Advertentiën. Zeetijdingen. 4 Kii) a!* verzekerd dat de Duitsche mogendheden lees Pruissentrachten een voorschot te krijgen onder verwaarborging der inkomsten van, Sleeswijk en Holstein Indien dit een feit is dan behoeven onze journalisten zich niet langer te vermoeijen om de geheime bedoelingen vaij den heer von Bismarck te doorgronden. I- R V N K RIJ K.. Yarijs 11 Augustus. Spoedig zal hier een zonderling proces worden behandeld. In eene rijke familie der hoofdstad bestaan twee kinderen die in de geboorte-registers opgeschreven staan als uit het huwelijk der heide echtelieden ge sproten. De vrouw beweert daarentegen te kunnen bewijzen dat zij nimmer moeder is ge weest en biedt aan zich aan een geneeskundig onderzoek te willen onderwerpen. In de rue Saint.Honoré te Parijs was dezer dagen eene groote volksmenigte voor een der prentenwinkels verzameld in het midden van de groep stond luidkeels weenend een kleine Savoyaard. Hij had de platen voor de winkel ramen ten toon gehangen bekeken. Daarbij bevond zich een aquarelvoorstellende eene hut in het gebergte, waarvoor eene vrouw met hare kinderen gezeten was. De knaap had naauwe- lijks die voorstelling in het oog gekregen of hij snelde den winkel in. „Mijne moeder, mijne moeder riep hij weenende van blijdschap en nog eer men in den winkel iets van dit on verwacht en onstuimig bezoek begreetj zeeg hij ineendoor een hevig zenuwtoeval getroffen. Dadelijk werd hem alle vereischte hulp verleend, en weder tot zijne kennis gekomen verhaalde hij dat de bedoelde plaat de juiste afbeelding van zijn ouderlijk dak en de vrouw zijne moeder was, omringd van zijne zusjes. De teekenaar had alles naar de natuur getrouw weergegeven. Eeeds verscheidene jaren waren verloopen sedert de kleine Savoyaard zijn „te huis" ver liet en het plotseling gezigt van al wat hem lief was moest dus wel een diepen indruk op hem maken. Een voorbijgangerdie zijn verhaal gehoord had kocht dadelijk de plaat en gaf die den knaap ten geschenke met bijvoeging van een 20francsstuk. Daarbij bepaalde zich echter de opgewekte belangstelling niet. Een der om standers deed dadelijk eene collecte onder bet verzamelde publiek en wel met 7,00 goeden uitslagdat hij door de opbrengstgevoegd bij de 20 frs. en hetgeen de jongen reeds had opgespaardin staat gesteld werd spoedig zijn land en ouders weêr te gaan zien. Wederom heeft een weddingschap een menschenleven geëischt. Een jong mensch ging ter wille van 10 francs de weddenschap aan dat hij een vischje van redelijke grootte inslikken zou. Hij hield die weddenschap vol en beproefde het eerste het beste vischje in te slikken dat men met den hengel had gevangen. Het bleef hem evenwel in de keel steken van benaauwdheid viel hij weldra bewusteloos neder. Men trachtte toen het vischje dat men nog met de vingers bereiken kon weder naar buiten te halen maar ongelukkigerwijze had hij het diertje met den staart naar heneden willen inslikkentoen men het aan den kop beet pakte en het naar boven wilde trekken bleek het dat het met de vinnen in de keelwanden vast zatzoodat alle pogingen om het te verwijderen vruchteloos waren. Een te hulp geroepen chirurgijn bewerkstelligde nog eene keelsnede maar niets mogt batende jongeling was weldra een lijk. Een curieus geval had dezer dagen in eene Fransche provinciestad plaats met een photograaf en zijne vrouw. De manalléén te huis zijnde en een oogenblik zich verpoozende, zag toevallig naar buiten en juist viel zijn oog op een openstaand venster, waardoor een minnend paar zich vertoonde in die positie welke teedere verliefden alleen hadden kunnen aannemen. Er viel zulk een heerlijk licht op die groep, dat onze photograaf dadelijk door den lust bekropen werd, om zijn toestel op dit paar verliefden te rigten en ze ongemerkt af te beelden. Toen hij dit vogelvlug gedaan had en de portretten van naderbij bekeek ontdekte "tij tot zijne smart dat hij zijne eigen vrouw afgebeeld had. Men kan nagaan welk een tooneel er in zijne woning plaats greeptoen zijne dierbare wederhelft te huis kwam. Van iet eene woord kwam het andere. Kortom, de 'otograaf wil nu geregtelyk van zijne vrouw scheiden en bezit, door die afbeelding, een in 1 oog stellig bewijs dat zijne vrouw zich tuldig heeft gemaakt aan schennis van de huwelijkstrouw. GROOT-BRITTA NNIEN. Londkn 12 Augustus. Thans reeds wor den de lijsten der faillissementen onrustbarend, te meer daar er sommige respectable buizen op voor komen, zooals b. v. dat van de firma Newby,, Carson en co., die uitsluitend op de Oost-ïndiën handel dreef. Haar passief be draagt ongeveer 400,000 p. st. Men vleit zich evenwel met een redelijk dividend. Er wordt alhier eene maatschappij opgerigt om eètie geregelde stoomvaart te openen tussehen Rotterdam en Batavia. Het kapitaal zal f 3,000,000 bedragenwaarvan vooreerst vijf uitmuntende booten zullen worden gebouwd. De overtogt moest uiterlijk in zestig dagen geschieden. Geenerlei subsidie wordt van het gouvernement gevraagd; men verlangt slechts den waarborg dat het gouvernement steeds zorg zal dragendatwanneer de stoombooten te Batavia aankomen er steeds 400 last gouver nementsgoederen gereed liggen om te dienen als retour-lading. De berigten uit Ierland omtrent den oogst van vlas zijn zeer gunstigde opbrengt zal algemeen de verwachting overtreffen het zaad hetwelk dit jaar van het buitenland werd aange voerd schijnt algemeen van goede kwaliteit geweest te zijn hetwelk niet altijd het geval is terwijl daarenboven het weder gunstig was. Men is op dit oogenblik algemeen met plukken bezighet eenigewaarover geklaagd wordt is gebrek aan waterwaardoor de boeren ver- pligt zi)n om buitengewoon veel geld te besteden voor het rooten. De laatstelijk gevallene regens zullen daarin echter ook wel eenige verbetering brengen. De berigten welke uit St. Domingo te Londen worden ontvangen luiden steeds aller ongunstigst. De troepen hebben ongeloofelijk veel te lijden door gebrek aan proviand en drinkbaar water zoodat zij meermalen op half rantsoen worden gesteld. De toestand van de Spanjaarden gelijkt in menig opzigt op dien van onze ongelukkige troepen in Ashantee. De sol daten sterven bij honderden door den invloed van het klimaatbehalve die nog omkomen in de gevechten tegen de opstandelingen. Nog- tans gaat de Spaansche generaal Santana steeds voort met belagchelijke manifesten af te kondi gen waarbij hij het volk bezweert de wapenen neder te leggen terwijl de Spaansche ministe riële bladen uit diezelfde manifesten afleiden dat de toestand zoo goed is, als met mogelijkheid te wenschen is. Sedert drie weken vielen den 9 de eerste regendroppelen. Tegen den mitldag klaarde de lucht evenwel weder op weêrprofeten echter verzekeren datnu de dam eenmaal gebroken is wij spoedig volop regen zullen krijgen waaraan Je behoefte meer dan groot is Het groen in onze parken is verdord de te velde staande gewassen zijn verschroeid de bronnen en vijvers liggen droog zoodat het vee als het ware door dorst vergaatin één woord mensch en dier leed onder de geweldig drukkende hitte. Nabij Lewisham plukte iemand terwijl hij in zijn tuin wandelde eene mooije rijpe pruim; naauwelijks had hij haar in den mond of hij gevoelde een hevigen steek van een wesp de keel zwol zoo snel en zoo geweldigdat de onvoorzigtige man binnen drie vierde uur tijds dood was. Het kleine kottervaartuig van 13/4 ton en bemand met kapt. Donavon een matroos en een hond, welks vertrek uit New-York naar Engeland onlangs werd aangekondigd is op 45 gr. 10 min. N. B. en 53 gr. W. L. (dus nabij Kaap Race) gepraaid door liet schip Co ronet alles wel aan boord met goed vooruit- zigt van den gewaagden togt te volbrengen alleen had men na 24 dagen reis gebrek aan leeftogt die door den Coronet gereedelijk werd verleend. Onder het verslag der voltrekking eener doodstraf te Nottingham, leest men den moord van drie kinderen door hunne moeder, die zich vervolgens verdronken heeft in den Theems waarin zij eerst hare kinderen schijnt te hebben om het ieven gebragt. De man, die voor zooveel men uit de omstandigheden kan opma ken aan den drank verslaafd was, had zijn gezin den vorigen dag verlaten en de viervoudige misdaad ontsproot waarschijnlijk uit verregaande neêrshigtigheid. De Morning Post wijdt een artikel aan de zwarte lijst van gruwelen zooals die voor komen in de staten over 1863 aan het parlement voorgelegd. In dat jaar zijn niet minder dan 22,737 lijkschouwingen in Engeland gehouden bij sterfgevallen die óf moedwillig berokkend óf hetzij op onverklaarbare hetzij op ongewone wijze voorvielen makende ruim 62 in de 24 uren of meer dan 1 elk half uur. Onder dit getal komen voor 207 moorden met voorhe-, dachten rade gepleegd, waarvan 166 op onwettige kinderen begaan t dus drié per week. „Dit is voldoende" merkt genoemd iblad aan „om ons te doen blozen over den redeloozen toestand welke daaruit blijkt te bestaan." De vonnissen wegens manslag, waarvan vele slechts als eene verzachting van moord dienden bedroegen 203; doch het ineest in het oogloopend was het getal om het leven gekomen kinderen, waarvan 6586 nog geen zeven jaar telden. Eene zesde daarvan 1100 ongeveer) - was onwettig. Van kinderen onder één jaar oud, bedroeg het getal 36.64, waarvan 1/3 onwettig „Sommigen," zegt de Mnrn Post, „verbrandden, anderen verdronkenen weder anderen stierven van gebrek en veronachtzaming, niet weinigen van ongevallen die voorkomen hadden kunnen worden, en een groot getal door oorzaken die om er het minst van te zeggen twijfelachtig waren en schrikkelijke vermoedens deden oprijzendat alles niet zuiver was toegegaan." Wanneer men (zoo als geen twijfel lijdt) aanneemt dat bij deze bekende gevallen nog zeer veel onbekende komen dan kan men zich een denkbeeld vormen van den tegen- woordigen toestand der maatschappij in Enge land. De jongste tijdingen uit Amerika bevre digen geenszins de gespannen verwachting. I11 den toestand van de oorlogvoerende partijen schijnt weinig verandering te zijn gekomen sedert de jongste mail. Reeds werd gemeld dat Atlanta nog niet genomen wasofschtfon generaal Sherman het naauwer had ingesloten zoodat tnen niet twijfelt of die stad zal den Noorde lijken eindelijk in handen vallen. De strijd tussehen Grant en Lee schijnt met afwisselend geluk te worden gestreden. Lit het feit, dat de Noordelijke generaal de James rivier overgetrokken ismaakt men op dat hij het beleg van Petersburg heeft opgebroken. De Engelsche bladen komen intusschen tegen deze onderstelling op en beweren dat die manoeuvre slechts plaats had om de achterhoede van Butler te dekken die door Lee bedreigd werd. De waarheid is uit de verwarde berigten inderdaad zeer moeijelijk op te maken. JONGSTE TIJDINGEN MAnitm 14 Augustus. Prim is gisteren ten drie ure van hier vertrokkenonder een talrijken toevloed van menschen die hem tot aan het station vergezelden zoodat zulks het voorkomen van eene manifestatie had. New-York, 4Augustus. Na de eerste ver dedigingslinie van Petersburg ingenomen te hebben is de generaal Grant toen hij verder voortrukte teruggeslagen. Toen hij den aan val hervatte, is hij op nieuw met verlies van 5640 man teruggeslagen Het gerucht wil dat hij naar Washington terug zal keeren. Generaal Hood door Sherman aangevallen is met groot verlies teruggeslagen. Den 6. De Geconfedereerden hebben een nieuwen inval in Maryland gedaan en Hager- stown bezet. Het gerucht houdt stand dat Grant naar Washington zal terugtrekken. Volgens gerucht zou de admiraal Farregut een gelukkig geslaagden aanval op Mobile hebben gedaan. Berigten uit Mexico zeggen dat keizer Maximi- liaan de onderwerping van Uragua heeft aange nomen. Heden overleed mijtte geliefde Echt- genoote P. MOOLENBURGH in den ouderdom van 33 jaren. Zij was eene zorgvolle liefderijke Moeder voor mijne Kinderen Groot is ook dit verlies voor hare Moeder en verdere betrekkingen. BBF.da A. A. T. DE MAN. 12 Ang. 1864. Eenige kennisgeving. He Notaris J M. BOUVIN zal op Maandag den 12 Sep tember 1864, na afloop der verkooping op dien dag in het Hotel „de Kr 0 0 n' te Zierikzee ten verzoeke van den Ploog Wel- Geb. Heer Jhr. W. M. H. de JONGE als gemagtigde van zijn principaal publiek pre senteren te verkoopen De Tienden in den Isten BLOK in den Heer Janspoltlergemeente JT'Dse- kerke Eiland Noord-Beveland waarvan de opbrengst gedurende 15 jaren na aftrek der twee hoogste en twee laagste jaren is ge weest 196,56per jaar. Zierikzee Uitgezeild 13 A ug. Swartrik O. Bergstroom Gifly Antwerpen. (Bijlegger.) 14 Haamstede ,7. ter Marsch,. Rotterdam, Java. 14 Star R. Allen Runcorn. Brouwershaven gearriveerd 13 Aug Zuid-Holland., Iv. D. Breuning Rotterdam Batavia. 15 Colorado YV. R. Balkie Baltimore Rotterdam. 12 Uitgezeild: Stad Dordrecht, (<t) H. L. Stasse 13 Sara (st.) J. H. Stuit heiden van Dordt naar Londen. 13 Johanna Maria, L. J. Wil helmie 13 Tonia H. G. Haasloop Werner, beiden van Rotterdam 13 China A. F. A. flörner qq Shields (Bijlegger.) 14 Zuid-Holland K. D. Breuning Rott., allen naar Batavia. 14 Stoer, M. Decker, Antwerpen, Leith. Bijlegger.) Beurs- en illarktberigten O Grijzen der Effecien te Amsterdam. den 13 Augustus I8B4. Nederl. België. Spanje. Portugal. Rusladd. Polen. Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenl. Turkije. Nederl. Bank Werkel. Schit'd. dito dito dito dito Amort. Sijndic. Nederl Hijp.-Bank. Cert. bij Rothschild Obligatien. Obligatien. Obligatien bij Hope en Co. dito' 1828>29 Cert. 1840 Aaiideelen 1835. Obligatien 1859. Obligatien Met. Oude. dito dito dito Rente Amsterd. dito Nationale 18M. Obligatien. Obligatien Geldl. 1825. Binnen!. Obligatien 4 pCt. af/f 3 3Va u 4'/, 2V„ 2>a 3 3 5 3 3 5 3 5 6 gtrbl. k. 73V,, 44' L V7./, •05;'® SS'M, 80 V, Go •2SVl0 Wf: o ROTTERDAM, Ia Augustus. TARWE.? Zeeuwsche, VInamsche en Overm. vond heden bij matigen aanvoer trage koopers en werd 10 ii 20 c. lager afgegeven; goede en puike van f 9 tot f 9,72; minder van 8,50 tot 8,75. ROGGE Overm; Zeeuws, en Vlaams van f 5,70 tot 6,20. Van het nieuwe gewas waren esn aantal partijtjes aangevoerd, de kwaliteit zeer niteenloopend en ver kocht van f 3,75 tot 6,40. GEKST. VJaamscfie £eeuwsch en Overm. winter van/5 tot 5,80; dito zomer van f 4,60 tot 5. HAVER. fnl. korte van 4, tot 4,70 lange van 3,50 tot 4,30. ERWTEN. Nieuwe groene van 7 tot 7,75. BOONEN. Witte van f 10 tot t'\4; dito bruine van 8 tot It. P AARDENBOONEN. var./6,20 tot 6,80. MEEKRAP. Bij weinig aanbieding en beperkte vraag was de handel tot vorige prijzen gei'ing. Vervoer-Sliddelen. M i d d e 1 b u en Rotterda 6. Van Goes: Woensdag 17, 'smorg. II, Van Rotterdam Donderdag 18, 'smorg. 1, van Middelburg van Rotterdam Diogsdag 16, 'smorg. 11, j Dingedag 16, 'smorg. Woensdag 17, 11,30 I Woensdag 17, 7, Donderdag 18, 'smidd. 12, Donderdag 18, 8,45 De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur nade afvaart der stoomboot rijdeu Retourliaarten zijn te verkrijgen voor de Dili gence van Zierikzee naar Zijpe. Jienót tussehen Goes en Rotterdam. Res De Ter gehrad DEK! )>almë|jj allen onbt'ki meelij! aanspt ter r meent mi si 'i>| Stoombootdienst tussehen dienst tussehen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen Van Rotterdam des maandagswoensdags desdingsdags donderdagfen en vrijdags 'smorg. ten.8 ure za^urd. 'smorg. 10 u. 20 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Veen des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12'/a ure voor de afvaart var Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkeiij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1864 | | pagina 2