Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. Burgerl.Stand te Zierikzee. Zeetijdingen Beurs- en ^ïarktberigten V ervoer-Middelen. mgilS* Nior.op, dia 331, en den heer mr. W. baron van Gultstein die 322 stemmen op zicli ver- eenigde. Tjfieuwardan. Getal uitgebragte stemmen 1373. Herstemming tusschen de heerenmr. J Dirks, aftredend lid, die 570. en mr. B. Brouwer die 442 stemmen erlangde. Leydcn. Herkozen jlir. mr. R. J. graaf Schimmelpenninck. Maastricht.' Verkozen jhr. mr. P. van dér Maosen de Sombreff, Kijmegen. Herkozen de heer mr. C. J. A. Heydenrijck. Roermond. Gekozen ter vervanging van mr. F. baron de ICeverberg aftredend lid de heer mr. K. L. J. Cornells oud lid der kamer Sneck. Getal uitgebragte stemmen 1G07. Herstemming tusschen de lieeren mr. S. Wijben »a aftredend lid die 705 en O. Q. I. J. van Swindercn die 527 stemmen bekwam. Steenwijk. Herkozen jhr. C. M. storm van 's Gravesande. Tilburg. Herkozen de heer mr. C. C. A. Beens. Utrecht. Herkozen de heer mr. K. van Voorthuyzen. Winschoten. (Nieuw lid.) Verkozen ds. A Winkler Prins, van Veendam. Zulphen. Herkozen de heer tnr. P. P. van Bosse. Uit Zwolle meldt men van 14 dezer. Heden stond voor het provinciaal geregtshof in Overijssel teregtde voormalige ontvanger van 's rijks belastingen in- en uitgaande régten lm- stccijnsen te G.beschuldigd van het ver- kiisteren van landspenningen, tot een bedrag van f 26!'J ,33 die hem in zijne hoedanig heid als ontvanger betaald, en als zoodanig ter bewaring en verantwoording toevertrouwd «varen Uit Texel meldt men van 13 dezer. De prins August van Saxen-Coburg-Gotha en drie ofüeieren van de Oostenrijksclio floiilje ter jagt zijnde in de duinen alhier, werden gisteren (zondag) in hunne aangename uitspanning zeer verrast en verstoord door een bezoek van onzen rijksveldwachter T. Meijer welke hen in naam dos konings liet verdere jagen verbood en het reeds door hen geschoten wild in beslag nam alles op grond van verboden jagttijd bet niet voorzien zijn van eene akte, en bet niet hebben van vergunning der eigenaren en dan nogop zondag. Voor ecnigo maanden bragt een zeeman te Antwerpen woonachtigeen aap van de schoonste soort uit Oost-Indië mede. Hij had h"t dier weten te dresseren en zoo zachtaardig te maken dat hij het gerust met zijne kinderen liet spelen kortom het dier was huisvriend geworden. LI. Vrijdag toen de ouders afwezig waren hoorden de voorbijgangers dat er in hel huis deerlijk geschreeuwd werd; de deur ge opend zijnde, vond men een kind van zes jaren worstelende met den aap die reeds een gedeelte der wang van het kind had verslonden en eene gevaarlijke wond aan het oog had toegebragt liet gelukte den aap van zijn slagtoffer los te rukken en toen de zeeman te huis kwam werd het dier omniddelijk gedood. Men meldtuit Zait-Bommel van 13 dezer, lieden voormiddag ten 3 ure, barstte hier boven de stad een onweder losmet kort op elkander volgende donderslagen. Een treffend ongeluk luidden wij hierbij te betreuren daar twee knechts van den veerman van Heusden alhier, te Tuil in de deur van het veerhnisje stonden de bliksem door het gat waarin de klok hing henen sloeg en heide doodelijk trof Verscheidene dagbladen hebben melding gemaaktdat op het Loo zaturdag e. k. bij gelegenheid van de viering van liet zilveren bruiloftfeest van flH. MM. den koning en de koningen vele festiviteiten en optogten zouden zijn. Naar men nader verneemtwenscht de .koninklijke familie genoemd feest stil en huiselijk te vieren dus van bijzondere feestelijkheden af te zien, en zal alleen tegen half 6 ure 's middags door Z. M. den koning de commissie ontvangen worden om Z. M. het geschenk in zilver van wege de ingezetenen dezer gemeente aan te bieden. Cok de optogt, door eenige korpora- tien alhier te houden zal van weinig beteekenis "j"- DUITSCHLAND. Een onmenschelijke daad is dezer dagen in de nabijheid van Ascherbudn, een Pruissisch stadje, gepleegd. De spoorwegwachter Drella ging in de vorige week op een onstuimigen donkeren avond, naar de eenzame baan om te zien of alles daar in orde was. Hij zeide zijne vrouw, die met hem en een achttal kinderen het wachthuis bewoont, dat hij nadat de ecrst- aankomende trein gepasseerd was, thuis komen zou om eerst een uur later zijn ronde voor den lantsten trein te gaan maken. De vrouw hoorde den trein passeren, maar een half uur later was haar man nog niet terug. Ongerust wordende begaf zij zich op weg om hem te zoeken. Zij riep zijn naam maar dit bleef onbeantwoord. Eindelijk meende zij op de rails een donker voorwerp te zien. Zij schreed er heen en vond haar man aan handen en voeten gebonden met een prop in den mondmidden op den weg liggen. Zij bevrijdde hem natuurlijk dadelijk uit zijne gevaarlijke positiedie zonder hare onrusthem den dood zou veroorzaakt hebben Toen hij spreken kon vertelde de arme wachter dat onmiddelijk nadat de trein gepasseerd was twee kloekgebouwde en zwart gemaakte mannen achter den spoordijk opkomendehem hadden aangevallengebonden en den mond digtge- stopt en na hem op de rails te hebben gelegd zich lagchende verwijderd hadden. Naauwwas de wachter weer op zijn post of de trein die hem had moeten verpletteren schreed voorbij. De .personen die dezen vreeselijken moordaan slag pleegden zijn nog niet bekend. Op de koninklijke werven heerscht thans eene buitengewone drukte en uit Kiel worden nog scheepstimmerlieden verwachtterwijl eene oproeping aan zoodanige werklieden gedaan is die een langdurige en ruim bezoldigden arbeid verlangen. De divisie der stoomflotille, die voor de monstering naar Swinemnnde gekomen was heeft hare vorige ligplaatsreeds weder ingenomen. Een gedeelte der i oeikanonneerbooten is buiten dienst gesteld en de bezetting daarvan elders verdeeld geworden. Men meldt uit Frankfort van 13 dezer Dezer dasren had alhier voor de poort tier stad zoo meldt men uit Freiberg in Sakseneen duel plaats hetwelk met den dood van een der partijen eindigde. Een groote sterke hond zwom bij toeval digt voorbij een zwanenhok in hetwelk een paar zwanen huisden en het wijfje zat te broeden. Op het oogénblik dat de hond naar het oordeel van den gent te nabij het hok kwam, schoot deze onverhoeds op hem toe en sloeg hem derwijze met zijn vleugels dat den hond geen middel overbleef om zijn feilen bestoker te ontgaan dan om onderwater te duiken. Het middel beantwoordde niet aan de verwachting want nu werd de hond zoodanig gebeten en ge- stooten met den snavel dat hij niet meer boven kon komen cm adem te halen ten gevolge waarvan hij spoedig verdronk. Men meldt uit Leipzig van 14 dezer. Het dagblad Ojczyzna zegt dat het dorp Pruzanska in Polen door de Russen ten gevolge van het toedienen van stokslagen aan een spion tot den grond toe geslecht is. De inwonersmannen vrouwen en kinderen zijn half naakt naar Siberie gezonden. Een besluit van de nationale regering te Warschau verbiedt den aankoop van door Russen verkochte nationale domeinen en verklaart die zelfs door de hand nietig. F R A N K R IJ K. Pakijs, 13 Junij. Het valt niet te loochenen dat de keizer geen geluk heeft. Op het oogén blik dat hij het Orleansstation verlietom zich naar Fontainebleau te begeven heeft men naar het gerucht wil, verscheidene mannen die sedert lang door de policie bewaakt werden als verdacht van misdadige bedoelingen in hechtenis genomen. Ik heb daarover het stil zwijgen bewaard omdat ik er niets van in de dagbladen vermeld vindende, het gerust on juist geloofde te zijn. Heden vind ik mindere zwarigheid, daar de hidépendance Belgeer bevat. Ik weet wel dat omdat men die wenscht uit te doo.ven en het zal ook naar ik veronder stel zulk eene ernstige gebeurtenis niet geweest zijn. Men spreekt van zes personen die werk lieden zouden zijn. De Moniteur zegt dat de dood van den marabout Azerey aanleiding tot spoedige desor ganisatie van den opstand geven zal. Uit Algerië ontvangen depêches vermelden nieuwe hande lingen van onderwerping en de vreedzame houding der ICabylen. eenige woorden over men de zaak ontkent JONGSTE TIJDINGEN Pakijs 1G Junij Le Constitutionnel behelst een artikel van den hrer Limnyrac waarin ge zegd wordt datindien maritieme belangen familieredenen en het niet voor de vuist handelen van het Kngelscbe kabinet waarvan het loochenen noodeloos is en hetwelk reeds tot de geschiedenis behoortEngeland kunnen nood zaken in het Deensch-Duitsch verschil tusschen beide te komen ingeval van het niet slagen der conferentie geen dier noodzakelijkheden voor Frankrijk bestaat, en Europa derhalve geen algemeenen oorlog te duchten heeft. St. Petersbug 16 Junij. De Petersburger Zeitung behelst een medegedeeld artikelwaar in de ongerijmdheid wordt aangetoond van de bewering der Augsburger Allgemeiiie Zeitung dat Rusland naar de herstelling der persoon lijke Unie onder den groothertog van Olden burg de afdanking van koning Christiaan en schadeloosstelling aan den hertog van Angustenburg streven zou. Ondertrouwd G J. van dek BOSCH en Zierikzee, G. GOEMANS. 16 Junij 1864. Eenige kennisgeving. Voorspoedig bevallen van eene IDopliler O. A. J. de CLEROQ van WEEL geb. van dek Lek de Ci.ercq. Zierikzee, 17 Junij 1864. Het COMITÉ van. het Zevende- Zeeuwsch Mnzijkfeesfc veroorlooft zich langs dezen weg «sbs dfinlt te brengen aan die Familiën welke de vreemde, aan dat feest medewerkende Dames hebben ontvangen en gelogeerd. De betuiging dat die welwillendheid alleen de feestviering heeft mogelijk gemaakt zal dat dienstbetoon door allen die in dat feest belang stelden doen waarderen zoo als liet inzonderheid door het Comité is op prijs gesteld en naar waarde geschat. De wijze daarenboven waarop de gastvrijheid is betoond hééft verhoogden luister aan het feest bijgezet en. niet minder tot genoegen gestrekt van die haar ontvingen als zij zal blijven strekken tot eer en tot sieraad van die haar betoonden. Overtuigd dat zoo velen* zich veelvuldige moeite hebben getroost maar tevens zoo krachtige mede werking hebben verleend alleen uit belang stelling in de kunst en uit begeerte om haar ook in deze streken aan te moedigen be veelt het Comité ook voor 't vervolg de bevor dering der kunst in deze Stad met vertrouwen aan. Plet Comité voornoemd Jhr. W. M. !1. uk JONGE, Present. J. van disk LEK de CLERCQ, Secretaris. van 27 Mei tot en met 17 Junij 1864, Geboren. Een zoen van M. Tromper en A. P. Besaans. Eene dochter van M. Evertseen M. Keuvelaar. Een 7.0011 van C. Hack en U. C. Kloet. Eene dochter van P. A. de Valk en M. Loc kman. Eene dochter van C. J. Hopmans en M. Voorvore tl. Een zoon van M. van Duijn en J. van Burgh. Een zoon van J. Geleijnse en K. van Zuijen. Een zoon van J. Okkersc en A. Phernambucq Eene dochter van J. J. H. Hnusser en P. Dooge. Een zoon van C. Corbeel en J. Blanker, Een zoon van P, Duson en J. van Wijk. Een zoon van P. den Boer en M. v. d. Maas. Een zoon van IC. Phaff en A. de Vos. Een zoon van M. Geldhof en L. Reijnoudt. Gehuwd. D. J. C. E. T.uijtenwedu.vn. en A. J. Bartelse jd. C. van Driel, jm. en G. J. Glonde, jd. P. Olree, jm en J. Bos, jd. I3. J. Blokjm. en C. van der Werf jd. B. Schaleven jm. en J. Sybrandse jd. G. Gravelein jm. en B. Goos, jd. Overleden. P. M. Ravia.oud 6 m., ss. IC. de Vlieger, oud 8 j.d:.:v: W. J. Gudde oud 4 j.d. C. M. Mulock Houwer oud 19 m.d. VH J» Botbijloud 58 j,iveduwn. D. Q. Mulock Houwer oud 7 m.z. L. Wapens oud 26 j.vrouw van B. Janse, A, Dekker, oud circa 77 j.jd. J. C. Rikman., oud 58 j:, wed. van C, Lokker. J. van Zuidland, oud 44 j.jd. Als: levenloos aangegeven. Eene dochter van*M. v. d. Plouten en S. Sijrièr.' Een zoon van A. A. Mes en J. H. Taclii. Brouwershaven Gearriveerd 14 Jnnij Casilda, W. J.^Stafford Baltimore 15 15 16 Catharina VVilhélminaJ. O.Kluin Batavia., beiden naar Rotterdam. Joseph';1'en Elisabeth W. Milborn Newcastle Dordrecht. Europa J. C. F. Lupcko, Rotterdam, Batavia. Prijjen der Effecten te Rotterdam. dei; 16 Junij 186"4 X k. Nederl. Portugal, ltusland. Oostenr. Vcnez. Mexico. Turkije. Vereen.St, Werk, Schuld -2vf2' pCt; Centr.-Maats. Oblig. 185 6/63 3 öbl. 1798/1816 5 Obl Amst.1864 5 Obl. bij Stiegl. Obl. te Am9t. Inschr. in-Ass. Spw.-Aarid. Obt, in Met, Nieuwe Amst. Nationale N. Leen. 1864 Ad. A.° 1864 Oblig. 6 C'ert.-Coup. Oblig. Oblig. losbaar 1882 Geconfeder. Galveston. Spw.-Stellen Fr. Spvv. 62.»/. 118 «s/4 84 83v,fl 84 't4 192'/, 58'/, 78'/, o 5 4 7D'I0 90 11 47</ln gèbl 02 V* 38 '/2 58% 963/4 Marktprijzen der Meekrap t.e Zierikzee van d T wee en een Twee en een Twee en een Een en een Een en een Een en een Oaberoofde Onberoofde Onberoofde Muilen Middelbare en 16 Jnnij 1 864 lste lew. blank middelbare dito mindere dito I ste kw. blank middelbare dito mindere dito lste kw. blank middelbare «dito: mindere dito dito Teelt 1861 f 20,30 A 21,(0 - 19,30 i 20,00 - is,50 i\ is,00 - 20,30 5 -> i ,00 - 19,30 i. 20 00 - 18 30 ii is,"00 - 20,50 i 21,00 10,30 a 20,00 - is,30 h 1s.00 - o,oo a o.oo - <>,00 i 0,00 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 16 Junij 1864. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1862 1 o.oo Paardeboonen Nieuwe dito 1863 - 9,25 Witte dito Afwijkend»1 dito - 0,00 Bruine dito Z.-Zomer dito - 0,00 Gr aan we Erwten Ordinaire dito - 0.00 Groene dito Rogge - 6,00 Gele dito Winter-Gcr8t - 5,25 Kool zaad Zomer-dito - 5.25 Zaai-Lijnzaad Haver 3.00 Slag-Lijnzaad - De Ned. Mud de. 5,80 14,00 9,50 0,00 7,00 0,00 0,00 0,00 0,00 Stoombo otdienst tusschen M i d d e I b u r g en Rotte r d a m. van Middelburg Zaturdag 18, 'smorg 11, Zondag 19, 11,30 Maandag 20, 'smidd. 12, van Rotterdam Zaturdag 18, 'smorg. 8,45 Zondag 9, 8,45 Maandag 20, 10,30 De diligence zal var. Zierikzee 2 uur na de afvaart dor stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg nanr Rotterdam een lialf uur nade afvaart der stoomboot rijden ïêetoiirliaarten zijn le verkrijgen voor de Dili- cnco van Ziei'ikzee naar Zijpe. ilienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: I Van Rotterdam. Maandag 20, 'smorg. 11,30 Dingsdag 21, 'smorg. 7, dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Ven Rotterdam Van Vlissingen des maandagswoensdags en vrijdags'smorg. ten8ure De Diligence rijdt van Zieri desdingsdagg donderdngten zaturd. 'smorg. lOu. 20min. czee aan liet Hotel van Veen, dos morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12L9 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1864 | | pagina 2