W.° 13. Woensdag 15 Februari j. WOEMSDAG EÜ3 ZATURDAG. BesturenenAdministratièn Kennisgeving. Bekendmaking. Binnenlandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen /JKKI kZK KS( H K (Ut R\NT PR IJ S DER ADVERTENTIEN. Gewone 12"', cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan l6 regels af 1 behalve helzegelregt. VERSCHIJNT. ABONNRMK A' T S-P PIJ :S. Per drie maanden f 2,00. franco per post f 2,25 Inzending der Adverlcntiën daags tevoren, voor ('ure* smorg De Burgemeester en Wethouders van Zierikzee doen te weten, dat, na bekomen magtiging van Gedeputeerde Staten der pro vinciën xYoord- Holland en Zeelandmet 's Konings goedkeuring overeenkomstig art. 121 der gemeentewet verleend door den Baad van genoemde gemeente gemeenschap pelijk met den Raad der gemeente Amster dam is vastgesteld de volgende VERORDENING, houdende voorschriften omtrent de bediening van het Beurtveer tusschen Amsterdam en Zierikzee. Na bekomen magtiging van Gedeputeerde Staten der pro vinciën Noord-Holland en Zeeland van den lOden Maart 1859, No. 15, en den tlden Maart 1859, No. 10, ia besloten dat het beurtvenr tusschen Amsterdam en Zierikzee wordt geregeld door de volgende bepalingen onverminderd die der Koninklijke besluiten van den 2lsten Augustus 1818, (Staatsblad no. S3) en van den 4deu September 1819, (Staatsblad no. 46). Art. 1. Het beurtveer wordt bediend door tfree schippers waar van één door het gemeentebestuor van Amsterdam en ééu door dat van Zierikzee te benoemen of ook te schorsen en te ontslaan. Hiervan wordt kennis gegeven aan het bestuur dat tot die handeliDgeD Diet beeft medegewerkt. Vermeer dering of vermindering van het getal schippers in het ver volg is overgelaten aan Burgemeester en W ethouders der beide gemeenten na onderling overleg. Art. 2. Teder der betrokken gemeentebesturen benoemt schorst en ontslaat zijnen commissaris. A rt. 3, De commissaris is gehouden 1.den bloei van dit beurtveer en de handhaving dezer verordening door alle hem ten dienste staande middelen te bevorderen 2. voortdurend toe te zien op de schippers en hunne onderhoorigen en kennis te geven aan het bestuur, dat hem aansteldevan de door de schippers gepleegde overtredingen dezer verordening, waarvan in een daartoe uitsluitend door hem te houden en afzonderlijk bestemd register aanteekening wordt gedaan. Hij is bevoegd tot het constateren der overtredingen van deze verordening door het opmaken van processen-verbaal op den eed of de beloftebij de aanvaarding zijner bedie ning afgelegd. Art. 4. Het in het vorig artikel vermeld register wordt jaarlijks 'ter viseriug aan Burgemeester en Wethouders der gemeentedoor wie hij aangesteld werd vertoond en overigens steeds op de eerste aanvrage van hen overgelegd. Art. 5. Het vertrek der schepen wordt bepaald op den Isten en lhden van elke maand uit elke gemeente te Amsterdam des namiddags een half uur vóór boomklokluiden en te^jerikzee met het eerste getij. Bij invallende zon- of feestdagen heeft het vertrek plaats op den volgenden dag. Tijdelijke of gedeeltelijke staking of wijziging der dienst wordt met gemeenschappelijk goedvinden van Burgemeester en Wethouders der opgemelde gemeenten vastgesteld. Art. 6. De schipper, die op den hierboven aangewezen tijd niet vertrekt, verbeurt eene geldboete van f 10.tot 25.—-tenzij hij overlegge een bewijs van den Burge meester der plaats van vertrek datnaar diens oordeel gegronde redenen bestaan waarom hij op den bestemden tijd niet is vertrokken. Art. 7. De schipper fzorgtdat hij onmiddelijk na het einde der reis vóór het innemen der ladingzijn schip ledig en bezemschoon ter aanlegplaats brengtonverminderd de bepalingen van artikel H no 1. Art. 8. Wanneer er meerdere goederen worden aangebragt dan het in lading liggende Bchip kan bevatten, neemt de commissaris, voor rekening van den schipper eenenboeglegger aan die gelijktijdig met het beurtschip vertrekt. Wanneer de vracht van die meerdere goederen minder dan f 50 bedraagt, is deze bepaling niet toepasselijk. De commissaris zorgtdat hiervan kennis wordt gegeven aan hendie de goederen ten vervoer hebben aangebragten dat de goederen, voor zooverre zij niet door de aanvoerders worden teruggenomen onder zijn toezigt tot de volgende beurt blijven l! Art. 9. De commissaris zorgt met den schipper voor de goede bewaring en plaatsing der lading. Art. 10. De schipper, die zelf verhinderd wordt te varen of wiens schip ongeschikt is om voor de dienst van dit beurt veer gebezigd te worden, vervoegt zich tot het bestuur der plaatsdat hem aanstelde ten einde dit hem aanwijze hoe daarin te voorzien. Hij is gehouden de daartoe betrekkelijke voorschriften na te leven. De commissaris ziet op de naleving dier bepalingen toe Art. 11. Geene vrachten buiten dit beurtveer mogen door den schipper gedaan worden dan onder goedkeuring van het bestuur van Amsterdam of Zierikzee waar hij zich bevindt, en in overleg met den commissaris dier plaats. Art. 12. De commissaris der plaats van afvaart houdt in eeD daartoe uitsluitend bestemd register aanleekeDing van de namen der afrenders van de namen der geadresseerden denaarden de merken der goederen de vrachtloonen en des toepasselijk de verschottenen fverkloonen den dag der aan teekening, afzending en vermoedelij ke aankomst. Alle ten vervoer aangebragte of afgehaalde goederen zijn aan die aanteekening onderworpen. Het adres wordt dientengevolge door den schipper aan den commissaris tot dat einde ter hand gesteld. Voor aanteekengeld wordt aan den commissaris der plaats van afvaart betaald van ieder adres de som van vijf centen. Van die aanteekening kan worden gevraagd een bewijs door hem die de goederen ter vervoer aanbragttegen betaling van twee en een halve cent aan den commissaris der plaats van afvaart. Art. 13. Het is verboden'net, vrachttarief van dit reglement te overschrijden. Onverminderd de bepaling van art. 18 en behoudens beroep op de beslissing des regters wordt alle geschil hierover vóór de afvaart beslist door den commissaris of, wordt diens be slissing niet gevolgd door den burgemeester der plaats van vertrek. Art. 14. De schipper is bij de lading zooveel mogelijk zelf tegenwoordig en neemt daarbij in acht 1. dat er geen goed mag w"orden ingenomen dan ter aanleg plaats ten ware de commissaris hem hiervan om bijzondere redenen mogt vrijstelleninet uitzondering van den laatsten tot Jaden bestemden dag 2. dat goederen die niet zijn aaugeteekend niet worden ingeladen 3. dat de ten vervoer aangebragte goederen niet dan in den uitersten nood op de kade blijven liggen en is dit onver mijdelijk, dan niet anders dan behoorlijk gedekt en legen schade beveiligd ,4 dat in den regel vroeger bezorgde vóór later bezorgde goederen ten vervoer worden aangenomen, zoDder dat vroeger aannemen van bestellingen daarop van invloed kan zijn 5. dat niet mogen worden aangenomen goederen dan be hoorlijk geëmballeerd zoodat er aan de overige lading geene schade kan veroorzaakt worden 6. dat niet behoorlijk gepakte of van de vereischte pas poorten certificaten, adressen en andere noodigepapie ren niet behoorlijk voorzien zijnde goedereu niet ten vervoer aangenomen veel minder ingeladen worden 7. dat geen bovenlast worde gevoerd dan met toestemming en onder goedkeuring van den aflader 8. dat omtrent de stuwiDg en pakking der goederen de bepalingen der wet worden nageleefd 9. dat gedurende het inladen of de lossing geen tabak of sigaren, gerookt worden 10. dat hij vóór zijn vertrek den commissaris der plaats van vertrek moet betalen de som van dertig centen waartegen hem door dezen verstrekt wordt een tot de lading betrekkelijk uittreksel uit het in art. 12 be doelde register. Hij is niet verpligt binnen het laatste uur vóór zijn ver trek goederen aan te nemen, die in het laadruim moeten worden geborgen. Art. 15. De schipper is verpligt al het mogelijke in het werk te stellen om de reis zoo spoedig mogelijk to vol brengen. Latere aankomst wordt, ten overstaan van den Burgemeester der plaats van aankomst of vertrek geregt- vaardigd. Art. 16. De schipper verlaat het schip gedurende de reis niet dan in den uitersten nood. Art. 17. Onmiddelijk ua aankomst geeft de schipper de goederen welke door of van wege de geconsigneerden niet worden afgehaald met adressen en betrekkelijke papieren den op openbaar gezag aangestelden bestellers ter bezor ging over. Bij de bezorging wordt den geadresseerden een bestelboek ten bewijze van den goeden ontvangst der goederen ter onderteekening aangeboden tenzij de dagelijksche besturen der betrokken gemeenten om redenen van lokalen aard het houden van zoodanig bestelboek ieder in zijne ge meente onnoodig rnogten oordeelen en van de verpligting daartoe ontheffing verleenen. Art. 18. Onverminderd bet beroep op de beslissing des regters worden verschillen tusschen bevrachter, vervrachter, schipper of geconsigneerde zoo veel doenlijk door den com missaris der betrokkene plaats vereffend behoudens nadere beslissing, wanneer deze verlangd mogt worden, door het gemeentebestuur der plaats van vertrek. (Wordt vervolgd Burgemeester en Wethouders van Zie- rikeee brengen ter kennis van de ingezetenen dat door hen eene overeenkomst is aange gaan met ADRIAAN db BIE tot het ruimen der Secreetputten binnen deze gemeente gedurende den tijd van een jaarheden ingaande waarvan de voorwaarden voor zoo veel de ingezetenen aangaatdus luiden „De ingezetenen die verlangen hunne secreet- putten door den Aannemer te duen ruimen zullen dit van hem kunnen vorderen tegen betaling van 1.45 voor eiken put waarvan de ruiming verlangd wordt zonder dat bovendien iets hoegenaamd 'ïetzij spijs hetzij drank door den aannemer of het personeel dat voor hem werkzaam iskan worden gevorderd. De Aannemer is evenwel niet verpl'gt tot de ruiming van één enkelen put overtegaan dan na verloop van 14 dagen na de aan zegging tot ruiming. Des gevorderd is hij verpligt een bewijs af te geven van de hem gedane aanzegging. Mogt hij binnen dien tijd in denzelfden nachtmeer dan één pnt kunnen ruimen dan is hij verpligtzon tijdig mogelijk tot de ruiming over te gaan. Zij die de ruiming door hem verlangen zijn gehouden de ruiming te doen plaats hebben wanneer dit den Aannemer, in verband met ruiming hij anderen gelegen komtmits deze hun tijdig immers uiterlijk in den voormiddag voor den nacht van ruiming daarvan heeft kennis gegeven. Het openen en sluiten der putten geschiedt buiten kosten des Aannemers. Bij het ruimen der putten zal de Aanne mer en het personeel dat voor hem werk zaam is steeds nuchteren moeten zijn zich behoorlijk en bescheiden jegens de bewoners gedragen de putten goed ledigen hun werk zoo zindelijk mogelijk verrigten en zich wachten voor het toebrengen van schade. De Aannemer is aansprakelijk voor het personeel dat hij in het werk stelt en ver pligt op aanzegging van Burgemeester en Wethouders, ongeschikt personeel door ander te vervangen." Deze bepalingen der overeenkomst zijn voor de kennis van het publiek noodig geacht, ten einde een ieder zich daarnaar gedrage. Zierikzee, den 13 Februarij 1365. De Burgemeester B. C. OAU. De Secretaris J. P. N. ERMER1XS. De Kamer van KoophaNDEU en Fabrie ken te Zierikzeebrengt hij deze ter alge- ineene kennis dat van af heden gedurende eene maand in hare gewone vergaderkamer ter inzage liggen eenige handel&berigten. Zierikzee den 13 Februarij 1865. De Kamer voornoemd H. A. vanIJSSELSTEIJN Jr. Voorzitter. J. C. PILAARSecretaris. Te Groningen is het ijs zoo sterk dat liet met paard en slede wordt bereden. Deze week hadden een drietal hardrijderijen op schaatsen plaats. Iri eene particulieren brief uit Zaandam, dd, 8 Februarij, leest men: „Gelukkig varen de booten weêr, want ofschoon wij altijd over het tolhuis naar Am. sterdam kunnen, is hetbij stremming van de vaartof wij op een eiland zitten Van een eiland gesprokenhet verwonderde mij dezer dagen niets in de couranten ge vonden te hebben over den toestand van bet eiland Horn. Gij weethet ligt in het IJ tusschen deze gemeente en Sloterdijk interessant is het te zien welk eene schade aldaar het ijsbij de eerste dooi in de vorige maand heeft aangerigt. Wij bezochten het eenige dagen daarna de dijken zijn op vele plaatsen bezweken het eiland stond bijna geheel onder water bet woon huis en de geheele inboedel van den eenigen bewonerden heer Beukman met zijn ge zin is, behalve eer. koepelkamer, geheel vernield door de opeenschuiving van het ijs nog waren er barricades van ijsschotsen van 10 d 12 voeten hoogte aanwezig die de vernieling hadden bewerkt. Van 130 stuks vee zijn er ge lukkig maar 2 kalveren verongeluktde win tervoorraad hooi is echter grootendeels verlo ren menscbenlevens zijn er Gode zij dank niet te betreuren maar hartverscheurend is het verhaal van den heer Beukman, hoe hij met zijn gezin van 12 personen iu den nacht van 6 op 7 januarij door een raam op het ijs is gevlngtzonder zelfs in de gelegenheid te zijnkleeding of dekking te redden die familie heeft daar van s' nachts 2 ure tot den volgenden middag 4 ure op het ijs doorgebragt, en is eindelijk met eene boot (een boeijer en nog een schuit waren reeds onbruikbaar ge worden tuschen het ijs), dan eens varends en dan weder de boot over de ijsschotsen schuivende, behouden te Sloterdijk aangeko men. „Bewonderingswaardig is de moed door den heer Beukman aan den dag gelegd bij dezen gevaarlijken overtogtdaar hij toch met een 5jarig kind op den arm eene twin tigjarige dochter die door het ijs was ge zaktheeft gered, juist op het oogentlik dat twee ijsscholen haar als het ware bijna hadden verpletterd. (R. Ct.) Men schrijft uit Makkinga van 4 dezer- Gisteren moest de wethouder ambtenaar van den burgelijken stand de heer F. H. Klooster alhier een huwelijk voltrekken maar te ver geefs bleef men op dien heer wachten tot dat omstreeks één ure een bode kwam met de bedroevende tijding dat genoemde heer tusschen hier en Donkerbroek door de glad heid was gevallen enzijn bil had ge broken. Zijn ed. heeft in de koude bijna een uur op den weg gelegeneer er bulp kwam opdagen. De heer B. Prakken heeft omstreeks 5 ure des avonds alsnog het hu welijk voltrokken. LI. dingsdag namiddag heeft door eene hevige windvlaag uit liet noorden de vijzel-watermolen van den Huiszitten- en Meeblouwenpolderonder Stompwijkzijne beide roeden verloren waarbij de ijzeren as tot aan den hals is afgebroken. De schade is aanzienlijk en zal niet spoedig hersteld zijn. De Polder blijft derhalvezeer ten nadeele van den gebaggerden turf en de gezaaide graansoortengeruimen tijd verstoken van uitmaling. DUITSCHL AND. Dezer dagen is te Weenen het examen afgenomen van 48 vrouwen voor de dienst der telegrafie. Dat examen leverde zulke goede resultaten op dat niet alleen allen voor die dienst werden toegelatenmaar zij oek de vleijendste getuigschriften ontvingen. Vermits een getal van 75 vrouwen voor ge-

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1