t LUCIFER en BLlMiSMEER, BALANSEN&BASCULES lïuitenlandsche Tijdingen Advertentiën. eene kapitale Hofstede, 1 Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten. Vervoer-Hiddelen. r 3 1 t c I X s V inkomen hebben; de weduwen krijgen/1800 pencioen. De gemeente is zoo rijk dat de koster dit jaarzonder om iets te hebben gevraagd f 400 verhooging kreeg. (U. D.) Te Gronau heeft dezer dagen de heer H. ten Cate Szn. industrieel aldaar, zijne betalingen gestaakt en is dien ten gevolge gefailleerd met een passief van, zoo men zegt, f 400,000. Naar men verneemtmoet de stand van zaken zeer slecht zijn en de ge failleerde de wijk genomen hebben. Men wil voortsdat in genoemd faillisse ment tot een vrij aanzienlijk bedrag o. a. zijn betrokken eenige Engelsche handelshuizen en de firma Gorter en ter Horst te Almelo (Twent. Ct) DU1TSCHLAND. LI. Vrijdag zijn te Heidelberg 3 studenten der universiteit aldaar, wegens herhaalde duellen met de pistool, tot 10 weken gevan genisstraf veroordeeld. Sedert eenigen tijd wordt elk feit van dien aard gestraft met bet doel om het kwaad zoo mogelijk uit te roeijen. Een Duitsch geneesheer, dr. Dyes, officier van het regement huzaren te Verden, heeft een nieuw voedings- en geneesmiddel uitgevonden namelijk de steenkolen. Als voedsel geeft hij ze aan de varkens; als ge neesmiddel raadt hij ze aan voor ziekten van ingewanden. De proeven die hij er mede genomen heeft hebben zegt hij de gunstigste resultaten opgeleverd. Voor zijne proefne mingen heeft hij de Pinsberger steenkolen gebezigd. Zijn rapport komt voor in de Deutsche Klinik over 1864. -Het Petersburger Journal deelt eene circnlaue mede van Prins Gortschakoff over de veroveringen in Centraal Azië, en wijst op de noodzakelijkheid daarvan onder verze kering dat Rusland geen uitbreiding van gebied beoogt, of verwikkelingen die den itiwendigen vooruitgang zouden beletten, FRANKRIJ K. Eene vleselijke misdaad heeft in het dorp Eaverilles plaats gehad. De landbou wer Larguillère is met zijn gansche gezin zes personen sterknamelijk twee mannen en vier vrouwen vermoord gevonden. De wonden zijn allen met hetzelfde wapen denkelijk een hamer toegebragt. Blijkbaar is hier geen diefstal gepleegd en is wraak zucht dus vermoedelijk de oorzaak dezer gruweldaad. Eene onnatuurlijke misdaad had onlangs in Frankrijk plaats. Zekere Pelesier-Grimar- dias uit Maringues heeft zijne ouders met wie liij op reis was, onder weg om het leven gebragt en om alle sporen van dit wanbe drijf te doen verdwijnen, heeft hij hunne lijken fijn gehakt en vervolgens door de varkens doen opeten. In een Normandisch stadje is volgens geruchten een misdaad gepleegd, gelijk aan die waarvoor la Pommerais werd ter dood gebragt. Een geneesheer zou vergiftigd hebben zijne eigene vrouw en den manoener andere vrouw om deze laatstewelke hij bemindete huwen. Een dienstmaagd die eenige malen gedronken had van de dranken voor hare meesteres bereidis insgelijks aan de gevolgen daarvan overleden. Op den dag der eerste afkondiging van de geboden voor bet huwelijk van den weduwnaar met de weduwe werden beide in hechtenis genomen. De bekende koffijbuis-zangeres Theresa maakt te Parijs nog altijd furore. In de afgeloopene week was zij 's avonds ten hove uitgenoodigdom voor de keizerlijke familie te zingen. Daar Thérésa daarvoor geen geld wilde aannemen, zeker in de hoop van een prachtig geschenk van diamanten te zul len verwervengaf de keizer aan eenige zijner getrouwen een wenk die daarop een partijtje baccarat organiseerden waaraan Thérésa deel mogt nemen en waarbij men het zoo wist aan te leggendat zij precies 5000 fr. won. Toen werd het spel opge broken en Thérésa merkte te laatdat men kaar indirect toch met geld betaald had. GROOT-BRITTA N 1 E N. In Amerika is eene Duitsche vrouw van vier welgeschapene dochters bevallen. Git wanhoop heeft de man onmiddelijk zijne vrouw zijne kinderen en zijn land verlaten. Wat moet nu die arme moeder met hare vier dochters op de armen beginnen? Op den spoorweg tusschen Twyford en Boading is dezer dagen een vierjarig knaapje uit een sneltrein gevallen terwijl deze in vollen gang was en kort daarna ongedeerd op den weg loopende door een baanwachter gevonden die hem aan zijne radelooze moeder ter hand stelde. In de Iersche provincie Tyrone in het kerspel Killesper, is op 18 dezer over leden de weduwe Mary Thompson in den ouderdom van bijna 111 jaren, zijnde gebo ren den 1 Mei 1754. Zij bleef tot het laatste oogenblik in het volle bezit barer geestver mogens Voor de Schotsche regtbanken is thans een zeer vreemdsoortig regtsgeding aanhangig, namelijk dat van den heer Leod tegen den lieer Leslie en anderen. De aanklager beweert dat liet huwelijks contract van wijlen den heer Leslie, te Denbigos in Banffshire, waarbij hij en zijne kinderen tot de som van "20,000 p. st geregtigd zijnop onge oorloofde wijze vernietigd of verborgen is. In de pleidooijen werd beweerd dat een paket hetwelk naar den vorm te oordeelen stukken als de aangeduide bevat kan hebben met den heer Leslie in diens doodkist begraven zou zijn. Ofschoon de eisclier den inhoud der vermiste stukken genoegzaam bewezen achtte, zonder dat liet noodig was het graf te verstoren, oordeelde het hof nogtans dat het moest geopend worden en gelastte den sheriff van Banffshire zulks te doen verrigten, met magtiging tevens ommogten daarin papieren gevonden worden, den inhoud daarvan te onderzoeken en den uitslag van zijn onderzoek mede te deelen. Die uitslag is nog niet bekend Kapitein James Anderson van de China, is benoemd tot bevelhebber van de Great Eastern vooi de reis van Valencia raar New-Foundlandtot het leggen van den onderzeeschen telegraafkabel. Het vertrek is bepaald op 1 Julij de Great Eastern zal alsdan 2300 mijlen van dien kabel aan boord hebben, waarvan er reeds 1662 gereed zijn. Twee groote rijksstoomscbepen zullen de Great Eastern op dien togt vergezellen. Men mag aannemen dat Europa ongeveer den 20 Julij langs telegrafischen weg met Amerika zal verbonden zijn. JONGSTE TIJDINGEN. Parijs 27 Maart. Brieven uit Egypte vermelden de volslagen nederlaag der opstan delingen in Opper-Kgypte Het hoofd van den opstand is ter dood gebragt. Tur.un 26 Maart Uit Azië zijn te Messina berigten aangebragt welke beves tigen dat de Engelschen in Bhootan eene nederlaag geleden hebben, alsmede liet suc ces der Russische wapenen in Kokau. Men vreesde voor een opstand in de hoofdstad van Afghanistan. De hertog van Brabant is naar China vertrokken. Git Egypte wordt gemeld, dat de Fellahs hebben deelgenomen aan den opstand in Opper-Egypte. De insurgenten hebben ver scheiden hoofdbeambten vermoord en zicli meester gemaakt van 400 kamelenden onderkoning toebehoorende. New-York 16 Maart. Dat Sherman Fayetteville heeft bezetwordt bevestigd hij trekt op naar het Noorden. Generaal Schofield bezet Kenstow. Sheridan heeft de spoorwegen van Lynchburg vernieldmen verzekert dat Sheridan zich op twintig mijlen van Richmond bevindt. Men verwacht dat die plaats zal ontiuimd worden. President Davis heeft het congres verdaagd het zal hem belangrijke mededeelingen doenmen gelooft dat liet gouvernement de coupons van Mei der 5 20 bonds bij vooruitbetaling zal voldoen. Shanchae9 February. De Taipings houden Changchow nog altijd ingesloten. Hun chef heeft een adres aan het volk gerigt waarbij hij hen uitnoodigtzich aan zijn gezag te onderwerpen waartegen hij hun zijne be scherming aanbiedt. Ook heeft hij voorge steld eene schikking met de vreemde mogend heden aan te gaan. De Mohammedaansche opstand in de provincie Houan breidt zich uit. Git Japan meldt men geen nieuws van eenig belang. Pro Deo. Bij Vonnis der Arrondissements-Regtbank te Zierikzeeop den 20 December 1864, bij verstek gewezen behoorlijk geregistreerd is het tusschen JAN BOS Arbeider wonende te Brouwershavenen JACOBA van den HOUTEN particulier verblijf houdende te Burgh, bestaande Huwelijk verklaard ont bonden door Echtscheiding met alle deƒ gevolgen daaraan volgens de wet verbonden Zierikzee Maart 1865. Voor Extract, De Procureur van den Eisclier B. ERMERINS. De Notaris j. M. BOU- VIN zal op Woensdag den 19 April 1865 des voormiddags ten 10 ure, te Bruinis,ein de Herberg van Cs. Haak publiek presenteren te verkoopen bestaande in WOONHUIS SCHÜÜR en verdere Gebouwen met fitouw* en Wel* landen alles staande en gelegen onder de Gemeente Bnmmse groot 32 B. 54 R., 90 E. toebehoorende aan den Heer A. H. BROODMAN en Kinderen. depots gevraagd tot den verkoop van van een der grootste Fabriekanten in Belgie dewelke in staat is alle Commissien in den kortst mogelijken tijd en tot de laagste prijzen ten uitvoer te brengen. Brieven jrancoonder Letter A B, Advertentie- Bureau van H. NIJGH, Roller dam. e alom bekende C. B ECMi EII'S worden alleen vervaardigd en zijn te bekomen bij de Fabriekanten'' BECKER BUDDINGH te Arnhem. lij zijn door hare gevoeligheid hel voordeeligsl voor den gebruiker. Mede a Contant verkrijgbaar bij den Dep&thouder J. BROODMAN in Ijzer waren te lierikzee. Zierikzee 28 Maart. Heden arriveerde alhier het schip Bulgersteijn kapt. G.Goer- ling komende van Padang, aan boord heb bende als passagiers de heer Schmits echtgenoot en zeven kinderen. In den laatsten tijd had men veel stormachtig weder gehad. Op 20 Maart was bij Stapunt, Engelschekust gepraaid het schip Nova-Zembla en op 22 Maart op 8° 59' N.B. en 25° 55' W.L.het Engelsche barkschip Euridicevan Glasgow naar Batavia alles wel aan boord. Zierikzee Gearriveerd 24 Maart. Haidee Drake 25 Meclee Brown beiden van New-Castle. 25 Het I.oo (Ned. st.) comm. de Koning Soerabaija, Hellevoetsluis. 28 Bulgersteijn Geerling Java Rotterdam. Brouwershaven, Gearriveerd. 23 Maart. Herman Wede! C. F. C Rohr Ilolmstrand Dordt. 24 Brederode L. Kruijmel 24 Kaap Hoorn L. J. Dik beiden van Batavia 25 Gijsbert Karei Graaf v. Hogendorp, E. W. Fabritius, Banjoewangle 25 Johanna A. Verduin Batavia 25 Hadassah T. Dickson Probolingo, 25 OnrustC. Hoogendorp qq 26 AllianceA. Torkelsen beiden van Callao allen naar Rotterdam. 26 Ann en Elizabeth E. Morris Runcorn Dordt. 25 Uitgezeild Sara, (st.) J. H. Stuit Dordt Londen. 27 Jason W. H. Rusman, Batavia, 27 Frederik Hendrik L. N. Glaze- nerPadang beiden van Rot terdam. Per het schip Onrust; kapt. C. Hoogen dorp zijn als passagiers van Callao aange bragt mejufvr. J. Pronk en 3 kindereD. Per het schip Gijsbert Karei Graaf van Hoogendorpvan Java de heer P. de Riemer, 1ste luit. bij het O. 1. leger en 10 gepas porteerde militairen. Per het schip Brederode van Java 2 gepasporteerde onder-officieren en 9 militairen. Prijaen der Effecten te Amsterdam. den 27 Maart 1865. Nederl. Belgié. Spanje. Portugal. Rusland. Polen Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenl. Turkije. Nederl. Batik 4 Werkel. Schu'd, 2»/, dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. Nederl llijp.-Bank. 4'^ Cert. bij Rothschild-. 2'/j Obligatien. 2'/j Obligatien. 3 Obligatien bij Hope en Co. S dito 1828/29 5 Cert. 1840 t Spoorweg-A ctien5 Aandeelen !835. Obligatien 1859. 5 Obligatien Met. Oude. 6 dito dito 2'/, dito Rente Arast. dito Nationale Obligatien. 5 Obligatien Geldi. 1825. 3 Binnenl. Obligatien 5 pCt. gebler. 401/, 46', IS3'/. 53 V, 23».. ROTTERDAM, 27 Maart. Tarwe. Zeeuws. Vlaams, en Overm- als voren; goede en puike van f 7,60 tot 8,30 geringe en mindere van f 6 tot 7,50- Rogge. n. Overm. Zeews. en Vlaams.; van f 5,10 tot 5,80. Gerst. n. Zeeawsche winter. 20 c. lager dito zomer van f 3,50 tot 4,30. Haver. Inl. korte van f 3 tot 4; lange: van f 2,10 tot 3,50. Erwten. 25 c.hooger; n. Zeeuws, groene kleine van/6,50 tót 7,75 grootere en schokkers van t 7,50 tot 10,50 Paabdenboonen. van /5.30 tot 6. MEEKRAP. De aanbiedingen waren heden klein en vraagprijzen algemen hooger. Tot vorige prijzen was eenige kooplustdoch werden slechts kleine posten zoo afgedaan. VLAS. tot onveranderde prijzen- met goeden handel. Stoombootdienst tusschen 1 Middelburg en Rotterdam. van Middelburgvan Rotterdam Woensdag 29 'smorg. 8,45 Vrijdag 31 10.45 8 'sraidd 12, Donderdag 30 'smorg. 6, De diligence ral van Zierikzee 2 uur na de afvsart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden Stoombootdienst tusschen Vlissingenen Rotterdam. Van Vlissingen t j Van Rotterdam* desmaandags, woensdags I desdingsdags donderdagren en vrijdags 'smorg. ten8ure j zaturd. 'smorg. 10n.20min De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Veen des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des morgens ten 12 ure voor de afvaart vr n Rotterdam naar Vlissingen. T er Stada-Dmlsk e ?ij van dt Erven A. de Vcrs I

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2