Aclvertentiën. Zeetijdingen. lïeurs- en Slarktberigten. u n n Vervoer-Middelen. in het rijtuig waarmede het lijk werd ver voerd. Een spoortrein die van Parijs naar Rouaan vertrokheeft den 11 dezer eene zonderlinge ontmoeting gehad Op een zeker punt was de weg namelijk door den luchtballon van den heer Godard versperd die te Parijs opgestegen was en daar nederdaalde. Geluk kig kon de machinist den trein tot staan brengen gedurende welken tijd de heer Godard weder voor eenige oogenblikken op steeg om dien voorbij te laten. Eene beeldschoone jonge Engelsche dame verliet dezer dagen een winkel te Parijs. Toen zij op straat kwam regende het sterk en geen omnibus of fiacre in de nabijheid ledig ziende was zij in het geheel niet op haar gemak. Toevallig merkte dit een zeer elegant gekleed jong menschdie daar voorbij ging en dra het besluit nam de dame te verzoeken van zijn arm en van zijn parapluie gebruik te maken. De dame nam het aan en haar geleider bragt haar naar hare woning in den faubourg St. Honoré. Ge durende dit togtje hielden beiden een zeer aangenaam gesprek en verloor de jongeling in geenen deele de bescheidenheid uit het oog. Aan haar huis gekomen, vroeg hij wie hij de eer had gehad te geleiden. Zij noemde haar naam en hij haar eerbiedig groetende ging zijns wegs. Den anderen dag echter liet hij ten twee ure zich bij haar aandienen. Zij ontving hem zeer vriendelijk. Wat in haar hart omging, wagen wij niet te beschrijven. „Het doet mij genoegen, mijnheer," zeide zij„dat ik u nogmaals mijn dank kan be tuigen voor uwe wellevendheid." „Ik dank u zeer antwoordde hij „maar uwe taal geeft mij moed u een verzoek te doen. (De dame begon ietwat te blozen: nu zal hij mijn hart en hand vragen denkt zij.) U kent zeer goed den hertog de X..." "Wel die behoort tot mijne familie." „U zoudt mij zeer veel genoegen doen indien gij bij hem mijn voorspraak zoudt willen wezen." „Waarom vroeg zij. „Wel de graaf heeft een kok noodig en ik wilde gaarne in diens plaats komen." Volgens berigt uit Florence heeft daar eene stoute poging tot diefstal plaats gehad. De policie was onderrigt dnt eene bende dieven het voornemen had opgevat om in te breken in het gebouw, waar de kas der openbare schuld gevestigd is en waar op dat oogenbJik voor ruim 600,000 lires aan specie aanwezig was. De policie legde zich diens volgens in hinderlaag en betrapte de dieven toen zij zich na de hoofddeur opengebroken te hebben reeds in het gebouw bevonden. De dieven boden een hevigen tegenstand waarbij een agent van policie door een pistool schot doodelijk en een ander door een dolk steek ligtelijk werJ gekwetst. In het gevecht werden ook twee der bandieten gewond. Men is er in geslaagd drie hunner gevangen te nemen terwijl later nog drie andere wer den gearresteerd. GROOT-B R1TTAÏUEK. LI. dingsdag werd te Londen het berigt ontvangen dat de Floating Lightkomende van Bombaij en bestemd naar Liverpool met man en muis in het Kanaal is vergaan. Behalve eene rijke lading was er 200,000 p. st. aan boord. Met de west-indische mail is uit Panama 'het -volgende verhaal overgebragt betreffende een complot van zuidelijke kapers tot het bemagtigen van een der stoombooten der Panama-spoorwegmaatschappij niet In t doel om die als een kaperschip voor de zuidelijken te gebruiken. Het blijkt namelijk dat de deelnemers aan het complot onder de lei ding van kapitein Hogg den 25 October van Havana vi& St. Thomas, te Aspinwall arriveerden met het voornemen om aan boord van de stoomboot Guatemala van ge noemde maatschappij plaats te nemen om zich later van het vaartuig wanneer het in volle zee zou zijn meester te maken. Kapi tein Hoog, aan wien de uitvoering van het plan door het gouvernement van Richmond was toevertrouwd was door den heer Mallory minister van marine der Zuidelijke Staten belast om zoodra bij met zijn volgeling de stoomboot zou hebben bemagtigd eene andere stoomboot van bovengenoemde maat schappij, de Sacramento, die met eene rnil- lioen dollars van St. Francisco te Aspinwall werd verwacht, te onderscheppen en zich ook daarvan meester te maken. Het gel moest hij naar Valparaiso zenden en het aldaar bij eene vertrouwde Engelsche firma deponeren of het met een Fransch oorlogschip verzen den. Al het zware geschut met de talrijke wapenen en oorlogsbenoodigheden waarvan de Sacramento voorzien zou zijn moesien vervolgens op de Guatemala Worden over gebragt en laatstgenoemd vaartuig zou trach ten alsdan de in de Stille Zuidzee varende schepen van het Noorden te vernielen. Ongelukkig voor kapitein Hogg en zijne medepligtinge was het geheele complot door de bondsregering ontdekt voor het kon wor den uitgevoerd en juist den zelfden dag toen de deelgenooten in den aanslag te Aspinwall kwamen vernam de consul der Vereenigde Staten aldaar van den consul van Havanna al de bijzonderheden van het complot alsmede de namen der zamen- zweerders. Er werd daarvan onmiddelijk kennis gegeven aan de directeuren van de Panama-spoorweg-maatschappij en alstoen werden onmiddelijk in het geheim de noodige maatregelen genomen om de geheele bende gevangen te nemen. Daar de Guatemala juist vertrokken was toen de zamenzweerders te Aspinwall aankwamen en zij even moesten wachten naar de stoomboot Salvador die eerst den 10 November in zee zou gaan had men tijd genoeg om alles voor hunne gevangennemenig in orde te brengen. Het een en ander werd dan ook naar wensch geregeld en de zamenzweerders scheepten zich in den namiddag van den lOden op de Salvador in, zonder de minste achterdocht dat hunne plannen ontdekt waren. Zoodra zij goed en wel aan boord waren werden zij door den kapitein verzocht om zich in de groote kajuit te begeven. Dit geschied zijnde, werd er onmiddelijk een signaal aan kapitein Davenport, bevelhebber van het fregat Lancaster der Unie, gegeven. Deze kwam terstond met eer.e sterke bezetting mariniers aan boord van de Salvador en gaf aan de passagiers formeel te kennen dat hij bezit van het schip had genomen. De zamen zweerders werden dadelijk onder de aanwe zige passagiers uitgezocht en gevisiteerd. Men vond alstoen bij hen kaperbrieven commissiën voor het gouvernement der Zuide lijke Staten wapenen enz. Nadat het stoom schip toen door den bevelhebber van de Lancaster in zee was gebragtwerd de kaper- kepitein en zes zijner medepligtigen gevangen genomen en naar Aspinwall teruggebragt. Admiraal Pearson, bevelhebber van het escader der Unie in de Stille Zuidzee te zamen met kapiteiu Davenport de consul der Ver eenigde Staten en den agent in de Panama spoorweg-maatschappij begaven zich vervol gens naar den president van Panamaten einde hem verlof te verzoeken om de gevan genen met de eerstvolgende stoomboot van Aspinwall naar New-York over te voeren. De president weigerde het verlof op grond dat hij daartoe geene magt had. Men dacht evenwel dat de vertegenwoordigers der Ver eenigde Staten op hunne eigene verantwoor delijkheid de gevangenen zouden overzenden Het gebeurde wekt hier zoowel bij de aan hangers van het Zuiden als bij de Unionis ten groote belangstelling. Blijkens berigten uit Noord-Amerika heeft de separatistische gouverneur van Loui siana te Shrewport tien neger-regementen georganiseerd welke niet alleen aan het ver sterken der verdedingswerken van die stad arbeiden maar ook geregeld in den wapen handel g' oefend worden. Hij trachtte nu het gouvernement der confederatie te bewegen om die regementen in het leger in te lijven. De Unie-organen te Londen toonen ge neigdheid rot eene vredelievende schikking op den grondslag van afschaffing der slavernij en de Furopesche mogendheden Engeland en Frankrijk worden aangemaand om aan de Zuider-Sta'en het voorstel te doen in die af schaffing te bewilligen en alzoo de oorzaak van dezen bioedigen burgeroorlog weg te nemen. Met het clipperscbip Monarch dat den 22 October afzeilde wordt het bruidsgeschenk verwacht door de inwoners van Victoria in Australië voor de princes van Wallis bestemd en de kosten waarvan die op 300 guinea's geschat worden door eene inschrijving van 1 shilling voor iederen deelnemer gedekt zijn. Het bestaat uit eene prachtige bloemvaas de voet waarvan uit van Mount Macedon afkomstig gepolijst zwart hout is vervaardigd, waaruit een grotwerk van met goud geaderd quartz oprijst. De daarop rustende zilveren groep vertoont verschillende soorten van Australische dieren en bloemen en uit het middelpunt verheffen zich twee gouden eikentakken die Engeland en Denemaiken voorstellen, benevens eene gouden varenplant als symbool van Victoria. Boven dit alles uit verheft zich een zilveren bloembeker, de rand waarvan met druiven trossen en bladeren omgeven is. Bevallen van een' Koon T. ZAAIJER Bevelander. Nieuwic-Tonwe ]6 December 1864. Bevallen van eene Ooehter J. VAN der BENT-VAN OOSTEN. Zierikzee 19 December 1864. Bij den ondergeteekentie is gratis verkrijgbaar de CATALOGUS MET VEHVOLG zijner PUBLIEKE LEESBIBLIOTHEEK, die dit jaar met ruim 100 werken vermeerderd is, waaronder de HUISVRIEND en het NEDEIILANDSCH MAGAZIJN. Ook is het thans de beste tijd om deelhebber te worden in zijne lees-inrigting, waarin de nieuwsie en besle werken worden opgenomendie door drie Directeurentevens ledenwor den gekozen, en waarvan de prijs per jaar slechts f 2,60 is. Deze inrigting onderscheidt zich voornamelijk daar door van een leesgezelschap, dat, wanneer er voor eenigpn tijd beletsels zijn om te lezen, men gedurende dien tijd geheel rusten kan of wel de boeken voor langeren of korteien tijd kan behouden, en er in het geheel geene boeten zijn. Ook heeft hij nog slechts weinige Pllütoyrafie Lijstjes 'oorhanden voor den uiterst geringen prijs van 12'/2 cent; en steeds in voorraad andere soorten van 15, 20, 35, 40, 45 en 70 cent. Pliotografie portretten voor albums zwart a 20 centgekleurd a 35 cent,Microphores van 1,40 en f 3,90, Albums 55 cent tot 9 Postpapier van 55 cent lot f 4.hel pakje; per pakje genomen wordt het gratis gestempeld, doch van niet mindere prijs dan f 1, Ook herinnert hij iieeren Aannemers dat bij tot eenig Depóthouder voor dit eiland is aangesteld der liun&s KOTttMo Steeds voorhanden eene uitgebreide sortering van BOEKWERKENzeer geschikt voor cadeaux alsook eenige Nécessaires. Voorts onderscheidene spellen, zeer geschikt voor de lange wmter-avondenals daar zijn: het vanouds bekende LoLo spel, domino, BoerenschroomKlok en Hamer, liet Ganzenbord, de Vrolijke reiziger, het Garibaldi-spel, enz. Tevens zijn bij hem sleeds voorhanden IllfWClijlxS liedjes, om op bekende wijzen gezongen te worden. Ook BRBiDS ZAKJES met verschillende figuren. Beveelt zich bij zijne geachte Stad- en Landgenoolen aan, ook voor Druk en Bindwerken en belooft een vlugge bediening. Zierikzee, Oude Haven, Wijk A. N°. 334. J. K. DE GRAAFF. STIIKGOEDEREN-VERWERIJ. De ondergeteekende belast zich rr.et de ontvangst van GOEDEREN om te verwen. Deze worden in alle mogelijke kleuren ge verwet. Het zijn vooral de zijden en wollen STOFFEN welke men als nieuw terug ontvangt. Ook kan men bij hem Informatien bekomen lot liet huren van eene BOVEN-WONING of KAMERS, gemeubileerd of on ge meubileerd op het beste gedeelte der Stad. H. HARDEMAN. Oude Haven, Wijk A, No. 313 Zierikzee, Gearriveerd: 19 Dec. Burger, P. J. BartelsNew-Castle. Brouwershaven, Gearriveerd 17 Dec S. van Heel D. H. Dietz Rot' terdam Batavia. 17 Uitgezeild Fop Smit W. Lever- stein (gisteren ter reede gearriveerd.) 18 S van IB TL Dietz beiden van Rotterdam c' Batavia. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 17 December 1564. Nederl. Nederl. Bank 4 pCt Werkel. Schu'd. 2 V3 dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 31 Ai Nederl Hijp.-Bank. 4'/a België. Cert. bij Rothschild. 2% Spanje. Obligatien. 2". Portugal. Obligatien. 3 Ruslaad. Obligatien bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 184.0 'i Polen Aandeeleu 1835. Pruissen. Obligatien 1859. Oostenrijk. Obligatien Met. Oude. 5 dito dito 2'A dito Rente Zins dito Nationale 1854. Mexico. Obligatien. 5 Griekeul. Obiiüatien Geldl. 1825. 3 Turkije. Binnenl. Obligatien 5 geblev» 61 'Aj 72 95 v4 41 453/, •283/4 SI3/, -2,3„a 275'ie 2Di/8 'iS- a Bij het afdrukken dtzesluas de Bolland- sehe post nog niet aangekomen. ROTTERDAM 19 December. Tarwe. Zeeuws. Vlaams, en Overin. ging bij ruimen aanvoer tot vorige prijzen van de hand goede en puike f van tot mindere van tot f Rogge. Overm. Zeeuws, en Vlaams, onveranderd; van f tot, Gerst. Zeeuws. c. lager; winter van tot dito zomer van f tot Haver. c. lager; Inl. korte van j to' lange van f tot Erwten, n Zeeuws, groene kleine c. lager van f tot groote van tot Paakdenboonen. van f tot t VLAS. Met goeden handel tot iets lager prijzen. MEEKRAP. De aanbiedingen waren niet zoo ruim als vorige week tot vaste prijzen bad een vrij goede omzet plaats. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelb urg Dingsdag 20, 'smorg. 7, Donderdag 22, 7, van Rotterdam Woensdag 21, 'smorg. 8,45 Vrijdag 23, 10,15 I De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg exivan Middelburg naar Rotterdam een half uur nade afvaart der stoomboot rijdr D Stoombootdienst tasschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen t l Van Rotterdam'. des maandagswoensdags I desdingsdags donderdngien en vrijdaes 'smorg. tPvFnre! zaturd. 'smorg. 8 u. 30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Veen, des morgens ten 8 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des monrens ten 10V2urevoor de afvaart vr n Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stada-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1864 | | pagina 2