Zaturdag 15 April W.° 30. 1865 WOENSDAG EN ZATURDAG. Besturenen A dmini stratiën Bekendmaking. Publicatie. Publicatie. Kennisgeving Bekendmaking. Kennisgeving. fSinnenlandsche Tijdingen PRIJS DER ADVERTENTIE N. Gewone 12'', cents de regel. GeboorteHuwelijks- en Doodberigtenvan 16 regels af 1 behalve helxegelregt. VERS C HIJ NT: 10,30 10,30 Burgemeester en Wethouders van Zi~- rizzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat het kohier van den lioofdelijken omslag dezer gemeenteover het loopend dienstjaar voorloopig is vastgesteld en van Maandag den 10 dezer af gedurende veertien dagen op de gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt kunnende de reclames daar tegen op ongezegeld papier aan den Gemeente-Raad gerigt in eene daarvoor bestemde bus aldaar worden ingeleverd. Afgekondigd van het Raadhuis te Zierikzee den 5 April 1365. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders der ge meente Zierikzee. Gezien de circulaire van den heer Commis saris des Konings dezer provincievan den 17den Maart jl. (Provinciaalblad no. 28.) Brengen ter kennis van de Ingezetenen der gemeente Dat de aangiften of verklaringen ter verkrijging van patent binnen deze provincie zullen worden uitgegeven van den vijfden Mei tot en met den vijftienden dier maand. Dat die verklaringen behoorlijk ingevuld zullen moeten zijn ingezameld of bij den Ontvanger dien bet aangaat inge diend op den negentienden doch in de gemeenten Middelburg Vlissingen Goes en Zierikzee op den 23.Mei aanstaande. Dat de registers van gemelde patentpligtigen zullen worden gesloten in de gemeente Middelburg op den veertienden Junij in de gemeenten VlissingenGoes en Zierikzee op den zevenden en in de overigen gemeenten op den derden dier maand. Dat de patentpligtige schipperseigenaars en directie- voerende van binnenschepenschuiten en vaartuigen ver meld in de 16de tabel der wet van den 6den April 1823 waaronder als nu ook zullen begrepen worden diegeen welke bestendig in hunne vaartuigen wonen en geene buitenrivieren of wateren bevaren te rekenen van den eersten Mei aanstaande tot den vijftienden derzelve maand zich voor het patent van het dienstjaar 1866/0 zullen behooren aan te geven bij het bestuur der plaats waar zij zich zullen bevindenonder overlegging van een biljet, hetwelk daartoe bij die besturen verkrijgbaar gesteldterwijl ingevolge de hiervoren aange haalde wet door de alsnu aan het patentregt onderworpene schippers naauwkeurige opgave zal moeten worden gedaan of zij in het vorige jaar geeno andere huisvesting hebben gehad dan aan boord hunner schepen, en met die schepen geene buitenrivieren, de Zuiderzee noch de Zeeuwsche stroomen bevaren, of in het voorgaande jaar bevaren hebben. Dat aan slijters tapperskroeghouders en koffijhuishouders (no. 37 tot 40 van tabel 14) aan hnnne huizen onmiddeüjk na den Isten Mei, een aangift-biljet zal worden bezorgd, hetwelk na verloop van drie dagen zal worden opgehaald. Dat de kramers zullen gebonden zijn om bij het doen hunner aanvrage om patentop te geven de wijze op welke zij hun beroep uitoefenen, naar aanleiding der onderscheidingen bij 1 der 7de tabelgevoegd bij de wet van den 16den Junij 1832(Staatsblad no. 30), alsmede de gezamenüjko ïnkoopswaarde der door hen te koop aangeboden wordende goederenzullende dien onverminderddoor de patentplig tigen hij b en c van 1 der evengenoemde tabel vermeld ter gelegenheid en ten gelijken einde als boven opgave moeten geschieden van den tijd der duringwat eerstgenoemde betreft hun'3 verblijfs in de gemeente, en wat laatstgenoemden aan gaat van dien der te houdene verkoopingterwijl zoo zij de wijze van verkoop veranderende waarde hunner waren vermeerdereu of den duur des verblijfs of der te houdene verkooping verlengen daarvan op den voet van art. '19 der wet van den 21 sten Mei 1819 en op de boeten hij art. 37 bepaaldaangifte znllen doen in de gemeente alwaar zij arts AB O N IV E AI K A rS-P BIJ S. Per drie maanden f2,00. Franco per post f 2,25 Inzending derAdverlenliëndaagslevoren, voor lOure'sniora zich bevinden, en zoodanig aanvullingsregt voldoen als van hen bij werkelijk toegenomen belastbaarheidzoude kunnen worden gevorderd. Dat wijders de bedoelde kramers benevens de debitanten van loterijbriefjes f krachtens Zr. Ms, besluit van den 17 October 1820 (Staatsblad no. 22) op de boete bij 1 en 2 van art. 32 der wet van den 2lsten Mei 1819 bepaald, verpligt zullen zijn steeds hun gezegeld patent met zich te voeren Dat door de schippers eigenaars en directievoerende van binnenschepen schuiten en vaartuigen hiervoren bedoeld het patentregt zal moeten worden voldaan ten kantore van den ontvanger ter plaatse van de aangifte en wel in eens voor zoo verre die plaats niet is of die van hun vast verblijf of de vaste legplaats van het vaartuig of wel eindelijk die alwaar het bedrijf wordt uitgeoefend, doch anders bij twaalfde ge deelten. Dat uogtans van de laatste wijze van betaling bij twaalfde gedeeltenook door de eigenaars, schippers of directie- voerende, welke zich niet in hunne vaste woon- leg- of ver blijfplaatsen bevinden zal knnnen worden gebruikgemaakt, mits zij zich gedragen naar het voorschrift van §15 der 16de tabel van de wet van den 6den April 1823. door zich in den loop der maand Mei, voorzien van een bewijs van aaDgifte hetwelk echter niet langer dan die maand van kracht zal, zijn naar hunne vaste woon- leg- of verblijfplaats te begeven, of wel dat bewijs van aangifte derwaarts op te zenden om aldaar te worden gepatenteerd, in welk geval de betalingen bij den Ontvanger dier plaats zullen moeten geschieden. Dat de patentpligtigen van de 16de tabel voor den eersten Junij eerstkomende, geheel of gedeeltelijke betaling in voege, voorschreven zal moeten zijn geschied en ook de patenten op vertoon der kwitantien van de Ontvangers, voor dien tijd bij de Gemeentebesturen door hen znllen moeten worden afgehaald aangezien van dien dag af de recherche op de niet gepatenteerde schippers een aanvang zal nemen. Gedaan te Zierikzeeden 12 April 1865. De Bar gein pc ster B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders der ge meente Tiierikzce. Brengen bij deze ter kennis van de Inge zetenen. dezer gemeente dat met het primitief beschrijvingswerk voor de personele belasting over het dienstjaar 180B/CC een aanvang zal worden gemaakt op Vrijdag 5 Mei aanstaande en de beschrijvings-biljetten met den achtsten dag daarna, door of van wege den Ontvanger der directe Belastingen zullen worden opge haald met aanmaning om de voorzegde bil jetten naauwkeurig in te vullen ten einde zich voor schade en onaangenaamheden te hoeden alsmede aan de zoodanigen welke bij beschrijving geen biljet mogten ontvangen, om zich ten spoedigste om zoodanig biljet bij den ontvanger voornoemd aan te melden, ten einde hetzelve vóór den 31sten Mei ten kantore van denzelven volgens art. 30 4 der wet van den 29sten Maart 1833 (Staats blad no. 4) ingevuld te knnnen bezorgen. Met verdere informatie dat tot Tegenscliatters voor deze gemeenteom aan de zijde der belastingschuldigen te dienen zijn benoemd de heeren L. KOOLE K. W. MUS en P. v&n dek LINDEN M. COUVËE Jr. Zierikzee den 12 April 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Voorzitter van den Gemeenteraad van Zierikzee brengt ter openbare kennis dat de lijsten der kiezers van leden voor de Tweede kamer der Staten Generaalde Pro vinciale Staten en den Raad dezer gemeente op heden door hem zijn gesloten aangeplakt en op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage neder gelegd, overeenkomstig art, 31 der kieswet. 7/ierikzee, den 12 April 1865. De Burgemeester B. C. CAU. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee brengen ter kennis van belanghebbenden dat Z. E. de Minister van Financiën heeft vastgesteld de 257ste Staats-Loterij die bestaan zal uit 20,000 loten 10,000 prijzen en 2 premiën verdeeld in 5 klassen. Dat de collecte zal worden geopend op Dingsdag 18 dezer en gesloten op Zaturdag den 29 dezer maand en dat de trekkingen zullen plaats hebben te 's Graveuhage te weten Van de 1ste klasse, op 15, 16, 17 en 18 Mei. Van de 2de klasse, op 29, 30, 31 Mei en 1 Junij. Van de 3de klasse op 12 i 3 14 en 15 Junij Van de 4de klasse op 2l5 27 28 en 29 Junij en Van de b de klasse op 10, 11, 12, 13, 18 19 20 21 25 26 27 en 28 Julij 1 2 3 en 4 Augustus terwijl de laatstehonderd nummers, op Zaturdag den 5 Augustus 1865 zullen getrokken worden. Dat de prijzen der loten wijze van uitgifte en trekkingdezelfde zijn als voor de voor gaande loterijen doch dat de loten en gedeelten daarvan voor de 3de 4de en 5de klasse alleen in koop verkrijgbaar zijn. Zierikzee, den 12 April 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. N. ERMERINS. De Burgemeester van Zierikzeebrengt ter kennis van de ingezetenen dat er op Woensdag den 19 dezer maand, des namiddags ten een ure op het Raadhuis alhier eene openbare vergadering van den Gemeente-raad zal gehouden worden Zierikzee den 13 April 1865. De Burgemeester B. C.' CAU. Aangaande de tentoonstelling van bloe men enz. in bet paleis van Volksvlijt te Amsterdam, leest men in de Amsterdamsclie Courant o. a. het volgende Indrukwekkend schoon was de aanblik dien de bloemententoonstelling den 12 dezer des avonds opleverde. Het Paleis voor Volksvlijt badende in zijne lichtzee de rijke verzameling bloemen planten gewas sen enz. zoo voortreffelijk gerangschikt en beschenen door de dnizende gasvlammen rie digte "drommen bezoekers die stroomsgewijze verschenen en in verschillende rigtingen zich voortbewogen goede muziek uitgevoerd door het park-orchestonder leiding van den heer W. Stutnpffdie met den bem eigen takt een uitgelezen programma had zamen gesteld gezellig verkeer aangename afwis seling dit alles zette de kroon op het werk der commissie van bestuur dezer interna tionale tentoonstelling. Die commissie heeft eer van haren arbeidde hoofdstad en bet vaderland zijn haar veel dank schuldig. Het doel is bereikt: zoowel uit een weten schappelijk als uit een sociaal oogpunt heeft de onderneming aan de hoogst gespannen verwachting beantwoord. De tentoonstelling werd door 40,000 k 50,000 personen bezocht wij gelooven met hst stellen dezer cijfers niet veel van de waarheid af te wijken wanneer men het bezoek op lieden mede- rekent. Het Weekblad van hef Regt deelt mededat bij het ontwerpthans bij den Raad van State aanhangig wordt voorgesteld de doodstraf te vervangen door tuchthuisstraf van vijftien tot dertig jaren. LI. zaturdag morgen ten 10 'L ure geraakte een 1 Ojarige knaap, genaamd J. A.R. terwijl hij-aan de Veemarkt te Rotterdam met jongens speelde en naar de overzijde van de straat wilde loopen waarbij bij liet ongeluk had te vallen onder de paarden van een voorbijkomend rijtuigten gevolge w.iarvan hij aan het hoofddoor een trap van een der paarden eene nog al ernstige wonde heeft bekomen hij is door eenige burgers opgenomen en vervolgens naar het bureau van policie aan de Melkmarkt gebragt alwaar hem geneeskundige liulp is verleend hij bevindt zich tamelijk wel en de wond schijnt niet gevaarlijk. Jl. vrijdag is door tie gemeente-ambte naren van de belastingen te 's Gravenhage bij de aankomst van de Leydsche schuit aangehaald een vaatje gedistilleerd inhou dende 20 kan hetwelk in een mand met aardappelen was verbergen. Een nieuw maar vreeselijk ongeluk heeft verleden week weder op den te Eindhoven in aanleg zijnde Staatsspoorweg plaats gegre pen. Een der werkliedengewoonlijk gebe zigd tot liet in werking brengen van bet zoogenaamde dienst-wagentje dat door de hulp van een draaiwerktuig wordt voortge stuwd om over de rails het dienst- of opzigters personeel naar het een of an dei- punt te vervoeren schijnt onder het draaijen met zijn kiel in het raderwerk verward te zijn waardoor hij over de machine werd heengeslingerd en met den rug op de scherpe rails liggende het wagentje geheel over zijn borst ontving met het ongelukkig gevolg dat hij kort daarna bezweek. Dezer dagen is uit Maastricht gemeld dat bij zekere Starmansdie door het hof in Limburg wegens poging tot moord tot 20 jaren tuchthuisstraf is veroordeeld een ijzeren pen en een houvast zijn ontdekttoen bij voor zijn vervoer naar Leeuwarden werd onderzocht. Ter aanvulling daarvan dient gemeld te worden dat genoemde Starmans bij zijne aankomst te Roermond nogmaals onderzocht is onder toezigt van den di recteur van het huis van arrest te Roermond den heer C. F. A. Jansen en dat bij dit nader onderzoek onder den regterarm van den veroordeelde gevonden werd eene pik pleister van zoogenaamd köolteerbestaande in een linnen doektje waarin een mes gewikkeld was dat volgens zijne verklaring had moeten dienen om den cinier te Weert om het leven te bi- t. Verder vond men ook nog, genaaid in den band van zijn onderbroek een ijzeren houvastbestemd om de sloten zijner boeijen te verbreken. Starmans is Vrijdag onder behoorlijk geleide van met geladen karabijnen gewapende mare- chaussóes naar Weert sovergebragt om ver volgens naar Leeuwarden te worden vervoerd, Naar men verneemt is het lijk van den gewezen directeur van bet postkantoor te Arnhem, die sedert 3 Maart laatstleden werd vermistMaandag onder de gemeente Door- werth uit den Rijn opgehaald. Een goudsmid te Brussel heeft eese crinoline geëxponeerdwaarvan de veerva uit zilver zijn vervaardigd. toesrand. Bij de Langevijlebrug struikelde zoodat men den schuldio weldra op het 1 uivoering zijhet plan bestaat

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1