Ziituniag 18 tfiinij. VOEISOAG El ZATURDAG. 3tf.° 49 1864 Besturen en A dministratiën Bekendmaking. Publicatie. lünnenlandsche Tijdingen ten der :ol ZIERIKZEESCHEIHIBWT PRIJS DER ADVERTENTIE N. Gewone 12", cents de regel. Geboorte-Huwelijks- en Doodberigten van 16 regels af 1 behalve het zegelregt. VERSCHIJNT: AB O N N E M E N TS-P RIJ S. Per drie maanden f 2,00. Franco per post 2,25, Inzending der Advertentiëndaagstevorenvoor 1 Oure'smorg en igt: s 7 em, de en i en ilie; 'eti •rde 311 Burgemeester en Wethouders van Zi'e- rikzee brengen ter kennis van de Ingezetenen dat de gewone jaarlijksche collecte ten behoeve van het Jonds ter ondersteuning en aanmoediging van de gewapende dienst in Nedetland alhier zal p[aats hebben op Maandag; «Ion !8«» rteïrr maand, des middags aan de huizen der Ingezetenen, met uitnoodigingaan een ieder, om door milde bijdragen in die collecte het vader- landsch fonds te helpen stijven dat steeds krachtige en algeineene medewerking behoeft om in den nood van zoo vele verminkte strijders ter verdediging van den vaderlandschen grond of hunne nagelatene betrekkingen te blijven voorzien waartoe deze collecte mitsdien drin gend wordt aanbevolen. Zterikiee, den 15 Junij 1864. l)e Burgemeester C. J. FOKKER Weth. I. B. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee. Gelet op het koninklijk besluit van den 1 Augustus 1831 no 72 houdende bepaling: dat de dankdag uf godsdienstige viering der over winning bij Waterloo op den derden Zondag der maand Junij van ieder jaar zal plaats hebben herinneren bij deze de Ingezetenen aan de pleg- tige viering van 'Zondag den 19 dezer rnaand met uitnoodiging van dien dag in eerbiedige stilte door te brengen zullende op denzelven alle herbergen en kc Hij huizen moeten gesloten blijven en geene openbare vermakelijkheden mogen plaats hebben, ten einde dien dag in betamelijke afzondering aan godsdienstige over denkingen en dankbare herinneringeu toe te wijden En opdat niemand hiervan onwetend zij zal deze worden afgekondigd, aangeplakt en in de courant geplaatst. Cedaan ter Raadhuize van Zictikzeeden 15 Junij 1864. De Burgemeester, C. J. FOKKER. Weth l. B. De Secretaris J. P N- ERMERINS. Ziekikzee 15 Junij. De algemeene ver gadering der maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, werd gisteren voormiddag da de concertzaal alhier gehouden. Volgens het programma telde de lijst der werkzaamheden c-en vijftiental punten onder rveJkv behoorde het aanwijzen der plaats, waar in 1865 do algomeéne vergadering zal gehouden worden. Oostburg is daartoe gekozen of zoo die gemeente daartegen bezwaar heeft, Hulst. Er werden verschillende verslagen uitgebragt. Onder hetgeen besproken werd behoorde ook de vraag Wat levert voordeeliger uitkomsten op het met stoomkracht malen of stampen van meekrap Het antwoord luidde ten gunste van het eerste. Het beproeven der werktuigen had des namiddags een groot aantal belangstellenden naar het terrein aan de zelke gelokt. Dit was wel dubbel de moeite waard. De groote ver scheidenheid en de schoone constructie der werktuigen wekte de belangstelling zeer op en de proeven werden met veel genoegen gade geslagenvooral was dit het geval met de proeven van een dorschwerkfuig. Heden avond werden eenige muzijkstukken uitgevoerd in de sociëteit Parklust waarde léden der Maat schappij vrijen toegang hadden en waar dan ook een talrijk publiek heeren en dames te zamen waren. Wat vooral het genot ver hoogde en waarin eene groote volksmenigte deelde, was het afsteken van prachtige vuur werken die een onbeschrijfelijk schoon effect maakten. Alles werd door het heerlijkste weder begunstigd De tentoonstelling van Yee en Landbouw werktuigen op heden gehouden was aller merkwaardigst en overtrof verre de verwach ting. Groot was dan ook de belangstelling die haar ten deel vielen de toevloed van bezoekers was buitengewoon. Zij werd ver eerd met de tegenwoordigheid van den heer commissaris des konings in deze provincie en eenige leden van gedeputeerde staten. Enkele voorwerpen vonden reeds koopers terwijl ook eenige zijn aangekocht voor eene verloting waaraan ruimschoots is deelgenomen en van welke de trekking heden plaats had. De num mers op welke prijzen zijn gevallen, zijn de volgende. 16 32,44 69 78, 136 138 146 ,161 203, 228, 255, 306, 316,353, 377 390, 414 422, 432 447 449, 463, 466,480, 481 500 523 524 534 575 600 608 623 627 664 ,666, 693, 740 en 796, Door de commissie van keuring bestaande voor de paarden uit de heeren Frederiks te Tholen Poppe te Walcheren en C. Mazure te Zierikzee voor de runderen uit de heeren J. Swemer te Colijnspiaat van Stapele te Poortvliet en C. Mazure te Zierikzee voor de schapen en varkens uit de heeren A. de Wilde te Tholen en A. Bliek te Walcherenvoor de werktuigen uit de heeren dr. Vogelvanger te Hul t, van de Water te Middelburg, dr. Ballot en P. de Keijzer in Noord-Beveiand zijn de uitgeloofde prijzen en medailles toege kend als volgt Voor een hengst van J. J. Iloogenbooin te Noordweile, 1ste prijs f80; een dito dito van de Vennootschap tot verbetering van het paar denras te Tholen 2de prijs zilveren medaille een merrie (4 van J. W. F. G. de Borst Verdoorn te Oosterland, 1ste prijs 30; een dito dito van J. Hoogenboom, Bz. te Renesse 2de prijs zilveren medaille; een dito dito (2 j van de ned. J.Snaauw te Ouwerkerk, 1ste prijs f 20 een dito dito van B. G. van den Have te Ouwerkerk 2de prijs zilveren medailleeen span paarden van F. Lemson te Bruinisse lste prijs 30; een dito dito van Abr. van Keuren te Nieuwerkerk, 2de prijs zilveren medaille; een merrie (1 j.) van IC. Hocke Hoogenboom te Zonnemaireeen bronzen medaille; een stier (durham) van W. F. de! Campo te Anna-Jacoba-polder lste prijs f 50 een dito dito (inlandsch) van W. Vis te Haamstede, lste prijs f 50; een koe (7 j. inlandsch) van C. van der Have te Ouwerkerk lste prijs f 25; een dito dito (4 j.inlnndsch) van A. van Keuren te Zierikzee2de prijs zilveren medaille; een dito dito (6 j.durham) van A. van der Have te Oosterland, lste prijs f 25 een dito dito (6 j.inlandsch) van O. J. van den Bosch te Wilhelminadorp 2de prijs zilveren medailleeen dito dito (8 j.inlandsch) van J. Hoogenboom, Bz. te Renesse, 3de prijs zilveren medaille; een vaars (3 j inlandsch) vail M. Meerman te Zonnemaire, lste prijs/15 een dito dito (3 j.inlandsch) van W. van Westen te Zierikzee, 2de prijs zilveren medaille een dito dito (2 j.durham) van G. J. van den Bosch te Wilhelminadorp, lste prijs f 15; een dito dito (2 j.durham) van J. Hoogen boom, Bz. te Renesse, 2de prijs zilveren medaiile; een dito dito (2 j., inlandsch) van Joh. Plaating te Zierikzee, lste prijs 10 een dito dito (2 j., durham) van G. J. van den Bosch voorn., lste prijs 10; een dito dito (2 j., durham) van J. J. Hoogenboom te Noordweile, 2de prijs zilveren medailleeen dito dito (6 j.durham) van J. J. Hoogenboom te Noordweile, zilveren medaille; een ram (lincoln) van G. J. van den Bosch te Wilhelmi nadorp lste prijs f 20; een dito dito (lincoln) van G. J. van den Bosch te Wilhelminadorp 2de prijs zilveren medaille; een dito dito (leieester) van Job van der Have te Ouwerkerk, lste prijs f 20; een dito dito (leiccster) van G. J. van den Bosch te Wilhelminadorp 2de prijs zilveren medaille: drie stuks ooijen (gekruist ras) van G. J. van den Bosch te Wilhelminadorp, lste prijs 15 drie dito dito (gekruist ras) van G. J. van den Bosch te Wilhelminadorp, 2de prijs zilveren medaille; drie stuks wolvïiezen van F. C. Kohier te Bom- menede, lste prijs 15; drie dito dito van J. J. Hoogenboom te Noordweile, 2de prijs zilveren medaille; een beer (vreemd ras) van F. C. ICöhler te Bommenede lste prijs 10 een dito dito (vreemd ras) van W. F. del Campo te Anna-Jacoba-polder, 2de prijs bronzen medaille; een zeug (vreemd ras) van F. C. Kohier te Bommenede lste prijs 10; een dito dito (vreemd rasj van W. F. del Campo voornoemd, 2de prijs bronzen medaille; big gen (vreemd ras) van G. J van den Bosch te Wilhelminadorp, bronzen medaille; dito dito van W. F. del Campo to Anna-Jacoba-polder bronzen medaille. Werktuigen. Een zaaiwerktuig (Hornsbey aud Sons) van W.F.del Campo voornd. /50; eer. paardenschof- fel (Isaac Spicht) van W. F. del Campo,/"40; een aanaardploeg van Peignat en co. te Amsterdam, ƒ10; een grasmaaiwerktuig van O. Stout te Tie!,/50; een hooischudder van F. W. Ashbys te Stamford f 30; een paarden- hark vat' F. W Ashbys te Stamford, 25; een oogstkar van W. F. del Campo, f 15; een dorschwerktuig van G. Stout te Tie!25 een wanmolen van Peignat en co ,j 25; een zaaikruiwagen van G. Stout te Tielbronzen medaille; een zaaiwerktuig (van Garret) van Kaizer te Wissekerke, een zilveren medaille een aanaardploeg van A. Geluk te Tholen eet: bronzen medaille; een ploeg van C. Heiboer te Oosterlandeen bronzen medaille; een wortelkneuzer (Hornsby) van Peignat en co te Amsterdam, een zilveren medaille een graan- maaiwerktuig van W. F. del Campo te Anna- Jacoba-polder, een bronzen medaille; een graan-zuiveringswerktuig (R. Bobij) van W. F. del Campo te Wilhelminadorpeen zilveren medaille een graanschooner van A. Geluk te Tholen een bronzen medaille; een krop meede van L. Priemurs te Ellemeet, een bronzen medaille; een graan-zuiveringwerktuig(R. Boby) van Peignat en co. te Amsterdameen zilveren medaille. Des namiddags vereenigde men zich in de concertzaal aan een gomeenschappelijken maaltijd waaraan circa 160 personen deelna men- Aan den kastelein Zandvoort was de zorg voor dit diner opgedragen die zich daarvan naar eisc.h heeft gekweten en alle aanbeveling verdient. In de beste harmonie was men dadr te zamen. Menige gepaste toast werd ditór gedronken en het feest dat ongetwijfeld voor Landbouw en Veeteelt rijke vruchten zal dragen, liep alzoo hoogst genoegelijk ten einde. Zierikzee, 16 Junij. Gisteren avond om streeks elf ure, is een alhier wonende arbeider in beschonken toestand verkeerende, in de Oude Haven geloopen. Zeker zou hij daarbij het leven verloren hebben indien Gerrit Anker, die juist dddr in de nabijheid een aanvang wiide maken met visschenniet ter stond met zijn boot ware ter hulp gekomen. Toen hij den drenkeling bereiktewas alleen diens band nog boven het water zigtbaar. Hij j greep die, en had het voorregt den ongeluk kige te redden. liet bewustzijn van eene edele daad te hebben verrigt en een mensclieuluven te hebben gered moge hem de beste belooning zijn terwijl het gebeurde tevens tot waarschu wing kan strekken voor hen die zich aan onmatig gebruik van sterken drank schuldig inaken. Zierikzee 17 Junij. De zes en veer tigste verjaardag van II. M. onze geëer biedigde koningin werd lieden alhier op de gebruikelijke wijze gevierd. Bij de verkiezing voor een lid van clo tweeiie kamer Staten Generaal te Goes heeft niemand de volstrekte meerderheid verkregen. Erinoet herstemming plaats hebben tusschen de heeren Saaijmans Vader (281 stemmen) en den heer de Laat de Kanter (235 stemmen.) Uitslag der verkiezingen van de leden voor de tweede kamer der Staten-Generaalin de vol gende hoofdkiesdistricten Rotterdam. Gekozen de heer F. W. C. Blom. Almelo. r Herkozen de heer mr. P. A. S. van Limburg B ouwer. Amersfoort Herkozen de heer mr. J. IC. baron van Goltstein. Amsterdam. Herkozen de heer S. Cool met 1118 van de 1752 stemmen. Voor de beide andere benoemingen herstemming tusschen de heeren luit.-gencraal van Swieten die 842 mr. C. van Heukelom die 828 mr. J. Heemskerk Az. die 789 en J. J. A. Santhagens die 695 stem men had bekomen Apping.idam. Herkozen de heer dr. R. Ves te rhof. Arnhem. Herkozen de heer mr. W. baron van Lynden. Assen. Herkozen de heer mr. L. graaf van Heiden Reinestein. Breda. Gekozen de heer mr. P. Hollingerus Pijpers. Delft. Herkozen de keer C. Hoekwater. Dordrecht. 1044 stemmen uitgebragt. Her stemming tusschen| den heer mr. P. Blussé van Oud-Alblas die 497, en den hoor mr. M. Bicbon van IJsselmondedie 339 stemmen op zich vereenigde. Eindhoven. Herkozen de heer mr. J. B. Bots. 's Gravenhage. Verkozen de heer mr. J. P. P. baron van Zuylen van Nyevelt. Gorinchem. Volstrekte meerderheid 935 stemmen. Herstemming tusschen de heeren dr. G. Simons die 731 envan Loon die 513 stemmen had bekomen, Gouda Herkozen jhr. mr. W. M. de Brauw. Groningen. Herkozen de heer mr. J. H. Geertsema. 's Hertogenbosch. Herkozen de heer J. H. H. de Poorter. Hoorn 1175 stemmen uitgebragt. Her stemming tusschen den heer mr. A. S. van

Zierikzeesche Courant | 1864 | | pagina 1