!V° 87 Zaterdag 29 October, WOENSDAG ENZATURDAG. Bestureneu Administration Bekendmaking. Binnenlandsehe Tijdingen IKZËESGHECOURANT PK IJS DER ADVERTENTIE N. Gewone 12", cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberiglen van l6 regels af 1 behalve helzegelregi. VERSCHIJNT. in. in de f); m» !0. 0 ul. 80 50 n- art Uk uw uw mrg den jien nip» Burgemeester en Wethouders van r/Ae- rihi.ce maken bekend dat het aanvullingkohier der hoofdelijke belasting van deze gemeente dienstjaar 186 4 op gisteren door d»m Raad is vastgesteld en van den 31 dezer gedurende acht dagen ter gemeente-Secretarie voor een ieder ter lezing ligtingevolge de wet. 'i.Urikzceden 26 October 1864. De Burgemeester 13* C, CAU. ])e Secretaris J. P. N. ERMERIXS. (Riet officieel gedeelte.) Openbare Itaadsvergaderlng gehouden te Zlerlkzee, den 25 October 11(64. Voorzitter mr. B. C. Cau. Secretaris mr. ti. P. N. Frmerins. Afwezi gde heeren mr. de Crane en van der Vlietbeiden uitlandig. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Voor notificatie wordt aangenomen de mede deling dat door Gedeputeerde Staten zijn goedgekeurd de Raadsbesluiten tot beschikking op onvoorziene uitgaven 1864 ad f 165 voor racht en kosten van een waterschip tot onderhandsche aanbesteding van het onderhoud der klokken uur- en speelwerkentot on derhandsche verhuring van den zolder der kazerne; en tot wijziging der begrooting van de schutterij 1864 van welke laatste aan den schuttersraad is kennis gegeven. Aan mej Oomkensgeb. Edens wordt op haar verzoek remissie aan hoofdei ijken omslag verleend voor 5 maanden bedragende ƒ2,06. Een verzoekschrift van mej J. P. Stokkink geb. Phaff, om de toelage aan hare school voor rneisjeshandwerken ad 50 's jaars te ver dubbelen wordt gesteld in handen van de schoolcommissie tot in winning van advies. Op voordragt van commissarissen der visch- markt wordt de afslager op de vischmarkt G. C. Bethe ook tot keurmeester der visch aange steld, waarvan aan den benoemde zal worden kennis gegeven. Wordt medegedeeld het proces-verbaal van opname der gemeentekas op 3 dezer waaruit bleek dat zich in kas bevond 6138,18. Voor notificatie aangenomen. Idem dat wegens urgentie Burgemeester en Wethouders zijn verpügt geweest te doen maken 7 stuks nieuwe landvasten aan de be schoeiing van den Visachersdijk tot een be« drag van 451,23, waarvoor af- en overschrij ving wordt gevraagdhetwelk wordt goedge keurd. Wordt voorgesteld de vernieuwing van de priembalans der 2de houten binnenbrug, waarvan de kosten zijn geraamd op 134,65. Dienovereenkomstig besloten benevens tot af- ABONNEM E NTS-PBIJS. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25 Inzending der Adverlcntiën daags tevorenvoor \k) ure* smorg en overschrijving, waartoe door Gedeputeerde Staten bij de begrooting casu quo magiiging is verleend. Idem om aan de onderlinge waarborg-vef- eeniging voor arbeidersop haar Verzoek weder eene toelage van 100 te verleenen en deze te vinden uit den post van onvoorziene uitgaven* Aldus besloten behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Stagen. Idem de jaarwedde van den 3den hulponder wijzer aan de Armenschool te verhoogen met f 50 en mitsdien op ƒ250 te brengen. Aldus besloten onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Wordt benoemd tot 3den hulponderwijzer aan die school A. van Schelven waarvan aan de school-comtnissie en den benoemde zal worden kennis gegeven. Wordt voorgesteld de toelage voor een kweekeling van den hoofdonderwijzer der Bur gerschool te verhoogen tot f 50. Na toelich ting van dit voorstel door mr. Fokker, wordt dienovereenkomstig besloten onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Wordt op voorstel van Burgemeester en Wet houders overgegaan tot de benoeming der plaatselijke commissie van toezigt voor het middelbaar onderwijs van 5 personen waarbij de heeren mr. Fokker en Houwer als stemop- nemers fungeren. Worden bij eerste stemming gekozen de heeren jhr. mr. M. J. S. Boeije mr. J. J. Krmerins mr. C. J. Fokker, mr. J. IV1 ooien burgh en dr. J. IC. de Bruijne. De Voorzitter deelt mede dat de directie der calicots-iabriek heeft kennis gegeven «lat de fabriek gedurende den winter meteen beperkt getal arbeiders werken zal. Men heeft dit ver kieslijker geoordeeld, dan met het geheele per soneel slechts een korten tijd te werken. Voor notificatie aangenomen. Wordt voorgesteld eene gazleiding bij de iste houten binnenbrug te maken en de kos ten te vinden uit het vermoedelijk batig saldo van de exploitatie der gazfabriek. Aldus besloten. De Vergadering wordt met gesloten deuren voortgpzet na heropening wordt het supple toir kohier van den hoofdelijken omslag vastge steld op ƒ68,475 hetwelk alsnog gedurende acht dagen ter visie zal worden gelegd en daarna aan Gedeputeerde Staten ter goedkeuring zal worden opgezonden. De Vergadering wordt hierop voor eenige minuten geschorst. Na heropening brengt mr Moolenburgh namens de commissie ad hoe rapport uit op de gemeente-begrooting voor 1865 waaruit bleek dat zij tegen de begroo ting in het algemeen geen bedenking had. Zij had echter enkele opmerkingen die bij de ar tikels die zij golden in behandeling zouden komen. Tot de artikelsgewijze behandeling wordt overgegaan en wel het eerst ir.et de uit gaven welke overeenkomstig de voordragt worden goedgekeurd behoudens enkele wijzi gingen. Bij hoofdstuk l afdeeling 2 artikel 6 in welke post begrepen is de jaarwedde der poor tiers geeft de commissie den wensch te kennen, om in navolging van andere gemeenten ook des nachts de poorten open te doen blijven hetgeen tot groot gerief der ingezetenen zou strekken. De Voorzitter zegt dat zonder eenige aarze ling aan dien wensch zal gevolg gegeven worden zcodra de plaatselijke accijns is opgeheven maar voor het tegenwoordige verklaart hij zich daartegen als niet zonder risico voor de finan cien zijnde. Na eenige discussie tusscben de heeren Moolenburgh, Zuurdeeg en den Voor- j zitter wordt het artikel aangenomen. Bij hoofdstuk 2 afdeeling 2 artikel 9 kosten van verschillende uitgaven en kleine verschotten vraagt de heer Zuurdeeg eenige nadere inlichtingen welke door den Voorzitter worden verstiekt. Bij art. 9 stelt de Voorzitter voor overeen komstig de daaromtrent genomen besluit en tot verhooging van jaarwedden dien post te vet- iioogen tot ƒ13,113. Aldus besloten. In gemeld hoofdstuk 2de afdeeling g"eft de C m missie te kennen dat zij met belang stelling heeft nagegaan liet aanzienlijk hedrag voor de behoeften van het onderwijs uitgetrok ken Zij oordeelt echter dat nog niet behoorlijk in alle behoeften is voorzien en drukt den wensch uit dat in deze gemeente worde opgerigt eene hoogere burgerschool hetzij rnet 5 hetzij met 3jarigen cursus. Daarentegen was de meerder heid der commissie van oordeel dat hier mii.der behoefte bestond aan het gymnasium zooals liet thans is ingerigt omdat in verhou ding tor de kosten slechts een garing aantal ingezetenen van de hoogere afdeeling voor hunne kin leren gebruik maken zoodat bijaldien het oprigten eener hoogere burgerschool te bezwa rend voor de financiën dezer gemeente was de opheffing van die afdeeling uitsluitend bestemd voor het onderwijs in de doode talen zonder groot ongerief daarin voor een groot deel zou te gemoet konien. Ook gaf nog de commissie den wensch te kenni 11 dat liet schoollokaal voor het instituut \oor meisjes werde uitgebreid als bestaande daaraan behoefte. De Voorzitter stelt voor dat de Raad voor- loopig beruste de commissie van toezigt op het middelbaar onderwijs zal later niet het bestuur in onderhandeling treden wat ten aanzien van het middelbaar onderwijs in liet belang van het onderwijs za! worden geregeld. Aldus besloten. De opmerking der commissie, betrekkelijk de uitbreiding van genoemd schoollokaal licht de heer Moolenburgh nog nader toe, waaruit volgt, dat vooralsnog die vergrooting niet raadzaam iswaarmede de Voorzitter zich volkomen vereenigt. Bij art. 1 afdeeling 1 hoofdstuk 3 geeft de commissie in overweging, om zoo mogelijk overal waar de publieke veiligheid zulks vordert, behoorlijk schuttingen of heiningen te plaatsen bepaaldelijk aan het einde van den Visschersdijk. De Voorzitter stelt voor aan Burgemeester en Wethouders magt'gingte verleenen ,tot opname der kosten van zulke schuttingen en deze alsdan uit de middelen van dit of het volgend jaar te vinden. Aldus besloten. Bij art. lb afd. i hoofdst. 3. Gewoon onderhoud haven en kanaalwerken vraagt de heer Mulock 1!ouwer of het bestuur nog geen maatregel heeft genomenten aanzien van zeker sluisje Ook jon kit. van den Samheuvel meentdat het graven van een geul wenschelijk is; hij wijst ook nog op een zeker punt aan de mond van de haven en legt eene teekening over van peilingen op dat punt. Dit zal door de commissie van fabricage in overweging worden genomen Bij art. 1 afdeeling 3 hoofdstuk 5. Aflos sing 12de termijn renteloos voorschot ad 20000, door het rijk verstrektten behoeve der voor malige visscherij vraagt de heer Zuurdeeg of er een wettig contract betrekkelijk deze zaak met het rijk bestaat. De Voorzitter zegt dat vroeger vele pogin gen zyn beproefd om van die aflossing ont last te worden doch vruchteloos. Bij art. I hoofdstuk 7. Toelage schutterij komt in behandeling de rekening van den schut tersraad over 1863 en de begrouting van 1865 die overeenkomstig bet advies der commissie wordt goedgekeurd waarbij de heeren Hotnver en de Jonge zich van medestemming or,'h*»uden. Bij art. 1 afdeeling 1 hoofdstuk 8. Toolage voor de tppken.selioolkomt in behandeling de begroütiug van de directie der teekenschool welke wordt goedgekeurd. Bij art. 1 2 en 3 afdeeling 2 hoofdstuk 8. lvomt in behandeling de begrooting der Arm besturen die conform het advies der commissie worden goedgekeurd en waarbij wordt geno men liet besluit tot liet verleenen van subsidiën aan het Burgerlijk, Roomsch Catlioliek en Evan gelisch Lutherscli armbestuur hetwelk aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten zal worden onderworpen Bij art 6 afdeeling 4 hoofdstuk 8. Terug gave van betaalde plaatselijke belasting bij weder uitvoer naar buiten de gemeente vraagt de lienr Zuurdeeg inlichting en verlangt eenige wijziging in de administratieve regeling, betrek kelijk het gedistilleerd. De Voorzitter g<*eft hierop te kent.en, dat de verordening hieromtrent bestaande niet in be handeling is en acht liet bovendien niet wenschelijk waarop het artikel wordt vast gesteld. Bij art. 15, afdeeling 4, hoofdstuk 8. Onkos ten oj) openbare vermakelijkheden verlangt mr. van Dongen hoofdelijke stemmingwaaraan voldaan wordende blijkt dat liet met meerder heid van stemmen wordt aangenomen. Art. 16 van die afdeeling, aankoop, inschrijving' op het grootboek wordt op voor stel van Bu gemeester en Wethouders met 600 verminderd. De post van onvoorziene uitgaven wordt aangehouden tot na de vaststelling der ontvang sten welke allen conform de voordragt wor den vastgesteld behalve Art. 8, hoofdstuk 2. Batig saldo der gaz fabriek welke wordt verminderd met 000. De post van onvoorziene uitgaven wordt alsnu vastgesteld op ƒ2092,475. De begrooting wordt alsnu in haar geheel vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op^/92566,30. Waarna de vergadering wordt gesloten. Zierikzke 27 October. Naar wij ver nemen heeft het alhier gevestigd Departement der Maatschappij „Tot Nut van 'i Algemeen besloten tot eene wijziging in de Werkzaamheden der gewone winterbijeenkomsten. Twee dezer zouden bij wijze van proefne ming uitsluitend bestemd 'worden tot het debatteren van stellingen. Elk lid zon het regt hebban mits veertien dagen vóór de vergadering aan het bestuur stellingen ter goedkeuring aan te bieden. Uiter lijk acht dagen vóór de bijeenkomst zou liet bestuur den leden kennis geven der ter behan deling aangenomen stellingen. De oppositie zou geheel overgelaten werden aan de vergadering onder de leiding van den presidentdoch om steeds van eene behoor lijk voorbereide verdediging zeker te zijn zou het bestuur, althans voorlöopig hiertoe enkelen uitnoodigen. Desniettemin zouden ook anderen desverkiezende het hunne ter verde diging kunnen bijbrengen waartoe hun na aanmelding bij den president, ter vergadering naar volgtrde gelegenheid zou worden gegeven. De eerste dezer vergaderingen zal naar men zegt, den 13 December plaats hebben. Wij kunnen niet anders dan dit besluit toe juichen verzekerd als wij zijn dat betgoed uitgevoerd den bloei van ons Departement za\

Zierikzeesche Courant | 1864 | | pagina 1