Bessen-Gencver en Likeuren Advertentiën. Rente-Betaling Rente-Betaling RUHR Haard- en Ragchel kolen THEE-SOORTEN, JUT. Mewenswaaij Zonen A VI.Ki.SSF.\-W l.l\ Bu rgerltand te Zier ikzeë Zeetijdingen Beurs- en Rlarktberigten Vervoer-Hi ddelen. men een jong menscli, die van boven af in het water sprong, met het hoofd op het zijne teregt kwam en zich zoo bezeerde, dat hij zich ter naauwernood meer bewegen kon terwijl de getroffene onder water verdween, om niet tegenstaande alle pogingen ter zijner redding in het werk gesteld niet meer te voorschijn te komen. Men verhaalt de volgende bijzonderheid omtrent de jongste inspectie over het eskader te Swinemunde gehouden in tegenwoordigheid des konings. Deze bevond zich met zijn ganschen staf en vele genoodigden aan boord van een der grootste vaartuigen hetwelk met de overige schepen deel nam aan de manoeuvres. Eens klaps vernam men na het doen eener wending van het schip, de volgende aanmerkingge daan met een schraal maar duidelijk verneem baar stemmetje „Zie eens die marsschoot kan toch zóó niet blijven staan dat is geheel verkeerd." De bevelvoerende officier bierdoor opmerkzaam gemaakt zijnde op eene fout in de manoeuvre haastte zich om die te verbeteren maar stond niet weinig versteld toen hij ver nam dat de persoon met het schrale stemmetje, die de zeer juiste aanmerking op de manoeuvre had gemaaktniemand anders was dan de kroonprinses die van hare prille jeugd veel ter zee gevaren hebbendeeene niet geringe kennis van het vak bezit. Het jongste nommer der Ostse'e-Zeitung deelt de volgende bijzonderheid mede: Een Amerikaan heeft de openbare schuld der Noor delijke staten van Amerika gemeten en gewogen Indien men eene som ten bedrage der openbare -schuld zijnde 4000 millioen dollars in zilveren dollars wisselt en deze stuk voor stuk nevens •elkander op eene rij legtdan verkrijgt men eene reeks ter lengte van 90,000 Eng. (105,000 Ned.) mijlen. De zwaarte is 125,000 ton a 1000 kilos Om deze hoeveelheid geld per spoorweg te vervoeren, zou men behoeven (52,500 waggons welke achter elkander staande eene lengte zouden beslaan van 355 mijlen. Men deelt uit Bohemenhet verhaal mede van eenen broedermoord, onder zeer ongewone -omstandigheden gepleegd. Een dienstmeisje wier ouders doodarm waren had een jongeren broeder, die door al de ellende welke hij reeds geleden had zoodanig was verzwaktdat er geen uitzigt voor hem bestondom ooit door arbeid in zijne behoefte te kunnen voorzien. Een tijd lang werd aan het meisje vergund door de familie hij welke zij diende om het on gelukkige kind bij haar te nemen maar dat dit op den duur lastig werd zeide men haar aan dat hij vertrekken moest. Toevallig had het •meisje ontdektdat er vergif in de woning aan wezig was en op zekeren morgen eer zij met 'hare hnisgenooten naar de kerk ging gaf zij aan haren broeder een boterham waarop zij van het haar onbekend poeder had gestrooid dat niet anders was dan rattenkruid, Het kind over leed nog dienzelfden dag maar niemand ver moedde de oorzaak. Het meisje intusschen had geen rust en verwijderde zich naar eene andere woning. Na haar vertrek vond men de over blijfsels van het vergif en kwam zoo op de ge dachte van demisdaad. De schuldigde aarzelde niet om die te erkennen en voegde er bijdat zij het gedaan had om haren broeder te onttrekken aan een ellendig leven dat zij voor hem onver mijdelijk achtte. Zij werd tot zeven jaren ^dwangarbeid veroordeeld. Bhjkens eene depêche uit Helgoland verwacht men aldaar zeer spoedig een strijd •tusschen de Deensche en Duitsche vloten. De Köïnische Zeitung heeft melding ge maakt van een gerucht dat Rusland het plan koesterde om de hand te vragen der aarts hertogin Maria Theresia dochter van c'en aartshertog Albertvoor den erfgenaam van den Bussischen troon Dit berigt komt ons zeer onwaarschijnlijk voor aangezien de wet van het huis Habsburg uitdrukkelijk voorschrijft, dat geen der leden van godsdienst mag veranderen, en zonder de orthodoxe religie te hebben omhelsd kan zoo als men weet, de aartshertogin geen keizerin van Rusland worden. FRANKRIJK. Parijs 28 Junij. De Moniteur zegt in zijn avond-editie dat vier batterijen der artillerie het vuur hebben geopend tegen het eiland Alsen. De pruisen trekken al hunne magt in den omtrek van Kolding te zamen. Dat kapt Semnes van de Alabama de "bemanning van twee door hern gekaapte koop vaarders zeven weken lang in de ijzers gesloten hield is een onloochenbaar feit. De France zoekt deze brutaliteit te vergoelijken door te zeggen dat sedert een Unie-fregat de Zuider korvet Jefferson Davis genomen en haren kapt. benevens tien door liet lot aangewezen mannen in boeijen geslagen had van de regering te Richmond het bevel was uitgegaan gedurende zes maanden op wijze met Unie-schepen te han delen. De France heeft hierbij echter vergeten te vermelden, dat de Jefferson Davis een zee- roover was en op heeterdaad betrapt werd doch de Alabama zijnen moed aan weêrlooze koop vaardijschepen koelde. De aanwezigheid van Garibaldi in liet zuiden van Italië heeft reeds aanleiding tot ver schillende demonstratien gegeven. Jl. Vrijdag avond ontstond er eene in de Toledostraat te Napels waar tusschen de drie- en vierhonderd jongelieden „Leve Italië! Leve Garibaldie!" riepen. Op het vo'ksplein bevalen de autori teiten hun uiteen te gaan hetwelk zonder verzet geschiedde. Twee koffijhuizen in de Toledo straat, waar de meest hardnekkigen eene schuil plaats gezocht hadden werden gesloten. JONGSTE TIJDINGEN Parijs 30 Junij De Moniteur deelt he- rigten mede uit Mexico waaruit blijkt dat de kommandant Courcy den 22 Mei te Valparaiso, ten westen van Zacatecas vereenigde benden onder SandavaJ en Cadanena geslagen120 man gedood en 300 krijgsgevangenen gemaakt heeft terwijl nog 5 stukken geschuteen ge heel artillerie-park en 300 paarden in onze magt zijn gevallen. Het leger van Uraga is gedesor ganiseerd. Een aantal Mexicaansche officieren onderwierpen zich aan ons gezag. Hamburg 30 Junij. De Hamburger Nach- richten bevat het volgende berigt uit Flensburg van 29 dezer ten 9 ure 's avonds Heden morgen ten 2 ure begonnen de Duit- schers bruggen te leggen naar Alsenwaarop van beide kanten de batterijen haar vuur openden. Binnen een uur waren de bruggen gelegd en ten 4 ure stonden de eerste Pruissen op Alsen. De strijd duurde echter nog voort. De Denen wekenterwijl zij dapper vochten terug en verdedigden elke stelling. Ten 2 ure's namiddags waren de Pruissen reeds te Vollerupen Ulkebull. Volgens ooggetuigen heeft prins Frederik Karei met zijne troepen bij Sonderburg het vasteland verlatenmaar de voornaamste overtogt had plaats bij Sandberg. Bij het overtrekken ver loren de onzen 100 man. Te Sonderburg had ten slotte een gevecht in de straten plaats waarbij slechts weinigen gevallen zijn 's Avonds zijn te Flensburg 1000 krijgsgevangenen binnen gebragtwaaronder vele officieren. Getrouwd G. J. van den BOSCH en C. GOEMANS. Zierikzee, 1 Julij 1864. Zeer voorspoedig bevallen van eene DochterVrouwe C. C. de JONGE - de Jonge. Zierikzee, 27 Junij 1864. Heden overleed in den ouderdom van 33 jaren tot mijne diepe droefheid na een langdurig en smartvol lijden mijnen dierbaren Echtgenoot P. J. HARINCK, mij nalatende zes zeer jeugdige Kinderen. Zierikzee 29 Junij 1864. Wed. A. A. IIARINCK-Phaff. Bijzondere en algemeens Kennisgeving. Heden overleed onze geliefde Zuster Mejufvrouw CONSTANTIA van XAXDIJK in den omderdom van zes en zeventig jaren en ruim acht maanden. Zierikzee H. C. van ZANDIJK. 1 Julij 1864. Mede uit naam mijner Zuster» en verdere Familie. van alle op 1 Julij 1864 en vroeger ver. schenen en betaalbaar gestelde Binnen- en Buitenlandsche Makelaars COUPONS bij de C. BAL ZOON. van alle verschenen en betaalbaar gestelde COUPONS 1 Julij 1864hij de ivl o l' gi o o V o van der STARP BERG. van «Ie beste Soort In LOSSING: Het Séhip Soph i a Kapt. Poll voor rekening van M. E. C. de KATER. -r1 NIEUWE AANVOEREN. Aan de onderstaande er. verder bekende dep&'.houders is verzonden eene nieuwe bezen ding van alle uit het Magazijn van VAN HOUWENINGE en VISSER, welke zich zoowel door veel verbeterde kwaliteit als lage prijs, bijzonder aanbevelen. Afgewogen in verzegelde pakjes van vijf, twee en een half en een Ons, waarop het nummeren de prijs zijn vermeld. Bij hoeveelheden van minstens 15 Ned. ponden worden dezelve dos verkiezende in met lood bekleede kistjes afgeleverd. Prijs-couranten zijn gratis verkrijgbaar: Axel Joh. Veenhuizen. BrouwershavenG. Aling. Goes, G. van den Hoek. Hontenisse H. Thassaert. Neuzen W. M. de Steur. St.Annaland J. de Graaf. Stavenisse Joh. de Jong, Middelburg. J. A.Goethals. SluisP. E, Mets. Sas van GentWed. J. Stubbe. Vlissingen Ch. Sutherland en E H. Mets Daane. Zierikzee J. Ochtman Johz. berigt dat de rmc* atac he ie era UIT HET MAGAZIJN VAN TE GORINCHEM door het vermeerderd debietin alle soorten aanmerkelijk zijn verbeterd. De theeën zijn voorhanden van af 80 Ct. tot/3,75 per 5 ons. Tebekomen in verzegelde pakjes van 5, 21/, en 1 Ned. ons, volgens de wet gedeponeerd. Tot de minst mogelijke prijzen wordt verkocht WITTE en ROODE alles van puike kwaliteit, Zierikzee B. JOPPE, Jz., 1 Julij 1864. Schouwsche Botermarkt van 17 junij tot en met 1 julij 1864. Geboren. Eene dochter van mr. J. de Cler'cq van Weel sen C. J. van der Lek de Clercq Een zoon van C. Meerse en L. Zoeter. Een zoon van G. A. de Looze en L. Lopse Hocke. Een zoon van A. Schults en A. J. Lindon. Een zoon van H. Willemse en E. Berr'evoets. Eene dochter van P. L. Broeksmit en C. Voor- beiitel Cannenburg. Een zoon van A. Leeuwe en N. van den Berge. Een zoon vanP. F. Guinee en YV. C. Schouten. Eene dochter van M. Adriaanseen D. Eijke. Een zoon van W. Leijdekkersen A. Van den Bout. Eene dochter van jhr. J. L. de Jonge en C. C. de Jonge. Eene dochter van J. den Boef en P. de Vo 0t. Gehuwd. G. J. van den Bosch weduwn. enC. Goetnans. jd. Overleden. J. II. Ochtman oud 75 j. weduwn. van A. W. Abrahamse. C. Klooteoud 60 j. vrouw van P. C. Bossaert. B. Schoenmaker oud circa 6 m. z. F. van 't Hofoud 18 j. jm. A. Trommel oud circa 20 j. jm. J. N. Hendrikseoud 5 w. d. P. J. Harinek oud 34 j. man van A. A. Phaff. BrOCWershaven Gearriveerd: 29 Junij. Lammina Elisabeth F. Pot, qq. Batavia, 29 Rotterdam (st. bt.} J. J. Muntendam, Palermo beiden naar Rotterdam. Prijzen der Effecten te Amsterdam. den 29 Juuij 1864. Nederl. Nederl. Bank 4 pCt. Werk el. Schuld. 2 >/.2 dito dito 3 m dito dito 4 A mort. Sijndic. 3!/2 Nederl Hijp.-Bank. 4'C België. Cert. bij Rothschild 2'/a Spanje Obligatien. 2'^a Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obligatien bij Hope en Co. 3 dito 1828/29 5 Gert. 1840 4 Polen. Aandeden 1835. Pruissen. Obligatien 1859. 5 Oostenrijk. Obligatien Met. Oude. 5 dito dito 2'/2 dito Rente Amsterd. 5 dito Nationale 1851. '5 Mexico. Obligatien. 3 Griekenl. Obligatien Geld!. 1825. 5 Turkije. Binnenl. Obligatien. 0 1 a gebl. k* M'*, 7 8i/i 67»./,, 90 97 V, 45 46 yb 9G /- 99 7 1 157 P'mb 29 7K3/4 64 42vl3 2) i/4 463/, Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee, van den 23 Junij 1864, Twee en een l9te kw. blank Twee en een middelbare dito Twee en een mindere dito Een en een 1ste kw. blank Een en een, middelbare dito Een en een mindere dito Onbëroofde 1ste kw. blank Onberoofde, middelbare dito Qnberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito Teelt 18G i. f 20,30 21,1(1 - 19,50 a 20,00 - 18,00 a 19,00 - 20,50 a 21 19 50 a 20,0:) 18.00 a 19,00 - 20,50 a 21,00 19,50 a 20,00 (8,00 19,00 0,00 h 0,00 - 0,00 a 0.00 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 23 Junij 1864. De Red. Mud de. Oude Tarwe 1862 1 Nieuwe dito 1863 Afwijkende dito 7».-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Corner-dito Haver 0,00 9.25 0.00 0,00 0,00 6,00 5,25 De Ned. Mudde Paardeboonen Witte dito Bruine dito Graanwe Erwten Groene dito Gele d ito Koolzaad 8,50 I Zaai-I,ijnzaad 3,00 I Slag-Lijnzaad 6,00 12,50 9,50 - 0,00 - 7,00 0,00 o.oo 0.00 - 0,00 Stoombootdienst tusschen M i d d e I b ti r g en Rotterdam. van Middelburg Vrijdag l'smorg Zaturdag 2, 7ondag 3, van Rotterdam 10,30 1 Vvijd'ag 1, 'smorg. 7, 11, Zaturdag 2, 8,45 11,30 I Zondag 3, 8,45 De diligence zal var. Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur nade afvaart der stoomboot rijde^ Betourkaarten zijn te verkrijgen voor de Dili gence van Zierikzee naar Zijpe. dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: J Van Rotterdam Vrijdag 1, 'smorg. 10, Zaturdag 2, 'smorg. 6, dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen desmaandags, woensdags en vrijdags'smorg. tenSnre Ven Rotterdam desdingsdaggdonderdagien zaturd'smorg. 10 u. 20 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Motel van Veen des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ter l2La ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1864 | | pagina 2