Bessen-Genever en Likeuren, Advertentïèn. TIIEE-SOORTEN ]ff. Ravenstvaaij 'Zonen, AALBESSEN-WIJN, Zeetijdingen. 15eurs- en larktberigten Vervoer-ülidtlel en staptevan lantaarns voorzienmoedig en nieuwsgierig door de opening. Na eenige treden te zijn afgegaan bevonden zij zich in ieen vrij hoog gewelf, en begaven zich van daar in een gang waarop verscheidene dwars- gangen uitkwamen. De uitgestrektheid van dit onderaardsch domein willende leeren kennen dut naar hunne meening tot het eigendom huns meesters behoorde verlieten zij den gang en sloegen andere in die elkander kruisten. Na langen tijd geloopen te hebben wilden zij terugkeeren maar konden den weg niet meer vinden waarlangs zij gekomen waren. Drie uren dwaalden zij met klim (tienden angst in den eindeloozen doolhof rond. Keeds wanhopende ooit het daglicht weder te aan schouwen ontdekten zij eindelijk eene flaau.we schemering. Het uitzigt op redding deed -hunnen moed herleven Met versnelden pas ging het nu voorwaarts op liet schijnsel aan en werkelijk bereikten zij eindelijk eene deur door wier reten eerig licht drong. Zij hoorden jnenschenstemmen en het geluid van rijtuigen maar beproefden te vergeefs de deur te openen. Met alle kracht beukten zij er nu op om gehoord te worden welke poging eindelijk gelukte. Men riep hun van buiten toe dat zij aan de oude barrière Saint-Jacques aan eene der uitgangen van de catacomben waren. Een der werklieden begaf zich naar een der opzigters van de sergeants de viHe die in de catacomben -gebruikt worden deze opende nu de deur en verloste hen. De uitgestane doodsangst had hunne gelaatstrekken verwrongen en meer dood dan levend keerden zij van hunne onderaardsche reize in de bewoonde bovenwereld terug. G KOOT-B RITTEN KIEN. liet cijfer der sterfgevallen in Lon den bedroeg in de laatstleden zaturdag geëindigde week 1399 en was derhalve 99 honger clan in de laatst vorige, en 133 boven het gemiddelde in dezelfde week der tien vorige jaren. Daarentegen werden hier in de vorige - week 187(1 kinderen namelijk 976 jongens en 894 meisjes, geboren, zijnde 39 boven het gemiddelde in dezelfde week der tien vorige .jaren. Dezer dagen is eene kindermeid, die nabij Newquay wandelde, ter hoogte van 108 voet van de rotsen op het strand gevallen maar door hare crinoline voor verplettering bewaard, daar deze zich onder het vallen wijd uitspreidde, met dit gevolg dat zijhoewel •eenigzins geschokt den weg naar huis te voet konde afleggen. Dat de Engelschen bewonderaars van groote mannen zijn, bleek laatstleden dingsdag op nieuw toen men een wel gevormd man die eene lengte van ten minste acht en een half Engclsche voeten had, met een zijner vrienden langs de Strand zag wandelen en den wegnaar Charingcross inslaan. Van alle kanten werd de/e sterk in liet oog ïoopende persoon die den beroemden Norfolkschen reus en alle andere reuzen welke in de laatste jaren te Londen gezien werden in lengte nog overtrofdoor nieuwsgierigen omsingeld en aangegaapt, zonder dat hem zulks scheen te hinderen. 1de omnibussen bleven stil staanom de passagiers in staat te stellen het wonder op hun gemak te aanschouwen Uit New-York meldt men van 15 Julij. De gebeurtenissen der vorige week hebben hier de grootste spanning veroorzaakt Generaal Hunter gedwongen van Lynchburg terug te trekken werd door den vijand gevolgd en verschrikt door eene divisie van het leger van Lee lieten de rebellen hem links liggen trok ken West-Virginia] in en begonnen een inval in de vallei der Skenandoa. De Unie-troepen te zwak hun weerstand te bieden trokken terug eerst op Martinsburg vervolgens op Harpers- Ferry toen de Potomac over op de Mary- Iandsche hoogte die Harpers-Ferry bestrijkt en waar de positie goed versterkt is. Men vreesde echter een aanval daar de vijand naar alle berigten aanmerkelijk versterkt was. Zij elfden echter beter dan hunne krachten te wagen aan eene positie die zij toen niet konden houden en trokken ook de Potomac over om een „raid" te beginnen in Maryland, even als de Unie troepen dit gedaan hadden in Virginia. Zij waren even gelukkig, want gelijk de laafcten tot. voor de fortificatiën van Richmond door drongen kwamen zij dezen keer tot voor de fortificatiën van Washington. Na Fredericksville doorgetrokken te zijn werd een treffen geleverd bij de Monokai-rivier, el»—bb». i ,i Ciii li. li.. i 11 1 en de Unietroepen slechts weinig in getal moesten terugtrekken op Baltimore. Nu had men vrij spel de telegrafische lijnen werden verbroken en daardoor werd de comminucatie met Washington per telegraaf afgesneden. Men verbrandde eenige bruggen stopte een spoorwegtrein en sloot ook van die zijde Washington af De grootste schrik heerschte in het open land. De woning van den gouver neur, op vijf mijlen afstands van Baltimore, werd door een twintigtal kavaleristen in brand gestoken overal geplunderd paarden en vee weggevoerd en Washington Baltimore en Anapolis bedreigd. De sterkte van den vijand werd op .40,000 man geschat. De vijand is, naar men zegt, reeds weder over de Potomac getrokken .met aanzienlijken buit aan vee en paarden enSheridans kavalerie- corps zit lu-m achterna terwijl men zich vleit hem den buit weder te ontnemen. Dit zal wel te laat zijnen .als het des vijands doel geweest is schade aan te rigten en eenigen proviand meester te worden dan moet men bekennen dat dit doel bereikt is. In eene onlangs te New-York gehouden rede bezigde de predikant Bronluw onder anderen deze even afschuwelijke als dolzinnige woorden „Indien ik er de magt toe bezat, zou ik de wolven en de panters de tijgers en de beeren der bergen, de krokodillen der meren van Florida en Zuid Carolina al de negers der Zuidelijke Staten en al de duivels uit de bel wapenen en in uniform der Federale legers steken. Deze oorlog, zeg ik u, moet met wraakzucht en woede worden voortgezettot dat de opstand verpletterd is, al moest men zelfs alle mannen alle vrouwen en alle kinderen van dat verworpen ras uitroeijen. Het eenige middel om eene vrouw van liet Zuiden te doen ontroeren, is haar een harër negers te ontnemen. Doodt haren manen zij dankt God omdat hij voor de goede zaak gestorven is, maar ontneem haar een neger, dan schreeuwt zij als zat de duivel haar op de hielen. Ik ken den kleinen Grant, hij is wel den man dien men noodig heeft en bekleedt de plaats die hem toekomt. Ik wensch Richmond door hem te zien innemen, Charleston moe3t alleen door de negers, aange voerd door Butler, dat wilde beest, ingenomen worden. Shermon heelt het schoonste leger der wereld bijna 150,000 man sterk. Lang zamerhand dringt hij in de Zuidelijke staten door. Grant zal Hichmond innemen en wij zullen de rebellen voor ons uitdrijven tot dat het met Gods hulp ons gelukt hen in de golf van Mexico te werpen en het geheele ras te ver drinken zoo als de duivel de zwijnen in het Galilesche meer verdronk. Als de oorlog geëin digd is zullen wij 600,000 voortreffelijke sol daten hebben. Dan zou ik aanraden het oude Engeland te straffen. Wij kunnen de Zuidelijke confederatie tuchtigen, Frankrijk en Engeland innemen en alzoo voortgaan tot dat wij de geheele beschaafde wereld gekastijd zullen heb ben." Herhaalde malen werd deze Christelijke toespraak door luid gejuich afgebroken. Uit Amerika is weder berigt ontvangen van een groot spoorweg-ongeluk. Den 15 Julij zijn twee treinen op den Delaware- en Lakawa- naspoorweg in Pensylvanië tegen elkander gereden, ten gevolge waarvan meer dan 100 personen meerendeels krijgsgevangenen der Zuidelijke Staten, die naar het legeikamp van Elmira (staat New-York) werden vervoerd gedood of gekwetst werden. JONGSTE TIJDINGEN Wernen, 1 Augustus. De Wiener Presse geeft de volgende gronden voor den vrede op Denemarken staat geheel LauenburgHolstein en Slees wijk aan de beide groote mogendheden af. Ten opzigte der enclaves van Jutland zal eene nadere grensregeling volgen. Het eiland Arroë blijft Deensch maar Alsen en de eilanden in de Noordzee vervallen aan Sle.es wijk. De Boekhandelaar J. K. de GRAAFF te Zierikz.ee aange steld zijnde tot iiotidcr der van Rijkswege uitgegeven BESTEKKEN van te besteden Werken beveelt zich tot levering daarvan aan bij heeren Aannemers kunnende hij hun verzekeren de Bestekken steeds vroeg tijdig bij hem te bekomen zijn. Ook geeft hij zijnen geëerd en Stad- en Landgenooten kennis dat hij zijn' BOEKWINKEL DRUKKERIJ en BINDERIJ heeft verplaatst-naar de Oude Haven Noord zijde in liet Huis vroeger Kantoor van den Heer H. A. van IJstelsteijn t( rwijl hij zich minzaam in Juinne gunst; aanbeveelt. Eene wel ingerigtezeer ruime en gemak kelijke toegang hebbende BOVEN WONING, gelegen op het voornaamste gedeelte dei- Stad Desverkiezende kan men ook enkele afzonderlijke KAMERS gemeubel* of ongeêneubflferfl verkrijgen. Tnfor- m alien zijn te bekomen hij de Uitgevers dezes Erven A. i>e VOS bij wien noir voorhan den is: De ZEEUWSCHE DU IN VREUGD bevattende meer dan 150 op verschillende gelegenheden toepasselijke Gezelschups-Liede- ren k 40 Ct. NIEUWE AANVOEREN. Aan de onderstaande er» verder bekende depothouders is verzonden eene nieuwe bezen ding van alle uit het Magazijn van VAN IIOUWENINGE en VISSER, welke zich zoowel door veel verbeterde kwaliteit als lage prijs, bijzonder aanbevelen. Afgewogen in verzegelde pakjes van vijftwee en een half en een Onswaarop het nummeren de prijs zijn vermeld. Bij Ifoeveelheden van minstens 15 Ned. ponden worden dezelve desverkiezende in met lood bekleede kistjes afgeleverd. Prijs couranten zijn gratis verkrijgbaar: Middelburg. J. A. Goethals. Sluis P. E, Mets. Sas van GentWed. J.Stubbe. Vlissingen Ch. Sutherland en E H. Mets Dunne. Zierikzee J. Ochtmnn Johz. Axel .Toh. Veenhuizen. Brouwershaven, J. v.Brabant. Goes, G. van den Hoek. Hontenisse H. Thassaert Neuzen W. M. de Steur. St Annaland, J. de Graaf. Stavenisse, Joh. de Jong, berigt dat de JBE-2 XH3 WFE IW uit hut magazijn van TE GORINCHEM, door het vermeerderd debietin alle soorten aanmerkelijk zijn verbeterd. Be theeën ziin voorbanden van af 80 Ct. tot/3,75 per 5 ons. Te bekomen in verzegelde pakjes van 5, 2'/, en 1 Ned. ons, volgens de wet gedeponeerd. Tot de minst mogelijke prijzen wordt verkocht: WITTE en ROODE alles van puike kwaliteit ZlERIKZKE B. JOPPE, Jz., 1 Augustus 1864. Schouwsche Botermarkt. Ziekikzee Gearriveerd 31 Julij. Joséfa R. Paredes, Manzanella Rotterdam. 1 Aug. Fame J. Davison New-Castle. 1 Uitgezeild Courier, Meuldijk, 1 Wanderer, E. F. KIuss, 1 Alma, W. Bowbijes allen naar New- Castle. Brouwershaven Gearriveerd 29 Julij. Maassluis, 5. Post, Maca«ser mamimmmmmmm wu «nu 29 Lord BroughamJ. Terry 30 Alma J. C. Reimers 30 G. R. Mosle, II. Hans, alien van Callao, 30 Maria Diederika, A. van Marion, Padang 30 Johannes Hendrikus Ferdinand, G. H. Lodewijks, 30 Maria Adriana, J van der Held, 31 Susanne, E. Vonck alien van Batavia liaar Rotterdam. 31 China", E. Toneld, Shields, (wqgens contrariewind en ziekte van den kapt.) 1 Aug. Ida, W ill emiiia,- fx. Rotgans Dordt, beiden naar Bata.yia. L Japan Packet, A. M. C. van den Kxter van den Brink, Batavia, Rotterdam. Pér het schip Maria Diederika, kapt. A. van Marion zijn als passagiers van Padang aange- bragtde wel-edgl gestr. heer kapt. Kriesfeid echtgenoot en kinderen de heer de i Bruin en familie; d" twee jonge heeren Muf; een gepasporteerd onderofficier en 5 militairen. Per het schip Johannes Heiv.lridus Ferdi nand van Batavia de heer E. Geluk echtge noot en 4 kinderen henevens 30 gepaspor- te.erde militairen en marine matrozen. Per het schip Maria Adriana: de h »er Kam echtgenoot en 7 kinderen 2 inl. bedienden en eene bonne mevr. de wed Bruinier de jonge heer Fuëhter, de adjudant-onderofficier Hol lander, 2 korporaals, 12 gepasporteerde mili tairen 1 onderofficier der marine en 6 matrozen. Per het schip Susanne: de baron van Meert, echgenoot en 3 kinderen mVjufvr George, 4 kinderen van Gennpp de jonge lieer Wètii -r en 2 gepasportëerde militairen. Prijzen der Effeclen te Amsterdam. den I Augustus 1864. Nederl. België. Spanje. gebl It Nederl. Bank 4 pCt. Werkel. Schuld. 2'/, 62 dito dito 8 73 V., dito dito 4 Amort.-Sijudic. Sli, Nederl Hij p.-Bank. 4'', 1 Cert. bij Rothschild. 27, Obligatien. 2 7, •s", Obligatien. 3 473/, Obligatièn bij Hope en Co. 96V, dito 1S28'29 5 Cert. 1840 4 Aandeelen !835. Obligatien 1859. 8 Ob'igatien Met. Oude, .5. =9'-:. dito dito s<G 29 dito Rente Amsterd. s 80C, dito Nationale 18M. 5 68 U8 Obligatien. 3 287, Obligatien Geldl. 5 825 5 23'/, Binnenl. Obligatien. 6 48 M exico. Griekenl. Turkije. ROTTERDAM, t -Augustus. TARWE. Zeeuwsche, Vlaamsclie en Overm. was lieden vrij ruim aangevoerd en vónd op dc meer geruststellende berigten omtrant ongunstige verschijnselen in de te velde 9taande tarwe, slechts trage koop ers w aard op- voor gewone kwaliteit vorige prijzen niet te bedingen waren-, goede en puike vau 0,30 tot f 10; mindere van f 8,75 tot 9,10. KOGGE' Overm. Zeeuws, en Vlaams onveranderd; van f o, 70 tot 6,3 J. G.IMSjT yiaamsclip Zeeuwsch en Overm. zoo zomer als winter van f 4,50 tot 5,HO lI.V VER. In 1. korte f 4, 4,70 lange 3.50 tol 4,30. ERWTEN, nieuwe groene van f 0,75 tot/7,75. BOONEN ii. wil te. vau f 10 tot t' 14; dito bruine vau 8 tot/It. PAAUDENBOO- NEN. van/ 6 tot/6,60. MEEKRAP. Werd weinig aangebodèn en wa- de handel onbeduidend. Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Woensdag 3, 'smidd. 12,30 Donderdag 4, Vrijdag 5, 6, van Rotterdam Woensdag 3, 'smorg. 8,45 Donderdag 4, 10,30 Vrijdag 5, 10,30 De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur nade afvaart der stoomboot rijden Retourkaarten zijn te verkrijgen voor'de Dili gence van Zierikzee naar Zijpe. dien&t tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: f 3, 'smidd. 12, Van Rotterdam Donderdag 4, 'smorg. 8,43 Stoombootdienst tusschen dienst tusschen VHssjngen en Rotterdam. Van V lis sing en1 Vun Rotterdam: desmaandags, woensdags desdingsdags donderdagien en vrijdags 'smorg. terMirel zaturd'smortr. »0n 20 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Teen des morgens ten. 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ter l2'/a ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1864 | | pagina 2