«Bum Advertentiën. Zeetijdingen. Beurs- en Mark tberig ten Vervoer-Middelen. ern zeer verlompt gewaad aantrekken |wikkelt het kind in oude versleten doeken en g-aat dan op afgelegen plaatsen der Boulevards of van de Champs Klysées met bevende stem de liefda digheid inroepen voor eene arme gebrekkige huismoeder en een kind dat geen brood beeft. De heer X. geeft aan de meid een loon van 350 francs en heeft zelf een jaarlijks inkomen van 25,000 francs. Een vriend van den lieer X. heeft dezer dagen de meid en het kind in bedelaars-gewaad herkend en er den vader kennis van gegeven diegelijk men kan begrijpen de meid onmiddelijk uit zijne dienst ontsloeg. In de jongste zitting van de academie der wetenschappen te Parijs las dr. Blandet een belangrijk opstel over den langdurigen slaap. De steller vangt aan met de vermelding van een zoo bijzonder geval dat men het alleen op het gezag van zulk een geleerde kan aannemen Eene vrouw van 20 jaren sliep 50 dagen achtereen. Dat was in 1854. Nog erger; op een ochtend in liet begin van 1862 sliep zij weder eensklaps in en ontwaakte eerst in Maart 1863. Men deed alle mogelijke moeite •om den slaap te verdrijven en gaf haar de sterkste opwekkende middelen in zij bleef rustig slapen. De ademhaling was schier on merkbaar de pols zeer flaauw de vleeschkleur blozend frisch en welgedaan. In al dien tijd at zij niet en had er ook geene uitscheiding plaats. - Te Bordeaux, op de werf des heeren Arman zou een gepantserde Monitor, de Ancona voor de Italiaanscliè regering te water worden gelaten. Het werk mislukte echter. Een der werklieden kreeg daarbij een slag van een stutpaal waardoor hij onmiddelijk dood bleef. Een ander werd door een touw gepakt en in de hoogte geslingerd doch kwam gelukkig met eenige kneuzingen vrij. Burggraaf de Terves afstammende van een der oud-adelijke geslachten in Frankrijk die zich door deelneming aan de kruistogten beroemd maakte is dezer dagen te Sens door policie-agenten als bedelaar aangehouden en ter zake van het misdrijf van bedelen'op den openbaren weg door de regtbank tot 24 uren gevangenisstraf veroordeeld. Tot zijne verde- diging voerde hij aan dat de eerbied dien hij aan zijne voorzaten en aan zijn adelijk blazoen schuldig was hem liet verrigten van handen arbeid verbood Men meldt uit Turijn van 22 dezer. Brieven uit Venetië bevestigen dat gewa pende benden met Garibaldi-uniformen Vene- tiaansch Lombardije zijn binnengerukt. Eene her.deonder bevel van Krassi gewezen kapitein onder Garibaldi, heeft zich meester gemaakt van de kassen der ontvangers van belastingen te Spilembergo en Maniago met achterlating van een behoorlijk geteekend ontvangbewijs. Tijdens die plaatsen bezet waren,'werd de Italiaansche vlag geheschen. GROOT-BRITTA KIEN. Men ineldt uit New-York van 6 dezer. Eindelijk hebben wij eene nieuwe voortwaart- sche beweging gehad van het leger van den Potomac. Grant heeft zijne colonnes in bewe ging gesteld en bevindt zich nu vier en een halve mijl van Richmond. Dit voorwaarts rukken heeft natuurlijk niet zonder hevige schermutselingen plaats gehaddie bijna den naam van gevechten zouden verdienen ware het niet dat zij elkander zoo snel opvolgden Grants verlies bedraagt volgens zijne opgave 2 3000 rnan, dat van Lee wordt als veel aanzienlijker opgegeven. Hoe dit zij is voor bet oogeiiblik van weinig belang, de geschie denis zal spoedig de ware cijfers aan deze onophoudelijke bloedbaden hechten. Het scboone herfstweder biedt nu nog eenige weken voor militaire operatien aan zijn die voorbij dan zinken de legers weder in den mo lder van Virgina tot het, voorjaar. Een jong meisje te Copton slikte onlangs ene wesp in welke in een krentenbroodje ge raakt was en stierf spoedig daarna na alvorens over het geheele ligchaam te zijn opgezwollen. De Noordelijken zijn ijverig bezig met het herstellen van den spoorwegdie van Alexandria naar Gordonsville voert, en wan neer dit gelijk beweerd wordtgeschiedt, om Sheridan gemakkelijker dan door de Shenan doah-vallei het noodige te doen toekomen gaat men blijkbaar uit van de onderstelling dat hij spoedig Gordonsville zal hebben bereikt hetgeen wederom niet mogelijk is eer Earley tot zoover is teruggedreven. Hoe dit in verband met andere operatien tot insluiting van Rich mond leiden kan blijkt uit het volgende. Zoodra Gordonsville, of ook slechts Charlotteville in handen der Noordelijken is is aan die zijde de gemeenschap van Richmond en Lynchburg per spoorweg verbroken en blijft die nog slechts mogelijk door het kanaaldat uit de Ohio langs Lynchburg naar Uichmond gaat. (De James is slechts tot aan Richmond bevaarbaar; verder op maken watervallen alle scheepvaart onmogelijkom hierin te voorzien is langs dfe rivier een verbazend groot kanaal gegraven dat verder doorloopt tot aan de Ohio.) Maar ook deze communicatie loopt groot gevaar omdat Lynchburg zelve gevaar loopt. Het is niet waarschijnlijk dat Sheridan iets tegen deze plaats ondernemen zaldaartoe zou hij zich veel verder dan raadzaam schijnt moeten ver wijderen van de plaatsen waaruit hij zijn toe voer ontvangtmaar terwijl hij Early in bedwang houdt zal wel uit het Zuidenuit Tenessee eene poging worden gedaan om deze voorraadschuur van Richmond te bemagtigen. Er zijn dienaangaande reeds geruchten in omloop, die op zich zelf niet onwaarschijnlijk toch nadere bevestiging behoeven. Met dit eene en andere staan de jongste aan vallen van Grant's leger in verband. Naar men zich herinneren zal bevond de uiterste linkervleugel van Grant's leger zich bezuiden Petersburg onder bevel van generaal WTarren op den spoorweg naar YYreldou en bemoeijelijkte hier de gemeenschap met het Zuiden. Nu is liet blijkbaar Grants voornemen dien linker vleugel steeds verder voort te schuiven tot hij eerst den spoorweg van Petersburg naar Burks- ville, en dan dien van Richmond naar Danville (over Burksville gaande) heeft bereikt. In dit geval zou alle gemeenschap met Richmond zijn afgesneden of'althans zeer bezwaarlijk worden. Maar niet enkel tegen deze plannen heeft gene raal Lee te waken hij moet ook beletten dat de uiterste linkeivleugel der Noordelijken onder Butler zich meester maakt van den spoorweg tusschen Richmond en Petersburg. Deze om standigheden liggen blijkbaar aan Grants plan nen ten grondslag. Op 29 September begaven zich twee corpsen van Butlers afdeeling onder de generaals Ord en Birneynaar de overzijde (den linkeroever) van de James en bestormden de hoogten welke vlak tegenover Fort Darling liggen. Terwijl zij het Zuidelijk leger aan deze zijde noodzaakten zich zamen te trekken trok Meade op van Reams Station dat deor Warren bezet bleef en vermeesterde Poplar Grove een plaatsje op den spoorweg van Petersburg naar Burksville. Beide overwinningen werden niet zonder groote verliezen behaald maar tot heden bleef liet veroverde terrein in handen der Noordelij ken die nu waarschijnlijk deze gecombineerde manoeuvre zoo lang zullen herhalen tot zij hun doel hebben bereikt. Intusschen is Petersburg hierdoor reeds zeer in het naauw gebragt, daar het nu alleen toevoer uit het Zuiden over Richmond kan ontvangen En wij weten niet of het behaalde voordeel ook voor het lot van Richmond zelve zoo onbetee- kenend blijven zalals sommigen dit willen doen voorkomen. Immers het bleek thans weder dat Lee al is zijn leger ook nog zoo dapper r.iet in staat is zulk eene uitgestrekte verdedigingslinie te handhaven. De reden daarvan is niet ver te zoeken. President Jeffer son Davis heeft daaromtrent zelf opheldering gegeven in zijne toespraak te Macon die dan ook door de Zuidelijke dagbladen eerst werd geloochenden toen dit niet meer mogelijk was streng werd afgekeurd. „Het zou onvoorzigtig zijn zeide hij het getal onzer soldaten te noe men maar dit wil ik zeggen dat twee derden onzer manschappen afwezig zijn, sommigen ziek anderen gewondde meesten zonder verlof." Waarlijk deze bekentenis is wel wat sterk voor degenen die nog aan den triomf der Zuidelijke zaak gelooven. De overige berigten van het tooneel des oor- logs zijn niet bijzonder belangrijk. Shermans communicatie is weder vrij en zal naar mate de winter nadert te minder gevaar gaan loopen daar dan de Tennessee door de regens ge zwollen bevaarbaar wordt. Generaal Price is nog steeds bezig met het afloopen van Mis souri, gelijk hij dit elk jaar dee l zonder met zijne ongeregelde benden eenig blijvend voordeel te kunnen behalen. Mobile is nog niet inge nomen,. en zal welligt vooreerst nog niet inge nomen worden. Het is niet onwaarschijnlijk dat men daar nu de haven toch onbruikbaar is gemaaktmet opzet talmt. Immers zoo lang eene Zuidelijke afdeeling deze plaats bezet houdt, kan zij het leger van 1 lood te Macon niet gaan versterken, en blijft deze te zwak om iets tegen Sherman te ondernemen Een enkel berigt behoeft nog eenige opheldering. „De Noor delijken zijn geslagen" meldde onlangs de tele graaf „en tot Saltville teruggedreven." Dit berigt volgde in eenen adem op berigten over Richmond, en wij begrepen volstrekt niet, hoe zijne verdedigers in eens krachtig genoeg waren geworden om een gedeelte der aanval lers 70 mijlen ver te vervolgen. Dezaak blijkt eenvoudiger te zijn. Eene kleine afdeeling Noordelijken uit Tennessee had het plan ge vormd om de zoutpannen in het graafschap Monjoe (westelijk Virginie) te vernielen. Zij werd echter te Salt Sulpher Spring geslagen en was genoodzaakt af te deinzen. Dr. Mackay de correspondent van The Times schrijft aan dat blad uit New-York dat hij een uitstapje naar Cauada heeft gemaakt, ten einde naar de vooruitzigten van de federatie der Britsche koloniën onderzoek te doen. De indruk dien hij heeft verkregen van den stand van zaken te New-York na die korte proef van de regering van zijn land gesmaakt te hebhenis niet zeer gunstig, zoowel in maatschappelijk als in staatkundig opzigt. De groote plannen van generaal Grant tegen Richmond waren eigenlijk geheel mislukt; het eenige resultaat was het verlies van eene menigte soldaten en het misleiden van het publiek. Natuurlijk is deze verandering der oorlogskansen zeer schadelijk voor de herkie zing van president Lincoln. Te betreuren is het dat de geheele Shenandoah-vlakte de liefelijkste en vruchtbaarste van Amerika zal veranderd worden in eene barre woestenij, op bevel van Grantals eene soort van weerwraak op bet Zuiden. Daartoe heeft hij de generaals Custer en Merrit uitgezonden met last om de spoorwegen te vernielenden voorraad graan en de negers mede te voeren, en alles te verbranden, wat niet kan woiden medegenomen. Volgens een ander correspon dent hebben die twee veldheeren in één dag meer graan verwoest, dan noodig zou zijn om het geheele leger der Geconfedercerden een jaar lang te voeden. Treurig zijn de berigten die dr. Mackay op hangt van de wreedheden van sommige gene raals der Federalisten die de weerwraak der Separatisten uitlokken en aanleiding kunnen geven dut de krijg ontaardt in een verdelgings oorlog gelijk aan de oorlogen van wilden. JONGSTE TIJDINGEN. Tükijn 24 October. De heropening van de kamer der Gedeputeerden heeft plaats gehad. De zitting is gepresideerd door den president Casimisde Gedeputeerden waren in grooten getale opgekomen. Voorspoedig bevallen van eene Doch ter, M. M. MÜLOCK HOUWER-van Andel. Zieiïikzee 20 October 1864. van de Afdeeling SCHOUWEN en D U 1 V E L A N 1) der Zeeuwsche Maat schappij van Landbouwop Donderdag den 27 October 1864, dea namiddags ten 1 ure, ten Huize van W. G. Zandvookt te iei ikzc.R. Zierikzee 25 October 1864. De Secretaris der Afdeeling voornoemd, H. G. MÜLOCK HOUWER. Het BESTUUR van het BE GRAFENIS-FONDS de zin spreuk voerende Tot Nut van 'l Algemeen" gevestigd binnen deze Gemeente', geeft door deze aan de daarbij belanghebbende kennis dat de gewone W«-keli(ksclie Con tributie zoo mede die van het Begrafe nis Fonds voor Kinderendie een aanvang heeft genomen op den 13 Junij jl. alsnu weder voor een onbepaalden tijd zal ge sloten worden te rekenen van af 83 October e. k. rr.et inachtneming der bepaling in art. 19 van het Reglement. Zierikzee 17 October 18.64. Namens het Bestuur voornd. De Boekhouder HOOG STE A AT E. Volgens particulier berigt is bet schip Cadzandria kapt. II. W. Boonden 1 Octo ber jl. van Philadelphia naar Rotterdam ver trokken zijnde aan boord alles wel. Brouwershaven, Gearriveerd 22 Oct. Maria Magdaiena J. 11. Willenbrink Batavia 24 Diana P. C TeengsAkyab, beiden naar Rotterdam. 22 Uitgezeild'; Leocadia J. Wenke, New-York. 22 Professor van der Boon Mescii, J. van Zanten Melbourne. 22 Sara, J. H. StuitDordt Londen. Per het schip Maria Magdaiena kapitein J. H. Willenbrinkis als passagier van Batavia aangebragt: de lieer J acques Buna Prijzen der Effecten te Amsterdam, dea 22 October 1804. gebli-v. 7 l J 5 331/, 154 80 Bi!"».,. Nederl Nederl. Bank 4 pCt. Werkél. Schu'd. 2'/2 dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijudic. 3'/2 Nederl Hijp.-Bank. 4'/, Belgié. Cert. bij Rothschild. 27a Spanje. Obligation. 2'/, Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obligatien bij Hope en Co. S dito "l 828/29 5 Cert. 1840 4 Polen. Aandeeleu !835. Pruissen. Obligatien 1859. Oostenrijk. Obligatien Met. Oude. 5 dito dito 2W.2 dito Rente Amsterd. n dito Nationale 18f>4. n Mexico. Obligatien. 5 Griekenl. Obligatien Geld 1. 1825^ 3 Turkije. Binnenl. Obligatien. 5 ROTTERDAM, 24 October. Tarwe. Zeeuws. Vlaams, en Overtn. zoo jarige als nieuwe, ging bij voldoenden aan voer tot traag vorige prijzen langzaam van de hand; goede en puike van 8,75 tot ƒ9,30: mindere van 8 tot 8,50. Rogge. Overtn. Zeeuws, en Vlaams n.van f 5,50 tot 6,20. Gerst. Zeeuws, winter van 4,60 tot 6,60 dito zomer van 4,50' tot 5,30. Haver. Inl. korte; van f 3,50 tot 4,50; lange van 2,80 tot 3.60. Erwten, n. groene van 7,50 tot 8,50 groote van 8 tot 9,75. Paarden- boonen. van ƒ6 tot 7. VLAS, De groote aanvoer ter markt van heden |vond tot verlaagde prijzen gedeeltelijk koopers. ME BKR AP. Was de stemming zeer flaauw en werden slechts enkele partijtjes tot op nieuw lagere prijzen gedaan. Stoomb totdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Diugsdag 25, 'smorg. 8, Donderdag '27, 9,30 Vrijdag 28, 10, van Rotterdam Dingsdag 25, 'smorg. 12, Woensdag 26, smorg. 6, Vrijdag 28, 'smidd. 6, De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg tnvnii Middelburg naar Rotterdam een half uur nade afvaart der stoomboot rijden Retourkaarten zijn te verkrijgen voor de Dili- genen van Zierikzee naar Zijpe. dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: Woensdag 24, 'sraerg. 9, Van Rotterdam Donderdag 27, 'smorg, 6, Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van VlissingenI v^n Rotterdam des maandags woensdags desdingadags donderdaggen en vrijdags 'smorg. ten8ure zaturd. 'smorg. R u.30mipj De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Veen des morgens ten 8 ure voor de afvaart van Vlissingen naj Rotterdam en des morgens ten 10V2nre voor de afvaart vu Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1864 | | pagina 2