Nf.° 15. Woensdag 22 Februar WOENSDAGENZATURDAG. ii obi) Bestureneu Administration Opschorting Binnenlandsche Tijdingen PRIJS DER ADV E RTENTIEN. Gewone 121', cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberïgtenvan 16 regels af 1 behalve hetzegclregt. VERS C HIJ NT: (Vervolg van ons vorig Nummer.) TARIEF voor de VRACHT van GOEDEREN, voor liet Beurtveer tusschen de gemeenten Amsterdam en Xierlkzee. II. Huiden, natte of gezouten (koe of paarden) tot 2tt etuka per etnk 15 c., bij partij boven de 25 stuks per stuk 10 c. drooge per 100 stuks per stuk 10 c.mindere hoeveelheden het stuk 15 c.(kalis- schapen- of lams-) de 100 stuks, per stuk 4 c. ditodito dito van 20 stuks en minder 5 cent. Indigo, de 30 Ned. p. 60 c.IJzer ruif band staaf gegoten en oud per 00 Ned. p. 15 c. onbewerkt iq een vat of mand 15 c.bewerkt per 50 Ned. p. 35 cent. Jenever, brandewijn en alle andere gedistilleerd/"per 100 'Ned. k, 60 c. iedere 100 k. daarboven 40 c. Jakkon een enkele 20 c.bij de partij, het stuk 15 c. ,-Juweolen paar- lon edelgesteenten goud en zilver (als geld) K. Kaarden of Wolkammen het dozijn 25 c.bij partijen van elk dozijn 20 c. Kaarsen de 80 Ned. p. 4ö;', bij par tijen dito 30 c. Kaatsballen een groote baal 50 c. een kleine dito 40 c. Kaas de 50 ned. p. 30 c. een enkele 25 c. bij partijen van elke 50 ned. p. 25 c. Kabels zie Touw; Kabinet, zie Meubelen; Kagehels, vuurhaarden, zie gemaakte Ijzerwaren Kalk het ned. m. 30 c.bij partijen dito 20 c. Kaneel zie Specerijen Kandij zie suiker; Karotten in vaten of balen de 50 ned. p. 30 c., in baal tjes van 25 ned. p. ieder 25 ned. p. 25 c.Kastanjes per mud 30 c. bij de partijper m. 20 c Katoen ruw de 80 ned. p. 40 c. gesponnen de 50 ned. p. 50 c.Kemels haar (zie Manufacturen); Kinderstoel (een) 50 c. Kist (matrozen of dienstboden) naar groote en zwaarte van 80 c. tot f 1,20, met winkelwaren de 50 ned. p. 40 c.meerdere zwaarte naar evenredigheid (volle kraam of markt) als Manufacturen Klavier of Forte Piauo (een) zie Meubels; Klokken, nieuwe Friesche I oude 80 c., staand Horo- logie, per stuk f 3 Klompen de 100 paar 1 Knollen, (zie Aardappelen); Koeken Lijn-, llaap- of Hennep- de 1040 stuks 1,50 hij kléinere partijen elke 100 stuks 20 c. Koekenkisten eene volle 2 Koets (eene) als ook alle groote, overdekte, vierwielige wagens, per wiel f 2,50 Koffer (eene) naar de groote zwaarte en waarde 80 c. Koffij van 1 tot 6 balen per 100 ned. p. 50 c.boven de 6 baJen 45 c Koolzaad zie Granen Koper, in bladen per 50 ned. p. 20 c.staven 15 c.gewerkt en koperdraad per 50 ned. p. 60 c. Koperrood per 50 ned. p. (als Verwaren) Kraam (wafel) met toebehooren of eene groote van 7 tot 9 el f 10, met toebehooren van 3 tot 7 el/8, eene kleine over dekte stal, beneden de el 1 Krenten de 1ste 50 ned, p. 40 o., iedere 50 ned p. daarboven 30 c. de boot ƒ2.50, de halve boot f 1,50; Krijt, gemalen of in stukken, (zie Verwwaren); Kruidenierswaren, voor zooverre in dit tarief niet afzonderlijk genoemd beneden de 15 ned. p. 20 c.van 15 tot. 50 ned. p. 40 c.ieder 50 nedp. daarboven 30 c. Kruiken, (ledige) per stuk 25 c.meer dan 100 stuks elke 100, 50 c.; Kurken, gesneden offlesch-per 1000 stuks 10 c. Kwik de 50 ned. p. 60 cenl. li. Ladetafel. Zie Meubelen. Lakens. Zie Manufacturen Lak moes de 50 Ned. p. 30 c. Leder de 59 ned. p. 40 c. Leijen of schaliën de 1000 stuks ƒ2,50, (schrijf) het dozijn' 25 c.bij partijen het dozijn 20 c. Limoenen citroenen én sin a's appeleu de kist, zie FruitLinnen, zie Manufacturen. Lint garen en band zie manufacturen Lijm de 50 ned. p! 40 c.Lijn- of raapolie. Zie olie. Lijnzaad. Zie granen. Lompen per 50 ned. p. 40 c. Lood (gewerkt) per 50 ned.' p. 15 c.Loodwitper,23 ned. p. als Verwwaren. (Wordt vervolgd.) PROVINCIE ZEELAND. van liet Berijden der Straatwegen. BttS ABONNEIH EN T S-P RIJ S. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25 Inzending der Advertenliëndaagstcvorenvoor 1 Ourc'smorg. Dk Commissaris des Konings in de pro vincie Zeeland (Jielet op art. 6 der wet van den 29sten Floréal 10de jaar houdende dat het ver voer (le roulage) op de straatwegen gedu rende de dagen van dooiwedertijdelijk zal ^kunnen worden geschorst op bevel van de prefecten der departementen(commissarissen des konings in de provinciën) Gezien de voordragt van den Iloofd-Inge- nieur in liet 11de district van den Water staat, tot ten uitvoerlegging dier bepaling; Overwegende (lat het rijden met zwaar beladene wagens en andere voertuigenbij ingevallen dooiweder dikwijls aanmerkelijke scbado aan de straatwegen veroorzaakt; In aanmerking nemende het ingevallen© doojweder j Besluit: Te beginnen met middernacht tusschen den twintigsten en den een en twintigsten dezer, zulten de straatwegen in deze provincie niet mogen, worden bereden en de op die wegen aanwezige tolboomen worden gesloten, een en ander zoo lang daaromtrent niet anders zal zijn bepaald. 2. Van deze bepaling zijn uitgezonderd: a. De rijtuigen op veren of riemen han gende zoo geladene als ledige. b. De brievenpost-karren. c. De rij- ol voertuigen tot de dienst der artillerie beboerendeen voorzien zijnde van de vastgestelde plaat. d. De karren of voertuigen inet twee wie len en smalle velgen van 5 tot 6 duim mits geene zwaardere vracht dan 400 ponden geladen hebbende. e. Dergelijke voertuigen met wielen van breede randen van 12 lot 22 duim voorzien wier vracht niet meer dan 700 ponden bedraagt. f. De wagens of voertuigen met vier wie len en smalle velgen van 5 tot 6 duim en met niet meer dan twee paarden bespannen wier vracht niet boven 500 ponden bedraagt. g. Evengemelde voertuigen met breede velgen en met twee of drie paarden bespannen waarvan de vracht 1000 ponden niet te boven gaat. h. De voertuigen met vier wielenheb bende velgen van 22 duim breed en een ongelijk spoor ofschoon bespannen met verscheidene paarden mits de vracht geene meerdere zwaarte heeft dan 1600 ponden. i. Eindelijk de diligences met wielbanden van ten minste 7 duim breed ingerigt voor niet meer dan negen personen en een voerman mits niet boven 200 pon den geladen hebbendede passagiers niet mede gerekend. De geldspeciën van 's rijks schatkist of van handeldrijvende personen zullen echter binnen in het rijtuig mogen wor den geladen doch in geen geval zal er boven de voor- en achterwielen eenige last of zwaarte mogen gelegd worden. 3. De zwaarder beladene wagens welke na bet tijdstip in art. 1 bepaald op de straatwegen rijden zullen aangehouden en ontladen worden doch de goederen kunnen met toegestane voertuigen in kleine vrachten overgeladen en verzonden worden Tegen de eigenaren of voerlieden zal proces verbaal worden opgemaaktzij zullen ver volgens tot betaling de schade aan den weg toegebragt verpligt zijn. 4. De conducteurs der diligences of post wagens welke tegen dit besluit geladen zijn zullen de goederen op verbodene wijze gela den in de naastbijgelegene gemeente of den eersten postrid ontladen zullende zij anders persoonlijk strafbaar zijn onverminderd de boeteden ondernemers volgens de wet op te leggen. 5. De voorafgaande bepalingen zullen op de straatwegen welke door bijzondere gooe- trooijeerden worden onderhouden alleen dan toepasselijk zijn wanneer deze hun verlangen daartoe schriftelijk ter kennis brengen van de gemeentebesturen onder welke die wegen ressorteren welke besturen zulks op de gebruikelijke wijze, ter kennis der ingeze tenen zullen brengen. 6. liet tegenwoordig besluit zal in bet provinciaal blad worden geplaatst en door de gemeente-besturen worden afgekondigd in de gemeenten dezer provincie terwijl mede door tnsschenkomst dier besturen afdrukken in plano aangeplakt zullen worden op de ge bruikelijke plaatsen alsmede aan de poorten en aan de tolhuizen. De gemeente-besturen zullen voor de naleving en uitvoering daarvan zorgen en doen zorgen. Afdrukken zullen worden gezonden tot dit laatste eindeaan den boofd-ingenienr in bet 11de district van den waterstaat ook voor de onder hem resonerende Ingenieurs; aan den bevelhebber van bet luitenantschap der Maréchaussee te Sas run Gent ook voor de daaronder ressorterende brigade-bevelhebbers alsmede ter informatie aan bet provinciaal geregtshof en aan den beer Procureur-Gene raal bij dat bof, en door diens tussehen- komst, aan al de ambtenaren, van bet open baar ministerie ook ten gebruike der rijks - veldwacht, en aan de arrondissements-regt- banken en kantonregters in deze provide. middelburg den 18 February 1865 De Commissaris des Konings voornoemd R. IV. van LIJNDEN. Afgekondigd van bet raadhuis te 'Lieriheee den 21 February 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERIN'S. Zierikzeb 19 Febr. lieden werd alhier de Jaardag van Z M. onzen geeërbiedigden koning feestelijk gevierd. Het carrillon werd bespeeld en uit veie woningen wapperde de vlag en des middags werd door de dienst doende schutterij parade gehouden. Den 15 dezer gebeurde te Vlissingen liet volgende ongeluk. De Engelscbe schoener Salmars kapt Green geladen met ijzer van Antwerpen lag ter reede bij bet AVes- terhoofd voor deze stad ten ankerde be manning in rust en de bepaalde lichten voerende. Plotseling werd dat vaartuig door de Engelscbe stoomboot Londos, van Goole naar Antwerpen zoo krachtig aangezeild dat bet in zinkenden toestand geraakte. De brave kapitein Green wekte zelf zijne manschap en naar beneden springende om zijne papieren te reddensmoorde de ongelukkige in bet water dat reeds in de kajuit was binnen gestroomd en vond daar zijnen dood. Oogeu- blikkelijk werd door de sloeproeijers van bet Belgische loodswezen alle hulp geboden en de bemanning werd door her. gered maar schip en lading zonken in de diepte en zijn redde- looe verloren. LI. woensdag beeft men te Nieuw»! Diep eene weduwe dood in haar bod gevonden,! welker overlijden aan vergiftiging doet denken. I Er wordt een geregtelijk en geneeskundig on-B derzoek gedaan, De zoon van een landbouwer te PeutenI heeft van een paard een zoo geweldigen! slag tegen bet ligchaam bekomen dat bij op I de plaats dood bleef. Sedert den in november 11-te Dinteloord! gepleegden moord op Johanna Laven beeft! de justitie tot beden toe te vergeefs getracht den dader op te sporen. Verscheidene malen I beeft een onderzoek in loco plaats gehad I dat tot niets geleid beeft, LI. woensdag waren I weder eenige personen voor den regter van instructie te Breda gedagvaard en de per- I soon van IC. v. B. timmerman te Dinteloord I is in hechtenis gehouden. In den namiddag van 16 dezer gebeurde! bij Gouda bet volgende ongeluk De land- I bouwer M. en zijn zoon woonachtig in de Zuidpias, tusschen Waddinxveen en Moer- capelle waren met een boeren wagon mot twee paarden naar de markt te Gouda gereden. I Zij waren nog even buiten do stad toenI bij bet afrijden eener brugde gek van den wagen losraakte; de paarden liepen met den I zwingel weg en sleepten den zoon mede I die de leidsels liield. Bij tijds werden de I paarden gegrepen en de zoon kwam met den jl schrik vrij. Maar do vader die op den wagen I was blijven zitten geraakte met hot been tusschen dit voertuig en een boom en werd van boven neer op bet ijs geslingerd. Het been is geheel verbrijzeld en nog denzelfden j avond afgezet. Aan het hoofd en het lijf 1 bekwam de ongelukkige ook belangrijke kneu- I zingen. Den volgenden dag is hij reed-' I overleden. Op 26 jan. isjl. door A. K. van der J Kop, boekhandelaar te Oud-Beijerland in I de brievenbus aldaar gestoken een brief ge- I adresseerd aan mej. E. H. A. v. d, Kop adres I den heer Legel op bet Spui te 'sGravenbage I inhoudende 1 muntbiljetgroot f 50, en 1 I bankbiljetgroot 40, welke brief nipt g.iu I bet acjres is bezorgd. Den 3 Februarlj jl. is te Iloerenveen 1 op den post gedaan een briefaan liet adres M van J. P. AVernink Comp.te AVaddinxveen, I bevattende 1 bankbiljet van 60, welke brief I mede niet aan bet adres is bezorgd. De officier van justitie te Zwolle I deelt mededat den 7 Febr. jl. aldaar bij 'I verschillende ingezetenen is aangeboden een I brief, zullende zijn van den apotheker Waszink .1 te dier stedeen strekkende om giften te erlangen voor eene behoeftige weduwe door [I een persoon zich noemende T. J. Gerritsen V oud 29 jaren gepensioneerd wachtmeester geboren te 'sGravenbage, laatst wonende te Amsterdam trekkende met het linkerbeen, die vergezeld was van een zich noemenden Lucas van der AA^eide, oud 26 jaren, ont slagen politie-dienaar te Amsterdam thans artistegeboren en wonende aldaardat die brief den apotheker Waszink onbekend is dat bedoelde personen den 8 Febr. van daar zijn gegaan zonder dat bekend is waarbeen, hebbende zij echter opgegeven naar Groningen te zullen gaanen dat dit berigt door Item gegeven wordt met het oog op de waarschijn lijkheid dut zij hunne praktijken ook elders ten nadeeie der ingezetenen zullen beproeven, zoo mede met verzoek om mededeelingbij aldien zij elders wierden aangetroffen van hunne ware namen. (Politieblad.)

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1