W.° 18, Zaturdag 4 Maart WOENSDAG EN ZATURDAG. Brandschanwing. BestureneoAdministratiën Geldleening. Kennisgeving. Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. Birinenlandsche Tijdingen s, iliteit PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 12V, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan 16 regels af 1behalve hetzegelregl. VERS C HIJNT: ABONNEM E NTS-P hJJ Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advertenliëndaagstevoren, voor lOure' smorg Burgemeester en Wethouders van de gemeente Dontenisse. Gelet op het besluit van den Raad dier gemeente van den 28 Januarij 1865 no. 16 en op het daarbij vastgestelde plan eener Geldleening van 20,000, tegen eene jaar- lijksche rente van vijf ten honderd ten laste van de gemeente Ilonlenissegoedge keurd bij besluit van heeren Gedeputeerde Staten der provincie Zeeland van den 3 Febrnarij 1865 no. 35. Brengennaar aanleiding van art. 4 van bovengenoemd plan ter kennis van belang- - hebbenden 1. Dat de termijn voor het inleveren van de inschrijvingsbilletten is vastgesteld van Donderdag den 16 Maart 1865 tot en met Zaturdag den 25 daaraanvolgende dagelijks (de Zondag uitgezonderd) des voormiddags van negen tot twaalfen des namiddags van twee tot vijf ure 2. Dat de in art. 5 van bovengemeld plan vermelde inschrijvingsbus en de daarin aanwezige inschrijvingsbilletten in het open baar zullen worden geopend op Woensdag den 29 Maart 1865, des namiddags ten twee ure ter Secretarie dezer gemeente en de uitslag der toewijzing daarna zoo spoedig mogelijk aan de inschrijvers zal worden medegedeeld j 3. Dat afdrukken van het plan der onder- werpelijke geldleening kunnen verkregen worden bij den Secretaris dezer gemeente, mits op franco aanvrage en tegen betaling van twintig cents voor ieder exemplaar. Dontenisseden 16 Februarij 1865. Burgemeester en Wethouders voornd. J. SERGEANT Lj. Burgemeester. J, van BRABAND Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat op Maandag den 6 Maart e. k. en vol gende dagen, eene algetneene bvand- schouwing door de Directie der brand weer in de woningen der ingezetenen van deze gemeente zal worden gehoudenover eenkomstig de bepalingen der verordening afgekondigd den 6 December 1855. 7J.erikz.ecden 25 Februarij 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Commissaris des Konings in de pro vincie Zeeland. Gelet op art 11 der wet van 13 Junij 1857 (Staatsblad no. 87); Maakt bekend dat volgens het daartoe door heeren Gedeputeerde Staten genomen besluit van den 24 February 1865 no. 64: 1. de jagt op Houtsnippen en Waterwild op den 31 Maart, doch die op Watersnippen op den 15 April van dit jaar zal zijn gesloten 2. het weispel van Kwartelen alleen van den 1 Mei tot en met den 15 Jul ij defies jaars zal geoorloofd zijn 3. de Visscherij van den 15 Maart tot en met den J.5 April 1865 zal gesloten wezen; en eindelijk 4. dat gedurende den gesloten vischtijd het visschen van Paling doch alleen met aalkorven van wisschen of teenen gevlochten zal mogen plaats hebben. Deze kennisgeving zal in het Provinciaal blad geplaatst en zullen afdrukken in plano aan de gemeentebesturen ter aanplakking gezonden worden. Middelburg, den 27 Februarij 1865. De Commissaris des Konings voornd. R. W. van LIJNDEN. PROVINCIE ZEELAND. Uertjden der Straatwegen. De Commissaris des Konings in de pro vincie Zeeland Gezien de voordragt van den Hoofd-In- genieur in het 11de district van den Water staat Besluit: De op den 18 dezer uitgevaardigde bepa lingen omtrent het berijden der straatwegen in deze provincie worden opgeheven met middernacht tusschen den .2 en den 3 Maart aanstaande. Dit besluit zal in 'het Provinciaal blad geplaatst en door de 'Gemeentebesturen afge kondigd worden. Afdrukken daarvan zullen aangeplakt worden op de gebruikelijke plaatsen alsmede aan de poorten en aan de tolhuizen. Afdrukken zullen worden gezonden aan den Hoófd-Ingenieur in het 11de district van den Waterstaataan den Bevelhebber van bet Luitenantschap der Maréchaussee te Sas van Gent aan het Provinciaal Geregtshof en aan den Heer Procureur-Generaal bij dat hof. Middelburg den 28 Februarij 1865. De Commissaris des Konings voornd. R. W. van LIJNDEN. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee, brengen ter kennis van de ingezetenen dat het kohier der belasting op de Honden in deze gemeente., voor het loopend dienstjaar, op heden door hen voorloopig is vastgesteld en gedurende 14 dagen ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zal liggen ingevolge de wet. Zierikzee den 1 .Maart 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van 'Zie rikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat tot beurtschippers tusschen deze gemeente en Amsterdam zijn benoemd: te weten: van gene zijde H. VERSCHUUR en van deze zijdeA. GERRITSEN terwijl exemplaren der nieuwe verordening op dat beurtveer tegen betaling der kosten ter Secretarie dezer gemeente zijn verkrijgbaar gesteld. Zierikzeeden 1 Maart 1865. De Burgemeester B. C. CAU. ])e Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van 7Ae- rikzee herinneren de ingezetenen dat volgens de wet van den 8 November 1815 (Staatsblad no. 51) alle schuldvorderingen ten laste van den Staat over het afgeloopen dienstjaar 1864 vóór of uiterlijk op den 30 Junij eerst komende bij de betrokkene administratiën collegiën autoriteiten of ambtenaren door wie de bevelen- tot het doen van werken leveranciën als anderzins gegeven zijn moeten worden ingediend. Dat de bij die wet gestelde termijn van verjaring ook volgens art. 125 der provin ciale en art. 228 der gemeentewet op de vorderingen ten laste van de provincie en van de gemeente toepasselijk is weshalve de belanghebbende ingezetenen worden aange maand om den uiterlijken termijn niet af te wachten maar hunne rekeningen en verdere bewijsstukken wegens schuldvorderingen teil laste van het Rijk, de Provincie of de Gemeente, over liet dienstjaar 1864 ter plaatse waal- liet behoort ten spoedigste in te dienen. 'Zierikzee, den 1 Maart 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Xationale Militie. Buugemeë8ter en WetiioudeiïS van Zie rikzee. Gelet op art. 150 der wet van 19 Augustus 1861 (Staatsblad no. 72) rioodigen de Jotelingen, die verlangen bij de zee-nvllitie te dienen uit 'om zich tot dat einde vóór 1 April e. k. bij hen ter Secretarie dezer gemeenteaan te melden. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd en in de courant geplaatst. Zief.ikzee den 2 Maart 1865 De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. NV ERMERINS. In eene buitengewone Staats-Courant die jl Donderdag morgen liet licht zag wordt de treurmare van liet overlijden van H. M. de Koningin-Moeder aldus aangekondigd 's Gravenhage 1 Maart „Het heeft den Almagtigen God behaagd Hare Majesteit de Koningin-Weduwegeb. Grootvorstin van Ruslandheden des na middags omstreeks half vijf ure tot Zich te nemen, „Gedurende eenige dagen was Hare Maje steit lijdende aan eene borstaandoening welke zich kenmerkte door benaauwdheden die in de beide laatste dagen zoodanig zijn toege nomen dat hare krachten werden uitgeput, en zij dientengevolge zachtelijk ontsliep." Uit hoofde van het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder zijn de schouw burgen in de residentie voorloopig ge sloten. Uit Vlissingen schrijft men „Eene jl. zaturdag ter reede Eggende Engelsche brik waarvan de lading steen kolen aan een handelaar alhier verkocht was, moest op de vordering van dezen in de Westerhaven binnenkomen om te lossen. De loods voor die dienst bestemd had evenwel bedenking daartegen, omdat, uit hoofde van beweerde ondiepte der voorhaven er z. i. gevaar in bestond om met dat vaar tuig volgens opgave van den gezagvoerder 42 palmen diepgaande, op de haven te loopen hij wilde dus daartoe niet overgaan. Daar evenwel de havenmeester verklaard had dat een vaartuig van dien diepgang gemak kelijk en zonder het minste gevaar in de haven kon bleef de handelaar vorderen dat de brik daaraan gevolg zou geventerwijl intusscben geen der gevraagde loodsen daar voor zijne dienst wilde presteeren. Dit was nu een qaestie waarin de gezagvoerder beslissen moest maar die voor hem toch zeer moeilijk waswant overkwam hem een ongeluk zonder dat hij voorzien was geweest van een geadmitteerd loods dan zou van wege de assurantie geene vergoeding gegeven worden en kwam hij niet in de bepaalde haven binnen dan werd hij door den hande laar niet gelost. De gezagvoerder echter zelf overtuigd ddt voor hem volstrekt geen gevaar bestond om in de koopmanshaven binnen te loopen hakte den knoop door met eenvoudig zijn vaartuig door een particulier persoon daarin te doen brengen hetgeen dan ook zonder eenige moeite of gevaar is vol- bragtzoodat de brik dadelijk langs de kaai bij de bergplaats van den handelaar is kunnen worden vastgelegd. - Men verneemt dat de zaak van den scheepskapitein W. C. Kool door de arron- dissements.-regtbank ta Rotterdam veroordeeld wegens misbruik van vertrouwen door gelden, welke aan hem ter bewaring d'.or zekeren passagier waren ter hand gesteld weerloos te maken of niet aan den eigenaar terug Ie geven voor het provinciaal geregtshof in Zuid-Holland tweede kamer zal worden behandeld op Vrijdag den 10 Maart e. k. Het rapport in deze zaak zul worden uit- gebragt door den raadsheer mi', Francois. Volgens eene mededeeling der Pruissi- sclie postadministratie is het wenschelijk dat, ter voorkoming van moeijelijkheid en oponthoud aan de Duitsche grenzen geene monsters of stalen van koopwaren van een hooger gewigt dan 250 wigtjes met de brievenpost worden verzonden. Dien ten gevolge zullen voortaan geene verzendingen van den bedoelden aard bestemd voor Pruissen, of voor andere Duitsche staten over Pruissen indien zij meer dan 250 wigtjes zwaar zijn op de Nederlandsche postkantoren worden aangenomen. (Staats-Courant) LI. Vrijdag morgen verlieten twee ver pleegden Mooi en Schenk het tweede gesticht Veenhuizen om zoo als zij aan hunne makkers in vertrouwen mededeelden in stede naar den arbeid te gaan zekeren dien ochtend ontslagen Struweleen bedaardzuinig en spaarzaam manneken, die ongeveer f 70 bij zich had te achtervolgen en te berooven.

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1