Stokgoederen-Verwerij. Advertentiën. ONTVANGEN BEHANGSEL PAPIEREN EN RANDEN/ DE PKIJZEN ZIJN EABEIEKS PRIJZEN, Evangelisatie-Zierikzee. Zeetijdingen. K m n Beurs- en Slarktberigten. Vervoer-Middelen. een deel van Piemont, worden thans alhier herhaald en vinden geloof. Door velen wordt beweerd dat binnen weinige maanden een gedeelte van Italië in de rigting naar Genua Eranjeh grondgebied zal zijn en keizer Napoleon zelfs aanspraak zal maken op het bezit dier stad. Men houdt zich overtuigd dat zulk een feit een algemecnen oorlog onmisbaar moot ten gevolge hebben. Men meldt uit Monte-Video van den 29 January dat er eene groote opgewonden heid in do stad heerseht. Men zet elk oogenblik een aanval tegemoet van het Bra- ziliaansche leger vereenigd met het korps van Plores. Men ziet de verdedigingswerken ijverig voort, doch men vreest, dat zij niet in ten voldoenden staat zullen zijn om den aanval weerstand te kunnen bieden. GROüT-BRlTTA N I E N. Londen 2 Maart. Jl. Dingsdag avond is wederom een der in onze stadsgeschiedenis meest bekende uitgestrekte gebouwen dezer hoofdstad door brand geheel vernieldnl. Savillehouse in het Leieestersquare. Tijdens de regering der koningen die den naam George droegen was het gedurende vele jaren de residentie der prinsen van Walliswaarna hetbij afwisselingtot zeer verschillende bestemmingen gebezigd werd. In het begin der tegenwoordige eeuw hield zekere miss Linwood er groote tentoonstellingen van naaldenwerk, en was het gebouw onder den naam Linwood's galerij bekend maar later verwisselde het telkens van gebruikersen diei^de nu eens tot boks- en schermzalen dan weder tot het geven van muziekuitvoering het houden van koffijhuis enz. Door de ijverige pogingen der brandweer zijn de belen dende gebouwen waartoe met zeer kostbare handelswaren gevulde magazijnen behoorden, geheel of gootendeels gespaard gebleven, liet merkwaardigste bij dezen brand was, dat de prins van Wallisdoor den hertog van Sutherland], lord Grosvenor en andere heeren vergezeldop het tooneel der ver woesting aangekomen het gewaad van een brandspuitgast aantrok de nog brandende piunhoopen zoo digt mogelijk naderde, en de grontste belangstelling in de aangewende pogingen tegen de vt relet e verspreiding der vlammen betoinde. Zoodra de volksmenigte den vorst ontdekte werd hij met luid gejuich begroet. Men zegt dat een rijke Engelschman liet plan heeft om van het Italiaansche gouvernement drie vierden van het eiland Caprera aan te koopen het overige viprde behoort aan Garibaldi en wel met bet doel om het den doorluchtigen generaal ten geschenke aan te bieden. De waarde van den eigendom is geschat op zestig tachtig duizend lires (2000 ii 3000 p. st.) Het blijft intusschen zeer te betwijfelen of Garibaldi zulk een geschenk zal aannemen nadat hij zoo menigmaal geschenken gewei gerd heeft. Terwijl eenige policie-agenten 11. Zatur- dag onder de Blackfriarsbrug te Londen doorroeiden zagen zij op een der uitstekende hoofden iets glinsterendit onuerzoekende bevonden zij dat liet twee kostbare gouden horologien waren afkomstig van den lieer Walker gemaakt. Waarschijnlijk zal men nog meer vinden. Het schijnt dat de be zitters van liet geroofdeten gevolge van het arresteren van eenige hunner trawanten bevreesd beginnen te worden en zich van het gestoleneop welke wijze dan ook trachten te ontdoen. De uurwerken schenen slechts kort te voren in het water geworpen te zijn. De twist tusschen de eigenaars en werk lieden in de ijzer-districten schijnt een ernstiger aanzien te hebben verkregen dan men eerst vermoedde. Het ware wenschelijk dat er maatregelen werden genomenom dezen twist te eindigenzoo als die der scheeps timmerlieden geregeld werd. In Manchester werd twee jaren geleden eene maatschappij opgerigt tot liet bouwen van een aanzienlijk hotel waarin de bediening op strikte onthoudings-beginselen van alle sterke dranken zon worden ingerigt, even als sinds vele jaren in andere steden van Engeland en Schotland kleinere logementen als aiscliaffings-logies geopend zijn die goede zaken makeu cn altijd druk bezocht zijn. Zulk een prachtig „Temperance hötel" is thans sedert ld February II. aldaar geopend. Het draagt den naam van „Trevelyan hotel" (naar den geëerden president van de vereeni- ging de „United Kingdom alliance" geheeten, welke vereeniging krachtig de belangen der afschaffingszaak op wettelijk gebied voorstaat.) De eerste steen werd in Junij 1863 gelegd en liet gebouw dat in degelijkheid niets te wenschen overlaatdaarna met spoed voltooid. Aanbouw en inrigting hebben ongeveer f 200,000 gekost en reeds daaruit blijkt dat er niets gespaard werd om het een hotel van den eersten rang te doen zijn. Groote gezelschapszalen en koffijkamers met een tal van logeer-vertrekken warme en koude baden enz. zijn er te vinden. Eene restauratie is aan liet hotel verbonden waar ook niet- logerenden middagmaal en thee tegen middel matige prijzen kunnen bekomen. De inrigting der keuken alleen beeft meer dan f 6000 gekost en wordt bijzonder geroemd. Het bestuur der maatschappij behoudt liet toezigt over de exploitatie van het hoteldie natuur lijk op de gelieele onthouding van alle drank gebruik is geregeld. Op nieuw is er sprake van de zeeslang. De scheepskapiten Anbin van Jerseymet la Blonde in het St. Katliarinadok gearri veerd rapporteert het volgende „Den 4 September 1864 toen ik op 3 mijlen afstands van de rivier Vertninvas geankerd lag en wel op 119 graden zuiderbreedte en 9 graden lengte merkte ik des avonds ten 7 ure 15 minuten iets op dat naar een wit lint van zeer groote lengte geleek en het schip naderde. Toen het tot op den afetand van 12 tot 15 voeten van het schip genaderd wasbemerkte ik dat het een visch was van ontzeltende lengte, minstens 200 of 250 voeten die den vorm van een paling had. Het ligchaam van dat di,er had ongeveer drie voeten in diameter. Met langzame golvende bewegingen naderde liet tegen de stroom in zonder daarbij eenig geluid te veroorzaken. De geheele bemanning heeft het even als ik gezien." Op nieuw zijn er tijdingen uit New- York aangehragt van den 22 February waaruit blijkt dat liet fort Anderson door admiraal Porter genomen was geworden zoodat de val van Wilmington thans onver- vermijdelijk schijnt. Wordt deze meening feitelijk gestaafd dan zullen wij spoedig weder hooren van vredesonderhandelingen. Generaal Sherman toch rigt zijne strijdmagt naar Florence of Charlotte. Florence is het kruis punt der spoorwegen van Chersterfield naar Charlotte is ill Noord-Carcdina gelegen en wel aan den spoorweg die van Columbia naar Greenboro Danville en Richmond voert. Indien Sherman zich meester maakt van de eerstgenoemde positiedan is Charleston geheel geïsoleerd en Wilmington ten ern stigste bedreigd. Is hij meester van de tweede, dan belet hij den verdediger van Richmond zich van meer levensmiddelen te voorzien dan die in hunne naaste omgeving worden gevonden. In het eene of andere geval wordt de toestand der Zuidelijken zeer critiek alle relation toch zijn afgesneden met Georgi, en de andere staten in de Zuidelijke rigting zij zijn onvermogend om Tennesse binnen te dringen van alle kanten worden zij bewaakt in de Shenandoah valleiin hunne hoofdstad worden zij van nabij bestookt en met Europa hebben zij geene andere verbinding dan door de geblokkeerde haven van Wilmington, die zoo als wij hover, zeiden spoedig in handen zal wezen van de Noordelijken. Te Erith (aan den Theems) is een allerdroevigst ongeluk voorgevallen waarbij tien knapen die op het instructieschip Worcester tot de zeemandienst werden opge leid verdronken. De aanleiding was het over boord vallen van een pet! Twee booten van de Worcester 28 voet lang en 6*/2 breed, met 25 knapen, van 13 tot 16 jaar, in elke boot zeilden He rivier op. In eene der booten onder het bestuur van een man Cushman genaamd verloor een der knapen zijnen petwaarop Cushman beval het fokke- zeil te minderen om te wenden doch de knaap die daarmede belast was liet het zeil schieten en terwijl verscheidene anderen hunne armen buiten boord staken om den pet te grijpen sloeg een rukwind in de zeilen en de boot kantelde waarbij allen in het midden der rivier werden gedompeld. Cush man riep hun dadelijk toe uit te slaan en de boot te bereiken waaraan zij op weinige uitzonderingen voldeden Daar het gewigt echter aan één kant was raakte de boot onderst-boven op de knapen die van koude verkleumd of uitgeput waren. Verscbeidene hunner door het getij medegevoerd riepen Cushman om hulp en raadwat te doen. Deze moedigde hen aan en vatte twee die niet zwemmen kondenwelke hij aan wal bragt. Intusschen was de andere boot genaderd en redde vijf jongensdoor het uitwerpen der riemen. Cushman begaf zich weder te water om een derde te redden waarbij hij bijna zijn leven verloorterwijl hij zijn buis wilde uittrekken doch een der knapen greep de mouwen en rukte die los. Dit redde hem maar vijf andere knapen hingen aan zijnen hals en zijne voeten- Zich met moeite losgemaakt hebbende vatte hij een knaapje dat hij boven water hield en aan land bragt doch te laat want het jongentje dat voor de derde maal zonk toen Cushman het bij de haren greep leefde niet meer. Intusschen waren negen anderen zich aan elkander klemmende verdronken. Een der grootere knapen hield twee jongere boven water en had daarmede bijna den wal bereikt toen een derde zich aan zijnen voet hechtte en alle vier zonken. Middelerwijl werd een andere knaap door een zijner makkers die op nieuw dook behouden aan land gebragt. Cushman die steeds zwemmende was geble ven viel toen hij voor de laatste maal het strand bereikteuitgeput neder. Genees kundige hulp werd spoedig aangehragt terwijl eenige arbeiders de bewusteloos aan land gebragte knapen gewreven hadden waaraan men het behoud van eenigen die levenloos schenen te danken heeft. Deze gebeurtenis heeft de omstreken van Erith in verslagen gedompeld en kapitein Whilbey die op de "Worcester bevel voert bevindt zich in de aller treurigste stemming zooals ligtelijk na te gaan is. Een twaalftal jonge knapen om het leven gekomen door het over boord vallen van ééne pet 1 JONGSTE TIJDINGEN. Pakijs 5 Maart. Volgens de Moniteur is een verdrag van handel en scheepvaart en eene over eenkomst betreffende den letterkundigen eigen dom gesloten tusschen Frankrijk en de vrije steden Hamburg, Lnbecken Bremen, welketrac- taten den 1 Julij in werkingtreden zullen. De interest der scbatkistbons is, te beginnen met 6 Maart, verlaagd op 3en3'/, percent. Heden overleedin den ouderdom van bijna 46 jaren Jonkhr. Mr. JOHAN HENDRIK PIETER van DOORN Lid in de Arrondissements-Regtbank te Zierikzee. Middelburg-, den 27 February 1865. Eenige Kennisgeving. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ zalten verzoeke van den Wel-Ed. Heer D. van der VLIET Executeur-Testamentair ten Boe- dele van wijlen Vrouwe A. DEKKER op Dingsdag 14 Maart 1865 des namiddags 5 ure ten haren Sterfhuize te Zierikzeepu bliek verkoopen Urne groote partij Kaarten Platen mitsgaders zilve ren en koperen Gedenkpenningen, Munten en Rariteiten. Alles bij Catalogus nader omschreven. bij den Boekhandelaar S. OCHTMAN, Jz. te Zieriksee eene rijke sortering monsters Belast zich tevens met de bezorging van groen en gestreept liinnen GOK- DIJtEW. Op Donderdag 9 Maart IS64 des avonds ten 7 ure IN DE CONCERTZAAL. De ondergeteekende belast zich met de ontvangst van GOEDEREN om te verwen. Deze worden in alle mogelijke kleuren ge- verwd. Het zijn vooral dé zijden en wollen STOFFEN welke men als nieuw terug ontvangt. Ook kan men bij hem Informatien bekomen tot het huren van eene BOVEN-WONING of KAMERSgemeubileerd of ong'e- meublleerd op het beste gedeelte der Stad. H. HARDEMAN. Oude Haven, Wijk A, No. 313. Prijzen der Effecten te Amsterdam. den 6 Maart i860. Nederl. Nederl. Bank 4 pCt. Werkel. Schu'd. a (32 ,li dito dito 8 733Z8 ditd dito 4 963/le Amort. Sijndic. 3'/a Nederl Hijp.-Bank. Cert. bij Rothschild. 4 '/a Belgis. 2 Spanje. Obligatien. 2'/a 40»'i9 Portugal. Obligatien. 3 463/t0 Rusland. Obligatien bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 6 Spoorweg-Actien. 5 l85«/4 Polen. Aandeelen 1835. f Pruissen. Obligatien 1859. 5 Oostenrijk. Obligatien Met. Oude. 5 «»Yw dito dito 2>/a dito Rente Amst. 80 dito Nationale Ö5V.S Mexico. Obligatien. 5 Griekenl. Obligatien Geldl. 1825. 3 Turkije. Binnenl, Obligatien 5 Brouwershaven, Gearriveerd. 1 Maart. Maria Adriana, C. J. ItzBatavia, 3 Jacobus MartinusJ. Meppelder Nicolajeff-Amnrbeiden van Rott. 4 Freya A. MayorFoo-Choo-Foo 5 Landbouw E. A. Klejjnenberg Ba tavia beiden naar Rotterdam. 6 Shepherd, T. Shetton New-Castle, Dordt. 6 Krimpen a/d Lek YV. G. Rotgans Rotterdam, Melbourne, 4 Uitgezeild: Sara, (st.) J. H. Stuit, Dordt Londen. Per liet schip Landbouwkapt. E A. Rleijnenberg zijn als passagiers v*n ta- via aangehragt.: de heeren K. J. Taruer; P. Stram en echtgenoot; mevr. Chevalk-r geb Ronswinkel en de schippe Marine P. Hackland. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg van Rotterdam Donderdag 9 'smorg, 9,30 I Woensdag 8 'smorg. 6 Zaturdag 11 li, Vrijdag 10 7' De diligence zal van Zierikzce 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden Stoombootdienst tasschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlis sing ent Van Rotterdams desmaandags, woensdags I desdingsdags donderdagsen en vrijdags 'smorg. ten8ure zafcurd. 'smorg. lOu. 20min De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Veen des morgens ten 9 are voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des morgensten 12 are voor de afvaart vf n Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2