Slukgoederen-Verwerij. BALANSEN&BASCULES Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. Eene HOFSTEDE, Zeetijdingen. Beurs* en Rfarktberigten. Men schrijft uit Zutphen van 15 dezer* Gisteren en ook nog lieden is ieder vol van liet gevaar waaraan eergisteren de trein van 3.40 bij zijn afrijden naar Arnhem heeft blootgestaan. De zaak schijnt zich aldus te hebben toegedragen De machinist wacht even als de stations-chef op een sein hetwelk de bruggewachter op een koehoorn geeft en dat bewijzen moet dat de draaibrug gesloten is. Of soms de een of andere straatjongen dit sein heeft nagemaaktof' dat de genoemde personen zich verbeeld hebben bet te hooren, dit is zeker dat de trein afreed voor da,t de brug behoorlijk was toegedraaid. De biug- gewackter gaf te vergeefs seinen van het gevaar toen een Dnitsch arbeider midden op de rails der brug ging staan en met opgeheven armen waarschuwende teekenen gaf. Gelukkig merkte de machinist die op en kon nog tijdig stoppen zoodat de reizigers daardoor aan een groot gevaar ontkomen zijn. r en 15 dezer zijn tweejongelirgen van Oudeikork u-in den IJssel, oud 19 jaren met schaatsenrijden onder -de gemeente Ber ken ivoude in het water geraakt; alle pogingen o:n hen te redden waren vruchteloos, en des avonds zijn hunne lijken gevonden en naar de woning van kunne ouders vervoerd. Ll. werd te Kaalte bij het erve Son- nenberg op het kanaal iets bespeurd dat bij den eersten opslag voor eene heideplag werd aangezien. Hij onderzoek bleek bet de schedel te zijn vun een mensch die dood en stijf bevroren in het ijs stond. l)e verdronkene werd er uitgehaald en toen herkend voor een jongman uit Deventer die den varigen dag een bezoek bij goede bekenden in het dorp had gebragten des avonds op schaatsen huiswaarts koerende daar zeker was door- gevallen. Dezer dagen is een knaap van onge veer 6 jaren v. V. op het Ledige Erf te 's Grawnhage wonende, bijna eene prooi der Gommen geworden. De moeder had de woning verlaten om eenige zaken te verrigten, en liet het jongske alleen te hnis. Al spelende kwam bet knaapje te digt bij bet vuur z'y'i e kleederen vatten vlam en weldra stond hij •geheel in brand. Door spoedig aaugebragte hulp is men er in geslaagd het vuur te blussche»doch bet knaapjehoewel niet overleden had lievige brandwonden beko men zoodat men voor zijn leven vreest. - In weerwil van het heerschende strenge win ter winter schijnt eenig gevogelte er be hagen in te schepen om zoelemalsche lentedagen aan te duiden. Eene eend van deli heer A. J. de Boer, landbouwer op het Kuigezanil heeft voor ruim 8 dagen haar eerste ei gelegd uu eene hen van den heer K. J. de H aard landbouwer op de Waar den heeft op den 4 dezer de broeying van een nest eiijeren voltooid en daaruit voort- gebrngt 6 kiekens, welke tijdens het schrijven dezes allen rog in leven en zoo vlug en sterk zijnals anderen van haar geslacht in den -zomer. Een 90jarig bewoner van Leyden door de courant vernomen hèbbet de dat de St. ,1 ars brug aldaar geheel zal worden vernieuwd en zich herinnerende dat hijnu 82 jaar geleden terwijl hij bezig was blindemannetje te spelen door de zijplanken van die brug in het water is gevallen heeft verzocht den aannemer van de nieuwe brug er opmerkzaam op te maken dat het wenschelijk is de zijplanken thans wat minder ruim te maken omdat het anders zou kunnen gebeuren dat deze of gene er doorviel die liet na 82 jaren niet meer zou kunnen navertellen. Vrijdag namiddag imste de arbeider de K te Moerkappelle zijn Sjarïg zoontje dat nog kort te voren in zijne nabijheid speelde. .Na reeds anderhalf uur te vepge-fs gezocht te hebben vond men liet ongelukkige knaapje met het hoofd naar beneden en de voetjes boven waterin eene der bijten van eene eenigzins afgelegene sloot. Na geneeskundig onderzoek bleek het dat het kind reeds sedert een uur overleden was. Volgens de beriglen uit de Kaapstad van den 12 Januarij jl. scheen de vreed zaïne vereffening van het geschil tosschen den Oranje-Vrijstaat en do Basuio's zonder verdere moeijelijkhetlen haar beslag te zullen bekomen daar die Kafferstam zich te goeder trouw aan de scheièsregterlijke uitspraak van den gouverneur der Kaapkolonie betrekkelijk de betwiste grenslinie scheen te onderwerpen. De president der regering van den Vrijstaat, de lieer Brandt had in de hoofdstad Bloem fontein teruggekeerd zijndeeene deputatie bij zich ontvangen van de inwoners der stad welke hem met de goede uitkomst zijner reis naar de grenzen geluk wenschten in zijn antwoord L tuigde hij haar, dat de goede afloop van het dreigende geschil en het behoud des vredes met den magtigen Kafferstam aan den gouverneur der Kaapkolonienaast de Voorzienigheid te danken was. Mesheli het opperhoofd der Basuto's had zijn volk het aan den Vrijstaat toegekende terrein doen ontruimen en de burgersdie gewa pend naar het betwiste grenslinie waren getrokken om des noods de scheidsregter- lijke uitspraak met geweld ten uitvoer te leg gen waren meerendeels naar hunne woon steden teruggekeerd drie honderd waren er echter gebleven om nog eenigen tijd patrouilles langs de grenslinie te zenden. Ook langs de andere gedeelten van de grenslinie der Kaapkolonie heerschte vrede doch de voor twee jaren uitgebarsten oorlog tusschen de Hottentotten en de Demarah kaffers duurde voortwerd van dag tot dag bloediger en bedreigde al wat door de Christelijke zendelingen onder die inlanders uitgewerkt was met volslagen vernietiging. De landstreken welke door dien oorlog werden geteisterd of weldra in die rampen schenen te zulleu deelen strekten zich naar raming over 8 graden breedte en 10 graden lengte uit of van Angra zuidwaarts tot der. Okowangoen in de andere rigting van de kust tot het Ngarni. Een dagblad yan de Kaapkolonie gaf te kennen dat hier vriend schappelijke tnsschenkomst van Engeland nuttig en regtmatig zou zijn. De jongste tijdingen uit het Damaraland melden dat de zendelingpost Gibeon door inlanders overvallen en c'e aldaar gevestigde, zendeling Knauer vermoord was gewoiden De Overland China- Mail van 31 Dec. 11. berigt het volgende „In Japan hebben de zaken een twijfelachtig voorkomen. Aangaande den mooid der Engelsche officierenmajoor Baldwin en luitenant Bird hebben wij mede te deelen dat twee Japanners de doodstraf hebben ondergaan als mc-depligtig aan die euveldaad. Het is gelijk van zelf spreekt voor de buitenlanders van Japan moeijelijk uit te maken, of die twee personen al of niet schuldig aan het hun ten laste gelegde mis drijf waren men zou kunnen vermoeden dat het slechts gewone misdadigers waren die om eene andere reden veroordeeld voor het oog der Europeanen als schuldig aan den moord behandeld en tot voldoening aan hunne eischen onthoofd zijn. Dit zou in alle geval nog bewijzen dat bij de Japanners den wensch bestaat om de regelen der beschaafde burger maatschappijen te eerbiedigen en de buiten landers niet al te misnoegd te maken. „Verder hebben wij mede te deelen dat dezer dagen te Yokohama twee Fransche zeelieden door Japanners vermoord zijn zij hadden zich naar het schijnt aan land bal dadig en luidruchtig gedragenwaren daar door in twist geraakt met eene schare ge wapende Japanneis en door deze gedood. We! wordt, en denkelijk te regt beweerd, dat die twee zeelieden in staat van dronken schap verkfeerden maar dit voorval is ouk dan weder een bewijs dat er onder het Ja- pansche gepeupel bittere vijandschap tegen de buitenlanders bestaat." DUITSCHI. AND. Den 11 dezer heeft voor het kanton- geregt te Weenen de zaak gediend van eene fatsoenlijke ongehuwde niet jeugdige dame die zich beklaagde dat een kunstschilder tegenover hare vertrekken wonende haar den 19 Januarij eene met zijnen naam ondertee- kende en voor het overige fraai uitgevoerde schets toegezonden had voorstellende een huisselijk feest daags te voren door haar in hare woning gegeventer eere van den ver jaardag van een der vijf honden waaraan zij gewoon is hare zorgen te wijden. Het feest had bestaan in een buitengewoner, maal tijd door haar voorgezet aan hare vijf huis- genooten en aan nog eenige andere honden uit de nabuurschap en het onderschrift der teekening luidde „Eene honden-familie als bewijs van bijzondere onderscheiding aange boden aan tnej. Emma D.door een honden vriend." Aangezien de beschuldigde voor den regter betuigd heeft dat er zijnerzijds geene bedoeling tot bvleediging had bestaan en de klaagster met deze verontschuldiging genoegen zeide te nemen is er geene ver oordeeling gevólgd. Een brief uit Bucharest deelt het vol gend verhaal mede: „De wolven zijn zoo talrijk en ongestoord in de wouden die de hoofdstad van Wallachye omgeven, dat zij zelfs niet schromen tot in de voorsteden door te dringen. Een nog driester hoop dan de overige was in de wouden van Moyschol ontdektwaarop eenige Eranschen besloten hen aan te tasten, en in twee sleden gezeten den hun aangeduiden weg derwaarts in te slaan, in de eene slede zaten de heeren Eugéne Hussor, Morel en Lamij in de andere de heeren Bayard en Hary, kanselier en onderkanselier van het Fransche gezant schap. Zij hadden twee jonge zwijnen mede genomen en in een zak gestoken om door hun geknor het roofgedierte te lokken. Na een togt van ruim een uur bereikten al de jagers den rand des wouds. Naauwelijks hadden de zwijnen hun geluid doen hooren of een vijftiental groote wolven kwam daarop af. Een gedeelte der jagers vormde nu een halven cirkelom den vijand den terugtogt af te snijden, en dit ware met het beste gevolg bekroond geworden had niet eene tusschen beide komende omstandigheid het tooneel nog dramatischer gemaakt. De paar den der sleden van de heeren Bayard en Hary waren schichtig gewordenen hadden hunne razende vaart midden door de velden voortgezet. Ofschoon door den val in de diepe sneeu w slechts weinig bezeerd geraak ten de beide jagers daardoor toch in een zeer gevaarlijken toestand. Te midden van een kring van hongerige wolven kon de heer Bayat'd zich van zijn door de sneeuw verstopt geweer niet bedienen. De heer Hary was gelukkiger legde aan schoot den voorsten wolf neder, en blies toen met alle kracht in zijn jagthoorn op welk teeken de overige jagers ter hulp snelden en met drie schoten even zoo vele wolven doodden. Hiermede eindigde de even stoute als avontuurlijke onderneming. De overige wolven vloden met een gebruldat het geheele dorp Bonsie op de been bragt." bestaande in Woonhuis, SchuurStalling Bakkeet en Gevolgen met BOUW- en WEI LANDEN ter gezamentlijke grootte van 32 B. 54 R. 90 E.gelegen onder Bruinisse toebehoorende aan den Heer A. H. F. BROOD MAN en Kinderen. Bevallen van een Zoon T. KOOIJ- MAN Plaating. Zierikzee 20 February 1865. Algemeene Kennisgeving. De tweede bijeenkomst van Schnld- eischers in het Faillissement van J. G. BOHL Winkelier en Kleermaker te'' Zieriktee door den Heer Regter-Commissaris bepaald zijnde op Maandag 27 February e. k. des voormiddags ten IOV2 ure, zoo worden alle bekende en onbekende Schuldeischers bevoorregte Pand- en Hypotheek hebbende daaronder begrepen uitgenoodigd om op dat uur te verschijnen ter Raadkamer der Regt. bank op het Stadhuis te Zierikzeeten einde tot de verificatie hnnner schuldvorderingen over te gaan. Zierikzee 20 Pebrnarij 1865. De Curator J. MOOLENBURGH. De Deurwaarder J. van der BENT, zal op Maandag den 6 Maart 1865 des voormiddags ten 10 ure, te beginnen aan den Steenendijk en verder op het Kerkholin de Wandelingen en binnen de Gemeente Zierikzeepubliek very koopen Een partij EsschenElzen Wilgen en ander HAKHOUT mitsgaders eenige ROOIUEW, De Notaris J. M. BOUVIN zal in het begin der Maand April a. s. pu bliek presenteren te verkoopen e alom bekende C. BECKER'S worden alleen vervaardigd en zijn te bekomen bij de Fabriekanten BECKER BUDDINGH, te Arnhem. Zij zijn door hare gevoeligheid hel voordeeligst voor den gebruiker. Mede a Contant verkrijgbaar bij den Depöthouder J. BROODMAN in Ijzer waren te Zierikzee. De ondergeteekende belast zich met de ontvangst van GOEDEREN om te verwen. Deze worden in alle mogelijke kleuren ge- verwd. Het zijn vooral de zijden en wollen STOFFEN welke men als nieuw terug ontvangt. Ook kan men bij hem Informatien bekomen tot het huren van eene BOYEN-WONINO of KAMERSgemeubileerd of onge meubileerd op het beste gedeelte dei- Stad. H. HARDEMAN. Oude Haven, Wijk A, No. 313. 2 zeer schoone PIANINO'S 3 snarig met Palissander Hout en uitmuntend van toon voor matigen Prijs SerapMen- Ox-g-els. Ook een platte PIANO d f 55. ONTVANGEN Harmoni ITlïite A eylimlre et d toucheszeer net be werktdraaijende 6 Airs; ook bespeelbaar met de hand even als ORGEL SERAPHIEX kan ook gebruikt worden al beeft men de minste kennis van muzijk. M. van KALMTHOUT Gz. Schoolstraat Goes. Brieven franco. Zierikzee Gearriveerd 18 Febr. Cornelis Anthonie Bouten Java 19 Lubbigine Spithont Alikante 20 Ivoorkust Logger Kust Guinee allen naar Rotterdam. Brouwershaven Gearriveerd 17 Febr. Bona Fide M. S. Ford, Nicolawi 18 Zes Gezusters R. Rutgers Bata via beiden naar. Rotterdam. 18 Ver W. Hall Sunderland Dordt, 20 PytboW. Anderson, Shields, Rot terdam. Prijzen der Etïecten te Amsterdam. dea 17 Fcbruarij 1865. Nederl. Nederl. Bank d Werkel. Schu'd. 2Va dito dit<r 8 dito dito 4 Amort. Sijndic. Nederl Hi.jp.-Bank. 4'A, Belgié. Cert. bij Rothschild. 2l/a Spanje. Obligatien. 2'Aj Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obligatien bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 Spoorweg-Actien. 5 Polen. Aandeelen 1835. Pruissen. Obligatien 1859. 5 Oostenrijk, Obligatien Met. Oude. 5 dito dito 2'/a dito Rente Arast. dito Nationale Mexico. Obligatien. 5 Griekenl. Obligatieü Geldl. 1825. 3 Turkije. Binnenl. Obligatien 5 pCt. gebler. O23/8 96Vft 39 >/4 46 182 f 59«/4 e2?"''» 80 48'=/l6 Ter Stadii-Drukkerij van de Erven A. de Vo

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2