Woensdag 3 Augustus 1864 WOENSDAG ENZ AT URDAG. W.° 62. Opi jroeping. Besture» eu Administration Kennisgeving. Bekendmaking. Bekendmaking. Bi nnenlandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen IKZEESffl IMH NT PRIJS DER ADV ERTENTIEN. Gewone 12'cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels af 1 behalve hel zegelregl. VERSCHIJNT. A B O N N E M E N T S-P BIJ S. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25- Inzending der Advertenliën daags tevorenvoor 1 Ourc' smorg Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee. Lettende op het Koninklijk besluit van den 5 December 1851 (Staatsblad no. 149) waarbij een Eeretecken voor eervollelangdurigewerke lijke dienst big de Schutterijen wordt ingesteld. Koepen bij deze op zoodanige leden der Buhge.mi fstkr en Wktuouders van Zie- rik zee maken bij deze aan de ingezetenen bekend dat de Rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1863 ingevolge de wet, van lieden af, gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage op de Secretarie is riedergelegd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld. 'Zierikzee, den 27 Jul ij 1864. iJe Burgemeester J. L. de JONGE, Weth. I B. i)e Jung. Secretaris LÓEWER Burgemeester en Wethouders van /.ie- rikzee brengen ter kennis van de ingezetenen: dat in de vergadering van den gemeenteraad op lieden zijn benoemd 1. Tot Qpzigter der Begraafplaats JAN van DUKE en 2. Tot Afslager der Vischmarkt GEORGE CHRISTIAAN BETHE. om als zoodanig dadelijk in functie te treden. Zier ik zee den 27 Julij 1864. De Burgemeester J. L. de JONGE, Welk l. B. jJe Jung. Secretaris LOEWER. Burgemeester en Wethouders van 7Je- ri/czee verwittigen het publiek dat de gewone Kertstis of Jaas-mnrht alhier zal ge houden worden als van ouds aanvangende op den laatsten Maandag in Augustus gedurende twee weken en alzno van den 29 dezer maand ti t den 10 September aanstaande. De aanvraag voor liet plaatsen van Schouw burgtenten zal uiterlijk róór den 23 dezer maand moeten geschieden met vrachtvrije brieven bij den Marktmeester alhier bij wien op dezelfde wijze de kramers zich in tijds behooren aan te melden een ieder hunner zal van behoorlijk patent moeten zijn voorzien terwijl geene rijfelaars, horoskonptrekkers of bedelaars op de kennis zullen worden toegelaten. Tiierikzeeden 1 Augustus 1864. De Burgemeester e. J. FOKKER Weth. I. B. De fung. Secretaris. LÓEWER. Schutterij in deze gemeente die in de termen van vournoemd besluit verkeeren en het eere teeken verlangen om zich cóo'r den 20 dezer maand .met overlegging van dienst-staten ter gemeente-secretarie aan te melden. Zierikzee, den 1 Augustus 1864. De Burgemeester C. J. FOKKER, Wtlh l. B De fuuq Secretaris LÓEWER. Vermelding omtrent den toestand der veld gewassen in Schouwen en Duiveland. De Winter-Tarwe is algemeen een behoorlijk gewas niettegenstaande veel hierop is aan te merken dat toch bij naauwkeurig onderzoek blijkt niet zoo erg te zijn zoodat de vermoedens erger zijn dan de daad zelf. Zbmer-Tarwe is de meeste bijzonder goed zoo zelf, dat die de Winter-Tarwe overtreft. De Rogge is algemeen goed lovende. Maartsclie Garst is zeer goed en Zomer-Garst mede zeer tamelijk. Winter Garst een be hoorlijk gewas. Haver algemeen uitmuntend. Erwten zijn veelbelovend alsmede de Paardenbounen. Het Zaad is omtrent overal een min gewas. De Aardappelen zijn tot lieden uit muntend doch daarin openbaart zich het kwaad in het loof maar aan de vrucht zelf is liet nog niet ontdekt. Wat de Weilanden betreft, deze zijn op enkele plaatsen in Schouwen tamelijk geweest maar op velen heel weinig en in Duiveland bijna niets zoodat het hooi heel duur is maar daarbij uitmuntend goed. De meede is behoorlijk zoowel de jonge als de oude maar de opbrengst daarvan is onge lukkig weinigzoo zelf dat de landman daaraan toegeeft. Terwijl dezer dagen twee achter elkander gebonden met hooi beiaden wagens den straatweg te Dedemsvaarl passeerden wilde het vijfjarig zoonije van den lieer W. H. tusschen beidedoor- loopen, of zich op den disselboom van den achter sten wagen plaatsen. De voerman bemerkende dat zich een kind tusschen de wagens bevond hield ze oin zoo mogelijk ongelukken te voorkomen stil; maar reeds had het rad van den achtersten wagen het hoofd van het kind zoodanig geraakt, dat het ernstige wonden had bekomen, aan welker gevolgen liet kind is overleden. Men meldt uit Zwolle van 29 Jul ij. Volgens ee.) alhier algemeen verspreid gerucht is door de Algemeene Synode van de Néder- landsche Hervormde Kerk het liooger beroep van den gewezen predikant van Rijn verwor pen en derhalve de uitspraak van het provinciaal kerkbestuur van Overijssel waarbij hij uit het predikambt is ontzetbekrachtigd. Men meldt uit Zutphen van 29 Juli). In den nacht van den 27 dezer maand is er in de R. K kerk van de buurtschap Mossel bij Vorden door middel van inbraak een stoute diefstal gepleegd. Men heeft al het geld dat zich in de kerkbussen bevond er uit genomen waarbij ijzeren werktuigen moeten gebruikt zijn. Ofschoon de justitie alle nasporingen in het werk heeft gesteld, is dedader nog niet gevonden. Den 4 Mei jl. is op het postkantoor te Alkmaar bezorgd een brief, afgezonden door H. van Dehn te Alkmaar aan R J. Stok te Arn hem inhoudende 4 muntbiljetten a f 10 enz., welke niet aan bet adres is bezorgd. Op zondag 26 Junij jl. is door H. M. Hesse- ling in de brievenbus aan het postkantoor te Nijmegengestoken een brief aan het adres van mejufvrouw M. Bevel gedempte Oudegracht te Haarlem behelzende éen bankbiljet A 100 en 2 muntbiljetten A/10, welke niet aan liet adres is bezorgd. Op 16 Junij jl. is door den heer Kloekers te Assen aan den lieer G. Wuhbe'ing te Slaglieren afgezonden een brief, inhoudende 1 bankbiljet, gioot 100 een dito groot ƒ60 een dito groot f 40 welke brief, door den bediende van den afzender in liet posikanloor te Assen aan de beambten afgegeven niet aan zijn adres is aangekomen. (R. Ct.) nilITSCHLAN D. Te Pfafhkon ii> liet kanton Zurich beeft •dezer dagen een ontaarde zoon zijn vader, moeder en eene zuster door middel van vergif om liet leven gebragt ten einde op die wijze zich in het bezit ian het ouderlijk vermo gen te stellen. Spoedig na het bed rij veil der gruwelijke misdaad was de oorzaak van liet overlijden der drie bedoelde personen ontdekt en de dader in verzekerde bewaring genomen. Een zeekapitein van Hamburg is voorde regtbank dier stad verschenen, beschuldigd van eene reeks mishandelingen op een kajuits jongen gepleegd. Deze laatste was aan boord van een Braziliaanscli. schip overgeloopen om zich aan nieuwe mishandelingen te onttrekken. Er blijkt uit liet onderzoek dat, om den kajuits jongen te dwingen eenige dieverijen van weinig belang te bekennen hij hein gedurende twaalf uren een br eden pleister bad doen leggen op een deel van bet ligcliaam dat er gewoonlijk geen ontvangttot zoo lang de pijn hem beken tenissen ontrukte dat voor een dergelijk feit 'nij hem tweemaal op een uur met de bloote voeten aan een hangend touw bad doen vast. maken, hem verscheidene malen stokslagen had toen toedienen en hem aan den top van den mast had doen vasthechten zonder hem ander voedsel te geven dan haring, om hem aan dorst te doen lijden, en eindelijk dat hij het arme kind derwijze gemarteld haddatom een zekeren dood te ontsnappen het was wegge- loopen. Schuldig erkend is dit wreede rnensch tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld Berlijn bezit sedert eenige dagen haren Kolf Krakegeen gepantserd oorlogschip als dat hetwelk tot de Deensche oorlogsvloot behoort, zelfs geen rivierboot maar een reusachtige wagen tot het vervoeren van vee van de markt naar de slagplaats. Toen deze voor de eerste maal op de veemarkt stond trok hij bijzonder de aandacht, hetgeen aan de omstanders aanleiding gaf om er eene gepaste benaming aan te geven en daar ieder destijds sprak van de Kolf Krake werd met algemeen gejuich die naam aan het vervoermiddel gegeven. De eigenaar meende daarin een middel te zien om zijn voertuig te populariseren en deed niet zeer groote letters van voren ter zijde en van achteren er.op plaatsen den naam door de menigte uitgedacht en goedgekeurd sedert dien tijd is hij altijd zeker van zijn vrachten. FR A NK RIJK. Nabij Grenoble heeft eene moeder hare drie kinderen waarvan een 7 het tweede 5 en het derde slechts een halfjaar oud was in de Sauhie geworpen en is daarna volkomen kalm hij haren man terug gekeerd. Het jongste kind had zij van de min gehaald bij welke het besteed was. Dadelijk in handen der justitie gekomen heeft zij zeer bedaard gezegd dat zij hare kinderen verdronken iiad oin bun een be hoeftig leven vol zorgen en verdriet te besparen en te voorkomen dat zij den een of anderen tijd den hongerdood zouden sterven. Dé-gunstige omstandigheden waarin haar mail verkeerde hare onnatuurlijke bedaardheid, het geheel on gegronde barer vreesalles doet veronderstel len dat hier niet aan misdaad maaralleen aan krankzinnigheid gedacht moet worden. Te Augoulónic is een zonderlinge heroïsch- komische wedren gehouden in het hippodrome. Ezels hebben elkander daar den prijs der snel heid betwist. Het volksschouwspel had bijna een zeer ireurigen afloop gehad dew ijl achter eenvolgend op verscllTende punten de banken zijn ingestort. Gelukkig zijn de meeste toe schouwers met den schrik viijgekomen en zijn er geene ernstige verwondingen te betreuren geweest. Ook werd ondanks de geweldige opschudding de ^rde vrij goed en spoedig hersteld. Een leerloo ier van Marseille beeft aan de bank de overblijfselen van 5090 f'rs aan bankbiljetten gezonden teil einde daarvoor gerembourseerd ie worden. Hij had namelijk de onvóorzigtiglieid g.-liad eene portefeuille met 10,000 francs in een stroohoed te leggen die nabij eene geit geplaatst was. Gedurende zijne afwezigheid verslond het dier een gedeelte der portefeuille en de helft van zijn inhoud. Dadelijk sneed hij de geit open en haalde de overblijfselen der 5 bankbiljetten te voorschijn die thans door de Bank zijn ontvangen. In het departement der Cotes-du-Xord is een rijk avonturier overleden, diena eenige jaren in Amerika te hebben doorgebragtniet een aanzienlijk fortuin in zijn vaderland was teruggekeerd. On dit fortuin te verkrijgen had hij het volgende mid lel uitgedacht Den avond voor hij inet zijn schip naar Europa zon vertrek ken ging hij eens aan wal maakte zich het gelaat zwart door middel van schoensmeer veranderde zich geheel in een neger, wier taal hij magtig was en verkocht zicli zelven voor 1500 francs aan een Hollandsehen planter. Den volgenden morgen weder geheel blank ontsnapte hij van de plantage en vertrok met zijn vaartuig naar e.-n andere haven om daar de gedaante verwisseling enz. te herhalen. Gp gelijke wijze veranderde hij acht of tienmaal van kleur. Door den goeden uitslag aangemoedigd deed hij een meesterstuk 't welk hem eene verbazende som opbragt. Hij was liet namelijk eens geworden met vijftien man der equipage die hij in lompen hulde en van top tot teen met teer zwart maakte. In eene Engelsclie haven verkocht hij a'len te zamen om contant geld. De kooper was uiterst met zijn koop tevreden en legde zich met een gevoel van blijdschap ter rust, maar de koopwaar nam des nachts do vrijheid om te vlugten. Ontniddelijk ging het zestiental mannen aan boord van liet vaartuig en vertrok, zonder het ontwaken des nieuwen meesters van deze gesmokkolde slaven af te wachten. Vijf brouwersknechts werkten dezer dagen in een der kelders van hunnen patroon rue Dareu 23te Parijs In den namiddag ontdekte een hunner hij toeval eene vrij groote opening in een muur met ijzeren staven halt door roest verteerd en getralied. Zijne lan taarn opligtemlezag hij door deze opening in een donkeren onderaardsclien gang. Hij deelde zijne ontdekking aan zijne kameraden mede en door de zucht naar het onbekende en geheimzinnige aangedreven, besloten zij gezamenlijk den nieuwen wegdie zich zoo onverw achts aan hen opende te onderzoeken. Met weinig moeite maakten zij de roestige staven uit het metselwerk los en het vijftal

Zierikzeesche Courant | 1864 | | pagina 1