Advertentiën. zal geen voortgang hebben. Essen- en Elzen Hakhout,! Zeetijdingen. STERGOEDEIIEN-VERWERIJ. Beurs- en Marktberigten. Vervoer-UIiddelen. "J St o' «ij se d« ve P P' E v si tl d h It zij eer, magr.etiIf'iir moest raadplegen die wel zon weten waar de ketting zich bevond.. '/■ij volgde dien raad op. De magnetiseur kwanthij ontving vijf francs voor zijn consult. ,.!iij hebt iets verloren mevrouw," zeide hij. ,,,la was het antwoord. „Het is een horlogie." „Neen." „Ren shawl dan." „Ook niet." „Was liet dan een ring?" hernam de mag netiseur ontroerd. „Neen," schreeuwde de dame luidkeels „Ik heb vijf frs. verloren die ik u voor het consult moet betalen." Onlangs is voor het Parijsche hof van assises een zonderling incident voorgevallen Het betrof eene beschuldiging van verduiste ring van gelden. Terwijl de heer Lachaud voor de beschuldigde pleitte liet een der gezworenen zich, half binnenmonds, ontval len „Dat beteekent niets." De pleiter con cludeerde op grond daarvan, dat de zaak lot de tweede helft van Januarij zou worden uitgesteld wegens eene voor de beklaagde vijandige manifestatie van een lid der jury. Rn het hof stelde hem in het gelijk. Ren advocaat voerde voor eene regt- bank in Frankrijk het woord. Hij sprak zeer lang en de president viel onder het pleidooi in slaap. Toen de advocaat dit bemerktezweeg hij een oogenblik en riep toen ten aanhoore van het publiek uitik pleit niet als gij slaapt mijnheer de voor zitter. Deze was reeds door zijn zwijgen wakker geworden en antwoorde zeer kalm en ik slaap altijd als gij pleit mijnheer de advocaat. GROOT-BRITTA NIEN. Ronden 14 Januarij. In den nacht van vrijdag op zaturdag barstte een vreeselijke storm hoven deze hoofdstad uit. Slechts weinigen herinneren zich ooit een zoo hevigen wind gehoord te hebben het gedonder van het geschut bragt geen sterker geluid voort. Ren huis in Holborn werd omver geworpen, en de vijftien bewoners daarvan zijn allen meer of minder zwaar gekwetst. Een hooge schoorsteen der fabriek van de heeren Pon- tipex en Wood in Rleetstreetstortte insge lijks naar beneden waardoor verscheiden nienschen ernstige kwetsuren bekwamen terwijl een nabij gelegen buis door talrijke behoeftige lieden bewoondzwaar bescha digd is Volgens het jongste verslag door den postmeester-generaal openbaar gemaakt is de bevolking alhier van 2,831,950 zielen, zoo als zij in 1854 was, in negen jaren (1863) geklommen tot 3,316,932 zoodat men veilig kan aannemen dat zij op het einde van dit jaar drie en een half millioen zielen zal zijn. Het getal huizen dat in 1854 382,949 was, beliep in 1863 445,787. Het getal brieven in 1 854 alhier uitgegeven was honderd drie millioen en dat in 1863 honderd drie- en-zeventig millioen. Köhl, de ter dood veroordeelde Duitscher, is na de uitspraak van zijn vonnis in hevige gemoedsbeweging geraakt onder betuiging zijner onschuld in onbetamelijke bewoordingen. Dejongste stormen hebben verschillende ongelukken ten gevolge gehad. Verschei dene treinen zijn wegens het te laat aanko men met elkander in botsing geraaktwaar uit minder of meer ernstige ongelukken zijn ontstaan. Vele personen zijn gedood door het afwaaijen van dakpannen terwijl het juiste aantal schipbreuken tot nog toe niet bekend is. Harer Majesteits stoomschip Ter rible iseven als de Tien-sin van zijne ankers geslagen en bij Cliattarn gestrand. Men heeft hoop beide schepen te zullen kunnen afbrengen Uit Liverpool meldt men dat het prachtige stoomschip Relia bestemd naar M ilininglon vergaan is achttien men sehen verloren daarbij het leven, terwijl zeven manschappen van de reddingsboot door de zware zeeën van hunne zitplaatsen sloegen en verdronken. IJ vrijdag ontstond 1 rand in den koninklijken schouwburg te Edinburg en nam zoo snel toe dat het geheele gebouw twee uren later vernield was. Vermoedelijk l id het gaz zich aan de draperien van het voortoonee! die uit zeer ligt ontbrandbare tlofien bestonden medegedeeld. "Weinige minuten later stortte het dak in, en ver heven de vlammen zich tot eene zoo aanzien lijke hoogte, dat een gioot gedeelte der stad door den gloed verlicht was. Vrescheidene personen zijn door het instorten van schoor- steenen en door het gedrang der volksmenigte gekwetst. Bij den brand in den schouwburg te Edin burg hebben in liet geheel 6 mensclien het leven verloren en zijn verscheiden anderen gekwetst geworden. Het is een groot geluk dat het onheil eerst bij het aansteken der lichten plaats greep zoodat niemand dan het werkvolk zich in het gebouw bevond. De Londen Advertiser vermeldt onder het opschrift „Vervolgingen der Oostenrijk- sche policie op Engelsch grondgebied" (ter wijl het voor de waarheidsliefde van den berigtgever instaat) het navolgende Half November stapte eene jonge Israëli tische dame E. S. komende uit Weenen op reis naar New-York te Londen in Brückers-IIotel af. Haar vader koopman uit Gallicië die gedurende een 20-tal jaren commissie-handel te Weenen had uitgeoefend, en later failliet was gegaan had zich reeds vooruit in September naar New-York bege ven alwaar de verloofde zijner dochter woondeeen officier eertijds in Oosten- rijkschen dienst. E. S. nu had zich op reis begeven ter voltrekking van het voorgeno men huwelijk; als medgezellin wilde zij daarbij hare jongere zuster medenemen die evenwel in Weenen was achtergebleven, uithoofde haar paspoort niet in orde was. Haar op onthoud aldaar van al te langen duur zijnde zond E S. een telegram daarheen inhou dende „dat zij hare reis niet langer kon uit stellen en alzoo alleen zoude vertrekken naar New-York indien zij niet spoedig kwam." Het antwoord daarop volgende was. „Ik kom naar Londen, begeef mij 11 December op reis. Dit antwoord nu bleek laterwas niet van de zustermaar van wege de Oosten- rijltsche policie. Om dit te begrijpen moet men het vol gende weten. De verloofde van E. S. had namelijk tijdens hij te Weenen woonde vriendschapsbetrekkingen aangeknoopt met een officier M. genaamd die op zijn eigen ver langen door hem was in kennis gebragt met het gezin van zijne aanstaande en aan wien het later gelukt was zich in dien kring te doen opnemen en er een huisvriend was geworden. In de laatste dagen van de maand November, nadat E. S. reeds sedert lang was vertrokken en haar vader zich reeds in Amerika bevond vervoegde M. zich bij den regter en legde aldaar de verklaring vrij willig af, dat bij een aanzienlijk deficit in de onder zijn beheer zijnde kas had als reden daarvan opgevende dat hij ten gevolge van spel daartoe gebragt was. Onmiddelijk werden alsnu de vier te Wee nen overgebleven leden van het gezin van S. in arrest genomen en gedurende 14 dagen gehouden. In dien tusschentijd nu kwam liet gemelde telegram uit Londenen volgde van deze zijde het toegezonden antwoord. E. S. die van dit alles niets wistbevond zich sedert 13 December dagelijks aan het station van den spoorweg hare zuster aldaar wachtende. Op 16 December kwamen ein delijk twee manspersonen te Londen in Brückers-Hotel die de jonge dame wenschten te spreken voorgevende dat zij kwamen namens baren verloofde uit New-Yorkom haar op bare reis derwaarts te vergezellen. Dit voorgeven was al te ondoordacht door hen verzonnen dewijl uit het gesprek met hen dra bleek dat zulks geheel onwaar was. Beide heeren ontmaskerden zich thans en deden zich kennen als ambtenaren van de Oostenrijksche policie wisten zich meester te maken van haar paspoortwaarmede zij wilde trachten aan te toonen niet de bedoelde persoon te zijn namen de sleutels van hare koffers af, nadat zij die, doch te vergeefs hadden doorzocht en bevalen haar daarop hen naar Oostenrijk te volgen. Eene weigering harerzijds om den opper- policiebeambte (gelijk hij zich noemde) te volgen was het gereede antwoord. Genoemde beambte bad evenwel reeds door het gebruik maken van zijne geloofwaardigheid als policie ambtenaar (zich te beroepen op zijn eed) van den ópper-sheriff van Middelsex een bevel tot hare gevangenhouding weten te verkrij gen onder voorgeving dat hij als gemag- tigde van zekeren X. verscheen aan wien deze dame 10,000 schuldig was. Door dit meer dan erge schandaal gelukt® het aan de Oostenrijksche policie de jonge dame die naauwelijks 19 jaren oud is in de gijzelaars-gevangenis van Whitte Exofs- street te brengenalwaar zij nu reeds 3 weken wordt gevangen gehouden. Het ergste daarbij is nog dat zij verre van iets te be zitten verpligt was de ringen harer vingers te verpanden om in de gevangenis zich van het noodige te kunnen voorzien wijl zij geld van haren vader wachtende was. Sedert zij hare zaak aan een kundig regtsgeleerde heeft overgegeven is het te denken dat zij spoedig hare vrijheid zal terugkrijgen. Daar nu blijkens vorenstaande verzeke- fingdit feit heeft plaats gegrepen (vervolgt gemeld blad) zijn er wel geene woorden te vinden om die handelswijzen der Oosten rijksche policie te betitelen die onder het misbruik maken van bestaande Engelsclie rijksinstellingen er agenten op na houdt om in de koffers van een arm meisje gelden op te zoeken ten eigen bate door een Oosten- rijksch officier gebruikt die dan nog zelf opgeeft die door spel te hebben verloren terwijl het gevolg van een en ander is dat er geen spoor van te vinden is. JONGSTE TIJDINGEN. Londen, 19 Januarij. Een correspondent van The Times schrijft uit New-York dat vijf schepen der Federalisten gezonken waren sn vijftien andere vernield bij de manoeu vres tegen het fort Fisher. Men was verpligt geweest al bet geschut en de paarden van generaal Butler in zee te werpen om gedu rende den storm de schepen te verligten. De kamer van koophandel heeft de besluiten aangenomen waarbij de kooplieden van Babia nis begunstigers der zeerooverij worden aange klaagd en waarbij kapitein Collins dank gezegd wordt voor het vernielen van het kaperschip Florida. Te Middelburg is jl. donderdag met 938 van de uitgebragte 1483 geldige stemmen tot lid der Tweede Kamer van de Staten Gederaal gekozen mr. G. A. Fokkerbaron van Wansenaar Catwijk verkreeg 417 enjlir. van Tets 91 stemmen. Bevallen van een' Zoon E. M. C, CORSTIUS-Fortuijn. Ouwerkerk in Duivetand 18 Januarij 1865. Eenige Kennisgeving. De ondergeteekende betuigtook namens zijn Kinderen Behuwd- en Klein-Kinderen, zijnen ItartelijlK-ii dank voor de belangstellingwelke bij van zoo I velen, zoo binnen als buiten deze Stad, ter gelegenheid van zijnen zeventigsten jaardag heeft mogen ondervinden- F. J. VAN OPPEN. De Yerkooping van het WOON HUIS en ERF te Nieuwerkerk op Dingsdag den 24 Januarij 1865 De Notaris J. M. BOUVIN zal publiek presenteren te verkoopen Op Vrijdag den 27 Jannarij 1865 des voor middags ten 10 ure onder Oosterland aan Jonkerswegeen partij extra zwaar En op Dingsdag den 31 Januarij 1865 des voormiddags ten 10 ure onder Oosterland op en bij de Hofstede van den Heer J. FLOHIL een partij BJpen en Abeele gevfttle Hoornen zeer geschikt voor Werlthovit. wollen STOPEEN welke men als nieuw terug ontvangt. Ook kan men bij hem Informatien bekomen tot het huren van eene BOVEN-WONING of KAMERS gemeubileerd of on ge meubileerd op het beste gedeelte der Stad. H. HARDEMAN. Oude Haven, Wijk A, No. 313. De ondergeteekende belast zich met de ontvangst van GOEDEREN om te verwen. Deze worden in alle mogelijke kleuren ge- verwd. Het zijn vooral de zijden en Brouwershaven Gearriveerd 19 Jan. HennyH. Ohlerich, Rotterdam, New-York. Prijzen der Effecten te Amsterdam. den 18 Januarij 1865. Nederl. Nederl. Bank i Werkel. Schu'd. '2*/, dito dito 8 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3 Nederl Hijp.-Bank. 4'/a België. Cert. bij Rothschild. *2lla Spanje. Obligatien. 2'/s Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obligatien bij Hope en Co. 8 dito 1828/29 5 Cert. 1840 6 Spoorweg-Actien. 5 Polen. Aandeelen 1835. Prui99en. Obligatien 1859. fj Oostenrijk. Obligatien Met. Onde. 5 dito dito 2»/a dito Rente Amsfc. dito Nationale Mexico. Obligatien. 5 Griekenl. Obligatien Geldl. 1825. 3 Turkije. Binnenl. Obligatien 5 pCt. geblcr. 62 U4 73=,,, 96'.',. 40 46 99V, 180V- 1156i/'- 101% 58 29i., 91 «Pt. 27'',, *7i/. Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 19 Jannarij 1864. Do Ned. Mudde. De Ned Mudde. Oude Tarwe 18637,00 Nieuwe dito 1864- 7,00 Afwijkende dito - 0,00 Z.-Zomer dito - 6,25 Ordinaire dito - 5,75 Rogge - 5,0(, Winter-Gerst - 4,25 Zomer-dito - 3,50 Haver - 2,50 Paardenboonen 5,25 Witte boonen - 8,00 Bruine ditc - 8,00 Gr. Erwten - 0,00 Groene dito - 6,50 Gele dito - 0,00 Koolzaad - 00,00 Zaai-Lijnzaad - 15,00 Slag-Lijnzaad - 0,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 12 Januarij 1864. Teelt 1864. Twee en een,lstekw. blank 18,00 4 18,50 Twee en een, middelb. dito - 17,00 4 17,50 "3 Twee en een mindere dito - 16,00 4 16,50 Een en een 1ste kw. blank - 18,00 d 18,50 c Een en een middelb. dito - 17,00 a 17,50 Een en een mindere dito - 16,00 4 16,50 Onberoofde, lstekw. blank - 18,00 d 18,50 Onberoofde middelb. dito - 17,00 4 17,50 Onberoofde, mindere dito - 16,00 a 16,50 Mullen - 3 00 4 4,00 Middelbare dito - 2,00 a 2,50 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg s Zaturdag 21, 'smorg. 7, Zondag 22, 7, van Rotterdam Vrijdag 20, 'smorg. 8,45 Maandag 23, 6, De diligence zal van Zierikzee 2 nar na de afvaart der gtoomboot van Rotterdam naar Middelburg envan Middelburg Qaar Rotterdam een half uur nade afvaart der stoomboot rijden Stoombootdienst tassehen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen t Van Rotterdam*. desmaandags, woensdags I desdingsdags donderdugiën en vrijdags'sm.org. ten8ure I znturd. 'smorg. 8 n. 30min De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Veen des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen nan Rotterdam en des morgens ten 10v2ure voor de afvaart ve n Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stadfi-Drukkerij van deErven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 2