Advertentiën. W1ND-KOORNMOLEN, ONTVANGEN BEHANGSEL PAPIEREN EN RANDEN.' DE PRIJZEN ZIJN EABRIEKS PRIJZEN. Burgerl.Standte Zierikzee Zeetijdingen. Beurs- en Pllarktberigten. Vervoer-Middelen. bovenmatig hoog gesteld had. De gierigheid bedroog ook hier de wijsheidhij ontving er nu niets voor. Hij had ook het geld niet noodig. Voor eenige jaren had hij eene erfenis gekregen die een paar millioen bedroeg van een vriend, wien hij eens een klein kapitaal had voorgeschoten en die daarmede fortuin had gemaakt. Die nalatenschap was hem vermaaktonder voorwaarde dat hij equipage en een neger houden zou. Werkelijk bezat Corneille een oude kar met een paar magere paarden en een vuilen ouden neger die bij hem alle betrekkingen vervulde. Voor het overige veroorloofde hij zich niet de minste vet 1de. Hij spaarde, maar voor wie wist hij zelfs nietdaar hij geene bloedverwanten erkende. Des te raadselachtiger is daarom de reden van den moord want de toestand, waarin men zijn lijk gevonden heeftlaat geen twijfel over of hij is het slagtoffer geworden van eene misdaadwaarschijnlijk gepleegd door iemand die voorgaf een zijner huizen te willen huren. Te Eomainville beviel eenige dagen geleden eene vrouw van haar negenen twintigste kind. Toen de keizer dit berigt ontving zeide bij voornemens te zijn baarals de drie dozijn vol zouden wezen eene belooning daarvoor toe te kennen dat zij zoo rijkelijk voor de vermeerdering der Franschen gezorgd liad. De kans-rekening is niet sterk in het voordeel dier vruchtbare moeder. -In den laatsten tijd zijn door verscheidene Belgische militairen staande hij het Mexicaansche legioen brieven aan hunne betrekkingen geschreven. In een dezer brieven leest men o. a. het volgende. „Wij vernemen dat overal gevochten wordt en verscheidene legerkorpsen tot de republie- keiren zijn overgegaan. Met zekerheid kunnen wij niets hiervan weten want de berigten zijn onderling in strijd. De heer de Bombelles is op den weg naar Verracrux door rooveii aangevallen die hem alles ontnamen; gelukkig hebben zij hem niet herkend want anders zou hij onbarmhartig doodgeschoten zijn geworden door de guerillasdie alles kapot maken. Zelfs op vier mijlen van hier (de hoofdstad van Mexiko) maken de guerillas den weg onveilig. De keizer kan de stad niet verlaten zonder een sterk geleide met geladen pistolen in de hand. Daarbij vervelen wij ons dood M ij zijn belast met fusilleren der juaristen welke men ons aanbrengt gemiddeld vijftien daags want de Mexicanen kunnen nh-t schieten en zijn zeer onhandig. Dit zoo mooije land komt mij ijselijk voor misschien omdat het door een „heilig volk" bewoond wordt. Ilet is 'der een bende dieven en anders niet. O, boe betreur ik mijne garnizoensplaats Mechelen GROOT-BR1TTANIEN. Lokden 7 Maart. De toestand in Amerika was dezer dagen het voornaamste punt der gesprekken en elkeen is in gespannen ver wachting naar de tijdingen welke de eerste mail ons brengen zal. Men gelooft dat dezer dagen de beslissende slag zal zijn geleverd, ten gevolge waarvan de vrede niet alleen mogelijk maar noodzakelijk zal worden. Deze meening oefent een zeer grooten indruk op onze geldmarkt uit. Over het algemeen blijven de noteringen zeer gedrukt vooral de Zuidelijke actiën ondergaan dage lijks eene vermindering. In dezen toestand kan men moeijelijk verbetering verwachten zoolang de stand van zaken zoo onzeker blijft als op dezen oogenblik. Wel beweren de Zuidelijke bladen dat de hoop nog niet geheel 'is vervlogen doch ik geloof, dat men zich thans gerust aan de zijde der Noorde lijke b'aden mag scharen wanneer zij bewe ren dat het einde van den burgerkrijg nabij is en in het voordeel der Unie zal beslist worden. De Levant Herald bevat het verhaal van een hevigen brand die den 20sten Februarij te Konstantioopel heeft plaats gehad. De vlam brak des nachts het eerst uit in het klooster -van St. Benedictus in Galataen verspreidde zich van daar met eene buiten gewone snelheid langs de houten huizen. Aan het kloostergebouw was een hooge steenen muur waartegen de ter hulp gesnelde man schappen met vier brandspuiten zich posteerden om tegen het vuur beveiligd te zijn. De muur stortte inmet het gevolgdat de manschappen met de spuiten en de daarbij aanwezige omstanders allen onder het puin werden bedolven. Ook door het instorten van andere gebouwen werden verschillende personen in den val medegesleeptgewond of doodelijk getroffen. Alles te zamen geno men hebben ruim 100 personen het leven er bij verloren. Er was op het laatst geen ander mid lel om den brand te stuiten dan door eenige huizen omver te halen en de aangetaste woningen te verbranden zoolang totdat de vlam bij gebrek aan voedsel van zelf uitdoofde. Ondanks de talrijke nederlagen door de Gecönfedereerden in Noord-Amerika in den jongsten tijd geleden wanhoopt het Zuiden naar het schijnt nog nietwant de Zuiderdagbladen verwachten dat „Sherman voor zijne vermetelheid gestraft zal worden." Volgens sommigen dier organen zou generaal Lee 30,000 man van zijn leger hebben afge zonden om het korps van Beauregard te versterken en verklaard hebben dat hij in weerwil van deze aanmerkelijke verzwak king zijner eigene krijgsmagt zich sterk maakte eiken aanval van Grant op zijne verschansingen voor Petersburg en Richmond te weêrstaan. Van een anderen kant voor spellen de bladen van Washington de aanstande ontruiming van Richmond. Mag men geloof hechten aan zekere geruchten dan zouden al de tilbare eigendommen der Zuider-rege- ring reeds naar Lynchburg vervoerd zijn. Den 22 Februarij stierf te Langenthal de 84jarige Jostph Jost voormalig soldaat bij liet regement Zwitsers van Lodewijk XVI die bij bet bestormen der Tuilerien door het volk, ten jare 1792 als 12jarig tamboer tot de weinige Zwitsers behoorde welke den dood ontkwamen. In latere jaren was hij opzigter bij het leeuwen monument te Lucern, dat tot vereeuwiging van die bloedige gebeur tenis in eene rots uitgebeiteld is. Kunstiilvuws. - Zijn onze informatien goed, dan wordtmet ingenomenheid het berigt kenbaar gemaakt en vernomen dat de AJdeeling Zierikzee der Maatschappij tot bevordering </<r Toonkunst den Leden der Maatschappij op 22 dezer maand een Concert gedenkt aan te bieden. Volgende week is met eenige zekerheid deswegens nader en meer te lierigten. Voor'shands vestigen wij de aandacht op deze muzijkale feestviering welke wij ookter wille der uitnemende toonwerken, ten zeerste aan een zamenwerkend en voltallig personeel aanbevelen. Kerknieuws. Zierikzee 8 Maart. Heden is door den kerkeraad der Hervormde gemeente alhier uit het vroeger geformeerd drietal tot predikant beroepen de heer Jungius predikant te Heilo. JONGSTE TIJDINGEN. Turijn 8 Maart. In de kamer van af gevaardigden is beraadslaagd over de afschaf fing van de doodstrafde minister van justitie verklaart zich vóór de afschaffing maar gelooft niet dat het oogenblik gekomen is om dit beginsel aan te nemen. Hij zegt der meening te zijn toegedaan dat de quaestie niet genoeg is bestudeerd. De afschaffing van de doodstraf is de openbare zekerheid niet gunstig. Hij wijst op den pijnlijken in druk welke de aan La Gala verleende gratie heeft verwekt. De heer Chiavos ver- eenigt zich met dat gevoelen. Bevallen van een' Koon J. W. "WAS Echtgenoot van Zierikzee J. BALCz.i 8 Maart 1865. Apotheker. Eenige Kennisgeving. De Notaris J. M. BOUVIN zal op Woensdag den 15 Maart 1865, 's morgen^ ten 10 ure, op de Hofstede/ bewoond bij den Heer M. de VOS onder Bruinisseten verzoeke van den Hoog Wel Geb. Heer Jonkhr. W. M. £1. de JONGE, publiek presenteren te verkoopen S Paarden 2 extra, baatgevende Mellilroeijen. 2 Loopvarkens, karn- lioixl en liokKippen, Bouw- en Melliffereeclsohappen Rogge en Tarwe stroo Eanthooi, Aardap pelen FootersMangelwortels en een Mestput van ongeveer GO voeren Mest en vele andere goe deren meer. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ zal ten 'verzoeke van C. van de KLOOSTER, op Vrijdag 7 April 1865 des namiddags 2 ure, in de Herberg van W. Speelman te Burgli publiek verkoopen JSene leapitale echt en sterte f/eboutvfle Steenen met een daarbij behoorend nieuw gebouwd WOONHUIS met TUIN en ERF, staande en gelegen in de gemeente Burghkadaster Sectio B, No 246, 250 en 25i ter groote van 12 Roeden 2 Ellen en Een WOONHUIS en ERF staande en gelegen te Burghsluis gemeente Burgh ka daster Sectie C No. 312 ter grootte van 30 Ellen. Inmiddels uit <fe hanst te hoop te bevragen bij voornoemden Notaris. bij den Boekhandelaar S. OCHTMAN, Jz., te Zierikzee eene rijke sortering monsters Belast zich tevens met de bezorging van groen en gestreept Linnen «OII- niJlBM. van 24 Febr. tot en met 10 Maart 1865. Geboren. Een zoon van J. P. Graveleijn en A Waling- Een zoon van J. Tuinder en E. Heijerick. Eene dochter van R. van Meerendonk en J. S. Herikhuisen. Eene dochter van H. v. d Baan en P. Mulder. Een zoon van A. de Waart en M. de Paepe. Een zoon van A. Plaum on P. A. de Crolij, -Een zoon van C. Aleman en P. Horrevoets. Een zoon van D. D. Frank en J. Frenk. Twee zoons van P. Koetscheit en E. Gold- housen waarvan een als levenloos aange geven. Een zoon van A. A. Simons en M. C. Geijsen. Eene dochter van A. van Dijk en J. van Dijke. Een zoon van J. Slager en E. Siese. Een zoon van H. van den Boom en J. Paret. Een zoon van J. Bal en J. W. VYas. Een zoon van D. Coumou en G. Elenbaas. Overleden. H. Brandenburg oud 20 m.z. M. Remmer oud 59 j vrouw van G. van 't Noordende. E. Catshoek oud ruim 6 j d. E. Vonk oud 4 m. d. M. de Vos oud 62 j. weduwn. (Overleden te Delft.) P. van der Reijdt oud 3 j z. P. Leinseoud 85 j weduwe van II. Spork. Jonkhr. mr. J. H. P. van Doorn, oud 45 j, jm., (Overleden te Middelburg) J. Frank oud 2 d.z. C. de Loozeoud 2 j. d. W. P. van 't Noordende, oud 6 m. d. P. F. van de Veldeoud 19 j.jm. H. W. van Delsen oud 13 j. d. M, Tjoekeoud 82 j.wed. A. Legemate. Brouwershaven Gearriveerd. 7 Maart. ElizaII. H. de Boer, Malaga Rott. Samarang, H. B. de Groot Dordt Melbourne. Mercator H. van der Woude, Ba tavia Schiedam. Sara (st.) J. H. Stuit, Londen Dordt. Uitgezeild Maria Adriana, C. J. Itz, Batavia. Jacobus Martinus F, Meppelder Nicolajeff-Amur. Fortuna H. de GrootBuenos Aijros. Krimpen a/d Lek W. G. Rotgans Melbourne, allen van Rotterdam. Prijzen der Effecten te Amsterdam. den 8 Maart I860, Nederl. Nederl. Bank 4 Werkel. Schu'd. 2*/3 dito dito 8 dito dito, 4 Amort. Sijndic. 3 Nederl Hijp.-Bank. 4'/a België. Cert. bij Rothschild. 2l/s -Spanje. Obligatien. 2'/a Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obligatien bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 lt Spoorweg-Actiën. 5 Polen. Aandeelen 835. Pruissen. Obligatien 1859. 8 Oostenrijk. Obligatien Met. Oude. 5 dito dito 2'/a dito Rente Amst. dito Nationale Mexico. Obligatien. 5 Griekenl. Obligatien Geldl. 1825, 3 Turkije. Binnenl. Obligatien 5 pCt. geblev, 52»/,. 73 nA 96 'A 91«G 40t/- 46«/s 94 V., 186 1 185 59 29% 8J»'„ 24'S# 493 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 9 Maart 1865. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. Oude Tarwe 1863y'8,00 Nieuwe dito 1864- 7,00 Afwijkende dito - 0,00 Z.-Zomer dito - 6,50 Ordinaire dito - 0,00 Rogge - 5,00 Winter-Gerst - 4,50 Zomer-dito - 3,75 Haver - 2,60 Paardenboonen 5,25 Witte boonen -11,00 Bruine dito. 10,00 Gr. Erwten - 0,00 Groene dito - fi,5() Gele dito 0,00 Koolzaad - 00,00 Zaai-Lijnzaad -15,00 Slag-Lijnzaad - 0,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 9 Maart 1865. Teelt Twee en een,Istefew. blank Twee en een, middelb. dito - Twee en een mindere dito - Een en een 1ste kw. blank - Een en een middelb. dito - Een en een mindere dito - Onberoofde, 1stekw. blank - Onberoofde, middelb. dito- Onbjjroofde mindere dito - Muilen Middelbare dito 3 864. 19,50 4 18,50 a 16,50 4 19,00 4 18,00 4 17,00 4 18,50 4 17,50 4 16,00 a 4 50 4 3,00 a 20,00 19,00 18,00 19,50 c 18,50 b 17,50 g 19,00 18,00 16,50 5,00 4,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg van Rotterdam Zondag 12 'smorg 11,30 I Zondag 12 'smorg. 7, 13 'amidd. 12, 1 - Zondag 12 Maandag 13 8,45 De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen t desmaandags, woensdags en vrijdags'smorg. ten8nre Ven Rotterdam, s desdingsdags donderdagien zaturd. 'smorg. 10u.20miïr De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Veen -des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des morgens ten 12 ure voor de afvaart vc'n Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stadn-Drukkerij van d«tErven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2