Advertentïën. Een kapitaal Woonhuis Zeetijdingen Beurs en fflarktberigten 4 Vervoer-Middelen. land tot het beproeven van een aanslag willen ten nutte maken. Een paar dagen geleden had te Keulen het volgende voorval plaats. Een 14jarige knaap naar het scheen, die in de nabijheid van Panfaleon op en neer liep sprak einde lijk een 5ja rig kind aan en stelde allerlei pogingen in het werk om liet knaapje te overreden een fleschje te ledigen hetwelk bij het voorhield. Eindelijk bereikte hij zijn doel, maar naauwelijks bad liet knaapje er' eene teug uit gedaan of hij spuwde met duidelijke teckenen van smart en walging het vocht op den grond. Tong verhemelte en bijna de geheele binnenzijde der wangen enz,waren door een bijtend vocht ernstig gewond. De pleger van het misdrijf verwij derde zich onmiddelijk en het is tot heden nog niet gelukt den jeugdigen boosdoener te ont dekken. Voor eenige dagen nam een bediende in een hotel te Koningsbergen strychnine in met liet doel om zich van bet leven te berooven. Zoodra men bespeurde hetgeen bad plaats gehad, werd om den prof. Bur'ow gezonden. Deze schreef het gebruik van het zoogenaamde pijl gift voor dat door de Indianen in Amerika wordt gebezigd als middel 0111 hunne pijlen te vergif tigen en liet beantwoordde aan de verwachting of aan de gekoesterde hoop de jongeling die reeds met den dood scheen te worstelen her stelde spoedig daarna. Op voorstel van den prins Adalbertadm. der vlootheeft men 111 den jongst verloopen tijd oen drietal oorlogsbodems aangekocht. Ten einde langs dien weg binnen weinig tijds eene aanmerkelijke vermeerdering der vloot te erlangen is een officier der marine naar Nooivl-Amerika' gezonden om ook aldaar aanknopen te doen. F 1\ A N K K IJ K. Pakijs, 1G Junij. Heden morgen tusschen 7 en 8 ure is hij een twintigtal advocaten huis zoeking gedaan door commissarissen van policie, op last van den regter commissaris. Het doel van dit onderzoek was, om zoo mogelijk stukken in beslag te nemenwaaruit zou kunnen blijken dat die heeren deel uitmaken of uitgemaakt heb ben van eene vereeniging van meer dan twintig personenzonder de vereisclite magtiging. Bijna al de betrokkenen zijn de onderteekenaars van het comité opgerigt 0111 de kiezers voor te lichten. Godard de bekende luchtreiziger wordt geregtelijk vervolgd ter betaling van eene schadevergoeding van 3000 frs.omdat hij na zijne laatste opstijging is neergekomen op een korenveld, waar zijn ballon eene schrikkelijke verwoesting heeft aangerigt. Men zegt te Milaan dat het 9de bataillon heasaglierihetwelk aldaar zijnen marsch naar het kamp van Somma gestaakt heeftonver wijld naar Tunis vertrekken moet omin geval van nood de aldaar verblijf houdende Italianen te beschermen. Ten Noorden van Cherbourg heeft men een oorlogschip van de Federalen gezien dat jagt schijnt te maken op de beruchte Alabama het kaperschip der Zuidelijken dat tot nu toe op onverklaarbare wijze aan alle vervolgingen is ontkomen. Zoo als bekend zal zijn heeft dit vaartuig eene schrikverwekkende vermaardheid verkregen en is het de koning der verschrikking voor de Noord'-Amerikaansche koopvaardijvloot, waarvan het reeds een 200tal schepen moet bemagtigd hebben. De Alabama en zijn kapi tein een zeer beschaafd mensch al is hij een onverbiddelijk kaper zijn te Cherbourg liet voorwerp van levendige nieuwsgierigheid. In Le Temps komt een brief voor van den heer Alexander Herzen, hoofdredacteur van het in Engeland verschijnende Russische biad De Klok. Daarin worden op grond van een schrijver uit St. Petersburg treurige bij zonderheden medegedeeld omtrent de straf -welke aar. een zeer gunstig bekend letterkundige, den heer N. Tchernichevskydirecteur van „Le Contemporain is opgelegd. Deze is vóór -bijna twee jaren gevangen genomen en al dien tijd cellulair opgesloten gehouden. JNa eeu langdurig en geheim onderzoek werd hij door den senaat veroordeeld tot acht jaren dwang arbeid in de mijnen en levenslange verbanning in Siberia. Niets is omtrent dit regtsgeding open- ar gemaakt, vermoedelijk om de zeer ge- oude reden dat de eenige grieven welke de egcwDg tegen Tchernichevsky kon inbrengen bestaan in de gevoelens wélke hij bloot legde in gedrukte artikelen van zijne hand en de be weerde deelname aan eene geheime uitgave van drukwerken. Dit onmensclielijke vonnis werd den 31 Mei op een der publieke pleinen van de Russische hoofdstad in het openbaar voorgelezen waarbij de veroordeelde aan een schandpaal was gebon- den en aldus werd ten toon gesteld. Eene dame, die hem bloemen toewierp, en een heer, dia hem toesprak werden gearresteerd. Men meldt uit Marseille van 18 dezer. Volgens berigten uit Tunis van 12 dezer hield de panische schrik en in verband daarmede het emigreren aan. Intusschen begint de Bey het hagchelijke van zijn toestand meer in te zien en heeft hij den minister Caid Nissim ontslagen. Men vleit zich dat ook na hel vertrek van Kasnadar de onlusten zullen bevredigd zijn. Soesa is tot rust gekomen nadat ook aldaar eenige daden van geweld waren gepleegd. De Fransche consul had met zijne landgenooten de wijk genomen op de schepen dóch de Engel- sche consul is in de stad gebleven. Le Temps deelt mede dat het Japansch gezantschap, hetwelk zich tegenwoordig in Parijs bevindt, en dat achtereenvolgens Enge land Holland Pruissen en Zwitserland zou bezoeken, dit reisplan geheel heeft gewijzigd en wegens belangrijke tijdingen uit Japan ontvan gen,'de terugreis naar Yeddo onmiddelijk ondernemen zal. De schilderijen en schetsen door mw. de Pauw het ongelukkige slagtoffer van la Pom- merais nagelaten zijn na haren dood in het hotel Drouot verkocht. Een daarvan is voor spotprijs door een uitdrager gekocht. Dit doek is 80 duim hoog en 40 duim breed. Het stelt voor den II. Lodewijk blootshoofds omhangen met een mantel met ielien bezaaid en knielende voor een hidstoelwaarop tie doornenkroon ligt. Het gelaat van den heilige is vol uitdruk king men verzekert dat de ongelukkige kunstenares getracht heeft daaraan de trekken te geven van la Pommerais. Het stuk is onder teekend Julie de Pauw 1863. Door den Moniteur de l'Armée worden eenige bijzonderheden ontleend aan een brief uit Tunis van 8 dezer. De ministers van den bey waren ónderrigt dat de opstandelingen het voornemen hadden een aanval te doen op het zorner-paleis het Bardo genaamd. Na overleg liad men besloten die residentieop ongeveer 8 mijlen van de hoofdplaats, toch niet te verlaten maar zich daar te verdedigen. Tot dat einde waren er belangrijke versterkingen aangelegd en de beste troepen vereenigd. Hieronder bevindt zich een korps van 1500 Arabieren onder hevel van een Tuneesch koloneldie zijne militaire opleiding in Frankrijk genoot. Volgens den Moniteur gewagen de berig ten uit Mexico van een aantal voor de zaak der interventie gunstig besliste gevechten. De kolonel Dupin heeft te San Antonio een schitterend voordeel behaald. De vijand heeft 200, de Franschen hebben 12 man verloren. Keizer Maximdiaan zal bij zijne aankomst de bevrediging des lands nagenoeg voltooid vinden. Juarez dwaalt door het land, zonder eenige stad tot centrum van zijnen wederstand te kunnen maken. -Een zeer vermogend inwoner van Chaux- Thouczwiens levenswandel niet zoo zedelijk was, als de mede-inwoners van gemelde plaats het verlangen werd dezer dagen op de volgende wijze vermaand voortaan het pad der deugd te betreden. Eene tallooze menigte begaf zich onder het maken van groot rumoer naar de woning van den delinquentraasde en tierde gedurende geruimen tijd en vaardigde vervolgens een der aanvoerders af om voor de deur het zondenregister des: schuldigen aftelezen en daarbij de bedreiging te voegen dat wekelijks dezelfde strafoefening zou herhaald worden indien hij zich niet verbeterde. Het aantal personenbij welke de policie den 16 dezer huiszoeking heeft ge daan bedraagt 22. Bijna allen maken zij deel uit van het voormalig kies-comité. G ROOT-B RIT TA NN IE N. Een telegram uit New-York meldt dat eene poging van generaal Grantom geweld dadig door te dringen tot Chikahominyis verijdeld, waarbij hij een verlies leed van 6000 man. Men schreef hem het voornemen toe om ook weder een aanval te wagen op Richmond. Een telegram uit Suez meldt het vergaan van het schip Sam Dunning. De bemanning heeft bij deze ramp het leven verloren op zes matrozen 11a die uit het wrak van het schip een vlot zamensteldenwaarop zij acht dagen rond zwierven- zonder voedsel en zonder drinkbaar water. Na een verschrikkelijk lijden ontmoetten zij in volle zee de Chariot of Famevan Londen komende, die hen opnam en den 10 Mei jl.te Point-de-Galles aan land zette. Do ..Sam Dunning had den 15 Maart Rangoon verlaten had een lading van 2000 halen rijst aan boord en was op weg naar-Li verpaal. De Morning Post, lord Palmerstons. orgaan zegtdat de vijandelijkheden over eenige dagen hervat zullen worden en dat Engeland zoo het niet eene mogendheid van den vierden rang worden wil daaraan zal moeten deelnemen, maar dat Engeland den strijd voor Denemarken, gelijk Frankrijk vroeger dien voor Italiëalleen zal hebben te voeren, daar noch Frankrijk noch Rusland partij tegen de Duitscbe mogendheden schijnen te willen kiezen. De Times bevat eeu brief van kapt. Semmes, bevelhebber van het beruchte kaperschip Alabama bevattende eene wijdloopige geleerde verhandeling over een bepaald punt van het zeeregtnamelijkde redenen waarom de schepen der Geconfedereerden hunne prijzen verbranden en het hulpmiddel daartegen. Kapt. Semmes tracht te betoogen dat hij niét anders heeft kunnen handelen dan hij gedaan heeft indien hij niet geheel zoude afzien van het regt om vijandelijke schepen te bemagtigen omdat het hem luidens eene eerst door Engeland en vervolgens door andere mogendheden waar onder ook Frankrijk opgevolgde bepaling, niet is vergund geworden zijne prijzen naar eene on zijdige haven te zenden. Hij kan niet begrijpen welke ongelegenheid voor Groot-Brittannie daaruit zou kunnen ontstaan wanneer een door de zeemagt der Geconfedereerden opgebragt schip onder behoorlijkopzigt van een 'prijs-ngent stil in de haven van Liverpool lag en nadat het door een prijsraad der Geconfedereerde staten voor goeden buit was verklaard, in het openhaar wierd verkocht, even alsof het wegens eene schuldvordering in sens verkocht ware JONGSTE TIJDINGEN WebneN 19 Junij. Volgens de Oester- reichiselie Zeitung leverde de gisteren gehouden zitting der Conferentie bepaald vredelievende uitzigten op. De onzijdige mogendheden deden onderling overeenstemmende voorstellendie door de gevolmagtigden der oorlogvoerenden ad referendum aangenomen zij 11. Londen, 19 Junij. De gisteren gehouden zitting der Conferentie duurde vijf uren. Al de gevolmagtigden waren tegenwoordig. De vol gende zitting is op Woensdag vastgesteld. De ministeriële Observer gelooft dat liet werk des vredes gisteren vorderingen gemaakt heeft. Het stoomschip der Zuidelijken de Alabama verliet gisteren ten half twaalf ure de reede van Cherbourg. Ten twaalf ure ontstond er een gevecht. De Alabama, dour het Noordelijk stoomschip de Kearsage vervolgd keerde ten een ure met vollen stoom naar Cherbourg terug, maar is kort daarna gezonken. Meden overleed mijne geliefde Vrouw TOONTJE MEERMAN in den ouderdom van 36 jaren en 3 maanden na een lang durig en verschrikkelijk lijden tot diepe droefheid van mij en mijn eenig Kind. Oostekland M. L. BËOUWEË. 21 Junij. 1864. Eenige en algemeene Kennisgeving. De Notaris J. M. BOUVIN zal op Woensdag den 3 Augustus 1864 's middags ten 12 ure in het Loge ment „van Veente Zierikzee ten ver zoeke van den Heer Mr. C. J. Fokker als gemagtigde van zijn Principaal, publiek presenteren te verkoopen ERF en TUIN, staande en gelegen te Zierikree op de Nieuwe Haven Wijk D No. 46 en uitkomende in het Lange Groenen- daal Kadaster Sectie B -nob'405 4Ï4 en 415 zijnde inmiddels uit de /tand Mi. oop. Te bevragen bij getnelden river Mr, Ci J. Fokker hij wien nadere intor- raatien én ten Kantore van gemelden Notaris, te hekomen zijn. Eene wel ingerigtezeer ruime en ge makkelijke toegang hebbende BOVEN WONINGgelegen op het Voornaamste ge deelte dér Stad. Desverkiezeirde kail men ook enkele afzonderlijke KAMERS gemeube- leerd of ongemeubvleerd verkrijgen. Informatien zijn te bekomen bij de Uitgevers dezes Erven A. de Vos', hij wien nog voor handen is De ZEÈUWSCHE DUIN- VRECJGD bevattende •-■ipéef d.a.n 150 op ver schillende gelegenheden, toepasselijke Gezel- i schaps-Liederen^,"ii 4-0. .Ct. - Zierikzee Gearriveerd. 18 Junij Burger P. J. Bartels 18 Alma, Bawbijès 20 Fame, ,1. Davison, allen van New- Castle. L 11 I vX t i Cl B roü-w ersii a v en G earriveerd 19 Junij Tag il J. F. H. Göbei Dordrecht Batavia* Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 18 Junij 1864. gebl. k. Nederl. Nederl. Bank 4 pCt. Werkeï. Schuld. 62:j/i8 dito dito H 73% 97 dito dito A mort. Sijodic. 3 A Nederl Hijp.-Bank. 4l/7 België. Cert. bij Rothschild. 2% Spanje. Obligatien. 2", 15% Portugal. Obligatien. .3 46% Rusland. Obligatien bij Hope en Go. S 97 "0 dito 18*28'29 5 98% Cert. 1840 4 72' 4 Polen. Aandeelen 1835. f Pruissen. Obligatien 1859. IS Oostenrijk. Obligatien Met. Oude. 5 58% dito dito 2% 29% dito Rente Amsterd. 5 78% dito Nationale 185*. 5 64 "A Mexico. Obligatien. 3 42 Grieken l. Obligatien Gcldl. 1825. 5 Turkije. Binnenl. Obligatien. (i 46'%0 ROTTERDAM2') Junij. TARWE. ZeeuwscheVlaamschc en Overm. bragt heden bij zeer matigen aanvoer, vooral voor de puikste kwaliteiten, ruim vorige prijzen op; goede en puike van 9,20 tot f 9,75 mindere van f 8,50 tot 9,10. ROGGE. Overm. Zeeuws, en Vlaams slap van 5,90 tot 6,60. GERST. Vlaamscbe Jïeeuwsch en Overm. zoo zomer als winter van 5 tot 6,20. HAVER. Ihl. korte van 4,25 tot 5,20; lange- van f 3,80 tot 4„70. JCRVVTEN. Nieuwe groene van-ƒ.7 tot 7,75; "grootƒ.8,50 tot 10. BOONEN. ii. witte van 14 tot ffi.50 dito bruine ƒ9, tot 13. PAAR DEN BOONEN. van 0 tot 6,30. MEEKRAP. Werd' heden weinig aangeboden, eu was de kooplust gering. Stoombootdienst tusschen M i d d e 1 b u r g en K o t t e r d a rn. van Middelburg Woensdag 22, 'smorg. 6, :Douderdag 23, v 6, ■Vrijdag 24, .6, van Hotter dam Woensdag 22, 'smorg. 10,30 Donderdag 23, 10,30 Vrijdag 24, 10,30 De: tHlfgeiice' zal var. Zierikzee 2 uur na de afvaart, der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur nade afvaart der stoomboot rijden ISetourkaarten zijn-, te verkrijgen voor de Dili gence van ZlèHkzee naar Zijpe Jienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: r Van Rotterdam Woensdag 22, 'smorg. 5, Donderdag 23, 'smorg. 8,45. dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingenj Vr:n Rotterdam'. des maandags woensdags j desdingsdags donderdagsen en vrijdags 'smorg. ten8 ure zaturd'smorg. 10 u'. 20 min. De Diligence rijdt van Zi.erikzee aan het 'Ilotel van Veen des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12% ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1864 | | pagina 2