivier wandelde, een flesch is gevonden waarin zich een stuk papier bevond waarop de volgende woorden geschreven waren „Worcestershire.-Broms- grove 8. December. Bij deze verklaar ik dat. Frans Muller onschuldig is geweest aar. den moord op den heer Briggs gepleegd. Wanneer dit papier aan iemand in handen komt zal de ware moordenaar reeds buiten het bereik der justitie wezen." Men behoeft niet te zeggen dat aan dit papier op zich zelf geen de minste geloofwaardigheid kan worden toegekend. Dergelijke pogingen ten gunste van beschuldigden of veroordeelden zijn in Engeland niet zeldzaam. Bij de ontruiming van Richmond waren, op last van de autoriteiten der Zuidelijken verscheiden tabaksmagazijnen in brand gesto ken waarbij de vlam spoedig op andere gebouwen oversloegzoodat de geheele stad ill eene dikke rookwolk was gehuld en de passage langs verschillende sti'aten door het vuur werd belemmerd. In het geheel wordt het aantal verbrande woonhuizen en andere gebouwen begroot op ongeveer 600. Men kan zich dus gemakkelijk voorstellenwelk eene verwarring en ontsteltenis clit bij de bevolking te weeg bragt te meer nog door dien vele ingezetenen in hunne verbijstering hunne meubelen en andere goederen zochten te redden die ten laatste bij geheele hoopen op straat lagen te branden. Van de kantoren der voornaamste bankinstellingen is niets overgebleven terwijl de bureaux van drie dagbladen (de Enquirer, Despatch en Exa miner) even spoedig waren verwoest als het American-Hote! het postkantoorhet Staten- huis het gebouw van het departement van oorlog het Columbian Hotel het Mechanic's Institute het groot laboratoruim en het arsenaaldie te gelijk met eenige blokken huizen hevig door het vuur werden geteisterd. In het Raadsverslag van 19 April in ons vorig nummer opgenomen staat: „Op gemelde school zouden 5 leeraars werkzaam zijn" moet zijn 7 leeraars. JONGSTE TIJDINGEN. Marseille 24 April. Eene depêche uit Nico meldt, dat de grootvorst-troonopvolger van Rusland heden nacht ten een ure aldaar is overleden Heden wordt in die stad eene lijk dienst gehouden. (De nu overleden grootvorst Nicolaas was den 20 September 1843 geboren Van de vijf zonen die benevens ééne dochter keizer Alexander nog overblijven is de oudste en derhalve nu de vermoedelijke troonopvolger, de grootvorst Alexander geboren 10 Maart 1845.) Wordt met Mei aanstaande eene Keukenmeid gevraagd adres den Boekhandelaar C. E. CHIVAT. ONTVANGEN eene ruime sortering der nieuwste Modellen van DAMES- en KIN DER-ZIJDEN- en STROO-HOEDEN MUTSENCOIFFURES BLOEMEN LINTEN', BRODERIES, alsmede denieuwste VOORJ AARSMA NTELS en MANTILLES, JACONATSBARÈGEeenige nieuwe STOFFEN en meer andere Artikelen voor dit saizoen. Zierikzee April 1865. D. K1JN Geerlink. e alom bekende <7. HECKEit'S worden alleen vervaardigd en zijn te bekomen bij de Fabriekanten BECKER BUDDINGH, te Arnhem. Zij zijn door liare gevoeligheid het voordeeligsl voor den gebruiker. Mede a Contant verkrijgbaar bij den Depöthouder J. BROODMAN in Ijzer waren te Zierikzee. Zierikzee Gearriveerd. 22 April. William Maitland W. Clarkson 22 CourierMeuldijk beiden van New-Castle. 23 Alma, S. Lockjer Runcorn Dordt. 23 Uitgezeild: Choice, Grout New- Castle. Brouwershaven, Gearriveerd. 22 April. Twee CornelissenJ. C. Kreije Batavia Huijdecoper R. J. Reindérs Soe- rabaija Minister Thorbecke W. H. Kanne- gieter Buenos Avres Ida Elisabeth W. Dooren Batavia allen van Rotterdam. Uitgezeild: Sara, (st.) J. H. Stuit, DordtLonden. Twee Cornelissen J. C. Kreije Rotterdam Batavia. 23 23 24 22 24 Prijzen der Effecten te Amsterdam. den 22 April 1865. Nederl. België. Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Prnis8en, Oostenrijk, Mexico. Griekenl. Turkije. Nederl. Bank Werket. Schu'd. dito dito dito dito Araort. Sijndic. Nederl Hijp.-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligatien. Obligatien. Obligatien bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Aandeeleu 1835. Obligatien. 1859. Obligatien Met. Oude. dito dito dito Rente Arast. dito Nationale Obligatien. Obligatien Geldl. 1825. Binnenl. Obligatien 4 pCt, VU - 8 4 3'/, 4'/a 2'/a 8 5 5 5 2 ff. gëblev. [ol»/4 l"2'/4 '98 S3% 40 ié't. 89 V4 f.-O -i 6Ï'»A, Tsmj :t, 19 51 'q ROTTERDAM, 26 April. Tarwe. Zeeuws. Vlaams, en Overm. vond bij goeden aanvoer trage koopers tot ongeveer vorige prijzen, en bleef'gedeeltelijk onverkocht. Goede en puike f 7,40 tot 8,10; geringe en mindere van 6 tot 7,30. Rogge flaauw. n. Overm. Zeews. en Vlaams, ƒ5,10 tot 5,75. gerst.n. Zeenwsche winter, van f 3,75 tot f 5,30; ditozomer van 3,60 tot f 4,40. Haver. lol. korte van f 3,30, tot f 4,30 lange van 2,25 tot 3,76, Erwten. 25 c. lagern. Zeeuws, kleine blaauw van 6,25 tot 7,50; grootere en schokkers van 7,25 tot 10,25. Paarobnboonen. van f 5,50 tot 6.^ MEEKRAP. De kooplust was zeer levendig; de aanbiedingen niet groot. Tot eene ver hooging van 1 a l1/. werden eenige par tijen verkocht. 11 1 (..f Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg van Rotterdam Donderdag 27 'smorg. 6, Woensdag 26 'smorg. 8,45 Vrijdag 28 6, 'Vrijdag 28 10,30 De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden Stoombootdienst eb tel tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen t Van Rotterdams des maandags, woensdags desdingsdags donderdagè^n n vrijdags 'smorg. ten8ure zaturd. 'smorg. lOu. 20min - De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Veen des morgens ten 9 ure. voor de afvaart, van Vlissingen naar Rotterdam en des morgensten 12 oré voor de afvaart vf n Rotterdam naar Vlissingen. Tor Stadn-Drukkerij van deErven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2