W.° 93. Zaturdag 19 November. 1864 WOENSDAG EN ZATURDAG. Besturenen Administratief) Oproeping. aaabksïedi.\G7~ Biunenlandsche Tijdingen Buitenlandsehe Tijdingen 'ordt. Rott. istle Ba- ZIERIKZEESCHE HIIRWT PRIJ S DER ADVERTENTIE N. Gewone 121cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van l6 regels af 1 behalve helzegclregt. V E RS C HIJ NT. ABONNEMENT S-P PIJ S. Per drie maanden 2,00. Franco per post f 2,25» Inzending derAdvertcnliëndaagslevorenvoor 1 Vure'smorg. 7. 8,45 8,43 Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzeeroepen bij deze opallen die zich willen belasten met bet ruimen van «l«*n Itevr of «Ie Nrcreplmeil in deze ge meente om zich daartoemet opgaaf van de voorwaarden róór of op den 16 December aanstaande bij hen aan te melden. Zierthzeeden 16 November 1864. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERM ERIN'S. Bukgkmkestkr en Wethouders van Zie- rikzee zijn voornemens op Woensdag den 30 dezer maand des mxd aas ten raadhuize in het openbaaraan den minsten insclirijver aan te besteden Het maliën van eene ÏJ ZEBEN of* H O TT T E IV Leuning- langs den "Vrisseb.er'»clijl£ met bijlevering van de daartoe vereschte materialen enz., volgens Bestek en Voorwaarden van heden af ver krijgbaar ter secretarie, terwij! de aanwijzing van het werk zal plaats hebben door den Gemeente-Bouwmeester op Maandag den 28 dezer maand in den voormiddag. Zier ik zee den 18 November 1864. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris. J. P. N. ERMERINS. {Niet officieel gedeelte.) Openbare Itaadsvcrgadtrlng gehouden te XlerlKzee, den 14 lovember 1*64. Voorzitter mr. B. C. Cau. Secretaris mr. J. P. N. Krmerins. Afwezig de heeren, mr Moolenburgh mr. van Dongen, mr. Fokker, Landsknegt en van der Vliet. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Voor notificatie wordt aangenomen eene missive van Gedeputeerde Staten houdende terugzending goedgekeurd raadsb"s!uit tot be schikking op onvoorziene uitgaven 1864. Idem houdende goedkeuring van het raads besluit tot verhooging der jaarwedde van den 3den hulponderwijzer op de armenschool. Burgemeester en Wethouders stellen voor over te gaan tot de benoeming van een hulponder wijzer op die school en als zoodanig wordt voor gedragen A van Schelven, die als zoodanig wordt benoemd met 7 stemmen zijnde 1 briefje in blanco. In handen van de heeren Houwer van der Grijp en mr. de Crane wordt gesteld eene missive van Burgemeester en Wethouders van Amsterdam begeleidende het door den Raad aldaar vastgestelde reglement en tarief van het beurtveer tusschen deze gemeente en Amsterdam en zulks om daarop advies uit te brengen. Wordt medegedeeld eene kennisgeving van dr. J. K. de Bruijne, dat hij d« benoeming tot lid der commissie voor middelbaar onderwijs aanneemt. De Voorzitter zegt dat jhr mr. M. d. b. Boeije zulks mondeling had verklaard. Idem van mr. J* J. Ermenns dat hij die be noeming niet ktin aannemen. Op voorstel des Voorzitters wordt tot de be noeming van een nieuw lid overgegaan waarbij de heeren M ulock Houwer en van der Grijp als stemopnemers fungeren. Na herhaalde stemmingen wordt als zoodanig gekozen jhr. mr. L. F. van Panhuijs met 4 stemmen. ,Jhr. A. O. van den Santheuvel had 3 stemmen op zich vereenigd. Op voordragt der plaatselijke commissie van geneeskundig toevourzigt wordt in plaats van wijlen den lieer J. H. Ochtinan Johz. tot lid dier commissie benoemd de heer J. T. van Boirendam. Burgemeester en Wethouders brengen ver slag uit omtrent de kosten der afheining bij den Visschersdijk die eener h >uten heining zijn geraamd op 407 en die eener ijzeren opy 631 en stellen voor om gemagtigd te worden tot eene tweeledige aanbesteding en daarna te oor- deelen,. aan welke de voorkeur zal gegeven worden. Dr. Goemans vraagt of het gebeurde onge luk de eenigo aanleiding tot het maken dier heining is. De Voorzitter antwoordtdat dit niet uit sluitend de reden is rr.aar dat ook de localiteit een heining aldaar wenschefijk maakt Dr. Goemans acht de kosten nogal hoog, doch verklaart niet bepaald er tegen te zijn doch oordeelt toch het jaarlijks ruimen der riolen nuttiger en wensclit dat daaraan wat meer geld worde besteed. De heer Houwer zegt dat als de heining tot stai d komt hij de voorkeur aan een ijzeren zou geven. Jhr. de Jonge releveert liet gesprokene door dr. Goemans betrekkelijk de riolen ofschoon die zaak op het oogenhlik niet aan de orde is. I lij bew eert datrle menschen veelal tie bewerkers van hun eigen onuerief zijn omdat zeer alles in smijten en de policie niet bij rnagte is om dat te voorkomen. Jhr. v. d Santheuvel merkt op betrekkelijk houten palen dat eiken palen wel duurzamer zijn doch greinenhout ook goed is als het op bezuiniging van kosten aankwam. l.)e heer van der Grijp steltvoor, om het alles van ijzer te laten maken daar het een werk is dat voorjaren dienen.moet. Jhr. v. d. Santheuvel zegt dat hij ook wat de duurzaamheid betreft ijzer zou prefereren. De Voorzitter stelt voor dat de Raad hierom trent besluite, na afloop der aanbesteding. Hiermede vereenigt zich jhr. de Jonge. Dit voorstel in omvraag gebragt zijnde wordt met algemeene stemmen aangenomen Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt aan de erven van Arns de Jonge f 4 remissie verleend wegens pacht van gras- maaijing als hebbende er geen genot van gehad. De Voorzitter deelt mede dat dr. C. W. Volcke hem mondeling kennis heeft gereven van zijne benoeming tot docent in tie moderne talen te Nijmegen hetwelk voor notificatie wordt aangenomen. Hierna sluit de Voorzitter de Vergadering. Blijkens achtestaande advertentie zijn hij den heer P. Notrlhoff te Groningenonder scheidene nieuwe uilgaven verschenen «aar- onder Beelden uit het heven oorspronkelijke novellen van ds. J. A. Engel. Deze nov ellen muntten uit door eenvoudigheid gepaard met boeijenden inhou 1 en goeden stijl. De veftialen zijn allen naar het leven genomen niet over dreven, en juist geschikt om in uren van vei- poozi'tg gelezen te worden Wij wenschen dit boekje dat overigens zeer net gedrukt is, een groot debiet toewaattoe de lage prijs ook vooral veel medewerken zal liet heeft II. M de koningin behaagd de opdragt van dit boekje goedgunstig aan te nemen. Men schrijft uit 's Gravenhage van 14 dezer. ,,ilet door enkele dagbladen mede gedeeld schandelijk berigt als zou bij den ht kenden glorievolle» strijd tegen de Japan- sche batterijen bij den ingang der zeeëngte van Sitnonosaki door den kolonel de Man order tot plunderen gegeven zijn en «at daar al verder wordt bijgevoegd over de wijze waarop aan dien last voldaan werd kan op goede gronden verklaard worden als geheel uit tie lucht geg'epen. Onvergefelijk is de verspreiding van een dergelijke» leugen door Netlei landsche dagbladen 1 Ken ik wel onder- rigt dan wordt er van regeringswege beraad sla. gd om op officiële wijze dit valsche berigt tegen te spreken dat daarenboven nog zoo als het daar staat en de omstandigheden in acht genomen ongerijmd is. Het is te hopen dat de regering hiertoe zal overgaan, om het verkeerd gevolg dat dit ongerijmde berigt buitenslands op onnadenkende lezer3 zou kunnen maken te beletten." De opperwachtmeester Bazendijk van het 4de r< g. dragonders, die onlangs te 's Gravenhage een voldoend examen voor 2den luitenant-administrateur van kleeding en wapenen heeft afgelegd is bij de admini stratie van het reg. veld-artillerie te Utrecht gedetacheerd om bij ontstane vacature tot dien rang benoemd te worden. Het dagblad van Zuid-Holland en 's Gravenhage deelt een uittreksel mede uit een brief van een adelborst 1ste klasse aan een zijner bloedverwanten bier te lande, die aan boord van het schip Metalen Kruis aan den strijd deel nam bij liet forceren van de straat Simonoseki. Wij laten hier het begin van dat schrijven dat eene nog niet ver melde bijzonderheid bevatvolgen „Den 28 Augustus verlieten wij Yokohama, ten einde ons met de EngeDche en Fransche escaders te vereenigen bij het eiland Hime Sima op ongeveer 7 Duitsche mijlen van Nagato gelegen, alwaar wij den 3 September aankwamen. Den 4 op den verjaardag van den kroonprins maakten wij alles in gereed- li -id het was zondag om liet land te naderen doch alvorens het anker te ligten had er nog eene eigenaardige plegtigheid aan boord plaats. „De beker ons verleden jaar door de Metalen Kruis-Vereeniging geschonken werd op een Nederlandsche vlag geplaatst, omringd duor etat major en equipage, met champagne gevuld en onder eene hartelijke toespraak met een driewerf „leve de Koninggeledigd door het etat-major en de onder-olficiere» als repre sentanten der equ'page terwijl de dichtregelen van den heer Iturlage die het geschenk als diploma vergezelden nogmaals door den com mandant werden gereciteerd drukkende op de woorden Is de nood ten top gestegen Wenkt u de overmagt ooit: strijkt Sla zoo God geen redding geve Sla dan de oogen op van t?peyk 1 „Daarna wprd liet anker geligfc-en *!e vloot stoomde in drie kolonnes naar liet vijande lijk grondgebied." Uit Mist meldt men Met genoegen kun nen wij melden dat door sommige particulieren voor ruim 20,000 is ingeschreven voor den Noord - Hoilandschen Friesschen spoorweg. Te Sneek bedraagt de inschrijving der particulieren 180,000 die der gemeente ƒ250,000. Naar men zich zal herinneren heeft in de maand September 11. een groot aantal der leden van het te Amsterdam gehouden con gres een a Ires van sympathie en aanmoedi ging aan den president der Vereenigde Staten, Abraham Lincoln gerigt. Het volgende antwoord is daarop in naam des presidents door den secretaris van Staat den heer Seward aan die adressanten ingezonden Departement van State. Washington 22 October 1864. Mijne heeren! Don onderg. toekende secretaris van staat der Vereetvgde Staten is door den voor zitter dier Staten opgedragen u de ontvangst te berigten van het adres dat gij hem onder datum van den 2630 September 11. hebt doen toekomen. Dit adres zal binnen kort ter kennisse van het Amerikaansche volk gebragt worden en de daarin vervatte edelmoedige denkbeelden zullen in zijne oogen not; meer waards ont vangen door bet uitstekend karakter van lten, van wie het uitgaat. Dit document zal dan ook worden neder- gt.'legd in de archieven van het gouverne ment als een deel uitmakende der geschie denis van die groote crisis waarin onze natie zich tegenwoordig bevindt maar uit «elk strijdperk zij gelukkig en niet zonder roem hoopt te treilen. Ik heb de eer te zijn enz. enz. (get.) W. H. Seward. (Rott. Ct.) Een jong meisje te Ant«'erpen had het ongeluk om een porcelein servies te hrt-ken. Uit vrees voor bestraff.ng liep zij de deur uit en wierp zich in de Schelde. Gelukkig «-erd zij door een matroos uit het water gehaald en behouden. E -n vrouw van 56 jaren te Gent sedert elf jaren gehun'd heeft dezer dagen haren echt vriend voor de tweede maal een zoon ge schonken DUITSCHLAND. Te Neustadt] heeft een man van middel baren leeftijd zijn hoog bejaarden vader otn het leven doen brengen door twee vrouwendie liet voorzeker loon daarvoor hadden aangenomen. De erfettis welke hij na zijns vaders dood zou ver krijgen wenschte hij spoediger magtig te wor den dan de natuurlijke loop der dingen hem dat voordeel scheen te zullen doen verwerven. F R 4 N K R IJ K. Parus, 16 November. De Moniteurzegt dat de berigten uit Mexico uitmuntend luiden. Keizer Maximiliaan zette zijn togt te midden der toejuichingen van de bevolking voort. De inneming van Matamoras had een diepen indruk gemaakt. De Jnaritsische troepen zijn sedert het luisterrijk gevecht van 21 Septem ber in opstand gekomen en ontbonden. Juares door een honderdtal ruiters geëscor-

Zierikzeesche Courant | 1864 | | pagina 1