1 Tol Nut en Genoegen, Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. Eene Kapitale Hofstede DE SOCIËTEIT: Zeetijdingen. Beurs- en Harktberigten. «v, Vervoer-üliddelen. overtroffen had wat tot hiertoe aan onwaar dige stiefmoeders is ten laste gelegd. De vrouw van zekeren Peter Louwen te Crefeld', was namelijk beschuldigd "en overtuigd twee voorkinderen van harén man die tot op den tijd van zijn tweede huwelijk toe op het land verpleegd warenniet alleen de nood zakelijkste voedingsmiddelen onthouden maar ook op de verregaandste wijze door stooten en slagen mishandeld te hebben. Het oudste dier kindereneen meisje, was in 1858 het andere een jongen in 1859 geboren. Toen de kinderen weder in huis kwamen waren zij gezond en frischmaar verkwijnden langzamerhand ten gevolge der onmenschelijke behandeling. Het meisje stierf en de jongen moest naar het ziekenhuis vervoerd worden. Volgens een der getuigen had zij het meisje dat het bed verontreinigd had eerst in een ketel koud water en daarna in een onverwarmd vertrek gezet. Andere getuigen verklaarden, dat de hongerige kleinen zich met gietigheid op de appel- en aardappel schillen die in de goot lagengeworpen hadden. De Regtbank heeft de ontmensehte vronw tot een jaar gevangenisstraf en de kosten veroordeeld. Men meldt uit Wognum nabii Hoorn van 17 dezer Gisteren rijn hierin een boeren boelhuis twee porseleinen stellen waarvan een naar men zegt niet geheel gaaf was verkocht voor elf honderd gulden. Men meldt uit Arnhemvan 17 Maart. Naar me» verneemt zal de spoorweg Kleef- Zevcnaar op 15 April aanstaande, zonder ceremoniën voor het publiek geopend worden. Men meldt uit Nijeveen van 17 dezer Hij den landbouwer H. Nijmeijer alhier beeft een zeug 7 jongen geworpen waarvan zes ieder met zeven pooten en een met een omgekeerd™ of verdraaiden kop. LI. maandag is zekere D. S. M. Elfferich oud 1 8 jaren dienstbode bij den beer Lucas, te Arnhem bij liet scheppen van een emmer water aan een der watertrappen der stadsgracht, aan den Velperbinnensingel daarin gevallen en verdronken. Als eene bijzonderheid kan gemeld worden dat dezer dagen bij den heer H. W. liammelink te LaagKeppe!een kalf is ter wereld gekomen van honderd zestien halve Nederlandscbe ponden. Uit Overijssel schrijft men aan de Utrechtsche courant „Er is voor een 'groot gedeelte dezer provincie een belangrijk plan op tonwoenige buitenlanders hebben namelijk het voornemen, hier in het oostelijk gedeelte|*cene ijzererts- delving aan te vangenwaartoe zij eene maatschappij willen oprigtendie den naam van Holland zal dragen. De delving of ontginning strekt zich uit over p. m 1700 bunders. De vergunning is reeds aangevraagd. Het provinciaal kerkbestuur van Zuid- Holland heeft aan den heer R. W. van Rossempredikant te Alpben op verzoek eervol emeritaat verleendin te gaan met 1 Mei eerstkomende. DUITSCHLAND. Weenkn 21 Febrnrij. Met heden verschenen nommer der Triester Zeitung deelt het volgende berigt mede per jongste overlandpost alhier aangebragt. De Deo Llama van Bhootann heeft den opperbevel hebber der Engelsche troepen een bode toegezonden die de overbrenger was van deze gewigtige mededeeling. „Indien gij pogingen in bet werk stelt om mijn rijk te vermeesterenen in te lijven bij de Engel sche bezittingen zal 'ik tegen u ten strijde voeren 12 goden die afgrijselijke duivelen pijn wier kracht niemand kan weerstaan" pntussehen wordt de oorlog met gunstigen nitslag tegen dien vreeselijken vijand voort gezet. H. De Neue Freie Presse meent uit zekere bronnen te weten dat Rusland zich thans weder sterk met de Oostersche aangelegen beden bezig houdt'en dat ditin weerwil zijner tegenwoordige schijnbare terughouding binnen korter of langer tijd openlijk zal blijken. Inzonderheid het dreigend geschil tusschen Turkijé en Perzië schijnt Rusland tot sterke politieke werkzaamheid en zulks geenszins ten genoege der Porte aan te sporen. Wegens beleediging van een lid van het keizerlijk huis den keizer van Mexico is de redacteur van een dagblad te Praag tot vier weken gevangenisstraf en eene geld boete van 300 florijnen veroordeeld. Te Wiesbaden heeft zich een comité gevormd tot viering van een gedenkfeest op 18 Juni a. s. en bepaaldelijk tot oprichting van een gedenkteeken ter eere van de Nassauers, die (gedeeltelijk in Hollandsche dienst) in den slag van Waterloo gesneuveld zijn. Daartoe is de medewerking van den staat en der plaatselijke autoriteiten ingeroepen doch bij de bevolking vertoont zich eene bepaalde oppositie tegen dit plan. Eene vereeniging ■uit de burgerij heeft hare deelneming gewei gerd onder verklaring dat zoolang de vrijheid van drukpers en het regt van vereeniging en petitie verboden iser geene reden bestaat tot de viering van een gedenkfeest of iets van dien aard. FRANKRIJ K. Parijs, 16 Maart. Men wane niet dat Frankrijk, ofschoon het in Mexiko een zege heeft behaald, zijne blikken van Amerika zal afwenden. De jongste verklaringen in den Senaat te Washington afgelegd hebben als voorwendsel gediend tot het doen van mededeelingen te Londen ten einde te weten ot het llritsche kabinet zich met liet Fransche zau willen vereenigen om aan Amerika categorische opheldering te vragen over het Monroe stelsel in den iaatsten tijd zoo druk besproken. Tot heden heeft Engeland geen bepaald antwoord gegeven. Men mag intus- sclien niet ontveinzen dat deze mogendheid zich weldra in een zeer hagchelijker. toestand zal bevinden. De kwestie van Canada baart baar zorg. Deze koloniewier grenzen bijzonder ver uitgestrekt zijn is ten eenenmale weerloos. Zoolang nu de Vereenigde Staten geen staand leger hadden leverde die weer loosheid geen bezwaar op maar thans is de staat van 2aken geheel anders. Men meldt uit Parijs van 18 dezer. De heer Limayrac toont in le Constitutionnel aandat de vrees voor eene botsing tusschen Mexico en Amerika hersenschimmig is. De verhouding tusschen de kabinetten van Washington en Parijs is steeds zoo gewenscht mogelijk. Ter beurze is aangeplaktBij de in neming van Orjaca door generaal Bazaine zijn 4000 gevangenen gemaakt en 60 kanon nen veroverd terwijl het krijgsmaterieel ongeschonden in de inagt der Franschen is. - Te Beaumont maakte zich onlangs een jong paar gereed om door den huwelijksband vereenigd te wordentoen eenige dagen voor die plegtigheid de burgemeester aan de aanstaande echtgenoot kwam mededeelen dat zij onmogelijk trouwen kon met hemdien zij baar hart had geschonken om de eenvou dige reden dat zij zelve ook tot het mannelijk geslacht behoorde en wat nog meer bewijst dat zij thans 19 jaren oud, reeds inge schreven was op het register voor de militie en eerstdaags zou opgeroepen worden om deel te nemen aan de loting. Dit bragt natuurlijk groote ontsteltenis te weeg bij de jeugdige persoon te meer daar zij het tegen deel hleef volhouden kortom het bleek alras dat de ambtenaar van den burgerlijken stand bij de inschrijving van haar naam in het geboorte-regis ter een abuis had begaan dat gelukkig nog voor verbetering vatbaar is zoodat toch na verloop van eenigen tijd liet jonge paar den dag der voltrekking van hun huwelijk zullen zien aanbreken. Dezer dagen overleed te Blois de gravin ile Baba, in den ouderdom van 109 jaren. In haar testament vermaakte zij eene lijfrente van 300 fr. aan haren tandmeester die twintig jaren geleden een valsch gebit voor haar vervaardigde aan welks deugdzaamheid Zij het bereiken van baren hoogen ouderdom toeschreef. De erfgenamen weigeren echter liet legaat uit te betalen waarbij zij zich eensdeels gronden op eene schrijffout in den naam van den tandmeesteren anderdeels op het feitdat de legataris eene gequiteerde rekening aan de overledene bij de betaling van het gebit overgaf en dien ten gevolge niets meer te vorderen heeft. Een liefhebber deelt het navolgende resultaat mede van de statistiek der bogchels. Over het algemeen ziet men de meeste bogchels in Europamaar nergens is het aantal zoo sterk als in een klein gedeelte van Spanje bij de Seirra Morenaalwaar men op de 30 inwoners één gebogclielde aantreft. In het Bassin de Ia Loire (in Frankrijk is het aantal zeer groot. De bulten hebben over 't algemeen eene zekere overeenkomst met het hijzonder kenmerkende van het vaderland der bultenaars. Zoo zijn b v. bogchels in de bergstreken der Pyrencën hoog en puntig, terwijl die der kustbewoners eene zachte lage helling hebben en die der vlaktebewoners breed plat en niet hoog zijn. Over het geheel gerekend kan men aannemen dat het gemiddeld aantal bultenaars een duizenste gedeelte van de bevolking der aarde bedraagt. Rekent men nu de gemid delde hoogte van ieders bult op twee palmen en stelt men de bevolking der aarde op 1000 millioen zielen dan vormen alzoo alle bulten te zamen eene hoogte van 200,000 Ned. ellen dus nog hooger dan eene opeen stapeling van tien der hoogste bergen uit de Cordilleras, 25 Montblanes, en daarboven alsdan nog de Jungfraude Egyptische pyramiden en de torens dor voornaamste hoofdkerken in Europa. Kerknieuws. Zierikzee, 17 Maart. De kerkeraad der Hervormde Gemeente alhier ontving heden het verblijdend berigtdat de heer E. C. Jungius predikant te Ileilo bet beroep her waarts aanneemt. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ zalten verzoeke der Weduwe en Erven van wijlen de Heer A. MOL Mz met regter- lijke mngtigingin de Herberg „de Druiven tros'bij J. van Nieuweshuizb te St.- Fhilipsland publiek verkoopen en wel op Vrijdag 21 April 1865 des morgens 10 ure de eerste velling' of Inzet, en op. Vrijdag 28 April 1865 des morgens 10 ure de tweede velling of de filiale verkoop. met 52 Bunders 49 Roeden 40 Ellen ERVEN TUINEN BOOMGAARD BOUW- en WEILAND alles Tiend vrij, staande en gelegen in den Polder en onder de gemeente St-Plildpsland en 4 Bunders 80 Roeden 50 Ellen WEI LAND gelegen onder de gemeente Poort vliet. Breeder hij Billetten omschreven. te Zierikzee mnakt bekend 1. dat de Tentoonstelling van Paarden dit jaar niet zal plaats hebben. 2. dat vele Leden van genoemde Sociëteit zich voorstellen op gebruikelijke wijze een llid door de Stad te doen waaraan ieder liefhebber zal kunnen deelnemen de ver gaderplaats is aan „de BALIE'' des na middags ten 3'/4 ure. 3. dat verder op 23 Maart 1865des na middags ten 3 ure aan de Kraan of tweede Houten Brug Volksvernta- Itelijkhetlen zullen plaats hebben naar de daartoe bestemde prijzen. Tot deelneming zal men zich een half uur te voren moeten aanmelden bij de Com- mitie van Regeling ten Huize van A. J. Bastiaanse aan de Kraan. 4. de DIRECTIE nocdigt de Leden uit om de te houden Algemeene Vergade ring des avonds ten zeven ureten Huize van den Societeithouder B. W. Vermunt in het lokaal der Sociëteit „Concordia" bij te wonen. 5. Door den Heer Thesaurier zal Reke ning en Verantwoording worden gedaan over het jaar 1864. En einde lijk zal worden overgegaan tot het benoemen van Leden voor de Directie. Zierikzeeden 17 Maart 1865. Namens de Directie van boven genoemde Sociëteit J. LANGOUMOIS de DOES. Brouwershaven, Gearriveerd. 17 Maart. Salatiga J. Kettler 18 Delft, L. van Geelkerken, beiden van Rotterdam naar Batavia. 18 Uitgezeild: Salatiga, J. Kettler, Batavia 18 Antwerpen, D. Steenken, New- York beiden van Rotterdam. 18 Sara, (st.) J. H. Stuit, Dordt Londen. 19 Delft, L. van Geelkerken, Rot terdam Batavia. gC==5=gg I 1 Prijzen der Effecten te Amsterdam. den 20 Maart 1865. geblev. - Nederl. België. Spanje. Portugal. Ru9laad. Polen. Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenl. Turkije. Nederl. Bank 4 Werkel. Schu'd. 2'/ dito dito 3 dito dito 4 Araort. Sijndic. 3'/t Nederl Hijp.-Bank. 4'/a Cert. bij Rothschild. 2V, Obligatien. 2'/a Obligatien. 8 Obligatien bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actien. Aandeelen 1835. Obligatien 1859. 5 Obligatien Met. Oude. 5 dito dito 2 dito Rente Arast. dito Nationale Obligatien. 5 Obligatien Geldl. 1825. 8 Binnenl. Obligatien 5 pCU. la»»/. 41 80 S»V. 251,. ROTTERDAM, 22 Maart. Tarwe. Zeeuws. Vlaams, en Overm. goed prijshoudend, goede en puike van 7,60 tot 8,30: geringe en mindere van 6 tot 1 7,50. Rogge. n. Overm.Zeews. en Vlaasm.; van f 5,10 tot 5,80. Gerst. n. Zeeuwsche winter, f 4,20 tot 5,50 dito zomer van 3,50 tot 4,30. Haver. Inl. korte van 3 tot 4; lange van 2,10 tot 3,50. Erwten. 25 c. hooger n. Zeeuws, groene kleine vaD ƒ6,50 tot 7,75; grootere en schokkers van f 7,50 tot 10,50 Paabdenboonen. van 5.30 tot 6. VLAS. Zoowel gedurende de vorige week op het bind als heden ter markt met goeden handeltot ongeveer vorige prijzen. MEEKRAP. De aanbiedingen waren heden klein en prijzen zeer vaster werden van goede onberoofde eenige partijtjes verkocht. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg van Rotterdam Donderdag 23 'smorg. 8, Zaturdag 2> 10, Woensdag 22 'smorg. 12,30 Vrijdag 24 6, De diligence zal van Zierikzee 2 nur nn de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middelburg naar Rotterdam een half uur nn de afvaart der stoomboot rijden Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vliseingen t desmaandags, woensdags en vrijdags'smorg. tenflnre Van Rotterdam desdingadags donderdagen zatnrd'smorg. 10 u. 20 npn De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Veen des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en de9 morgens ten 12 ure voor de afvaart vïn Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stadn-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2