Woensdag 1 February. WOENSDAG EN ZATURDAG. W.° 9. 1865 Binnenlandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen t- ia f ZIERIKZEESCHE COURANT S4 3 7, 7, irt der elburg rijden PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 12'', cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan 16 regels af 1 behalve het zegelregt. VERSCHIJNT ABO N N EME JS T S-P P.IJ 5. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25, Intending der Adv ertentiën daags tevoren, voor lOure'smorg' iügien 50 min Veer, o naar \ri vt n V 08 Uit Vlissingen schrijft men „De „Handig en Vlug," een uit stalen platen zamengesteld vaartuig, dat in Engeland is gebouwd voor rekening der Nederlandsche marine is den 29 Januarij alhier in de haven aangekomen. „Het is een zonderling maaksel van een vaartuigklein van zeer geringen diepgang en met geheel overdekte batterij zoodat men van de equipage niets bespeuren kan liet voert twee stukkentwaalfpondersis voorzien van zes geschutpoorten of schiet gaten voor het geschut en eene menigte kleinere voor kleinvuur. De beweging ge schiedt door twee schroeven die van achteren aan beide zijden zijn aangebragtelk afzon derlijk kunnen gebruikt wordenen zoodanig zijn ingerigt dat zeom snel te wenden belangrijke diensten kunnen bewijzen. „Zoo men verneemt moet het de bedoeling zijn om, wanneer dat vaartuig aan de ver wachting voldoetnaar dat model andere te bouwen, bestemd voor de dienst in rndië." (M. Ct In den namiddag van den 22 dezer had de schipper Johannes Cornelis Kamp oud 24 jaren het ongeluk van zijn schip in het Hollandsche Diep te vallen waarbij hij op eene noodlottige wijze den dood vond. Tot heden is zijn lijk niet opgevischt. LI. woensdag heeft zich op bekomen berigt van manslagde heer regter-commis- saris, vergezeld van den heer substiituur-of- ficier en grifiier bij de regtbank te Almelo naar Xiangeveen in de gemeente Tubbergen begeven. Volgens gerucht moet de zaak zich aldus hebben toegedragenBroeder en zusterbeide kinderen van den gewezen commies B.zouden twist hebben gehad bij welke gelegenheid aan het 2jarig kind van den laatste door de eerste een slag zou zijn toegebragt die den dood ten gevolge zou hebben gehad. In het vertrek waarin aan huidziekte lijdende verpleegd worden in het stadsarm huis buiten de Nieuwpoort te Haarlem waren twee kleine jongens van 7 of 8 jaren aan de zorg van eene oppaster toevertrouwd. Toen deze vrouw eenigen tijd haren post verlaten hadis een van die jongensalleen een hembdje aan hebbende uit het bed gekomen om den kagchel wat op te stoken. Het schijnt dat een vonk het kleedingstuk in brand heeft doen vliegen althans toen andere oppasters toeschoten op het leven dat de jongens daar boven maakten, want ze waren opgesloten vond men het ongelukkige kind zoo goed als dood. LI. Woensdag heeft de arrondisse- ments-regtbank te Zwolleuitspraak doende in de bekende zaak van den heer N. Prui mers contra mevrouw de wed. Pruimers geb. baronnesse van Dedemheslist dat genoemde weduwe van hare gevoerde en alsnu vervallen voogdijschap over haar min derjarig kind rekening en verantwoording zal doen aan den nieuw benoemden voogd den heer N. Pruimers met magtiging op laatst genoemde ombij gebreke daarvanhare goederen in beslag te nemen tot een bedrag van f 25,000. Uit Hoogeveen meldt men van 28 Jan. Eene vrouw alhierlijdende aan de kinder pokken zonder dat deze wilden uitbreken kwam schijnbaar te overlijden. Men legde haar af en vervolgens in eene kist. Doch wat gebeurde? Eensklaps rijst de gewaande doode uit hare enge woning op en vraagt te drinken. Men verbeelde zich den schrik der huisgenooten 1 Ook de schijndoode moet er hevig door geschokt zijn en men zegt dat toen de pokken zijn uitgekomenwaarna de vrouw hersteld is. Uit Maastricht meldt men van 23 dezer. Het provinciaal geregtshof alhier heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van Pieter J an- sen Johanna Rutten en M. C. Cool wed. Theod. Ruttenallen laatst woonachtig te Roggel nabij Roermond beschuldigd de twee eersten van in de maand Augustus jl. voornoemden Theod. Rutten te hebben ver moord en de laatste van zich aan die mis daad medepligtig te hebben gemaakt. Reeds ten 9 ure moest de toegang tot het paleis van justitie door de maréchaussees bezet worden om althans de overmatige volksmenigte terug te houden. Nooit zag men hier het publiek in zoo groot getal toe stroomen om eene geregtelijke uitspraak te vernemen. Eene ontzaggelijke menigte drong voor den hoofd ingang van het gebouw, en toen ten 10 ure het teeken van de opening der teregtstelling werd gegeven gelukte het de maréchaussées niet zonder moeite eenige personen onder de voeten der nieuwsgierigen uit levensgevaar te redden. Gedurende de uitspraak van het arrest verdrong zich de tallooze menigte door het geheele gebouw en niet zonder moeite bleef in de gehoorzaal ruim anderhalf uur eene diepe stilte heerschen. Het hof oor deelde de schuld der beide eerste beschul digden wettig en overtuigend bewezen groo- tendeels op de door hen afgelegde beken tenissen doch ook in ruime mate op de feiten welke door het geregtelijk onderzoek waren gebleken. Voor den eerste beschuldigde is deze misdaad als moord en voor de tweede als vadermoord gequalificeerd beide zijn veroordeeld tot de straffe des doodsuit te voeren in de gemeente Maastricht. De derde beschuldigde is vrijgesproken. Geen der beschuldigden gaf bij de behandeling dezer afschuwelijke zaak de minste blijken van berouw of eenige andere aandoeningvan daag schenen hunne steenen harten niet meer gevoelloos te zijn. De voorzitter heeft hun ten slotte toegesproken met eenige woorden die onfeilbaar op alle toehoorders een diepen indruk maakten. Hij wees de beide veroor deelden op het bloedige lijk van hem dien hij met den naam van vader wilde begroe ten de tweede op de vlekken welke haar besmetten van het eigen bloed dat door hare aderen vloeitschilderde in levendige trekken het heillooze huwelijksfeest dat zij op het graf van hunnen vader wilden vieren en spoorde hen aan om zich voor te bereiden tot de verschijning voor den Hoogsteo Regter. Ook de weduwe van den verslagene werd door hem op de meest treffende wijze toege sproken. Men meldt uit 's Gravenhage van 25 dezer. Gisteren is hier ter stede een oppas send huisvaderarbeider van beroep over leden. Volgens gerucht zou zijn dood ver oorzaakt zijn door het wrijven met een luci fer in het oor op 11. zondag waarop den volgenden dag zware hoofdpijn zouden zijn gevolgd die een dag later met den dood zouden geëindigd zijn. Van den anderen kant wordt echter verzekertdat de hoofdpijn reeds vroeger zou zijn geweest zoodat de phosphorus van den lucifer welligt aan den snellen afloop is bevordelijk geweestmaar toch niet als de eenige oorzaak kan worden aangemerkt. Evenwel hebben wij gemeend het feit te moeten vermelden als een nieuwe prikkel tot voorzigtigheid. De visscher matroos Pieter de Jong oud 59 jaren die in den verleden nacht met zijne pink de jonge Cornells, reede- resse mejufvr. de wed. J. Bal voor het gemeentebadhuis te Scheveningen aan anker lag had terwijl men het anker wilde opwin den het ongeluk door eene stortzee over boord te worden geslagen en ofschoon hem een touw door zijn zoon werd toegeworpen 't welk hij een oogenldik heeft vast gehad noodlottig te verdrinken. Een Brusselsch commissiehuis verzond onlangs per spoortrein van Manage naar Leuven eene hoeveelheid champagnewijn die echter niet op de plaats jjjjner bestemming aankwam. Hierover ontstond een proces de spoorweg-maatschappij werd veroordeeld tot schadevergoeding terwijl eindelijk de tus- schenkomst van een deurwaarder moest wor den ingeroepen om dat vonnis te executeren. Op zekeren dag vervoegde zich aan het station te Manage een fatsoenlijk in het zwart gekleed heerhet was een deurwaarder uit Nivelles die den stationschef verlangde te spreken. De deurwaarder deelde alsnu den chef de reden zijner komst medehierin be staande om in beslag te nemen een gedeelte van het materieel der maatschappij toebe- hoorendeen zulks ingevolge vonnis als ver goeding voor den champagnewijn. „Mijnheer" zeide de deurwaarder „ik heb een onaange- namen pligt te vervullenmaar mijn ambt gebiedt het mij. Ik wil echter zooveel mo gelijk inschikkelijkheid gebruiken ten einde de dienst niet te stremmenik zie hier twee locomotieven gereed staan welke verkiest gij dat ik het eerst in beslag zal nemen „Gij zijt zeer beleefd antwoordde de stationschef, „wil dan eerst die locomotief in beslag nemen, welke gereed staat oin spoedig te vertrekken verzegel zooveel gij wilt ik zal u daartoe al het noodige verschaffen." De deurwaarder- verrast door de bereidvaardigheid van den chefving aan zijn ambtspligt te vervullen. Terwijl hij echter aan het verzegelen was gaf de chef een teeken aan den machinist die zulks met een glimlach beantwoordde ten bewijze dat hij zijn chef goed begreep „lk ben reeds met het twintigste en laatste zegel bezig, zeide de deurwaarder tot den chef„het is een lust om met een ver standig mensch zoo als gij te doen te hebben." Naauwelijks had hij zich deze woorden laten ontvallen of de chef gaf het sein met een fluitje en de locomotief, prijkende met den deurwaarderwas door den machinist in volle vaart gebragt. De deurwaarder schreeuwde en tierde en men zag nog korten tijd diens wanhopige bewegingen. Aan het derde sta tion van Manage af werd de bibberende deurwaarder weder in vrijheid gesteld. Op dit oogenblik is in Nivelles geen deurwaarder meer te vindendie het materieel dier maat schappij durft in beslag nemen. Men ver wacht er thans een van Brussel om dat ge regtelijk vonnis ten uitvoer te leggen. De navolgende scène vond dezer dagen plaats te Maubeuge in Belgie. Eene vrouw aldaar verliet hare woning om eenige bood schappen te verrigten. Na verloop van eenigen tijd in hare woning teruggekeerd bemerkte zij dat haar man in de huiskamer een zeer intiem koffijpraatje hield met een harer buurvrouwen. Jaloersch als zij des wege wasstormt zij in drift de kamer binnengrijpt den ketel met kokend water en slaat hiermede links en regts tusschen hen beiden in. Na den eersten slag was haar man reeds het grootste gedeelte van zijn neus kwijt en de buurvrouw waartegen zij met de meeste kracht te werk ging werd van top tot teen verschrikkelijk geha vend. Die beleedigde buurvrouw liep zoo goed zij nog maar kon naar haar huis en gaarne had zij vooral ook voor haar man deze gansche geschiedenis willen geheim houden maar de toegebragte slagen bragten te diep ingrijpende wonden te voorschijn zoo dat zij bij hare tehuiskomt haar echtgenoot alleen mededeelde dat zij door de buurvrouw zóó vreeselijk mishandeld waszonder daar voor de beweegredenen op te geven. Haar echtgenoot handelde gelijk hem betaamdeen dien gekrenkt als hij was over de kwetsuren zijne vrouw toegebragt spoedde hij zich onmiddellijk naar het politie-bureau om des wege aanklagte te doen. Men vroeg hem naar de oorzaakdoch daaromtrent was hij niet iu staat inlichtingen te geven. De cor rectionele regtbank waarvoor deze zaak spoe dig zal gebragt worden, zal hem de waret oedragt van een en ander leeren kennen. Betreffende den moord op twee Engel- sche officieren in Japan gepleegd verneemt men het volgende De majoor G. W. Baldwin en de luitenant IC. N. Bird beide behoo- rende tot het 20ste regementbegaven zich den 21 November des morgens van Yoku- kama naar Kamahura naar het schijnt om een uitstapje te maken. Ten half elf kwamen zij te Enosima en van daar reden zij ten 12 ure naar Daiboots. Denzelfden avond ontving de gouverneur van Yokuhama berigt van de district-autoritieten dat nabij Kama- kura twee vreemdelingen waren aangerand geworden waarvan de een nog leefdemaar de ander gedood was. Den volgenden mor gen gaf de gouverneur hiervan kennis aan de buitenlandsche consulswaarop de Zwit- sersche consul dr. Lindanen zijn Pruis- sische collega von Brandtzich dadelijk gereed maakten tot een persoonlijk onder zoek waartoe een aantal Europeanen zich bij hen aansloten. Men vond nu aan een kruisweg in de rigting van Daiboots nabij den tempel van Hatschuma de beide onge- lukkigen op eene barbaarsche wijze vermoord en verminkt in een armoedig tentje liggen. De een had zijne pistooldie hij scheen te hebben afgeschoten naast zich liggen de ander had de zijne nog geladen in den gordel. Alle nasporingen omtrent de daders waren tot nog toe vruchteloos geweest. Het eenige dat men wist was dat toen zij aldaar gevon den werden de jongste der beide officieren die doodelijk gewond wasnog een paar uren had geleefd. DUITSCHL AND. Dezer dagen is een jong meisje te Biebesheim in Keurhessenop vreemde maar treurige wijze gestorven. Zij had een kruik met koud water op de kagchel gezet om die daarna te spoelen. Na eenigen tijd terug- keerendewas de kruik zoo heetdat zij die

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1