SOIREÉ, Acjvertentiën. Burgerl.Standte Zierikzee* Zeetijdingen ISetirs- en Marktberigten Vervoer-Middelen. buitengemeen zwaar gesneeuwd. In sommige straten moest men tot aan de knieën door de sneeuw waden liet ontdooijen waarvan alles in een meer van slijk en modder herschapen heeft. Volgens berigten uit Hongarije en Boheme is ook daar alles voeten hoog met sneeuw overdekt. Men schrijft uit Flensburg van 11 dezer. Het beschieten der schansen uit de nieuwe mor tierbatterijen is aangevangen. Aan de Ven- ningbund zijn nieuwe batterijen gebouwd De Denen hvbben eene mislukte poging tot lan ding aan de zuidzijde van liet schier eiland Bro- acker gedaan. Men meldt uit Berlijn van 12 dezer. De -Staats-Anzeiger bevat de navolgende tijdingen van het tooneel des oorlogs van den 10 dezer. Het vijandelijk geschut is tot zwijgen gebragt een groot aantal stukken van zwaar kaliber zijn vernageld; van den lstèn tot den 6den zijn de bovenste gedeelten der schansen sterk wegge schoten. De Düppeller windmolenwaarin het kruidmagazijN des vifands zich bevond en die tevens gebruikt werd voor observatorium is plat geschoten. De Pruissische troepen zijn in Jutland noordwaarts opgerukt; de vijand is na een kort gevecht uit Horsens verdreven en over Hanstedt voortgerukt. Voor de criminele regtbank te Berlijn werd dezer dagen een belangwekkend proces be handeld. Voor den winkel eens verlakkers stond een scharenslijper met zijn krui wagentje stil en de verlakker gaf hem een mes te slijpen Toen de slijper gereed wasging hij in den winkel en eischte voor zijnen arbeid 5 silber- groschën. De winkelier vond dit te veel wilde niet meer dan 2 \/2 silbergroschen geven, en zëide tot den scharenslijper dat. deze hem voor de overige 2r/a s.in regten kon aanspreken. Daar de slijper echter het mes niet wilde afgeven of lui moest 5 s. ontvangen verliet de verlakker zijnen winkel om een policïe-agent te halen, en sloot den winkel middelerwijl. I^aeenige minuten kwam hij niet een policie-agent terug en de zaak werd geschikt. Maar zij had voor den verlakker ernstige gevolgen: hij werd aangeklaagd van onwettige gevangenhouding daar hij den scharenslijper in zijnen winkel had opgesloten. De regtbank nam echter de ver zachtende omstandigheden in overweging en veroordeelde den beschuldigde tot drie maanden gevangenisstraf; minder kon zij hem niet «plengen. Een kleeJermaker te Triest wilde zijn kind, dat hem eenig geld ontfutseld had, straffen en sloot het daarom in een koffer. Gedurende 15 dagrn hield hij het daarin opgesloten, en liet het er slechts enkele malen uitkomen om het te kastijden. Eindelijk wekten de jammerkreten van het kind de aandacht der buren. Het kinddat niet veel meer wasdan een geraamte met gescheurde huid, werd naar het hospitaal gebragt, waar men liet nog hoopt te genezen terwijl de ontaarde vader naar de gevangenis is gevoerd. I)en 12 February II. is te Moskou de eerste zoölogische tuin in Rusland opengesteld De keizer beeft voor deze inrigting 10.000 roebels uit de schatkist beschikbaar gesteld. De tuin bezit reeds meer dan 300 dieren. (Onder de schansen door de Denen op de Duppeler hoogten bezetis er geene welke zoo onophoudelijk wordt beschoten als do schans no 2, maar geene der vijandelijke batterijen verweert zich zoo moedig als diezelfde schans. Men verneemt dat aldaar een eerste luitenant von Anker geheeten, het bevel voort. Als een bewijs hoe zeer zijne dapperheid wordt geschat kan de volgende medede.ling strekken. Onder de belegeraars circuleert een adres dat reeds door "cèn zeer groot aantal officieren is onder teekend waarin wordt gezegddat zij liet zich tot eene eer rekenen een zoo bekwamen en onversaagden vijand te bestrijden. FRANKRIJK. LI donibrdag sloeg de bliksem ineen huis te Felzins (Frankrijk.) De plankenvloer van eene kamer werd geheel omgekeerd, alle spijkers waren verdwenen en er was geen enkel spoor overgebleven van eene kast die in de k amer had gestaan. -liet Journal des Débats deelt het volgen de merkwaardige staaltje van somnambulisme mede Laatstleden dingsdag begaf zich eene zwangere vrouw zwaar vermoeid te bed en ge raakte daardoor spoedig in diepen slaap. Na .eenige oogenblikken stond zijmet gesloten oogen op, verliet het huis en begaf zich naar een grooten kastanjeboom op eenige honderd ellen afstands van hare womhg. Zonder eenige aarzeling en met verwonderlijke behendigheid klom zij in den boom, ging op een zwaren hori zontalen tak liggen en weldra verried een diepe geruste ademhaling aan de toegesnelde buren dat zij in vasten slaap was. Goede raad was duur, want haar Wekken was haar aan een vreesseltjken val blootstellen. Men nam dus de toevlugt tot eenige metselaarsdie niet verre van daar op een steiger arbeiden. Met groote behoedzaamheid naderden zij haar op ladders en nadat de vrouw met steiger touwen tegen val len beveiligd was werd zij wakker gemaakt en men hielp haar nog half bewusteloos naar bene den. Toen zij geheel tot zich zelve gekomen was gaf zij een barden gil en stelde zich als waanzinnig aantot dat zij eindelijk in een vloed van tranen uitbarstte en daarna weder in normalen toestand geraakte. Eene zaak van kerkelijken aard dreigt een grooten omvang aan te nemen. De paus heeft namelijk een bul uitgevaardigd volgens welke de Galicannscho liturgie te Lyon en onder- hoorigheden door de Roineinsche wordt vervan gen. Ons gouvernement heeft zich daar onmtd- delijk tegen aangekant en eisclit van den paus de intrekking der bul. In afwachting van 's pau sen besluit worden al de exemplaren der bul in beslag genomen en hebben de Lyonsche bladen bevel ontvangen om geen enkel woord over de zaak te spreken. De kardinaal de Bonneebose vertrekt naar Rome met eene bijzondere zending der regering belastdie onherroepelijk besloten beeftin deze kwestie geen duim breed te wijken. GROOT-BIUTTA N N 1 E N. In een Amerikaanscb blad 1 c est men woorddijk bet volgende „Een arme doofstomme man Taff geheetenis eenige dagen geleden door een spoortrein overreden en op de plaats dood gebleven. Een jaar te voren was hem juist hetzelfde ongeluk overkomen. Bij een 11. vrijdag ochtend te Limerick in i Ierland uitgebarsten brand hebben de bewoner 1 met zijne vrouwbun schoonvader en vier 1 kinderen den dood in de vlammen gevonden. Een Engtlsch blad schrijft het volgende vóór eenige dagen ging een scherpregier die te Cavan bij eene executie bad geadsisteerd rustig over de straat, toen hij door de menigte herkend werd en aangevallen op zoodanige wijzedat de krachtige arm der politie noodig was om hem aan eenen wissen dood te onttrekken De ongelukkige beefde nog veel meer dan een der slagtoffere, die itij immer ter dood gebragt had. Onder een oorverdoovend geschreeuw maar door de gewapende magt beschermd werd hij naar het station van den spoorweg geleid. In eene der wachtkamers waar hij binnen trad had men'niet zoodra zijn persoon herkend, ofjalle han den waren in de weer om hem zonder vorm van proces op te hangen. Wederom moest hij door de politie in bescherming genomen worden en kostte liet moeite om hem te onttrekken aan het gevaar. Toen de passagiers in de rijtuigen plaats genomen hadden wilde men hem in geen een derzelven toelaten en men vvas eindelijk genoodzaakt hem in een goederen wagen te stoppenwaar hij zich gelukkig achtte een veilig verblijf te hebben gevonden. Uit Nieuw-Zeeland is berigt ontvangen, inhoudende dat de Fngelsche troepen zich gereed maken tot een aanval op de positiën der Maori's. Deze laatsten hebben een En- gelschen zee-officier gedood. Men meldt uit New-York van 1 dezer. De kavaierie der Geconfedereerden heeft Paducah (een dorp in Kentucky) en Union City verbrand Het gerucht wil dat de gene raal Grant Maclellan en Frencon tot de actieve dienst benoemd zijn. Te Charleston in Illi nois zijn oproeren uitgebarsten raat' aanleiding van geschillen tusschen de partij van Copper head en die der republikeinen. Troepen zijn derwaarts afgezonden. IONGSTE TIJDINGEN Berlijn 14 April. De Staats-Anzeiger behelst een berigt uit Gravestein van beden volgens hetwelk in de afgeloopen nacht vier compagnien van het 60ste regement zich hadden geworpen op de vijandelijke voor posten in de schansen. Uit de loopgraven op slechts honderd passen afstands van die schansen werd een zeer levendig vuur on r- hondenzoo van de infanterie als met gra naten en kartetsen. De majoor Jena werd aan den schouder verwond, terwijl de luite nant Seydlits is gesneuveld. De Pruissen verloren omstreeks 28 man en namen 101 Denen gevangen. Weenen -13 April. Aan de beurs liep het gerucht dat*' de Öüppeter schansen door de Denen waren ontruimd. Heden morgen omstreeks 6 ure trof ons de gevoeligste slag des levens daar het onzer aller God naar Zijne ondoorgronde lijke wijsheid en liefde behaagde tot mijne mijner Kinderen en Behuwd-Kinderen bittere droefheidtót Zich te nemen onze waarde Man en Vader de Heer JAN CORNELIS de OUDE in den ouderdom van 73 jaren en ruim 7 maanden na een geduldig doch smartvol lijden van 2 maanden en 12 dagen. Wat wij in hem verliezen kan niemand beter beseftendan zij die dergelijke smartelijke sterfgevallen hebben te betreuren. Het ver trouwen dat onze dierbare overledene in betere Gewesten is overgegaanblijft onze eenige maar groote troost. Bbijdobpe C L. LAN DSHEER 12 April 1864. Wed. J. C. de Oüde. Algemeens kennisgeving. De DIJKS-DIRECTIE van den Polder „de. Pier Kannen" in Duiveland is voornemens om Dingsdag den 19 April 1864 des namiddags ten 6 ure te Capelleaan den meestbiedende te VERPACHTEN. 13i-ie PEBCBELEN tei- beöt- titig en tX'iiuuiij iixtr- Nadere inlichtingen te bekomen bij den Dijkgraaf te Ouwcrkerk en ten Kantore van den Ontvanger-Griffier te Zierikzee. Zierikzee14 April 1864. De Dijks-Directie voornoemd J. van deb HAVE Dijkgraaf. J. L, de JONGEOnlv.-Gnfier. DIRECTEUREN der Onderl. Brandwaarborg- Maatschappij berig ten dat de (tekening: en Verant woording hunner Administratie over het jaar 1863 aan Heeren Commissarissen zal worden gedaan ten Kantore der Directie te Amsterdam op Vrijdag den 29sten April aanstaande des morgens ten 11 ure. Amsterdam, den 12 April 1864. DE JONG COMP. MAATSCHAPPIJ Tot bevordering der Toonkunst. AF DE El IN a ZIE RI K Z E E. Op Woensdag 27 April IS64 7'/, uur. NB. De Leden der Maatschappij met ééne Damehebben op vertoon van bun Diploma 166s/, vrijen toegang. Dames- lzaarten f 0,99 Cts. Die genegen zijn K A li E It 8 te ver (i ure n ten behoeve der Vreemdelingen dié het 7de Zeeuwsche Muziekfeest komen bijwonen gelieven zich te vervoegen tot den Voorzitter der Commissie van Huisvesting, >T. GORDON SPANDAW. Zierikzee16 April 1864. Namens liet Comité Mr. J. van deb LEK de CLERCQ, Seerelaris. van 8 tot en met 15 april 1864. Geboren. Een zoon van VV. Gilden en M, Verseput. Eene dophter van P. Slager en M. Elscot. Een zoon van J. W. Schouten en C E. Wage- makers. Eene dochter van T. G. Gilde en M. E. Rom- bouts. Overleden. S. v. d. Vaate, oud circa 35 j.vrouw van Wï Hoeder. A. M. Larcher, oud circa 62j-, weduwe van M. Rombouts. A. Braam, oud 65 j., man van L. Marinusse. H. Neerhoudtoud 64 j.man van C. Vogel. Zibbik?ee Uitgezeild. 13 April. Jeröme Napoleon, A.duBuisson. Hellevoetsluis Frankrijk. 14 Providence, D. Goodsir, New- Castle. Brogwkrshaven Gearriveerd: 12 April. Nederland en Oranje, J. Bouw- meester, RotterdamBatavia. 12 Uitgezeild: (^pertruida Maria, M. de Ligt,y j 12 Jannetje;, H G. Méjjerhoff 13 Nederland en Oranje, J. Bouw meester., allen van Rotterdam naar Batavia". Prijzen der Effecten te Amsterdam. den 14 April 1864. Nederland Werkelijke Scnaid 2'/3 pCt. dito dito S dito dito 4 Ainortis. syndic. 31» Rusland bij Hope t798/J816 5 dito 1828/182.9 5 bij Stieglitz. ode leen. 5 dito 6de leen. 1855 5 Leening 1859 3 Leeuing 1860 4 dito 4 bij Hope 4 Cert van ass. 6 Poolscbe schatkist oblig. 4 Aandeel groote Russ. spooi weg a f 236 volgefourn. zonder coup. 5 Oostenrijk Weenerbank, bij Goll eu Co. 5 dito dito 4 Metal iek 5 dito 2'/j dito, rente Amsterdam 5 dit:>, nationale 5 Weener-aand. a fl 500 L. i860 5 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 dito van 185 6 a 1863 3 Spanje Buitenlandsch 3 Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 3°/0 nu 2'/t Turkije Binnenlandsch 6 Griekenl. Blaauwe 5 Mexico. 3 63 76V„ 333,,, 101 U, 100'.. 77',„ 88 V, SDI', 503/, 71V, f190 Win 82»/, 60'/, fS02 17V. 525/„ 30./,, ia1'» 24 v, «1/. Mitldenprijzeii van de volgende artike'en te Zierikzee, van den 14 April 1C64. De Ned. Mudde. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1862 f Nieuwe dito 1863. Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver 0,00 8,50 0,00 9,50 8.00 5,50 4,80 5,00 2,60 Paardeboooen Witte dito Bruine dito Graauwe Erwte Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 5,00 12.00 7,50 0 00 6,75 0.00 0,00 Q0.no 0,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 14 April 1864, Twee en een iste kw. blank Twee en een, middelbare dito Twee en eenmindere dito Een en een 1ste kw. blank Een en een, middelbare dito Een. en een mindere dito Onbcroofde, 1ste kw. blank Ouberoofde, middelbare dito Onbcroofde, mindere dito Muilen Middelbare d>to Teelt 1861. f 20,00 ii 20,50 - 19,00 a 19,50. - 18,00 a 18,5 - 20,00 5 20,50 10 00 a 19,50 IS 00 18,50 - 20,00 i 20,50 - 19,00 4 19,50 - 18,00 >A 18.50 - 0,00 A 0.00 - 0,00 0,00 Stoombootdiensfc tussclien Middelburg en R o 11 e r d a rn. van Rotterdam Maandag 18, 's morg. 6, Dingsdag 19, 6, Woensdag 20, van Middelburg Zondag 17, 'smorg 8, Maandag 18. 9, Dingsdag 19, 9,30 Dc diligence zal var. Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam.naar Middelburg eu van Middelburg naar Rotterdamjje.n half uur n»de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Gees en .Rotterdam. Van Goes: Van Rotterdam Maandag 18,.'smorg. 9, Dingsdag .19,'s morg. 5, dienst tusschen Vlissiitgen en Rotterdam. Van V lis sing en des maandags, woensdags en vrijdags'smorg. ten8ure Van Rotterdam: desdrngsdags donderdagtin zaturd.'smorg. 10 n. 20 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Veen des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vliesingèn naar Rotterdam en de9 middags ten 12'/a ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1864 | | pagina 2