Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. Eene partij Beestialen Eene HOFSTEDE, Zeetijdingen. Beurs- en Dïarktberigten. Vervoer-üïiddelen. ■oils aan maar de jakonins (officieren) vvei- ;erden het geld. De schepen bleven daar twee nachten en hie dagen hopende die zaak in der minne e vereffenen. (R. C.) Op Ceylon heeft een vreeselijk ongeluk ilaats gehad op den spoorweg tusschen Colombo en Bagamine. Een trein van 6 vaggons, waarop zich vier ingenieurs een Europesche opzigter en 128 koelies bevon- len is ten gevolge eener zorgeloosheid van een inlandschen klerk met een op het ipoor staanden waggon in collisie gekomen •net het noodlottig gevolg dat de waggons van den trein bijna alle uit het spoor geraak ten en omvergeworpen werden. Een der ngenieurs en ongeveer 90 koelies kwamen lierbij om het leven. DUITSCHLAND. Te Praag is in den nacht van 30 op 31 Maart, jl. eene vrouw van 55jaren dood gevroren. Op den grooten weg van Neu-Pesth naar Engelsfeld beeft men een handwerksman lood gevondende oorzaak daarvan was de Felle koude. Uit Petersburg meldt men van 3 dezer. Ofschoon wij zegt de Correspondance Russe bet sterk afnemen der hier heerschende epidemie ongelukkigerwijze nog niet kunnen mededeelen heeft het kwaad hoe groot ook tocli op verre na niet die uitgestrekt heid welke sommige buitenlandsche dagbladen daaraan hebben toegeschreven. Het is zeer waar dat de hospitalen opgevuld zijn en dat men om in den dringenden nood te voorzienverscheiden gebouwen die tot hiertoe eene andere bestemming hadden tot lijdelijke hospitaier. heeft ingerigt. Deze toevlued staat met den aard der ziekte zelve in verband wier hoofdkarakter daarin ligt dat zij zich hervatnadat de genezing volkomen scheen te zijnen zulks wel herhaalde malen. Ook gebeurt het dikwijls dat de herstellenden na het hospitaal verlaten te hebben waar zij de voordeelen van luchtverversching goede temperatuur en goeden leefregel genotenin hunne eigeu woningen op nieuw instorten en bezwijken als zij niet tijdig genoeg naar bet hospitaal worden teruggebragtwelke laatste maatregel zelfs niet altijd meer baat. „Men schrijft de uitbreiding welke de epidemie verkregen heeft, aan de ongezondheid van de woningen der armen en aan de slechte hoedanigheid hunner voedingsmiddelen toe. Zeker is liet althans dat de ziekte de personen niet aantast die een goeden leefregel volgen. Met uitzondering van een inspecteur der hospitalen en van twee geneesheerentelt nien geen slagtoffers in de midden- of hoogere klassen. Sommige Parijsche dagbladen hebben bet gewigt van dezen ramp zoo sterk overdreven, dat wij, tot geruststelling der talrijke familiendie een of meer barer leden te St. Petersburg tellen verklaren kunnen dat van den aanvang der epidemie af tot lieden toe het Fransch consulaat nog geen enkel sterfgeval heeft behoeven op te teekenen. i Deze mededeeling is ons gisteren geworden." FRANKRIJK, Te Parijs verscheen voor een paar 1 dagen een jeugdig paar voor den burgelijken i stand om in den echt vereenigd te worden. De bruigom een braafeerlijk werkman 1 had lezen noeli schrijven geleerd hij was dus genoodzaakt, onder het huwelijks-contract bij wijze van handteekeningeen kruisje te plaatsen. De bruid hoewel ook van een geringe afkomst had vrij goed onderwijs genoten. Evenwel toen de bruigom haar de pen overgaf, onderteekende zij ook slechts met een kruisje. Een der speelnooten gaf hare verwondering daarover te keDnen. „Mare't dan beter geweest": antwoordde de jonggehuwde dat ik mijn man had doen blozen Van morgen af zal ïk hem leeren lezen en schrijven." Den 4 dezer heeft in het Cirque Napoleon te Parijs de voorstelling een onver wacht einde genomen. Als naar gewoonte waren er verscheidene personen die be proeven wilden den muilezel Eigolo te be rijden waarvoor door de directie eene premie van 100 francs is gesteld. Een stalknecht bood zich aan en werd toegelaten maar toen hij begon het dier anders te toornen verzette zich daartegen het personeel van het paarden spel. Het publiek vatte partij voor den stalknechtmaar de rijders slaagden er in Rigolo te verwijderen en de voorstelling zou worden voorgezet. Maar naauwlijks begon de muziek weder te spelen en werd er een paard in het perk gebragt of er ontstond een hevig gedruisch. Een der toeschouwers wierp een bankje in de manége en dit was het sein tot een bombardement met banken kussens en al wat maar geschikt was om geworpen te worden. Vruchteloos trachtte de directeur de menigte tot bedaren te brengen ;de policie en de gendarmerie moesten tusschen beiden komen eD deze deed het ciique eindelijk ontruimen. Slechts eene dame werd door een onhandig geworpen bankje gekwetst. Als eene zeldzaamheid verdient ver melding, dat te Montpellier den 29 Maart jl. Emmanuel de Ricard pas zestien jaar oud als advocaat is beëedigd. Reeds op zijn twaalfde jaar had hij met den schitterendsten uitslag zijn baccalaureat (abiturienten-examen) doorstaan en weinige maanden daarna kwam bij als kweekelir.g op de school voor de zee vaart te Brest. Sedert legde bij zich echter op de regtsstudie toe. (Bedriegen wij ons niet dan was ook onze wereldberoemde land- genoet Junas Daniël Meijer op zijn 16 of 17 jaar advocaat.) GROOT-BRITTAN I E N. In RydercourtLeicester Square, te Londen heeft den 4 dezer een hevige brand gewoed. Deze onstond des nachts ten een ure bij een Israëliet genaamd Mosseen koopman in aardewerk en glas; bet boven gedeelte van het dubbel huis was door hem verhuurd aan tien a twaalf gezinnen die allen ter rust gegaan waren toen plotseling de winkel in vlam stond en de huurlingen van de bovenverdiepingen belet werden langs den trap te ontkomen. Nu volgde er een hartverscheurend tooneel. De arme schepsels vertoonden zich aan de vensters en schreeuwden om hulp. Eenige wierpen in wanhoop hunne kinderen uit de ramen en sprongen er daarop zelfs uitgelukkig werden zij door de toe gesnelde menigte beneden opgevangen. Anderen werden door de reddings-machine in veiligheid gebragt. Eer.e vrouw en twee kinderen van 10 en 5 jaren werden echter vreeselijk gewond. De vrouw wierp twee van hare kinderen uit de tweede verdieping naar be neden en ging toen naar de achterkamer om de andere twee te redden. Door den verstikkenden rook niet in staat zijnde terug te keerennam zij de kinderen onder de armen sprong uit het achterraam viel op eene lantaren in het achtergedeelte van den winkel en werd met hare kleinen deerlijk ge wond en verminktzoodat men aan hun behoud wanhoopt. Blijkens de laatst ontvangen berigten uit Amerika was op 16 Maart te Richmond (de zetel der geconfedereerden) geen enkel dagblad uitgekomendoordien al de zetters door de militaire overheden voor de verdedi gingswerken der stad waren gerequireerd. Niet iang geleden heeft in eene stad van den Noord-Amerik. staat Michigan een booswicht zijnen vader zijne moeder en zijne vrouw vermoord. Thans leest men in par ticuliere berigten uit New-Yorkdat deze moordenaar zich zijne preventieve gevangenis ten nutte maaktom van zijne eigene mis daad voordeel te trekken. Hij heeft namelijk doen bekend makendat hij bezig is met aan zijne levensbeschrijving te arbeiden en dat er weldra pliotcgrafische portretten zullen te verkrijgen zijn waarop zijne beeldtenis voor komt gekleed in het gewaad tijdens den moord door hem gedragen. Personen ge neigd om zich met de verspreiding dier portretten te belastenzullen daartoe door hem aangesteld worden als zijne agenten. De kleederen zelve, waarin hij den driedubbelen moord gepleegd heeftzijn door hem te koop geboden aan Barnum. Men meldt uit New-York van 30 Maart. Er is nabij Petersburg een belangrijke slag geleverd op zaturdag jl. (25 Maart.) Gene raal Lee was in den aanvang gelukkig in zijn aanval doch hij werd later met groot verlies teruggeslagen van twee zijden. Gene raal Sherman heeftna zich vereenigd te hebben met generaal SchofieldGolds- borough bezet. De geruchten aangaande vredesonderhan delingen blijven aanhouden. Volgens berigten uit New-York van 24 Maart was toen aldaar weder een gerucht van onderhandelingen met het Zuiden in om loop. Aanleiding daartoe had gegeven het vertrek van den president Lincoln uit Was hington naar het fort Munroe. Als reden van die reis werd wel opgegeven dat de president voor zijne gezondheid een uitstapje deed maar dit kwam velen uit aanmerking van de plaats waarheen hij zich begeven had niet waarschijnlijk voor en daarom giste men dat hij vertrokken was om met den generaal Grant eene conferentie te houden over een onlangs door den heer Jefferson Davis den president der confederatie gedaan voorsteldat de genoemde generaal met den generaal Lee zon raadplegen over eene mili taire conventie welke den weg zou kunnen banen tot andere schikkingen. Vijf en twintig duizend weduwen ge nieten thans een bij de wet vastgesteld pen sioen in de Vereenigde Staten van Noord- Amerika. Vijf en twintig duizend in drie- en-een half jaar door den oorlog weduwen gewordenGelukkig dat men in haar onge lukkig lot heeft voorzien. Maar welke lijst telt de namen van de weduwen in de laatste twintig jaren in ons land weduwen gemaakt door den drank en diens handlangers moeders voor wie geen voorziening in den nood getroffen werdterwijl de moordenaars en hunne gezinnen in allen overvloed letterlijk leefden Alleen de groote dag des oordeels zal daarvan de boekrollen openen. Uit Philadelphia meldt men dat in het hospitaal van Chisnat-Hill een soldaat ligt die zich in een toestand bevindwaarbij de geneeskunst geheel magteloos is. Deze man ongeveer 54 jaren oud werd in 1850 door de cholera aangetast herstelde doch bleef sedert dien tijd zonder de minste neiging tot slapen. Gedurende meer dan veertien jaren bevindt hij zich in dezen toestand. Bij den laatsten oorlog aan den Potomac had hij wéder dienst genomen waarbij ook zijne kameraden zich overtuigden dat hij zich nooit te slapen legde. Het zon derlinge bij dit alles is dat hij een voor beeldige gezondheid genieten het voorregt heeft steeds van een bijzonderen eetlust voorzien te zijn. Hij bevond zich nu in het hospitaal lijdende aan gevolgen van den rooden loopdoch was op tveg van herstek Een Amerikaanseh soldaat werd Daar Richmond gebragt om heelkundige behandeling te ondergaan. Daar gekomen moest zijn regterbeen afgezet worden. Tijdens dé chirurgijn reeds bezig was de noodige maat regelen te nemen en op het punt stond tot de amputatie over te gaanwas de patiënt bezig met een buurman te marehandeeren omtrent den verkoop van den schoen van zijn reg terbeen welke hij toch nu niet meer noodig zou hebben. t Heden overleed tot mijne en mijner Kinderen en Behuwd-Kinderen bittere droef heid na eene kortstondige ziektemijne hartelijk geliefde Echtgenoot SUZANNA JANSE, in den ouderdom van ruim 63 jaren. Ncsordgouwe, J. de VLIEGER, Sr. 8 April 1865. Boute- en Mellegereedschappen. Alles Breeder bij billetten omschreven. De Erfgenamen van wijlen L. van de ZANDE zullen publiek verkoopen Op Vrijdag 5 Mei aan staande in de Herberg van W. Speelman te Burgh. met 21 Bunders 63 Roeden 55 Ellen BOUW- en WEILAND staande en gelegen onder Burgh. En op Maandag 8 Mei daaraanvolgende op gezegde Hofstede. Van Batavia vertrokkenden 17 Februarij het schip Marinus Willem, kapt. Buyser en den 21 Haamstede kapt. ter Marsch beiden naar Soerabaija. Brouwershaven Gearriveerd. 7 April. Marij Catharine J. Haijes Londen Dordt. GermaniaW. Franken Rotterdam New-York. UitgezeildSara(st.) J. H. Stuit DordtLonden. Gothenburg, (st.) J. Hus, Gothen burg, Triton W. H. Scheij Batavia betden van Rotterdam. 10 April. De Gothenburh terug op de reede; met schade aan de machine. Prijzen der Effecten te Amsterdam. den 10 April I860, Nederl. Nederl. Bank Werkel. Schu'd. dito dito dito dito Amort. Sïjndic. Nederl Hijp.-Bank. België. Cert, bij Rothschild. Spanje. Obligatien. Portugal. Obligatien. Rusland. Obligatien bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Polen. Aandeelen 1835. Pruissen. Obligatien 1859, Oostenrijk. Obligatien Met. Oude. dito dito dito Rente Amst. dito Nationale Mexico. Obligatien. Griekenl. Obligatien Geldl. 1825, Turkye. Binnenl. Obligatien geblev. ROTTERDAM, 10 April. Tarwe. Zeeuws. Vlaams, en Overm. onderging voor de minste en voor de puikste kwaliteiten weinig verandering van prijsgoede en puike van f 7,50 tot 8,20; mindere van f 6 tot 7,30. Rogge n. Overm. Zeews. en Vlaams, blijft bij matigen aanvoer vorige prijzen opbrengen van/ 5,10 tot 5,80. Gerst. n. Zeeuwsche winter, van f 4, tot 5,30 dito zomer van f 3,60 tot 4,50. Haver. Inl. korte van f 3 tot 4,20 lange van 2,25 tot 3,60. Erwten. 25 c. lagern. Zeeuws, kleine van f 6,50 tot 7,75; gruotere en schokkers van 7,50 tot 10,25. Paardenboonen. van f 5,50 tot 6,10. MEEKRAP. De aanbiedingen waren heden zeer gering. Tot vaste prijzen vonden goede kwaliteiten koopers. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg van Rotterdam derdag 13 Vrijdag 14 Donderdag 13 'smorg. 6, Woensdag 12 'smorg, 10,30 Vrijdag 14 6, Vrijdag 14 10,30 De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der atoomboot rijden Stoombootdienst tusschen Vlissingenen Rotterdam. Van Vlissingen: Van Rotterdam*. desmaandags, woensdags I desdingsdags donderdagsen en vrijdags 'smorg. ten8ure zaturd. 'smorg. I0u.20 min 'De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Veen des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des morgensten 12 ure voor de afvaart vsn Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stadsi-Drukkerij van deErven A. de Vós 4 pCt. 31,3',6 8 [723/4 4 93V8 3'/. 4 V2 2'/, 2'/a i 3 ie3/, 5 5 4 5 187</2 f 5 f 5 60V8 2 305/g 975-88 ööl/4 5 25 V, 3 5 513/' i

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2