Zaturdag 21 Januarij. ft0EE3SDAG ESS ZATURDAG. Ef.° 6. Besturenen A dministratiën Kennisgeving. Bekendmaking. Binnenlandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen IOU« PRIJS DER ADV ERTE N T IE N. Gewone 12'', cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 16 regels af 1 behalve lietzegelregt. VERS C HIJ NT: A B ON NE M E NTS-P BIJS. Per drie maanden f 2,00. Franco per post 2,25. Inzending der Adv er tenliën daags tevoren, voor 1 Vvre' smorg De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen: dat er op Woensdag den 25 dezer maand, des namiddags ten een ureop het Raadhuis alhiereens openbare vergadering van den Gemeente-Raad zal gehouden worden. Zierikzeeden 20 Januarij 1865. De Burqemeester B. C. CAU. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee maken bekend dat door hen het aanvullingskohier der belasting op de honden in deze gemeente, dienstjaar 1864 is op gemaakt en van heden after lezing voor een ieder op de gemeente-secretarie is neder- gelegdgedurende veertien dagen inge volge de wet. Téerikzee den 13 Januarij 1865. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris, J. P. N. ERMERINS. Wij zijn in staat gesteld aan onze lezers het volgende uittreksel mede te deelen uit een brief van kapitein W. van Aalburg voerende het fregatschip Helena en Anna den 15 dezer aan het Nieuwe Diep aange komen Den 4 dezer van Portsmouth vertrokken zijnde draaiden wij des avonds van den 5den bij, naar gissing 4'/2 of 5 mijlen van Egmondom met den dag koers naar het Nienwe Diep te stellen. De barometer was toen sterk dalende met eenen hard aanne- menden krimpenden wind en dik weder des morgens van den 6den de wind eensklaps uitschietende van Z. Z. W. tot N. W. en aannemende tot woedenden storm. Dik weder zijnde geen gezigt en de wind te schraal om het Schulpengat te bezeilenbevonden wij ons op bot lagerwal en moesten besluiten om te trachten met kracht van zeilen af te werken. Wij hielden het lood gaande be vonden ons toen in 13 en 14 vadem water en kregen bij het steeds toenemen van den storm en de liooge zee verscheidene brekers overterwijl tusschen beide het geheele voor schip en de lijzijde onder water lagen. Er bleef ons echter niets over dan zoo hard mogelijk te zeilen. Des avonds ten 6 ure brak de bagijne-ra en ging kruiszeil en bagijnezeil verlorenwij kregen veel water benedendoch konden door het zwaar over- leffgon v«n het schip geen water bij de pom pen krijgen. Ten 10 ure de storm aannemende tot volslagen orkaan kregen wij eenige zware grondzeeën overdie verschansingskappen reelings en bijna alles wat op het dek was stuk en wegsloegen. Ten 11 ure barstte liet voormarszeil en woei wegzoodat wij toen niets meer bij hadden dan het groot ondermarszeil en gereefde fok om van het lager te zeilen. Wij konden toen hoogstens eene mijl boven de branding zijn en moesten alzoo ons lot aan God overlaten niet geloo- vende dat iemand onzer den volgenden dag zou beleven. Gelukkig begon met midder nacht de storm eenigzins te bedaren en de wind noordelijker te trekken zoodat wij om de west konden halzen Bij het rigten van het schipbevonden wij dat er twee voet water in waszoodat het water zeker bij de lading geweest iszijnde in dien hangen nacht dan ook alles ontzetten gevolge waar van het schip zeer lek is geworden. De wind weder Z. W. geworden zijnde peilden wij den 7 Januarij Terschelling Z. W. t. Z. van ons. Sedert is zorg en tegenspoed ons deel geweestniets anders dan westelijke stormen en hooge zeeënwaartegen wij met een lek schip hard moesten zeilen, om weder op te kruisen totdat wij eindelijk heden de haven onzer bestemming mogten bereiken. Gedurende 27 jaren dat ik gevaren heb weet ik mij dan ook zulk eenen tijd niet te herinneren. Heden heb ik verscheidene malen moeten pompen en zal nu nagaan hoe het met het lekken in de haven is. (Rott. Cour.) Dezer dagen vervoegde zich eene vrouw bij haren huisbaas te Vlissingen om hem te kennen te geven dat zij voornemens was te verhuizen daar hare buren met wie zij zamenwoonde haar hel leven zoo onaangenaam maakten. De huisbaas niet gaarne een goed betalende huurster verliezende beproefde de vrouw van haar voornemen af te brengen doch te vergeefs. Hij begaf zich daarop naar hare buren om ze over het gehoorde te onderhouden. Daar werd hem medegedeeld, dat de goed betalende huurster integendeel zelve het haren buren onaangenaam maakte als blijk waarvan de buurvrouw haar hoofd toonde hetwelk sporen droeg van mishande ling haar door de klagende buurvrouw toe- gebragt. De klagt der huurster was alleen gegrond op de omstandigheid dat zij zich had opgehangen en de buren zich de vrijheid hadden veroorloofd haar af te snijden eene vrijheid die met eenige vuistslagen werd gestraft. Volgens ingewonnen informatien zijn bij het treurig ongeluk dat 11. zaturdag avond op de rivier de Maas nabij Rotterdam plaats hadomgekomen Hendrik Sas wonende aan de HoogstraatHendrik Everlinge wonende in de Brandenijnsteeg beiden ge huwd nalatende vrouw en kinderen Mar- tinus Konings oud 16 jaren wonende aan den Hoogen Zeedijk; Johannes Opgenhaffen, oud 14 jaren en een zoontje van van der Spek, oud 15 jaren wonende in de Schub- devischsteeg. H. Everlinge heeft nog zijn zoontje dat gered isuit het water omhoog geheven. Terwijl twee zalmvisschers II. Vrijdag te Brakel de netten uitbragten werd de schuit waarin zij zich bevondendoor den sterken wind omgeworpen en kwamen zij daarbij in de diepte om. De justitie te Zwolle heeft zich 11. vrijdag andermaal naar Avereest begeven ten eijide een nader onderzoek te doen in de zaak van den thans gedetineerden D. Kluin, goud- en zilversmid te Avereest, verdacht van het vervaardigen van valsche Pruissische daal ders. De justitie heeft reeds eén groot aan tal van die valsche stukken in beslag doen nemen en men is nog een aantal daarvan op bet spoor. Er moeteu reeds belangrijke feiten aan het licht zijn gekomen Uit Woerden meldt men van 16 dezer. De kapellaan bij de R. K. gemeente alhier, F. J. P. heeft ji. Zondag op den kansel in zijne preek voor de militairen zich zeer ongunstig over dien stand in het algemeen uitgelaten gevende hij onder meer besehul digingen te kennen datvooral waar zich garnizoen bevindtde zeden door de mili tairen bedorven worden enz. enz. Naar men zegt worden deze aantijgingen als eene be- leediging beschouwd het Nederlandsch leger aangedaanen zoude dientengevolge eene klagt tegen genoemden heer P. ingezonden zijn. Een jeugdig Nederlandsch officier is dezer dagen te Brugge de dupe geweest van den overdreven ijver der policie dier stad en van eene onvergeeflijke vergissing door haar begaan. Deze officier te Sluis in het vierde district van Zeeland, in garnizoen, kwam zeer dikwijls te Bruggewaar hij vriend schapsbetrekkingen met de meest geachte familien had aangeknoopt. Zoo bevond hij zich op den bedoelden dag met eene dame in een rijtuig voor een der magazijnen van de stadtoen een commissaris op hem toe kwam en hem verzocht zich naar het bureau van policie te begeven. De officier vraagt naar de reden daarvan de commissaris van policie geeft daaromtrent geerie verklaring maar dringt aan op het gevolg geven van zijne uitnoodiging de officier noemt zijn naam zegt welken rang hij bekleedt en geeft te kennendat hij zich niets te verwijten hebbende niet aan den hem gedanen eisch wenscht te voldoen. ïntusschen vormde zich een oploop hetgeen den officier bewoog dan toch maar aan den onbillijken eisch toe te geven en den commissaris van policie te volgen, die in bet rijtuig plaats neemt bij den officier en de dame welke laatste wil mede gaan om tot opheldering der zaak mede te werken. Zoo rijdt men naar het bureau van policie. Daar wordt de officier op eene zeer brutale wijze toegesprokenmen beschuldigt hem van sedert 3 December te Brugge te zijn geweestzonder daarvan de policie kennis te hebben gegeven (hij was eerst twee dagen te voren aangekomen) en van uit Breda eene gehuwde vrouw moeder van drie kinderen te hebben ontvoerd. Op deze beschuldiging antwoordde de officier met zijne portefeuille uit den zak te halen en te verzoeken dat men de daarin zich bevindende papieren onderzocht. Toen eindigde men met hetgeen waarmede men had moeten beginnenverge leek den officier met het portret van den genen voor wien men hem gehouden had en bevond dat hij daarop volstrekt niet geleek. Men zag nu de begane dwaling in en gaf den officier zijne vrijheid terug. DU ITSC HL AND. Als eene opmerkelijke bijzonderheid wordt uit Arnsberg in Beijeren van den 10 dezer gemeld dat in den wijnberg van het slot aldaar een kersenboom niet alleen in vollen bladerdos staat, maar als met een bloeseralaken bedekt is. Een vlinder waar schijnlijk door den bloesemgeur omtrent het jaargetijde misleid en daardoor ontijdig aan zijn hulsel ontkropen was den dag te voren in de nabijheid van dien boom gevangen. Te Halle had voor een paar dagen het volgende voorval plaats Een winkelier in die stad gevestigd Meijerding geheeten begaf zich naar de woning van den hofraad professor Hollmann die reeds een zeer hoogen leeftijd heeft bereikt. Naauwelijks in de kamer toegelaten waar laastgemelde zich bpvond haalde hij een mes uit den zak en dreigde den heer Hallman het leven te benemen indien deze hem niet onverwijld eene aan merkelijke som gelds ter 'hand stelde. Hieraan niet voldaan wordende bragt Meijerding den heer H. verscheidene messteken toe. Op het hulpgeschrei des laatsten naderden eenige huisgenooien en vlugtte de boosdoener. Na lang zoeken vond men hem in den kelder hij had zich door ophanging van het leven beroofd. De gewonde bevindt zich reeds buiten gevaar. De W ett. Bote deelt het volgende mede Een vreemdeling nam intrek in het hotel Trap te Friedberg en deed in den daarop volgenden nacht eene poging tot zelfmoorddoor zich met een dolk aan hals en armen de aderen te openen. Op zijn geroep om hulp drong men zijne kamer binnen en vond hem badende in zijn bloed op den grond liggen hij had echter zijn bewustzijn niet verloren. Als aanleidendo oorzaak van zijne roekelooze daad gaf hij op dat hij geene vrienden had en zijne vijanden uit den weg wilde gaan. Men bragt hem in bet hospitaal en er bestaat hoop op zijn behoud. Uit een onderzoek schijnt te blij ken dat de ongelukkige de beroemde schrij ver Karl Gutzkow is. FRANKRIJ K. Parijs, 15 Januarij. Een lievige storm is gisteren over deze stad losgebarsten bet regende dakpannen en de glasruiten sneu velden bij duizenden. Vooral onze gecrinolini- seerde dames hebben in meer dan één opzigt met dezen vijand te worstelen gehad. Het verdient opmerking dat ondanks de vele gesmolten sneeuw en den overvloedigen regen der laatste dagen het water der Seine nog beneden een el op de metrieke schaal staat De stormdie hier sedert twee dagen woedtblijft aanhoudenvele Parijzenaars durven hunne woningen niet verlaten uit vrees van op straat door een of ander projec tiel te zullen worden getroffen. Ook uit Havre meldt men dat daar in den nacht van den 14den een hevige storm op de kusten heeft gewoed gepaard met een sterken vloed Het gezigt op de uiterst verbolgen zee was zeer indrukwekkend. Vele scheper, hebben hun vertrek uitgesteld. De stoomboot van Southampton is toch nog aangekomen maar had een duchtigen strijd met de elementen doorgestaan. Dezer dagen heeft de keizerin van Frankrijk*— in vollen ernstal haro eere dames op eene intieme soiree vereenigd om over eene ernstige zaak te beraadslagen. Die ernstige zaak was do afschaffing dei- crinoline. Men verneemt dat de voorstad St. Germain besloten beeft dat kieedingstuk benevens de slepende japonnen niet meer te dragen. Die dames willen in haar costuum niets meer behouden, die haar zou kunnen doen gelijken op de schoonen vail den demi- monde. Aan de criin line is de oorloo- ver klaard en hij zal krachtig worden volge houden. Eene dame te Parijs verloor den ket ting van haar horlogie. Men zeide haar dat

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1