Advertentiën. Vruchten Meedete Velde, AANBESTEDING. MAATSCHAPPIJ van Brandverzekering, Burgerl.Stand teZierikzee. Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten l4,'« Vervoer-JIiddelen. -4» niétte eten hebben. Eindelijk dat zijne vrouw in dit zelfde oogenblik Jweduwe worde en zijne kinderen weezen. De benden Poolsche opstandelingen zijn ten eenenmale verstrooid. De personen die er toe behoorden melden zich overal bij de autoriteiten aan zweren hunne dwaling af en betrekken meerendeels hunne voormalige woningen. De Poolsche dagbladen gedwongen te erkennen dat de opstand ten einde is willen den strijd op een ander terrein overbrengen. Zoo wordt er b. v. in de Posener Zeit. gelezen dat Rusland genoodzaakt is gewordenin Polen het groote beginsel der vrijheid en van het grondbezit voor de boeren plegtig te erkennendit blad zou er kunnen hebben bijvoegen dat het ook de Poolsche wapenen zijn geweestdie Rusland genoopt hebben de vrijmaking van twintig millioen lijfeigenen af te kondigen driejaar voor den opstand. Den 25 Junij ontving Garibaldi de depu tatie uit de vrijmetselaars-loge la Sebezia, die hem het adres van gehoorzaamheid overhandigde en wederkeerig de meest vriendschappelijke groeten aan de broeders ontving. Op de vraag van den heer Petroniehoe het met zijn welstand ging, antwoordde de generaal op blijmoedigen toon: „Met de heup gaat het goedmaar met den voet nog niet." Aan een onden Perzischen koning gelijk, ontvangt Garibaldi dagelijks van de bewoners van het eiland Ischia geschenken van allerlei aard, uit de schoonste inlandsclie voortbreng selen bestaandeterwijl hem ook vele soort gelijke geschenken uit Napels worden toege zonden. Maar, ontvangt hij zoodanige geschen ken met genoegen aan den anderen kant ziet hij gedurig vele hem toebehoorende voorwerpen, zoo als zakdoeken kousen roode heinden hoeden en in zijn gebruik zijnde kleine voor werpen verdwijnen, die door de bezoekers als relequien medegenomen worden. - Uit Nyni-Novgorod (Rusland) schrijft men dat aldaar den 16 Junij bijna de geheele kermis is afgebrand. Den brand die 's avonds ten 5 ure begon was men eerst ten 3 ure op den volgenden morgen meester. Gedurende tien uren hebben de vlammen ongeveer duizend vierkante ellen in het rond alles vernield. Het vuur was zoo hevig dat het onmogelijk was de spuiten in de verlangde nabijheid te brengén men was zelfs genoodzaakt ze in de rivier te werpen om te voorkomen dat zij mede ver brandden. De leder-, matten-, touw-en höut- markten zijn geheel vernield. Daarenboven werden in de asch gelegd de schouwburg het paardenspel, 20 koorddanserstenten, 8 foto grafie-etablissementen 8 hotels2 koffy'huizen 16 restauratiën 8 herbergen 2 apotheken 7 handelskantoren 4 kap-salons, 3 badinrig- tingen300 kleine winkelsin het geheel 437 bijzondere en 12 staatsgebouwen. Behalve dit alles zijn geheel en al verbrand ongerekend de bewaarplaatsen van hout, planken en balken40 groote handelsgebouwen met 1514 magazijnen en 148 afgelegene gebouwen. Daar de kermis nog niet begonnen waswaren vele magazijnen ledig. De schade bedraagt evenwel eenige millioenen. Slechts weinige gebouwen waren verzekerdhet totaal dei- verzekeringen bedraagt naauwelijks 800,000 fr. G ROOT-BRITTANNIE N. Londen, 4 Julij. Heden morgen ontdekte men dat een allerstoutste diefstal vanjuweelen gepleegd was in den winkel van den heer Johnsonjuwelier en fabriekant van chrono meters in Threadneedlestreet, in de City alhier. Men zegt dat eene waarde van onge veer 3000 p. st. ontvreemd is. De dieven zouden zich 11. zaturdag nacht verscholen .hebben in de bovenvertrekken van het huis, die meestal door makelaars in effecten gebruikt worden. Die vertrekken schijnen des nachts niet bewaakt te zijnzoodat de dieven vrij spel hadden. Gisteren moet het hun door middel van breek ijzers en wiggen gelukt zijn een ijzeren luik open te breken waardoor zij in het achterge deelte van den winkel afdaalden; alsnu maakten zij zich meester van den aanwezigen voorraad van edel metaalbestaande in horologien doekspelden, armbanden, oorringenen andere kostbaarheden, die voor de vensters van den winkel ten toon gesteld of in de glazen kasten besloten waren; alleen de groote klokken, die zij te zwaar achtten om te vervoeren werden door hen achtergelaten. Nog poogden zij eene ijzeren kast onder de toonbank open te breken doch hoewel zij er uren aan bezig moeten geweest zijn slaagden zij in hunne misdadige bedoeling niet, hetgeen zeer gelukkig was daar die ter waarde van 10,000 p. st bestond, lieden middag had de, politie nog niet het geringste spoor van de dieven ontdekt. Dezer dagen zijn alhier drie kinderen overleden door het in dun mond steken van lucifers. Uit het geregtelijk onderzoek is ge bleken dat de koppen dier lucifers zóó vergiftig waren dat één voldoende was voor doodelijke vergiftiging. Men wil dat de fabriek, van welke deze lucifers afkomstig waren op boog bevel zal worden gesloten, en dat eene wet zal worden uitgevaardigdwaarbij bet op booge boeten verboden is ietsj anders bij de vervaar diging te gebruiken dan geprepareerde phosphorus welke bevonden is voor de gezond heid niet schadelijk te zijn. In de jongste berigten nit New-York leest men dat den 5 Junij te New-Orleans vier per sonen die heimelijk krijgsvolk voor Jnares aan wierven onder den schijn van arbeiders voor den spoorweg in Mexiko te zoeken door de over heden der Unie in hechtenis genomen waren. Zij hadden reeds 119 man meerendeels deser teurs van het noordelijke leger in dienst ge nomen. Te New-Orleans werden buitendien een vijftigtal vrijbuiters verwacht die uit Vicksburg waren vertrokken om zich naar Mexiko te begeven ook deze zouden in hechtenis genomen worden. De jongste berigten uit Amerika wekken in hooge mate de belangstelling. De wetWaar bij transactiën op tijd in goud en vreemden wissel verboden werden werd den 20sten van kracht verklaard en bragt de gansche beurs in ver warring. Het goud rees van 198 op den 20sten tot op 245 op den 20 sten uit. De militaire operatien zijn bepaaldelijk ongunstig voor de Federalen. Er zijn verschillende aanvallen ge daan op de zuidelijke linien bij Petersburg die allen zijn teruggeslagen waarbij 8000 man verloren werden. Generaal Grant schijnt er verder dan ooit van verwijderd te zijn om Rich mond te kunnen nemen, terwijl de positie der Federalen ten noorden van Richmond zeer benard is. Kapt. Semnes heeft een verblijf gehuurd te Milbrook ongeveer drie uren afstands van Southampton. Zijn eerste luitenantde heer' Keilwoont met hem. De hand van den kapt. neemt in beterschap toe. M en wil dat de nieuwe Alabama reeds aan gekocht is n. I. een gepantserd schip dat op de werf van den heer Arman te Bordeaux is gebouwd. Een avontuurlijke zeereis wekt te New- York de aandacht. In de haven ligt een scheepje, dat de reis naar Europa zal onder nemen en voorzeker het kleinste is dat ooit gepoogd heeft den A tlanischen oceaan over te steken. Dit vaartuigje is genaamd Vision 15 voet lang, 4 voet 6 duim breed2 voet 10 duim hol en gemeten op 1% ton. De bemanning bestaat uit J.C. Donevan tegelijker tijd kapitein stuurman en matroos en zekere heer W. Spencervan Providencebenevens Toby, een patrijshond. De uitrusting van dit ondernemende paar zal bestaan uit 55 gallons water, 100 ponden brood (dat is 3/i pond per dag voor ieder), een paar ponden koffij en een weinig suiker. Het kookgereedschap zal bestaan uit eene kleine lamp om eens per dag koffij te zetten. Een weinig krenten en een paar trom mels gepreserveerd vleesch sluit den geheelen inventaris. De kapitein denkt den overtogt in zes weken te maken en na in Engeland aange komen te zijn zal hij zijn vaartuigje ten toon stellen en daarna verkoopen. Hij is een oud zeeman vijftig winters hebben zijn ligchaam verhard en zijn hart onbevreesd gemaakt voor het magtige element waarop hij zich met zijn notendop gaat vertrouwen. Het zal niet veel nut opleveren, tenzij voor zijn eigen beurs, als hij het er gelukkig afbrengt. In de vorige week zou te Malvern-link in Engeland eene kleine luchtballon opstijgen. De ballon werd teruggehouden door een twintigtal mannen die onvoorzigtig genoeg de touwen om hunne armen of om hun lijf hadden vast gemaakt ten einde meerdere kracht te kunnen doen. Toen de ballon half gevuld was werd die plotselings opgeheven en de twintig mannen slingerden met haar in de lucht. Door een ge lukkig toeval stootte de ballon scheurde en stortte nederwaardoor de hangende reisge zellen van eene langere luchtreis werden vrij gesteld. Twee van hen echter werden zoo ge kwetstdat zij het misschien met hun leven zullen moeten bekoopen. De overigen kwamen met den schrik vrij. - In een steenkolenmijn nabij Wigan,in het graafschap Lancaster liet men II. vrijdag acht arbeiders, als naar gewoonte, in een bak naar beneden zakken toen men eensklaps op den vlakken grond aan de katrollen bemerkte dat de draagtoestel niet verder naar omlaag ging. Bij nader onderzoek bleek alsnu dat de bak in de schacht was blijven luiken en daardoor omgeslagen was, ten gevolge waarvan zes personen langs eene diepte van een paar honderd yards naar den bodem waren gestort en i ge''jk wel te verwachten was onmiddelijk het leven hadden verloren. The Army and Navy Gazette brengt de navolgende belangrijke tijdnig„De korvet Wolverine kapitein A. F. R. de Horsey heeft bevel bekomen om naar Helgoland te stevenen als de voorlooper van een eskaderdat noord waarts zal verzeilen om gereed te zijn te inter veniëren wanneer de omstandigheden zulks nood zakelijk mogen maken." Zou lord Palmerston dan wezenlijk Kopenhagen willen beschermen JONGSTE TIJ DINGEN Frankfort 7 Julij. In de heden gehouden zitting van den bondsdag is op voorstel der com missie voor de Holsteinsche zaken besloten de Oldensburgsche regering te verzoeken zooveel mogelijk de toegezegde overlegging te bespoe digen van de stukken betrekkelijk de aanspraken van den groothertog op de erfopvolging. Madrid 6 Julij Het gepantserd fregat Numancia de zeilfregatten Bereugnela.Blanca en Vencedora, en de stoomboot San.Quintin zullen in den loop dezer maand naar de Stille Zuidzee vertrekken. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ zalten ver-, zoeke van Mej. de Wed. S. de JONGE op Zaturdag den 23 Julij 1864 des namiddags 2 ure in de Hei berg van L Koene te Bruinisse publiek verkoopen Ketie aanzienlijke partij gelegen onder Bruinisse en Oosterland. Breeder bij Billetten omschreven. Diegenen welke genegen zijn het voorzien van den EEST in de Meestoof J a c o b 't H o o f d" te Oosterlandvan een nieuw VVIIHWERK met de leverantie van Metsel- Timmer- en Ijzerwerk aan te nemen gelieven hunne Billetten behoorlijk onderteekend door hun en hunne Jïorgen in te leveren bij den Boekhouder J. M. BOUVIN, op de Oude Haven te Zierikzeevóór of op den 16 Julij aanstaande; des middags ten 12 ure. Het Plan en Conditiën deswegens zijn ter inzage liggende in de gemelde Meestoof; te Oosterland in de Herberg bij voornoemden Boekhouder en bij clen Opzigter de Heer W. P. BROUWER te Aieuwerkerk die tévens de verlangde Inlichtingen geven kan. voor het KONINGRIJK DER NEDERLANDEN, TE'sIIERTOGENBOSCH, A. 1838. Hoof Agentschap te Xierihzee. wijk D No 438. CORRESPONDENTEN: de Heeren J. C. KIJN Zierikzee. A. BUIJTERSE, Oosterlandc. a. J. SCHILPEROORTBruinisse, c. a. W. K. HOFFMANHaamstede, c. a. N. ZORGE Eikerzee c a. en M. BLEIJKER, Dreischor, c. a. De Maatschappij verzekert alle roerende en onroerende Goederen (zonder inleg of voorschot tegen taste en zeer matige premiënvolgens innerlijkewaarde of in herbouwnaar verkiezing. van 1 tot en met 8 jtllij 1864. Geboren. Een zoon van M. van der Have en A. van Dijk. Gehuwd. J. Cannoo jm. en A. M. de Rooi jd. Overleden. J. C. Zegers oud ruim 36 j. vr. v. Th. v. Aken. Joh. Meerse oud 12 d. z. C. van Zandijk oud ruim 76 j. jd. S. A. Ragut oud 49 j. vrouw van H. A. Buth. C. Braberoud 36 j wed. van J. de Vlieger. liet barkschip Grondwetkapt. T. C. Kam- minga is den .19 Mei 1864 van Batavia ver trokken naar Zierikzee aan boord was alles wel. Brouwershaven, Gearriveerd: 6 Julij Bildérdijk A. Viëtor Batavia. 6 Generaal Michiels P. G. Visset beiden van Rotterdam. Prijzen der Effecten te Amsterdam. vden 6 Julij 180A Nederl Nederl. Bank .V Werkel. Schuld. dito dito dito dito Amort. Sij 11 die. Nederl Hijp.-Bank. Cert. bij Rothschild. Obligatien. Obligatien. Obligatien bij Hope en Co. dito 1828/211 Cert. 1840 Aaudeelen 1835. Obligatien 1859. Obligatien Met. Oude. dito dito dito Rente Arasterd. dito Nationale 185 4. Obligatien* Obligatien Geld!. l825r Binnenl. Obligatien. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenl. Turkije. gebl. k 4 pCt. r 4 3'/, - 9(1% 4'/, 97'', V/, 2", 3 4?V s 9" 't 5 Q ƒ156 5 HS', 2'/, '29% 5 70V* 5 65 3 2S'/ 5 25 C 6 483/9 te Zierikzee, Marktprijzen der Meekrap van den 8 Julij 1864. Twee eu een 1ste kw. blank Twee en een middelbare dito Twee en een mindere dito Keu en een 1ste kw. blank Een en een middelbare dito Een en een, mindere dito Onberoofde, 1ste kw. blank Ocberoofde middelbare dito Onberoofde mindere dito Muilen Middèlbare dito Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, Teelt 1864. f 20,50 a 21,00 1 - 19.50 a. JO,GO - 18,00 a !9,00 1 I - 2 t.50 !x 21,00 1 f 0 19,5') a 20,( 0 I - 18,00 a 19,00 I- - 2"<>,o0 a 21,00 N. - 19,50 fi •20,00 I 1 - 18,00 a 19.0) j 1 S* - 0,00 a o,oO - - 0.00 fi 0,00 I a De Ned. Mvdde. Oude Tarwe 1862 f Nieuwe dito 1863 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver van den 7 Julij 1864. De Ned. Mvdde 0,00 Paardeboonen t fl.OO 9,25 Witte dito - 12,00 0,00 Bruine dito 9,01» 0,00 Graanwe Erwteu 0,00 0,00 Groene dito 7,00 6,00 Gele dito 0,00 5,50 Koo.Jzaad; - q,00 6,50 Zaai-Lijnzaad 0,00 8,50 Slag-Lijnzaad - 0,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg I van Rotterdam Zaturdag 9, 'smorg. f>, 1 Zaturdag 9, 'smorg. 10,30 Zondag 10, 6, Zondag 10, 10,30 Maandag 11, 6, I Maandag 11, 'sinidd. 12, De diligence zal var, Zierikzee 2 uur na de afvanrl der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur node afvaart, der stoomboot rijden ICetiourltajairteM. zijn te verkrijgen'voor de Dili" gence van Zierilczee naar Ziffle. dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes.: Woensdag 13, 'smorg. 5,30 Van Rotterdam Donderdag 14, 'sinidd. 1, dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam- Van V lis sing en: j Van Rotterdam: des maandagswoensdags desdingsdags donderdagien en vrijdags 'smorg. tenRure I zaturd. 'smorg. 10 u. 20 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Veen., des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naair Rotterdam en des middags ten 12La ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drnkkeiij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1864 | | pagina 2