Of.» 2. Zaturdag Januarij WOENSDAGENZATURDAG. Besturenen A dministraïiën AANBESTEDING. Bekendmaking. Binnenlandsche Tijdingen ZIERIKZEESCHE COlIRiNT PRIJS DER ADV ERTENTIEN. Gewone 12'', cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan l6 regels af 1 behalve hetzegelregt. VERSCHIJNT: ABONNEM E NTS-P PIJ S. Per drie maanden f 2,00. Franco per post 2,25 Inzending derAdverlenliëndaagstevorenvoor 1 Vure'smurg Burgemeester en Wethouders van Zie* rifezee, zullen op Woensdag den 18 dezer maanddes middags 12 ure op het raadhuis aan den minsten inschrijverin twee perceelen aanbesteden Het verdiepen van de geul der Haven over eene leng-te van 185 ellen beginnende bij het klaphuis aan het Luitjeen eindigende op 40 ellen voorhij de eerste meer palen op de Oost- en Westhaven- dijken* Do locale aanwijzing zal plaats hebben op Woensdag den 11 dezer des morgens ten 8 ure terwijl de verlangde inlichtingen te bekomen zijn bij den gemeente Bouwmeester. Bestekken zijn te bekomen ter gemeente secretarie tegen betaling van 15 cent. Zierifexee den 4 Januarij 1865. De Burgemeester B. C.' CAU. Be Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Burgemeester van Zierikzee 1 maakt bekend dat bij hem zijn ingekomen twee kohie ren als van de belasting op het personeel, 9 maanden regt no. 4 en van het patent- regt2de kwartaalvan deze gemeente dienstjaar 1864/5 op den 23 en 28 December jl. door den heer Commissaris des Konings in deze provincie executoir verklaard en dat die op heden aan den heer Ontvanger der directe belastingen alhier worden verzonden ten fine van invordering ingevolge de wet. Zierikzee, den 4 Januarij 1865. B. C. CAU. Zierikzee 6 Januarij. In het afgeloopen jaar 1864 zijn binnen deze stad en het poort ambacht geboren 170 kinderen van het mann. geslacht 152 vrouw. tezamen 322 kinderen, waaronder begrepen zijn 8 als levenloos aangegeven de geboorte in 1864 is meer dan in 1S63 12 kinderen. In de registers van overlijden zijn ingeschre ven 94 personen van het mann. geslacht 82 vrouw. Vos te zamen 176 personen, zijnde 13 minder dan in 1863. Er zijn 63 huwelijken voltrokken, zijnde 2 minder dan in 1863. Echtscheiding heeft er niet plaats gehad. Vervolg en slot der Circulaire van de alge- ineene tentoonstelling van tuinbouw te houden te Amsterdamwaarvan wij in ons vorig nommer reeds een gedeelte mededeelden. Om de voorgestelde onderneming goed ten uitvoer te kunnen brengen zal er een belang rijk fonds beschikbaar moeten zijn daar de onkosten uit den aard der zaak zeer groot zijn. Ofschoon van verschillende zijden niet onaan zienlijke geldelijke bijdragen nu reeds zijn toegezegd, of dergelijke subsidien nog worden verwachtzoo zijn die voorzeker in lange na niet toereikend om de te maken kosten te dekken. Het is daarom dat het bestuur zich wendt tot allen die belang stellen in, den Nederlandschen tuinbouw met het verzoek mede te willen werken tot het goed slagen der tentoonstelling. In de eerste plaats wordt dit verzoek gerigt tot de ingezetenen der stad Amsterdam die de eer zal genieten de eerste algemeene Nederland- sche tentoonstelling van tuinbouw binnen hare wallen te zien geopend; maar die tentoonstelling is een zaak van zoo algemeen nationaal belang dat men mag veronderstellen dat in alle deelen der rijks, iedereen die het wel meent met den Nederlandschen tuinbouw, gaarne zijn deel daarvoor zal willen bijdragen Daartoe wordt thans de gelegenheid aange boden en wel op twee verschillende wijzen in de eerste plaats door het schenken van giften voor medaillesvolgens de voorwaarden hier nevens (bijlage A) medegedeeld in de tweede plaats door deelneming in een waarborgfonds onder de evenzeer hiernevens gaande voor waarden (bijlage B). De deelneming in het schenken van giften is opengesteld voor hen die dadelijk in eens eene som wenscben af te zonde ren ten behoeve der tentoonstelling de deel neming in liet waarborgfonds voor hen die zich bij de onderneming zelve wenschen te interesseren De inkomsten der tentoonstelling zijn uit den aard der zaak te voren niet te berekenen. Het bedrag der gezamentlijke giften kan eerst kort voor de opening der tentoonstelling, liet provenu der entreeprijzen eerst na haren afloop bekend zijn; daarentegen worden de uitgaven lang vóór de opening geregeld. Ten einde voor die uit gaven bij alle kansen zekerheid te hebben moet het waarborgfonds dienen. De som daarvoor is ruim genomen indien door algemeene deel neming tlie som wordt verkregen zal de ten toonstelling allezins luisterrijk kunnen worden gehouden. Hoe meer die zal uitmunten op een des te grooteren toevloed van bezoekers zal men kunnen rekenen en een des te geringer bedrag zal er van de deelnemers in het waar borgfonds behoeven gevorderd te worden. De inrigting van zoodanige waarborgfondsen is herhaaldelijk in het buitenland en nu onlangs ook hier te lande bij fjelegenheid van het 19de Landhuishoudkundig Congres te Haarlem ge houden met den besten uitslag bekroond geworden. Uit de voorwaarden der deelneming in het waarborgfonds zoowel als der vrijwillige giften blijktdat het bestuur zoover zulks mogelijk was heeft getracht de bewijzen te geven dat het prijs stelde op de medewerking van velen. Ten einde algpmeene deelneming mogelijk en gemakkelijk te maken, heeft liet bestuur invloed rijke en met de belangen van don tuinbouw bekende mannen in de verschillende gedeelten der rijks uitgenoodigd, als correspondenten voor de tentoonstelling werkzaam te zijn. De hierbij gaande inschrijvingsbilletten voor giften of waarborgfonds kunnen door tussclieu- komst dier heeren correspondenten of der leden van het bestuurof aan den eersten secretaris onmiddelijk worden ingezonden. Het bestunr hoopt en vertrouwt niet te ver geefs een beroep te hebben gedaan op de mede werking der ingezetenen van Nederland en blijft de tentoonstelling dringend aanbevelen aan allen die belang stellen in onzen vaderland- schen tuinbouw. Het bestuur der' Algemeene Tentoonstelling van Voortbrengselen van Tuinbouw Mr. J. Messchert van Vollenhoven en jlir. mr. VV. M. de Branw voorzitters; jhr. mr. H. Hoeufft van Velsen en S. J. Graaf van Lim burg Stirum onder-voorzitters prof. dr. C. A. J. A. Ondemans; dr. N. VV. 1J. Rauwenhoff J. A. Willink, Wz.Ic. Meulman jhr. mr. D. R. Gevers Deynoot; mr. W. C. M. de Jonge van Ellemeetdr. W. C. H. Staring jhr. H. M. Ram W. Hoog R. J. A. Kallen berg van den Bosch; A. N. Bijvoet; J. C. Groenewegen; mr. Henrick S. van Lennep penningmeester J. I I. Krelageeerste secre taris; jhr mr. S. Backer, en H. Witte tweede secretarissen. Plan tot liet vormen van een Waarborg fonds ten behoeve der algemeene ten toonstelling. Art. 1. Het waarborgfonds bestaat uit hoogstens 2500 aandeeien van tien gulden elk en vormt dus te zamen een kapitaal van f 25,000. Er wordt geene rente van liet kapitaal verstrekt. Art. 2. Men kan voor meer dan één aan deel deelnemen. Art. 3. Geen der aandeelhouders verbindt zich voor meer dan het bedrag zijner aandeeien. Art. 4. Elk aandeel geeft aan toonder toe gang tot de tentoonstelling op den dag der opening. Gedurende de openingsplegtigheid zal eene bijzondere plaats worden gereserveerd voor de houders van één of meer aandeeien. Art. 5. Elke vijf aandeeien door denzelfden persoon genomen geven regt op eene persoon lijke Joorloopende toegangkaart voor de ten toonstelling. Deze kaarten zijn op naam en personeel en moeten van de handteekening van den houder voorzien zijn Van de houders van zoodanige kaarten kan gevergd worden dat zij door hunne handteekening in een hen voor te leggen boek van de indentiteit van hun persoon doen blijken. Bij misbruik heeft het bestuur het regt de kaart in te trekken. Art 6. In Januarij 1865 wordt gedispo neerd over de helft van de aandeeien tegen kwitantie af te geven door den Penningmeester. Art. 7. Over de wederhelft der aandeeien zal na afloop van de tentoonstelling alleen dan worden beschiktwanneer het blijkt dat de uitgaven niet gedekt zijn en alleen voor zoo verre het noodig is. Art. 8. Ingeval de rekening een balig slot oplevert zal de overwinst onder de aandeel houders worden verdeeld en hun de gestorte helft der aandeeien naar omstandigheden ge deeltelijk geheel of met dividend worden terugbetaald. Art. 9. Voor ieder genomen aandeel wordt aan de deelnemers afgegeven een bewijs door een der voorzitters en door een der secretarissen namens het bestuur geteekend. Deze bewijzen alsmede de in art. 5 om schreven doorloopende toegangkaarten worden nadat de in art. 6 bedoelde storting heeft plaats gehad, aan de aandeelhouders uitgereikt. Art. 10. De naamlijst der aandeelhouders zal op de meest geschikte wijze worden bekend gemaakt. Aldus vastgesteld in de vergadering van den 27 Junij 1864. Het bestuur voornoemd VV. M. de BRAUVV, Voorzitter. J. H. KRELAGE, le Secretaris. Aan de grenzen naar de zijde van Hannover wordt druk gedistilleerd gesmok keld. Daartoe doen crinolines blazen en het ijs strafwaardige dienst. Zoo werden in de gemeente Onstwedde in den nacht van 21 op 22 dezer door de commiezen 83 kan aangehaald. Daar de smokkelaars de blazen wegwierpen waren er 4 gebarsten en ging het vocht daarin dus verloren. In den nacht van 20 op 21 December maakten de ambte naren zich in de gemeente Finsterwold mee ster van 76 kannen in 13 blazen terwijl in de Pekeia in den avond van 23 December jl., 16 kannen werden aangehaald alsmede een persoon met 2 blazen vooiloop en die niet in staat was om ze van zich te werpen. Dat overigens het gebruik na de verhoogde belasting op het gedistilleerd vermindert blijkt hieruit dat de branderijen vijftiendui zend vaten gedistilleerd minder hebben opge leverd. Men meldt uit GroningenDe sluik handel in gedistilleerd neemt door den Iioogen accijns zeer toe. Dezer dagen weid alhier weder eene jufvrouw aangehouden die 9 kan gedistilleerd onder hare crinoline verborgen had. Diergelijke sluikhandel langs de grenzen heeft de kamer van koophandel te Winscho ten genoopt zich over de zaak weder tot den minister van financien te wenden en aan te dringen op gestrenge toepassing van het tractaat met Hannover. Li. donderdag middag heeft in de ge meente Zoetermeer een droevig ongeluk plaats gehad. Zekere v. K. aan het arren zijnde met zijne vrouw en kind schijnt liet ijs op sommige plaatsen niet bestand te zijn geweest om deze vracht te torschen althans paard en slede zijn door het ijs gezakt. Hoewel spoedig hulp werd verleend zijn vrouw en kind verdronken. Daar liet tweegevecht is afgeschaft, schij nen sommigen den vuiststrijd op zijn .Engelsch in beoefening te willen brengen. Li. zondag waren er een paar personen die eene afgelegene plaats in het bosch te 's Gravenhage uitkozen om eene bokspartij te houden waarbij hetaller- heetst toeging een kreeg zulk een ondervinding van het boksen dat het te betwijfelen valt of hij er zoo spoedig weer liefhebberij in zal vinden, liet is intusschen te hopen dat op liet oogen- blik dat men in Engeland stemmen tegen die buitensporigheid van John Buil hoort opgaan en zelfs twee fameuse boksers belet zijn elkanders borst en ribben te beuken men er niet in slagen zal dien edelen strijd bier te lande over te brengen. Men meldt uit Weesp van 30 Dec. Eenigen tijd geleden werden van wege liet plaatselijk bestuur alhier eenigo boomen staande aan den openbaren weg tussolien den West-Singel en het logement de Roskam, gesnoeid en gekapt. De heer O. H. Ciiiaci, wonende in de Bijlmermeer eigenaar van een stuk grond gelegen aan den weg waarop die boomen staan en waarvan het door eene sloot is afgescheiden oordeelt dat het gedeelte weg, waarop zich de voormelde boomen bevindenhem toebehoort en derhalve ook die boomen zijn eigendom zijn. De heer Ciriaci eischte dien ten gevolge schadever goeding maar het dagelijksch bestuur gaf hem te kennen dat hij in dwaling verkeerde, daar de weg stadsgrond was. De heer Ciriaci gaf dit ecliter niet toe, waarna, naar men verneemt een dag werd vastgesteld waarop de heer Ciriaci zijne eigendoms- be wijzen aan het dagelijksch bestuur zou vertao- nen die dag kwam de heer Ciriaci echtetr riet die daarop de boomen in veiling liet aanslaan. Die veiling werd dan ook gisteren

Zierikzeesche Courant | 1865 | | pagina 1