22. Zaturdag 18 Maart. 1865 WOENSDAG ENZATURDAG. BesturenenAdministratiën Kennisgeving. Brandschouwing. Kennisgeving. Bekendmaking. Binnenlandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen IMKZEESCHE COURANT PRIJS DER AD V E RTE N T IE N. Gewone 12'', cents de regel. Geboorte-, Huwelijks-en Doodberigtenvan 16 regels af 1 behalve hetzegelregt. VERSCHIJNT. A B O N N E M E N TS-P P.IJ S. Per drie maanden f2,00. Franco per post f 2,25 Inzending derAdvertentiëndaagstevoren, voorlOure'smora Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzeebrengen ter kennis van de ingezetenen dat de Lijsten der Kiezers, naar aanleiding van art. 10 der wet van 4 Julij 1850 zijn herzien en vastgesteld onder dagteekening van heden wijders dat zij worden aangeplakt en gedurende veertien dagen ter Gemeente secretarie voor een ieder ter inzage neder- gelegd. Zierikzee den 14 Maart 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee. Gelet op art. 15 der Verordening tot voorkoming en blussching van brand in deze gemeente. In aanmerking nemende dat de vele Schoor steenbranden in het afgeloopen jaar voorge vallen een streng toezigt op het schoonhouden der Schoorsteenen noodzakelijk maken Hebben goedgevonden te bepalen Dat in de maand Junij aanstaande eene buitengewone brandschouwing op de Schoorsteenen en Stookplaatsen zal worden gehouden. De ingezetenen worden uitgenoodigd mede te werken tot het doelen te zorgen dat alle brandgevaar worde geweerd; opdat bij die schouwing geene vervolgingen wegens nalatigheid of -overtreding moeten worden ingesteld. Zterikzee den 15 Maart 1865. De Burgemeester B. C. VA U. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en W ethouders van Zt«- tikzee geven bij deze openbare kennis: dat het kohier der belasting op de honden in deze gemeente over het loopend dienstjaarop heden door den Raad is vastgesteld en nog gedurende acht dagen ter gemeente Secretarievoor een ieder ter lezing zal liggen, ingevolge de Wet. Zierikzee, den 15 Maart 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeestee en Wethouders van Zte rikzee brengen ter openbare kennis dat door den Gemeente-Raad op heden is benoemd tot Commissaris van het beurtveer tusschen deze gemeente en Amsterdam: WOUTER ABELS ingezeten dezer gemeente. Zterikzee den 15 Maart 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken brengt bij deze ter algemeene kennis: dat van heden tot 31 dezer in hare gewone Vergaderkamer in het Telegraafgebouw ter inzage ligt Statistiek van den Handel en de Scheep vaart van bet Koningrijk der Neder landen gedurende Januarij 1865. Zierikzeeden 17 Maart 1865. De Kamer voornoemd H. A. van IJSSELSTEIJN Voorzitter. C. PILAAR Secretaris. Niet officieel gedeelte.) Openbare Raadsvergadering gehouden te Xlerlhzee den 15 Maart 1865. Voorzitter mr. B. C. Cau. Secretaris mr. J. P. N. Ermerins. Afwezig de heer J. van der Vliet. De notulen der vorige vergadering worden na resumtie vastgesteld. Op voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt na eenige duscussie met algemeene stemmen besloten, tot het indienen van een adres van rouw beklag aan Z. M. den koning, wegens het afsterven der Konin gin-moeder. Het concept-adres wordt voorge lezen en goedgekeurd. In handen van de heeren jhr. de Jonge Moolenburgh en Zuurdeeg wordt ten fine van onderzoek en rapport gesteld de reke ning der commerssiewerf over 1864. Wordt overgegaan tot de benoeming van een commissaris over het beurtveer van Zierikzee op Amsterdam. De sollicitanten waren W. Abels C. M. LeSage ten Broek eu C. Nolet. Als stemopnemers fungeerden; de heeren mr. Fokker en Mulock Houwer. Bij de 1ste stemming erlangden Nolet, 5 ten Broek 4 en Abels 3 stemmen. Bij een 2de vrije stemming bekwam elk 4 stem men en bij eene 3de vrije stemming weder elk 4 stemmen. Na eene langdurige discussie daar het reglement van orde niet in dit bijzon der geval voorzag wordt besloten het lot te doen beslissen wie van deze drie de be noemde zal zijn en wordt alsnu bij het lot gekozen W. Abels, waarvan aan den benoemde zal worden kennis gegeven. Aan den heer J. F. Neeb wordt, op daartoe ingediend verzoek remissie van hoofdelijken omslag verleend voor 5 maan den ad ƒ6,85. De heer Zuurdeeg, schoon zoon van den adressant, onthoudt zich daarbij van roedestemming. Komt in behandeling het kohier der hon denbelasting over 1865 en wordt voorge steld dit vast te stellen overeenkomstig de voordragt behoudens een paar wijzigingen Aldus besloten en mitsdien vastgesteld op f 421. Het zal alsnu weder ter visie worden gelegd en daarna aan Gedeputeerde Staten ter goedkeuring worden opgezonden. Wordt besloten tot het doen van eenige af- en overschrijving begrootingdienst 1864. Mr. Moolenburgh brengt namens de commissie ad hoe verslag uit op de rekening der begraafplaats over 1864 strekkende tot goedkeuring. Dien overeenkomstig wordt die rekening goedgekeurd. Hierna wordt de vergadering gesloten. Er werd dezer dagen verhaalddat bij het omhakken der oude boomen aan het Nieuwewerk te Rotterdam in een der meest uitgeholde stammen het geraamte gevonden zou zijn van een kleinen jongen. Men verhaalde verder dat een tiental jaren ge leden een jongen vermist was bij gelegenheid van het muziekfeest en het misschien deze wasdie in den boom een droevig einde had gevonden. Wij hebben gelukkig niet vernomen dat dit verhaal zich bevestigd heeft. Uit Assen meldt men het volgende Er is vermoeden gerezen van een vreeselijk feit dat onder den schijn van vriendschap en gastvrijheid met verraderlijk opzet den dood van een onschuldig slagtoffer heeft ten gevolge gehadzoo het vermoeden althans bewaardheid wordt. Een jongeling van Roe- kange had verkeering met een meisje van Ruinerwold. De ouders van eerstgenoemde:: waren tegen het huwelijk. De jonge dochter werd voor eenige dagen te gast verzocht kreeg bij het teruggaan onderweg een ge weldige buikpijn en stierf te huis gekomen onder ontzettende smarten. De gastvrouw had haar voor het weggaan nog een ferm kop koflij gezet niet wie «eet wat er in. Dit althans is zeker dat dit plotseling sterven de ergste vermoedens heeft opgewektten gevolge waarvan er vrijdag eene geregtelijke lijkschouwing heeft plaats gehad en de ingewanden vervolgens naar Assen zijn ge transporteerd. Het lijk is begraven. De ouders waren van weerszijden niet bemiddeld. De verdenking ligt alleen op de gastvrouw. Nader verneemt men dat de plotselinge dood der jonge dochter aan geene andere oorzaak dan aan krampkoliek moet worden toegeschreven. DUITSCHLAND. Volgens de Baijerische Zeitung vielen Vrijdag 11 bij eene hevige sneeuwbui tusschen Ebersdorf en Seidmansdorff zwarte rupsen nederin zulk een menigte dat zij den grond op een lengte van anderhalf uur en op eene breedte van circa 40 voet letterlijk bedekten. Zij waren 1 duim lang, zeer dundoch allen springlevend. Berigten te Triest ontvangen maken melding van het volgende opmerkenswaardige feit. Een der Maldivische eilanden welke zuidwaarts van Kaap Comorin zijn gelegen is plotseling in de diepte verdwenen. Men weet niet hoe groot het aantal bewoners is dat daarbij het leven heeft verloren. GROOT-BRITTANIE N. Het Amerikaansche nieuws tot 25 Februarijis eindelijk aangekomen en meldt de reeds lang verwachte ontruiming van Wilmington voorafgegaan door de bemagti. ging van het fort Anderson bij welke ge legenheid de Federalen de krijgslist bezigden een schijnbaren monitor, uit zeildoek ver vaardigd met het getij de rivier te laten afdrijven, ten einde de torpedoes te ontdekken. Het bezit van Wilmington wordt van groot belang geacht ter bevordering van Sherman's plannen. Eene tijding nog al van gewigt is het besluit door het Zuider-huis der ver tegenwoordigers genomen om 200,000 negers te wapenen en de verwerping van dit besluit door den senaat met eene enkele meerderheid. Het voorstel zal denkelijk herhaald worden. Aller nieuwsgierigheid is thans gespannen op de bewegingen van Beauregard en Lee en die van Grant en Sherman. Eerstge noemde schijnt te wijken voor Sherman met het duel alleen dan slag te leveren wanneer hij zich ntet eene Zuider-magt vereenigen kan, die in staat is den Federalen liet hoofd te bieden. Volgens de verschillende vermoedens in uiltreksels der Amerikaansche dagbladen voorkomende is het oogmerk van Sherman de gemeenschap tusschen Beauregard en Lee af te snijden zich met Grant te vereeuigen en de Zuidelijken tot de ontruiming van Richmond te dwingen of die plaats door overmagt te bemagtigen. Dit laat-te wordt door de Zuider-dagbladen voor hoogst on waarschijnlijk gehouden nl. indien het congres besluit de negers te wapenen. Volgens andere dagbladen zou Lee niet alleen besloten hebben Richmond te ontruimen om op Lynchburg te trekken en over het gebergte Oost-Tennessee of Kentucky te bereiken maar waren er reeds eenige zijner troepen in Tennessee verschenen. De Federalen hadden zich in beweging gezet om dezen inarsoh te verhinderen. Sherman heeft na het bemagtigen van Charleston een ander en wel meer Noordelijk gelegen punt op het oog. Daarvoor staat zijne werkzaamheid borg. Dat hij echter door het uitzenden van verschillende expeditien Zuid- eu Westwaarts, de attentie der rebellen verdeeld houdt is zeker. Generaal Beauregard gesterkt door de troepen van Harder, bewijst door zijn terugtrekken in de rigting van Lee's leger dat hij Sherman dien kant uit verwacht. Al de bewegingen aan onze zijde komen daarmede overeen. Thomas rukt van het Westen voorwaarts en er valt niet aan Ie twijfelen of Grant's combinatiën bedoelen niets anders dan den genadestoot aan den opstand te geven door een laatsten bloedigen veld slag onder de wallen van Richmond. Alle toebereidselen duiden dit aan. Lee schijnt den bloedigen handschoenhem toegeworpen op te neinen ais eene natuurlijke zaak het gevolg van de omstandigheden. Ook hij bereidt zich voor de laatste de bloedigste worsteling van allen Al de man man die naam of vermaardheid verworven hebben scharen zich daar romdum hun grijzen bevelhebber Beauregard on Harder Ewell en Longstreet. Allen bereiden zich voor als met onderwerping aan hui: lot maar in die rustige verwachting dat langzaam concentreren van al hunne krijgsmagten hij Richmond, ligt het besluit om liuu Waterloo te vechten. Daar is hunne laatste kans. Wordt Lee op dat veld overwonnendan vaarwelo droom van eene Zuidelijke Con federatie. Zegeviert het Zuiderkruis t dan wordt hunne zaak gesterkt de worsteling verleDgt en daagt het beeld der onafhanke lijkheid in het verschiet door de hoop op Europesche interventie. Lee weet dit eu hij neemt het uiterste aan als een soldaat die

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1