ft, Zaturdag 25 Maart 1865 WOENSDAG EN ZATURDAG. W.° 24. Besturenen A dministratiën Kennisgeving. Bekendmaking. Strandvonderij. Kennisgeving. Binnenlandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen den ler ew- rdt, Rot- E tllRANT PRIJS DER ADV ERTENTIEN. Gewone 121', cents tie regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan 16 regels af 1 behalve hetzegelregl. VERSCHIJNT ABONNEMENT S-P PIJ S. Per drie maanden f2,00. Franco per post 2,25 Inzending der Advertcnliën daags!evoreuvoor i nrc'siiioi r/ Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee brengen ter openbare kennis: dat door heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie bij besluit van den 3 dezer maand no 67 is vastgesteld de lijst der bevoegd erkende beoefenaren van de onderscheidene takken der geneeskunst in deze provincievoor het jaar 1865 die van heden af ter inzage ligt ter Secretarie dezer gemeente. Zierikzee den 22 Maart 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van iie rikzee maken bekend: dat het aanvulliags- kohier der belasting op de honden in deze ge meente dienstjaar 1864, door Heeren Ge deputeerde Staten dezer provincie den 17 dezer maand goedgekeurd op heden wordt gesteld in handen van den Gemeente-Ont vanger ten fine van invordering ingevolge de ivet. Zierikzee don 22 Maart 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Burgemeester van Zierikzee roept voor de eerste maal ter reclame op regt- hebbenden op een stuk eikenhoutlang 6,25 el, en dik in 't vierkant 0,33 el vermoedelijk bestemd voor een gedeelte van een scheeps zaadhout of gording voor een hoofd zijnde in zee gevischt aan het noordland en alhier aangebragtafkomst onbekend. Zierikzee den 22 Maart 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Burgemeester van Zierikzeebrengt ter kennis van de ingezetenen dat er op Maandag den 27 dezer maand, des namiddags ten een ure op het Raadhuis alhier eene openbare vergadering van den Gemeente-raad zal gehouden worden, Zierikzee den 23 Maart 1865. De Burgemeester B. C.' CAU. Zierikzee 23 Maart. De halfvastenmarkt- vreugde werd heden alhier verhoogd door volksvermakelijkheden die door de zorg der sociëteit Tot Nut en Genoegen werden ge geven bestaande in mastklimmen zak- loopen enz.waarvoor doelmatige prijzen bestemd waren terwijl een aantal leden dier sociëteit een omrid door de stad deden. Eene groote volksmenigte woonde die vermakelijk heden bij welke op het plein bij de tweede houten binnenbrug plaats hadden. Des avonds hadden de leden zich vriendschappe lijk vereenigd in het locaal Concordiaten huize van den societeitbouder B. W. Vermunt. Al heeft de sociëteit door gebrek aan belang stelling zich genoodzaakt gezien de tentoon stellingen van Paarden en Hoornvee te laten varen zoo is het toch zeer wenschelijkdat die sociëteit zal blijven voortbestaan en zich thans een nieuwen werkkring zal openen waardoor algemeen Nut en Genoegen zal worden bevorderd. De nieuwe felle vorstzoo laat in het saizoen heeft den bezitter van onderstaande dichtregelen die gedrukt en met het Amster- damsche wapen daarboven als schilderijtje in een lijstje gezet zijn aanleiding gegeven ze ter openbaarmaking af te staan. Om de overeenkomst der wtêrsgesteldheid van de Maartdagen in 1865 met die van 1667 meenden wij den liefhebbers van herinnerin gen uit oude tijden geen ondienst te doen met de opname. In January zestien-honderd zeven-en-tsestig Doen Vroort en het Snieuwde zeer heftig Stijf zes Weecken stont de Vaert geheel stil Drie weecken voer men weer geheel na wil Het voornaemste dat hier wort genoteert Is datter zoo veel Ys quam in de Meert. NOTA. De 16. Meert begont weer hart te Vriesen De 17. moesten de Visschers de winst verliesen' De 18. liep veel volck voor de Laegh op het Y- De 19. passeerd men van d'een tot d'ander zy. De 20. boodt weer en windt nog weynigh soen. De 21. leeck of weer en windt anders wou doen. De 22. was de windt weer felder aan 't vriezen. De 23. begont ys door de zon hart te verliesen. De 24. al vriesende verloor 't ys zijn kracht. De 25. zijnder veel over 't Y komen met voor-dacht. De 26. liepender nog drie van Stee over 't Y. Na-middagh zeylden de schuyten de stadt voorbij. Den 27. heeft d'Ooste-wint 't Ys op Pampus hoog gezet.. Den 29. was 't varen daer over nog wel belet De 30. quamen eenige daer over varen en loopen mee. De 1. April liepen eenige personen noch op Zuyer zee De 2. dito is in 't Val een schip door 't Ys vast gehecht. Dit is noteert van M. T. de Loodsen haar knecht. Om Gods groote wonder en de kracht Te doen helpen houden in gedacht. Dezer dagen werd te Groningen het volgende staaltje van ligtgeraaktheid vertoond. Op den dag der ter aarde bestelling van het lijk van II. M. de koningin-moeder hadden vele ingezetenen hier als blijk van rouwde raamgordijnen laten vallen. Een hunner werd, wegens het overtreden van eene policie ver ordening bekeurddaar hij in strijd met deze verordening zijnen hond had laten los loopen hetgeen niet mogt geschieden daar zich hier ter stede gevallen van hondsdolheid hadden voorgedaan. De vrouw des huizes hierover bijzonder gebelgd en op het oogen- blik hare drift niet beter kunnende koelen haaldemet een fierheideener betere daad waardig onder de woorden „boete betalen dan ook niet rouwen, in één ruk de gordijnen weêr omhoog. Volgens het Utr. D. heeft de 'leer S. Tesselhoff, muziek-onderwijzer te Soest, een werktuig uitgedachtwaardoor de piano-speler in staat is eenige improvisatie onmiddellijk door de pianino zelve te doen opschrijven. Dit werktuigop de vernuftigste wijze inge- rigt en onder het oog des uitvinders gemaakt werkt zoo gemakkelijk en duidelijkdat het mogelijk zal zijn hij geringe oefening on- middelijk door dat beschrevene blad het gespeelde te herhalen. Het instrument is voor elke toonsoort geschiktdrukt de waarde der noten, met kruizen en mollen duidelijk, en trekt zelf de lijnen en hulplijnen tegelijker tijd Naar men verneemt is voor een paar dagen een vreèselijke misdaad in de nabijheid van Heerenvèen gepleegd. Een Loerendienst- meid die een hoogen prijs uit de loterij had getrokken had zich met een gedeelte daar van des avonds op weg begeven om dit aan hare moeder te brengen. Onder weg werd zij echter beroofd en vermoord. Men zegt dat de vermoedelijke dader reeds in hechtenis is genomen. Men schrijft uit Zwolle van 20 dezer. Tegen aller verwachting is de winter alhier weder ingevallen en de scheepvaart opnieuw gestremd. Het ijs is reeds zoodanig in het water dat de Amsteidainsche en Asser stoombooten heden morgen niet kouden ver trekken terwijl die van Amsterdam en Meppel ook niet zijn aangekomen. Bij scherpen oosten-wind heeft het verleden nacht zoo hard gevroren dat het ijs 1 </2 duim in dikte is toegenomen. lit Harderwijk meldt men van 20 dezer. Zaturdag 18 dezer is onze gtheele visschers- vlootop een paar schuiten na, bier aange komen met eene vangst van 210 tal ot 42,000 stuks haring de prijs is f l,30_per tal gebleven. Toen de visschers heden morgen weder wilden uitvaren, waren zij allen daarin verhinderd, doordien het water in den afgelnopen nacht tot een half uur van de kust was wegge- loopen en alle schepen geheel op het drooge zaten. Waar anders de beurtschippers en de stoomboot varen ziet men heden de voet gangers droogvoets loopen heden morgen zag men eene kar bespannen met honden op ruim een kwart uur afstands van de kust op het drooge rijdenom schol te halen van eene visschersschuitdie ruim een half 'uur van de kust lag waarin men echter niet slaagde dewijl de grond te zacht werd toen men half Wpg was gekomen. DUITSE H LAND. wf ionen 19 Maart. De Oesterr. Zeitung zegt dat de onderhandelingen in Washington j ter zake van Mexico een gunstigen loop nemen President Lincoln heeft beloofd Mexico terstond na het einde des oorloge te zulhn erkennen. De keizer heeft van keizer Maximiliaan per telegraaf berigt ontvangen dat de Oostenrijksche vrijwilligers terstond na hun arrivement in de binnelanden van Mexico op hunne operatien een schitterend succes gehad hebben. Volgens de nu openhaar gemaakte staten van den uitslag der den 3 December laatstleden gehouden volkstelling bedroeg de burgerlijke bevolking van Berlijn, derhalve zonder de militairen, toen 609,749 zielen, of 84,804 meer dan den 3 December 1861. Het cijfer der militaire bevolking is nog niet vastgesteld. Het getal der dienstboden be droegvolgens de laatste telling, 41,725. De tijdingen uit Athene boezemen eiken dag meerdere ongerustheid in. De revo- lutionnaire partij schijnt thans bepaaldelijk op middelen bedacht te zijnom zich tegen het tegenwoordige Gouvernement te verzetten, en wel voornamelijk tegen graaf Sponneck wien men den regeringloozen toestand verwijt, waarin men zich thans bevindt. De Koning heeft zijn gansehe prestige verloren en reeds hoort men de kreten „de Bepubliek of de dood," zoodat men zich inderdaad mag voor bereiden op ernstige gebeurteniseen. Na den afloop der gevangenschap waartoe de redacteur van een te Cottbus uitkomend dagblad wegens beleediging van den president-minister von Bismarck en wegens hoon jegens verordeningen der over heid veroordeeld was, werd hem eergisteren in een kring van met hem gelijkgezinden een kostbare zilveren hokaal overgereikt die dit opschrift draagt„Aan den lieer Albert Heinetot bewijs van erkenning van zijn moedig streven voor vrijheid en regt door met hem gelijkgezinden toegewijd. FRANKRIJ K. Parijs, 20 Maart. Tot groote teleur stelling vooral der oude lieden zal de beroemde kastanjeboom van 20 Maart dit jaar ontrouw worden aan zijne gewoonte en morgen niet een enkel blad vertonnen wat echter de schuld is van den langdurigen winter. Toch zijn er velen die hierin een ongelukkig voorteeken zien voor het geslacht dei Bonapartes. De heer Rogeard schrijver van de gesprekken van Labiniusvan wien men laatst melddedat hij deswege vervolgd wordt heeft den raad van Victor Hugo opgevolgddie bij zekere gelegenheid zeide „Al beschuldigde men mij dat ik de torens van isötre Dame had bestolen zou ik toch beginnen met op de vlugtte gaan." Bogeard wist bovendien dat de misdaad waarvan men hem beschuldigt van vrij wat ernstiger aard is want het betreft niet meer of minder dan eene beleediging van den keizer. Hij was repetitor in het quartier latin. Vrijdag 11. hebben eenige zijner vrienden hem ten eten genoodigd, en hem bij die gelegenheid aan het verstand gebragt dat hij hoogst waarschijnlijk tot 2 jaren gevangenisstraf zou veroordeeld worden wat zeer hard valt als men vijftig jaar oud is. Zij gaven hem 800 francs en lieten hem van kloederen wisselen met een der aanwezigen die den agenten van policie handen vol werks heeft gegeven met zich door alle wijken der stad te doen volgen terwijl Bogeard ongehinderd do Belgische grenzen heeft bereikt. Eene dame in de rue de Dunkerque bezat een schoonen jagthorid waarvan zij zeer veel hield. Dit dier wilde sedert eenige dagen noch eten noch drinken en was stil en treurig Men onderstelde dat hij ongesteld wasdoch dacht geenzins aan de vreeseüjke ziekte, watervrees genoemd. Na eenigen tijd scheen de hond zijne gewone geaardheid weder terug bekomen te hebben en maakte zelfs eenige sprongen. De dame dacht dat nu het dier weder gerust zijn gewonen loop door het huis kon gelaten wordentoen zich eensklaps alle kenteekenen van watervrees open baarden. De dame behield hare tegenwoor digheid van geestwierp den muilkorf over

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1