Advertentiën. Zeetijdingen Beurs- en Marktberigte» u v Vervoer-Middelen. len. De gelukkige moet niet meer dan dén enkel lot (ad 25 centimes) hebben gehad in welks bezit hij door een toeval was gekomen doordien hij het kleingeld wilde kwijt raken dat hem in een sigarenwinkel (waar die loten verkocht worden) was teruggegeven. Eerstdaags wordt te Parijs eene verzame ling zeldzame dieren waaronder twee witte olifanten verwachtdie de koning van Cam- bodsche den keizer ten geschenke aanbiedt. Ter gelegenheid van het jongste bezoek van den prins van Oranje te Fontainebleau zijn verscheidene geruchten in omloop gebragt. Men kan verzekeren dat het bezoek van den prins aan den keizer met de staatkuude in geen het minste verband heeft gestaan. La Presse deelt eenige bijzonderheden mede over een verschrikkelijk voorvaldat 11. zondag de stad Lyon in rouw heeft gedompeld. Ten 3 ure verliet een der booten op de Saóne varende, waarop zich 100 120 menschen bevonden, de kade, toen het vaartuig eenigen tijd later op een zandbank stootte. De schok was zóó hevigdat het water naar biftnen stroomde. Hevig verschrikt kwamen verschei dene passagiersdie zich beneden bevonden naar boven doch doordien allen op één kant van het schip gingen staan kantelde het om en •een zestigtal personen vielen ten gevolge daar van in de rivier. Een verschrikkelijk schouwspel deed zicli toen voor. Men zag verschillende mannen vrouwen en kinderen tegen den dood worstelen en hoorde hem met hartverscheurende stem om hulp roepen. Eenige vrouwen en meisjes werden nog eenigen tijd door hare kleederen boven water gehouden doch andere slagtoffers trokken hen weder naar de diepte. Eeu raan slaagde er in om met zijne vronw den oever te bereiken. Nog een tiental personen hebben zich, door met alle krachtsinspanning te zwemmen, het leven gered. Bij het vallen van den nacht had men reeds 25 lijken opgevischt. Men denkt dat een 20tal personen zal zijn gered. Men kan begrijpen de hevige ongerustheid die het berigt van dit ongeluk in den omtrek heeft doen ontstaan daar natuurlijk iedere familie dacht dat het afwezige lid in de golven was omgekomen. Er is onmiddelijk een regterlijk onderzoek ingesteld en de kapitein van de Mouche no. 4 is voorloopig gearresteerd Vol gens de laatste berigten bedraagt het getal der verdronkenen 29. Omtrent het verschrikkelijk voorval ver meldt men nog de volgende bijzonderheden: De lijken van 32 slagtoffers zijn gevonden welk cijfer, te oordeelen naar de afgegeven en ontbrekende plaats-biljetten niet hooger dan 35 zal worden. Volgens Le salut public lag de schuld van het ongeval behalve aan de slechte samenstelling van liet vaartuigvooral aan den gezagvoerder die niet voorzigtig hoeft weten te manoeuvrerenalsmede aan hen die te veel reizigers aan boord hebben toegelaten. Vol gens berigten in riudépetidance Beige voorko mende, zou de gezagvoerder evenwel eerst sedert zeven dagen in dienst zijn geweest en alzoo den staat van zijn vaartuig niet genoegzaam hebben gekend. De omnibusbootin plaats van op te houden heeft de reis voortgezet en zonder hulp te bieden zich snel verwijderd. Hierover wordt veel gesproken. Daar het zondag was waren de kaden bijna ledig zoodat een gerui- men tijd verliep eer hulp opdaagde. De angst van velen heeft het ongeluk nog vergrootdaar verscheidene personendoor angst gedreven zich zeiven in de Sa&ne wierpenen omkwamen, hoewel zij zonder zoodanige handeling welligt onder de geredden zouden hebben mogen behooren. Althans menig voorbeeld wordtin de dagbladen aangehaald van gunstig geslaagde ;pogingen tot zelfbehoud. Onder anderen zijn van vier studenten die voornemens waren een uitspanningsplaats te bezoeken twee verdron ken doch het overige tweetal klemde zich zoodanig aan de schoorsteenplanken vast dat zij ten gevolge daarvan behouden hieveneen hunner liet zelfs niet los niettegenstaande hij door de hitte van den schoolsteen zijne handen brandde. Vele personen hebben zich ook loffelijk onderscheiden door hunne poging tot rai ling van anderen. Een jongeling zelfs die het middagmaal gebruikte, had naauwelijks van het ongeluk gehoordof hij verliet onmid delijk de tafel en wierp zich zonder aarzelen in hét water, waaruit hij achtereenvolgens vijf menschen te voorschijn bragtwaarvan twee in het léven zijn gebleven. In zeer vele woningen heerscht diepe smart over het ongevalwaar door zooyele gezinnen ongelukkig zijn geworden. G ROOT-BRITT A NN JE N. Londen, 15 Julij. Na den strijd tusschen de Kearsarge en de Alabama, werd hier met de grootste belangstelling uitgezien naar eene ont moeting met een ander Zuidelijk kaperschip Die hoop werd in alle deelen geregtvaardigd doordien twee Zuidelijke schepen in het kanaal kruisten. In den aanvang dus twijfelde men geenszins aan de juistheid van het berigt dut het stoomschip de vVonder" ons berigt bragt als zou de Kearsarge reddeloos geschoten zijn door de Florida ofschoon men wist dat laatst genoemd schip steeds den strijd ontweken had met liet Noordelijk vaartuig, aangezien het bij lange na niet zoo goed gewapend en niet zoo sterk gebouw.1 was. Thans evenwel blijkt liet dat het berigt aangaande het gevecht tusschen deze twee schepen geheel uit de lucht gegrepen is. Op liet aangegeven tijdstip toch lag de Kearsarge rustig ten anker op de reede van Dover. De mogelijkheid evenwel bestaatdat men zich in denamen der schepen heeft vergist en dat een gevecht toch heeft plaats gehad tusschen de Sacramento (Noordelijk) en de 1 Generai Lee (Zuidelijk). Uit New-York meldt men van 7 dezer. De Geconfedereerden hebben Harpers Ferrijen llagarstown in Maryland bezet, en rukken noordwaarts op. De president Lincoln heeft de militie in de wapenen geroepen om den inval te keer te gaan. Kentucky is in staat vari beleg verklaard. De habeas corpus acte is geschorst. De generaal Sherman heeft Marietta Keuenesan bezet. De Morning Post deelt mede. dat eene belangrijke wijziging zal plaats hebben inde wapening van de Britsche troepen. De com missie door de regering met liet des betreffende onderzoek betrefthoeft aanbevolen de invoe ring hij de geheele infanterie van de juistheids- karabijn. Hetzelfde blad houdt vol de echtheid van de onlangs door hetzelve medegedeelde depêches en kondigt aan dat het binnen kort in zijne kolommen andere zal openen van nog jongere dagteekening. Wij zullen dan zien zegt het blad of de heer von Bismarck de echtheid daarvan zal durven betwisten. Naar aanleiding van den verschrikkelijken moordzaturdag jl. in een der rijtuigen van den North London spoorweg voorgevallen dringen de dagbladen bij de directiën der spoorweg-maatschappijen aan op het beramen van middelen van gemeenschap tusschen de passagiers en de beambten van den spoorweg. Van wege de regering is eene premie van 100 p st. en door het bankiershuis Kobarts, Curtis en co. eene premie van gelijk bedrag uitgeloofd aan hemdie den moordenaar ontdekt. Den dader is men nog niet op het spoor. Alleen heeft de policie het signalement bekomen van den persoon die naar men zegt met den vermoorde in hetzelfde rijtuig heeft gezeten en die later van plaats verwisseld hebbende de aandacht van sommige passagiers heeft gaande gemaakt. Er schijnt eenige grond te bestaan voor de hoop dat men den moordenaar van den heer Briggs op liet spoor is. Den 13 gaf de heer Death aan de policie inlichting dat hij hem ter ruiling was aangeboden de ketting van den ver- slagene benevens een cachet-ring. Aangezien natuurlijk elkeen gespitst is op de ontdekking van den ellendeling, had hij zich de gelaatstrekken van den vermeenden schuldige goed in hetge- heugen geprent. Dit signalement is door gansch Engeland verspreid en de policie waakt zoo ijverigdat het den vreemdeling men wil dat het een Duitscher is moeijelijk zal vallen om aan de handen van het geregt te ontsnappen. Nog altijd zijn de bladen opgevuld met ver halen van aanrandingen en diefstallen op den spoorweg. Zoo levert The Morning Post eene bijdrage waaruit blijkt dat het zwakko geslacht niet altijd de dupe is zoo als de andere bladen willen doen voorkomen. Daaruit toch blijkt, dat heeren meermalen het slagtoffer zijn van vrouwen wanneer zij met deze alleen in een wagen gezeten de reis maken. Eene aanklagt wegens aanranding op de eerbaarheid is het ge wone gevolg en de gentleman van niets be wust moet zijne reis honderdvoudig betalen. Tot nu toe is de politie er niet in geslaagd om het geringste spoor te ontdekken van den moordaanslag van den heer Briggs. The Stan dard komt dien ten gevolge tot de conclusie dat deze heer niet vermoord is geworden. Dat blad acht het waarschijnlijk dat hij in de haast om zich naar den trein te begeven een verkeer den hoed genomen heeftdat hij in de wagen eene bloedspuwing gekregen heeftterwijl hij uit het portier zon gestort zijn toen hij het venster wilde openen terwijl hij door dien val de hoofdwonden zou bekomen hebbenterwijl daardoor tevens zijn horlogieketting zou losge raakt en bier of daar onder het zand van den weg bedolven zijn. Onmogelijk is deze voor stelling nietdoch zij is in strijd met de uit spraak der jury welke verklaarde dat de lieer Briggs een gewelddadigen dood zou zijn ge storven Het geneeskundig blad The Lancet be helst het volgend artikel „Na thans dertien maanden lang gezondheid genoten te hebben heeft de koning der Belgen den heer H. Thom son van Londen wien hij zijn genezing dankt en wien hij reeds de vorstelijke gift van 4000 p. st. had doen ter hand stellen de onderschei ding der benoeming tot officier der Leopolds orde en tot buitengewoon heelmeester van Z. M.bewezen. Dit is eene welverdiende eer. i. M. geniet thans eene voortreffelijke gezond heid en kan zich zonder vrees aan allerlei be wegingen overgeven .naardien alle sporen zijner kwaal verdwenen zijn. Het geval was zoo als bekend is van een allerbedenkelijksten aard en de behandeling niet eene zware verantwoorde lijkheid gepaard. Bovendien weet men in geheel Europa dat de heer Civiale van Parijs en den beroemden Duitschen heelmeester Langenbeck eenigen tij 1 te voren beiden ontboden maar hunne pogingen na de zorgvuldigste inspan ning mislukt waren JONGSTE TIJ DINGKi\ Tondern 16 Jli 1 ijIn de nabijheid van het eiland Fölir heeft in den namiddag van den 14den een gevecht plaats gegrepen tus schen de kanonneerbooten van de Geallieer den en die van Denemarken. Berlijn, 18 Julij. Tusschen Prnissen Oostenrijk en Denemarken is eene overeen komst getroffen tot het schorsen der vijande lijkheden en het opheffen der blokkade van de Pruissisehe havens van den 20 dezer des namiddags ten 12 ure af, tot den 31 dezer des middernaciits. Madrid, 17 Julij Uit Vigo is berigt Ontvangen, dat, volgens gerucht, de opstan delingen op Sint Domingo Puerto Plata ver laten hebben, om zich aan de Spaansche autoriteiten te onderwerpen mits hun volle dige vergiffenis worde beloofd. Heden overleed ons Kindje NICO- LAAS MAKINUS in den ouderderdom van vijf en een half jaar. ZlERlKZKE 16 Julij 1864. M. AUGUSTIJN, J. W. VAN DER WEELE. Heden overleed op den Huize W e I- gelegen" onder Rijswijkmijn geliefde Echtgenoot de Heer Mr. C. F. HOI JE R in den ouderdom van bijna 65 jaren. 16 Julij 1864. A. J. E MOGGE-POUS Wed. Hoijer. Eenige en algemeene kennisgeving. t Heden overleed na langdurig smar telijk en geduldig lijden, mijn waarde Echt genoot CORNELUS van dhr WEIJDE Sziu den ouderdom van 64 jaren en 10 dagen. Zierikzbe 18 Julij 1864. Wed J. van der WEIJDE geb. de Kkuijff. Eenige kennisgeving. De Notaris J M. BOUVIN zal op Dingsdag den 26 Julij 1864 's namiddags ten 2 ure preciesonder Niewerkerk, in het Onde-Nieuwland publiek presenteren te verkoopen Aan de BLOKKENeenige Tarwe KoggeHaver, Aardappelen en Kantgras te Velde. gelegen op het voornaamste gedeelte dei- Stad. Desverkiezende kan men ook enkele afzonderlijke KAMERS genieubeleerA of emgemetibeleeni verkrijgen. Infor- matiën zijn te bekomen bij de Uitgevers rlezes Ei;VI N A. 1>E VOS bij wien nog voorhan den is De ZEEUWSCHE DUINVREUGD bevattende meer dan 150 op verschillende gelegenheden toepasselijke Gezelsehaps-Liede- reD k 40 Ct. Zierikzee Gearriveerd 18 Julij Argo, P. Jones, Hamburg, Zierikzee. 18 Susan W. Larie, Par, Dordrecht. 17 Uitgezeild Zwei GebrüdersU. J. Ullrich. 17 Maria jT. van Holten beiden naar Hamburg Brouwershaven Gearriveerd: 15 Julij Gothenburg, (st.)J.Hus, Gothenburg, Rotterdam. 15 Granville, J. Robinson New-Castle Dordrecht. 15 Minister Pahud, E. LipjesRotterdam, Melbourne. 18 Z. M. gepantserde kanonneerboot met stoom vermogen Monitor, komm. luit. t/z 1 kl. jlir van Haaften Hellevoet. 16 Uitgezeild: Minister PahudE. Lipjes, Melbourne 17 Constantia VI. A. Overgaan vB itavia 18 Antwerpen D. Steenken New-York allen van Rotterdam. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 16 Julij 1864. gebl. .k. r Nederl Nederl. Bank 4 pCt. Werkel. Schuld. 2 Va 3 dito dito dito dito 4 96'/8 Araort. Sijndic. 3'/, 903/j Nederl Hijp.-Bank. 4 Belgjé. Cert. bij Rothschild. 2 'l Spatie. Obligatien. 2'a li s/g Portugal. Obligatien. 3 47 Ruslaud. Obligatien bij Hope en Co. 5 97 dito 1828 29 5 99 V. Cert. 1840 4 Polea. a an deelen 1835. 156 Pruissen. Obligatien 1859. 5 Oostenrijk. Obligatien Met. Oude. 5 393,o r- dito dito 2«/a dito Rente Amsterd. «5 dito Nationale 18:»*. 5 Mexico. Obligatien. 3 Griekenl. Obligatien Geldl. 1825. 5 Turkije. Binnenl. Obligatien ROTTERDAM, 18 6 J ulij - TARWE. Zeeuwsche, Vlaamsche en Overm. was heden hoezeer niet ruim aangevoerd zeer weinig begeerdzoodat alleen de puikste kwal- met raoe't.e vorige prijzen bedong mindere vond tot 25 c. lager slechts gedeeltelijk koopers goede en puike van ƒ9, tot f 9,75 mindere van f 8,25 tot 8,75. ROGGE. Overm. Zeeuws, en Vlaams 10 a 20 cents lager, van 5,70 tot 6,8 GBU'ST. Vlaamsche Zeeuwsch en Overm. 20 cent lager zoo zomer als winter van 4,80 tot 6 HAVER. Inl korte/ 4, 4.80, lange vau f 3,50 tot 4,30, in publieke veiling. ERWTEN, nieuwe groene van 6,75 tot 7,75. B ÏONEN ii. witte van ƒ10, tot ^14. dito bruine van 8 tot ƒ11. PAAR DEN BOON EN. van ƒ6 otƒ6,30. MEEKRAP. Werd heden weinig aangevoerd en de koop lust blijft zeer gering. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Roller dam Woensdag 20, 'smorg, 8,45 Donderdag 21, 10,30 Vrijdag 22, 10,3.0 1 van Middelburg Woensdag 20, 'smidd. 12,! Donderdag 21, 'smorg 6, Vrijdag 22, 6, De diligence zal van Zierikzee 2 nnr nn de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur nade afvaart der stoomboot rijden Betourkaarten zijn te verkrijgen voor de Dili gence van Zierikzee naar Zijpe. dienot tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: Woensdag 20, 'smidd; 12, Van Rotterdam Donderdag 21, 'sinorg. 8,45 Eene wel ingerigtezeer ruime en gemak kelijke toegang hebbende BOVEN-WONING, dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen t l Van Rotterdam: des maandags, woensdags desdingsdags donderdaggen en vrijdags 'sinorg. ten8 ure zaturd. 'smorg. !0u. 20 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Veen, des morgens ten 9 ore voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten l2'/a ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1864 | | pagina 2