5u Zeetijdingen. Advertentiën. AFBRAAK, lïeurs- en Marktberigten. Vervoer-Middelen. otte aan ladin zijn te I tenia V< ladin. lever' gegat in 1) zegt mislit schaa in d sonen en ql iets is ee huis I dagen was daags van of hi vreess daariv d agen stoorji weken zijnde Soera t roepes tes v slechts den al aardlu plaats eenigc schijnt te zijl van h welk heeft Callao Pareja het Sp als eei betrof, escade als eei repub) echter admirs Zuid-7 schrikl I over Spaans nemen. Los tend de ci Zoo mist w ege imizen paar s dan v baar&te zich s u naar allei'lei men bet on I hoort Jijke n vaart - hebben I inzond I deelte I vallen zijn delde en die al hare spaarpenningen doorbragt. Zij zelve stond bij degenen, die met haar omgingen, bekend als een toonbeeld van goe de zeden zachtzinnigheid en arbeidzaamheid. Zoo lang hare kinderen leefden, had zij al les geduldig verdragen doch sedert deze haar door den dood waren ontvallen, had de wanhoop zich van haar meester gemaakt; en toen nu, na mislukte pogingen tot zelf moord, haar man op zekeren nacht beschon ken te huis kwam on hij haar op nieuw wilde mishandelengreep zij een scherp wapen en stootte hem dat in de borst. Daarna liep zij in vertwijfeling de straat op en maakte de buren met haar misdrijf hekend. Sedert eenige dagen houdt men zich te Marseille druk bezig met eene vreemdsoortige gebeurtenis. Sedert jaren leefde daar in de Tilsitstraat een huisgezin zamengesteld uit man en vrouw en nog al behoorende tot de fatsoenlijke welgestelde klasse. De vrouw stierf in 1862 en de man, die zelden uit ging en niemand ten zijnent ontving over leed nu voor weinige dagen. Toen men hierop het huis binnentrad om diens begra fenis te bewerkstelligen hoorde men aan houdend gekerm uit een gesloten kast. Men haastte zich de deur open te breken en hoe was men algemeen verbaasd toen men daarin vond een vrouwelijk wezen van nagenoeg 30 jaren die geen kennis scheen te hebben van hare ellendige gesteldheid. Alle verklaringen welke uien van deze ongelukkige idiote dienaangaande heeft kunnen verkrijgen komen hierop neder dat zij zegt de dochter te zijn van die beide gestorvenen welke haar sinds jaren slecht behandeld hebben en dat zij sedert 12 jaren in deze kast opgesloten was. Zij werd bijna dageli|ks zwaar mishandeld en slechts eenmaal 'sjaars kreeg zij schoon lin nengoed zonder dat zij ooit de eigenlijke beweegreden dezer opsluiting gekend heeft. Voor eenigen tijd hebben alle Fransche bladen berigt dat zekeren Donat een tele- graaf-iniddel uitgevonden had waarvoor geene draden zouden noodig zijn. Thans blijkt dat allen evenzeer gefopt zijn daar deze Donat een vroeger veroordeelde oplichter isen thans deze uitvinding verzonnen heeft om daarmede nieuwe opligtingen gemakkelijk te kunnen uitvoeren. Zulks gelukte hem dan ook in ruime mate en welligt zou hij straf feloos zijn geblevenindien hij niet de brutaliteit zooverre bad gedreven om alle diegenen welke hij bedrogen had bij circu laire uit te noodigen naar Vincennes te komen om een proef zijner uitvinding te komen bijwonen. Toen velen aan die uitnoo- dii'ing gevolg hadden gegeven wisten zij hoe men hen bedrogen had. Deze bedrieger is tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld Omtrent het gebeurde te Sarreguemines wordt thans gemelddat de militairen die zich aan herhaalde nachtelijke diefstallen hebben schuldig gemaakt en thans in handen der justitie zijn behooren tot het 8ste rege- ment kurassier». De bende bestond uit eene geheele chambrée waarvan eenige manschap pen bij afwisseling eiken nachtmet vergun ning van den brigadierde kazerne verlieten en na hunne dieverijen te hebben gepleegd terugkeerden om den buit met de kameraden te deelen en dien later in liederlijkheid door te brengen De maarschalk Forey heeft de chefs die niet in lijds deze ongeregeldheden hebben gestuit bij dagorder eene strenge berisping gegeven. Uit het koningrijk Italië stroomen voort durend monniken en nonnen naar Rome. Hunne kloosters zijn meestal opgeheven en zij omvangen pensioen. Intusscben verkiezen zij voor het meerendeel ook nu verder in conventen te leven. Een bijzonder geval heeft zich te Macernta voorgedaan Het aldaar bestaande klooster San Lorenzo is be stemd om lot wereldlijke doeleinden gebezigd te worden. Twee nonnen weigeren echter bepaaldelijk liet gebouw te verlaten en men heeft tot dusver geen geweld willen gebruiken. Een van deze beide is signora Cornaro zuster der graiin Lovatti en afstammelinge van Catharina Cornaro koningin van Cyprus. GKOOT-BR ITTA NIE N. Londen 3 Januarij. Eergisteren heeft gedurende de avonddienst in de Greyfriars- kerk te Reading eene vervaarlijke gasont ploffing plaats gegrepen, waardoor de geestelijke uit den predikstoel werd geworpen en ver scheiden zitplaatsen te gelijk met den vloer in het rond werden geslingerd en verbrijzeld. In den storm van 11. woensdag is nabij Admore verbrijzeld het Mat heser barkschip Sexturamet graan uit de Zwarte Zee naar Queenstown bestemd. Ondanks alle pogingen tot redding dier schipbreukelingen zijn slechts 10 hunner aan wal gebragt terwijl 6 door de woeste baren werden verzwolgenreeds zijn drie lijken, alsmede een arm van een vierde aan strand gespoeld. LI. Maandag avond is in St. James Hall te Londen tusschen de heeren Dufton en Green eene billardpartij gehouden voor den prijs van 1000 p. st. Eerstgenoemde was de winner. Dezer dagen is te Londen een man tot eene boete van 10 shillings veroordeeld wegens het moedwillig doen ontstaan van brand in den schoorsteen van zijn huis. Hij had namelijk met zijne vrouw getwist over hare crinoline die hij niet verkoos dat zij zou dragenwaarom hij haar beval die uit te trekken waarna hij haar buiten de deur zette de crinoline op den haard wierp de olie uit eene petroleum lamp er op uitgoot en zoo brand in den schoorsteen veroorzaakte. De regtbank gaf hem te kennen dat de boete eigenlijk 5 p. st. moest bedragen maar om het nieuwe van het geval nu slechts op 10 shilling bepaald werd. LI. Maandag avond brak in Surrey the atre, bij het eindigen van de voorstelling, plotseling brand uit. Juist was de clown bezig om in de pantomime „Richard Coeur de Lion" een solo-hurlesque op de trombone voor te dragen, toen hij bemerkte, dat er achter het tooneel in liet bovenste atelier onraad was. Zonder zijne zelfbeheersching te verliezen, staakt hij plotseling zijn spel, wierp zijn in strument weg op eene wijze die het publiek deed denken dat het niet meer deugdeen liep wat hij loopen konnaar den directeur, wien h:j het gevaar mededeelde. Deze begaf zich dadelijk op het tooneel; maar in de zaal hadden sommigen reeds een rooklucht bespeurd en zijne verschijning gat een reden te meer om „brand" te roepen. Hoe kostbaar de oogenblikken ook waren, toch gaf de directeur er eenige ten beste om het publiek tot bedaardheid aan te manen ten einde geregeld het huis te verlaten. Dank zij het opvolgen van dien raad, gelukte het dan ook liet niet bijzonder talrijke publiek, buiten de deuren te komen. Inmiddels was het vuur steeds toegenomen achter liet gordijndat neergelaten was. Minnen 10 minuten tijds stond alles in lichte laaije vlam. De acteurs kweten zich dapper om te redden wat te redden viel maar trots hun goeden wil mogten zij er slechts in slagen te voorkomen dat men menschen- levens te betreuren zou hebben. Het kostbaar decoratief, de prachtige costumes, de instru menten ja zelfs de kas ging te loor. Onge veer 300 menschel) aan dit tooneel verbonden zijn broodeloos doch geen bevindt zich huiten staat om wanneer hij eene betrekking vinden kan die naar behooren te vervullen. Een groot gedeelte van het grondkapitaal was geassureerd. In Ierland is dezer dagen eene vrouw Mary Coghlan geheeten overleden in den hoogen ouderdom van 103jaar. Tot het laatst behield zij hare verstandelijke ver mogens en tot vóór weinige weken ging zij nog geregeld ter kerk anderhalve mijl ver. Zij kon nog volmaakt goed zien en had zelfs geen bril noodig. Haar dood is veroorzaakt door een val. Drie jaren geleden stierf een neef van deze vrouw in den ouderdom van 100 jaar. Eene der onbetamelijkste zamenscho- lingen sedert de demonstratie tegen het kerk- gaan die voor efenige jaren aan het West end plaats greepwerd den 29 Jar.uarij in Victoria-park alhier gezien Niet minder dan tusschen de 30,000 en 40,000 menschen waren daar hijeen en onder deze 2 4 3000 uit de gemeenste klasse des volks. Deze laatsten maakten zich meester vat) de wandelpaden en banken in het middelpunt van het park en begonnen een hevigen aanval niet sneeuw ballen op de voorbijgangers. Hoe fatsoen- lijker men er uitzag des te meer had men te lijden. Vrouwen en kinderen ondergingen dezelfde bejegening en werden deerlijk mis handeld niet alleen werd hunne kleeding be dorven maar ook hun gelaat en hoofd door stukken ijs en steen verwond. De bewaarders der orde in het park waren tegenwoordig doch konden zich niet behoorlijk tegenover het graauw doen gelden Eenigen der bel hamels werden uit het park gesleurd en in handen der policie overgeleverd doch het gemeen volgdewierp met steenen en vuilnis en noodzaakte de geregtsdienaars de schul digen los te laten. Verscheidene personen zijn ernstig verwond men schat liet aantal mishandelde vrouwen op 3000. In St. James Park hebben insgelijks dergelijke onbetame lijkheden plaats gehad. De jongste tijdingen uit New-York hebben aan de gunstige meening aangaande het tot stand komen van den vredeveel afbreuk gedaan, en op alle beurzen is eene reactie ten opzigte der koersen van de Noord- Amerikaansche fondsen ingetreden. De En- gelsche pers is over bet algemeen van gevoe len dat de onderhandelingen door den lieer Blair geopendweinig vruchten zullen dra gen. Die meening verdientonzes inziens geloofaangezien het zich bevestigd dat president Davis oen schrijven heeft gerigt aan eenige voorname personen van de Zuide lijke Staten waarin hij de quaestie van vrede of oorlog bespreekt. Daaruit blijkt, dat de president Davis, in strijd met het heerschende gevoelen in derdaad nog weinig lust heeft om zich te onderwerpen; zelfs zegt hij daarin slechts te willen onderhandelen over den vrede, wanneer dit niet zoo als thans dat is inofficieel geschiedmaar op den voet van gelijkheid en volkomen onafhankelijkheid. JONGSTE TIJDINGEN. Beri.ijn 5 February. Het militaire wets ontwerp bepaalt het jaarlijksch contingent op elf per duizend. De minister van marine heeft eene leening van 62'/a millioen thaler aangevraagd om de vloot te organiseren. Kerknieuws. Beroepen tot predikant te Poortvliet (cl. Zierikzee) wegens het bedanken van den heer Verhoeff te Oud-Beijerland ds. J A. C. Nonhebei, predikant te Eesteren. 1 Den 23 Januarij 1865 overleed te Luik de Heer ADRIAAN de MOOIJ in den ouderdom van bijna 51 jaar. Zierikzee M. LAGCHER. 6 Februarij 1865. Mede uit naam mijner Kinderen. Algemeeue Kennisgeving. De Notaris J. M. BOUVIX zal op Woensdag den 15 Februarij 1865 des voormiddags ten 10 ure, onder Oosterland op liet Heerenhof, publiek pre senteren te verkoopen erne groofe partij als DEUREN VENSTERS BINDTEN DAKPANNEN, DORPELS en ZERKEN, alsmede eene groote partij schoon gemaakte STEEN en KLINKERS en andere GOE DEREN. Brouwershaven Gearriveerd 2 Febr. Batavia A. List 2 Minister Thorbecke W. H. Kanne- gieter 5 Alblasserdam J. 't Hoen allen naar Rotterdam 5 Ary Scheller J. G. KunstDordt 5 Johannes Lodewijk A. H. van de W aal Schiedam. 6 Maria en Elizabeth, E. T. Bonjer, Rotterdam allen van Batavia. Katiagawa Ouwehand voor gaats. 4 UitgezeildSara(st.) J. H. Stuit DordtLonden. 5 Osprey (st.) L. BertridgeRotter dam Liverpool. Per het schip Johannes Lodewijkkapt. A. H. vail de Waal zijn als passagiers van Java aangebragt de heerenvan Loenen O. I. officier en van Kuijs officier van administratie. Per het schip Maria Elizabeth kapitein E. T, Bonjerde heer J. J. Copper echt genoot en 11 kinderen. Per het schip Bastiaan Pot kapt. P. van der Hoog2 gecondemneerde militairen. Prijzen der Effecten te Amsterdam. de a 4 Februarij 1865. Nederl. Nederl. Bank 4 pCt, Werkel. Schu'd. 2*/j dito dito S dito- dito 4 Araort. Sijodic. 3'/a Nederl Hijp.-Bank. 4'/a Cert. bij Rothschild. Spanje. Obligatien. 2''a Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obligatien bij Hope en Co. 5 ditol 828/29 5 Cer,t. 1840 4 Spoorweg-Actien. 5 Polen. Aandeelen 835. Prnissen. Obligatien 1859. 5 Oostenrijk. Obligatien Met. Oude. 5 dito dito 2 dito Rente Amst. dito Nationale Mexico. Obligatien. 5 Griekenl. Obligatien Geldl. 1825. 3 Turkije. Binnenl. Obligatien 5 geblev. 963 39'/, 46 803/4 f 593/ia 80 65 493/« ROTTERDAM,', 6 Februarij. Tarwe. Zeeuws. /laums. en Overtn. ging bij matigen aanvoer tot vorige prijzen de hand goede en puike van f 7,50 tot 8,55; mindere van 7,50 tot 7,25. Rogge. Overm. Zeeuws, en Vlaams, als voien van f 5,20 tot 5,90. Gerst. n. Zeeuws, winter van 4 tot 5,30 dito zomer van 3,50 tot 4,30 Haver. lui. korte van f 2,75 tot 3,75; lange van f 2 tot 3,30. F.rwtf.Nn Zeeuws, groene kleine van 6 tot 7; groote van 7,50 tot 9,50. Paacden- boonen. van f 5,10 tot f 5,85. MEEKRAP werd heden minder geveild, en waren de prijsvragen algemeen veel te hoog; wat tot ongeveer vorige prijzen en enkele gevallen iets daaiboven te koop was, werd meest verkocht. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg run Rotterdam i Dings das; 7, 'smorg. 9. Dingsdag 7. 'amorg. 6,30 Donderdag 9, 10,30 Woeosdng 8, 9, De diligence zal van Zierikzee 2 nar na de afvaart der atoomboot van Rotterdam naar Middelburg euvan Middelburg naar Rotterdam een half uur nade afvaart dereloomboot rijden 2 zeef scboone I'tANUNO'S 3 snarig met Palissander Hout en uitmuntend van toon yoor matigen Prijs Seraphien. Orgels. Ook een platte PIANO 4 f H5. ONTVANGEN t Harmoni Flüte,/ oylindre et 4 toucheszeer net be werkt draaijende 6 Airsook bespeelbaar met de handeven als ORGEL SERAPHIEN kan ook gebruikt worden al beeft men de minste kennis van muzijk. M. van KALMTHOUT Gz. Schoolstraat Goes. Brieven franco. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Fan Vlissingen f - d ea maandags woensdags en vrijdag3 'smorg. terSure Van Rotterdam •leedingsdags donderdagten zaturd. 'smorg. 8 n. SOmin. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Rot el van Veert t des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen na8r Rotterdam en des morgenster l0'/9 ure voor de afvaart vsn Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stadii-Drukkerij van de Erven A. .Ie Tos

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2