N.° 30. Woensdag 13 April. WOENSDAG ENZATURDAG. Besturen en Administratiën Bekendmaking. Publicatie. Publicatie. Kennisgeving. Binnenlandsche Tijdingen Buiteniaiidsche Tijdingen PRIJS DER ADV E RTE NT IE N. Gewone 12*cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan 16 regels af 1 behalve het zegelregl. VERS CH IJ NT: A B O N N E M E N T S-P P. IJ S. Per drie maanden 2,00. Franco per post f 2,25 Inzending der Advertenlïèn daags tevorenvoor 10 ure' sniorg BURGEMEESTER ell AVETHOUDKRS Vatl Zie rikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat hel kohier van den hoojdelijken omslag dezer gemeenteover het loopend dienstjaarvoor- loopig is vastgesteld en van heden af, gedurende veertien dagen op de gemeente secretarievoor een ieder ter lezing ligtkunnende de reclames daartegen op ongezegeld papier, aan den Raad gerintin eene daarvoor bestemde bus aldaar n orden ingeleverd. Afgekondigd van het raadhuis te Zierikzee den ti April 1864. J. L. uk JONG KWeth. I. B. De Secretaris, J. P. N ERMERINS. Burgemeester en Wethouders der ge meente Zierikzee. Gezien de circulaire van den heer Commissa ris des Konings dezer provincie, van den 22 Maart jl (ProvinciaalMad no 34.) Brengen ter kennis van de ingezetenen der gemeente Dat de aangiften of verklaringen ter verkrijging van patent, binnen deze provincie, zullen worden uitgegeven van den zesden Mei tot en met den veertienden dier maand. Dat die verklaringen behoorlijk ingevuld, zullen moeten zijn ingezameld of bij den Ontvanger dien het aangaat ingediend op den twiutigsten doch in de gemeenten Middelburg Vlissingen Goes en Zierikzee op den2l Mei aanstaande. Dat de registers van gemelde patentpligtigen zullen worden gesloten in de gemeente Middelburg op den zestienden Juaij in de gemeenten Vlissingen Goes en .Zierikzee op den negen den en in de overige gemeenten op den vierden dier maand. Dat de patent pljgtige sqhippers eigenaars en djrectievoerende van binnenschepen schuiten en vaartuigen vermeld in de ifide tabel der wet van den 6den April 1823waaronder als nu ook zullen begrepen worden diegeenwelke bestendig in huune vaartuigen wonen en geene buiteurivieren of wateren bevaren te rekenen van den eersten Mei aanstaande tot den vijftienden derzelve maand, zich voor het patent van het dienst- jaar !864/s zullen behooren aan te geven bij het bestuur der plaats waar zij zich zullen bevinden, önder overlegging van een biljethetwelk daartoe bij die besturen verkrijgbaar gesteld is; terwyl ingevolge de hiervoren aangehaalde wet, door de alsnu aan het patentregt onderworpene schippers naauwkeürige opgave zal moeten worden gedaan of zij in het vorige jaar gèebe andere huisvest inghebbeu gehad dan aan boord hunner schepen, en met die schepen geene buitenrivieren de Zuiderzee noch de Zeeuwsche stroomen bevaren of in het voorgaande jaar bevaren hebben. Dat aan slijters tapperskroeghouders en koffijhuishouden (no. 37 tot 40 van tabel 14) aan hunne huizen onmiddellijk na den lsten Mei, een aangift-biljet zal worden bezorgd hetwelk na verloop van drie dagen zal worden opgehaald. Dat de kramers zullen gehouden zijn om bij het doen hunner aauvrage om patent, op te geven de wijze op welke zij hun beroep uitoefenennaar aanleiding der onderscheidene bij 1 der 7de tabel, gevoegd bij de wet van den l6den Junij 1832 (Staatsblad no. 30). alsmede de gezamenlijke inkoops- waarde der door hen te koop aangeboden wordende goederen zullende dien onverminderd, door de patentpligtigen bij b en c van t dereerstgenoem.de tabel vermeld, ter gelegenheid en ten gelijken einde als boven, opgave moeten geschieden van den tijd der duringwat eerstgenoemde betrefthun's verblijfs in de.gemeente ,cn wat laatstgenoemden aangaatvan dien ter te boude,ne verkooping terwijl zoo zij do wijze van verkoop veranderende waarde hunner waren vermeerderen of den duur des verblijfs of der te houdene verkooping verlengen daarvan op den voet van art. 19 der wet van den 2! Mei 1819 en op de boeten bij art. 37 bepaald aangifte zullen doen in de gemeente alwaar zij zich besinden, en zoodanig aanvulling9- regt voldoen als van henbij werkelijk toegenomen belast baarheid zoude kunnen worden gevorderd. Dat wijders de bedoelde kramers benevens de debitanten van loterijbriefjes krachtens Zijner Majesteits besluit van den 17den October 1820 (Staatsblad no. 22), op de boete van l en 2 van art. 32 der wet van den 2lsten Mei 1819 bepaald verpligt zullen zijn steeds hun gezegeld patent met zich te voeren. Dat door de schippers, eigenaars en direefcievoerende van binnenschepen schuiten en vaartuigen hiervoren bedoeld, het patentregt zal moeten worden voldaan ten kantore van den Ontvanger, ter plaatse van, de aangifte, en wel ineens voor zoo verre die-plaats niet is of die van hun vast verblijf of de vaste legplaats van het vaartuig, of wel eindelijk diealwaar het bedrijf wordt uitgeoefend doch anders bij twaalfde gedeelten. 1 Dat nogtan9 van de laatste wijze van betaling bij twaalfde gedeeltenook door de eigenaars schippers of directievoerende, welke zich niet in hunne vaste woon-leg- of verblijfplaatsen bevinden zal kunnen worden gebruik gemaaktmits zij zich gedragen naar het voorschrift van 15 der 16de tabel van de wet van den 6 April 1823 door zich in den loop der maand Meivoorzien van een bewijf» van aangifte hetwelk echter niet langer dan die maand van kracht zal zijn naar hunne vaste woon- leg- of verblijfplaats te begeven of wel dat bewijs van aangifte derwaarts op te zenden om aldaar te worden ge patenteerd ij> welk geval de betalingen bij den Ontvanger dier plaats zullen moeten geschieden. Dat de patentpligtigen van de Ifide tabel, voorden eersten Junij eerstkomende, geheel of gedeeltelijke betaling in voege voorschreven zal moeten zijn geschied en ook de patenten op vertoon der kwitantiën van de Ontvangersvoor dien tijd bij de gemeentebesturen door hen zullen moeten worden afgehaald, aangezien van dien dag af de recherche op de niet gepaten teerde schippers .een aanvang zal nemen Gedaan te Zierikzee, den 30 Maart 1864. C. J. FOKKER Weth. I. B, De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Zierikzee. Brengen tij deze ter kennis van de ingeze- zetenen dezer gemeente dat met liet primitief teschrijvingswerk voor de personele belasting over het dienstjaar 1864/, een aanvang zal worden gemaakt op Vrijdag den 6 Mei aan staande en de besclirijvings-biljetten met den achtsten (las; daarna door of van wege den ontvanger der directe belastingen zullen worden opgehaald met aanmaning om de voorzegde biljetten naauwkeurig in te vullen ten einde zich voor schade en onaangenaamheden te hoeden alsmede aan de zoodanigen welke bij de beschrijving geen biljet mogten ontvangen om zich ten spoedigste om zoodanig biljet bij den ontvanger voornoemd aan te melden ten einde hetzelve vóór den 31 Mei ten kantore van denzelven volgens art. 30 4 der wet van den 29 Maart 1833 (Staatsblad no. 4) ingevuld te kunnen bezorgen. Met verdere informatie dat tot Tegenfchutlers voor deze gemeente om aan de zijde der belastingschuldigen te dienen zijn benoemd de heeren L. KOOLE I E. AV. MUS en P. van der LINDEN I M. COUVÉE Ju. 'Zierikzeeden 30 Maart 1864. C. J.] FOKKERWeth. t. B. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Voorzitter van den gemeenteraad van> Zierikzee brengt ter openbare bennisdat de lijsten der kiezers van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaalde Provinciale Staten en der leden van den Raad dezer gemeente, op heden door hem zijn gesloten aangeplakt en op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage nedergelegd overeenkomstig art. 31 der kieswet. Zierikzee, den 12 April 1864. B. O. CAU. Zierikzee 11 April. In eene op heden alhier gehouden vergadering van Ingelanden van den polder de Vier Bannen van Duiveland is tot Ontvanger-Griffier van gemelden polder benoemd, jhr. J. L. de Jonge, in plaats van wijlen jhr. W. D. de Jonge. Zierikzbb 12 April. Voor de verkiezing van een lid van den gemeenteraad hebben heden alhier 243 kiezers hunne stembriefjes ingeleverd; zijnde één meer dan bij de verkiezing van ge meenteraadsleden ten vorigen jare. Als eene bijzonderheid mag vermeld wor den dat deze week in de gemeenten Heerhiego- waard een schaap vijf en een ander te Koedijk zeven lammeren ter wereld brngt. Het provinciaal geregtsiiof in Zuid-Hol land heeft jl. donderdag in hooger beroep beves tigd een vonnis der arrondissements-regtbank te Dordrechtwaarbij E. H. is schuldig verklaard aan laster en veroordeeld tot eene maand gevan genisstraf en ƒ25 boete. Het geïncrimineerde feit bestaat hierindat de veroordeelde iemand heeft toegevoegd de woorden ,.ge hebt mijn vader bestolen." Door den krijgsraad aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Vlissingen is II. maan dag vonnis gewezen in zake de adelborsten die zich voor eenigen tijd aan ongeregeldheden te Middelburg hebben schuldig gemaakt. Een hunner is veroordeeld tot 14 dagen cellulaire opsluiting terwijl de overigen 8 dogen arrest zonder acces hebben bekomen Het provinciaal geregtshof in Noord- Brabant heeft den bordeelhouder Hermans wegens manslag onder verzachtende omstandig heden veroordeeld tot drie jaren correctionele gevangenisstraf. Blijkens het bekend geworden voorloopig verslag der tweede kamer over het wetsvoorstel van de heeren Cool e. s.tot verhooging der tegemoetkoming aan de slaven-eigenaren op St. Martin verklaarde de meerderheid der in de afdeelingen tegenwoordig zijnde leden zich althans wat de hoofdzaak betreftniet de strek king van het door de heeren voorstellers geleverd betoog te vereenigen Tot die meer derheid behoorden ook leden die in de zitting der kamer van 10 Junij 1862 aan het amende ment van Bosse (welks aanneming dit wetsvoor stel beeft in 't leven geroepen) hunne stem hadden gegeven. A'erscheidene leden echter meenden dat, nu het er op aankomt gepleegd onregt te herstellen, men ten volle behoorde terug te keeren tot het oerspronkelijke voorstel der regering, die de tegemoetkoming voor iederen slaaf op het eiland op 150 wilde hebben bepaald. Men verl eemtdat tegen eenige vlet- schippers die bij Hansweert werkzaam waren en een complot had len gemaaktof overeenge komen waren, om niet anders dan tegen ver hoogd loon te werken door de justitie proces verbaal is opgemaakt. In de gemeente Coevorden is voor eenigen tijd een schoolgeld ingevoerd van 6,-'sjaars, per leerling. Sedert bedraagt bet aantal kinde ren in die gemeentedat geen gebruik maakt van het onderwijsongeveer 500 De onder wijzers hebben daarom moeten verzoeken dat er of kosteloos onderwijs zou worden gegeven of dat liet schoolgeld aanmerkelijk zou worden verminderd. Volgens te Amsterdam ontvangen berigt is het Nederlandsche stoomschip Rembrandt van Stettin naar Amsterdam bestemd door een Deenscb oorlogschip genomen en te Kopen hagen opgebragt. Z. K. H. prins Napoleon heeft den 7 dezer de fabriek van de heeren Paul van Vlissingen en Dudok van Heel nog bezocht en alles met de meeste belangstelling gadegeslagenin het bijzonder het ijzeren drijvend drooge dok voor de dienst der marine in Oost-Indië in aanmaak. Heden morgen ten 6 ure heeft Z. K. H, Brack's Doelen verlaten en is per stoomboot naar Harlingen vertrokken. Niet alleen zal hij Friesland en Groningen, maar onk Utrecht en eenige der voornaamste steden van Zuid Hei land bezoeken. Men meldt uit Krabbendijke van 9 dezer. De kinderziektewelke reeds sedert eenigen tijd op eenige dorpen van Zuid Beveland heeischte, breidt zich meer en meer uiter zijn slechts weinige gemeenten die daarvan bevrijd zijn. Men schrijft uit Volienhovu van 6 dez.-r. Heden morgen ontwaarde men hier X. W. in zee een schoonerschip. Volgens geloofwaar dige berigten is dit vaartuig ten gevolge van den menigvuldigen haring (welke even als te Hoorn ook hier de scheepvaart (belemmert) zoo ver van zijn koers gebragt, dat het, in plaats van voor het Zwolsche Diep, tusschen nieren Blokzijl op bet drooge is geraakt. Genoem vaartuig is naar men zegi bevracht mei ijn voor de firma Hens en Schaepman te Zwolle. Men meldt uit Brussel van 6 dezer. De kapitein van der Smissen die tot hoofdofficier van de garde der keizerin van Mexicu benoemd is, is naar Miramar afgereisd. De toekomstige keizer heeft de vervaardiging van al de costumes voor de liverijen van zijn hof aan de- groote Belgische leveranciers opgedragen. Een ge deelte daarvan tv as reeds afgezondeneene 1 tweede bezending is nu uit Brussel naar Miramar bestemd. Ook heeft de groote handschoen- fabriek van de heeren Colin-Benson order ontvangen om t«ee duizend dozijnen hand schoenen ten behoeve des legers naar Mexico te zenden. De overeenkomsttusschen du Belgi-che regering en die der Vereenigde Staten van Noord-Amerika gesloten betrekkelijk de vol doening van bet aandeel in den afkoop der Scbeldetolwaarvan de bekrachtiging bij eene eerste stemming door den senaat te Washington was verworpen is bij de tweede stemming aangenomen, dank zij den magtigen invloed van den heer Sumner, voorzitter van het diplomatiek comité van den senaatdie vooral wees op de eenparige medewerking der overige staten en op de onbeperkte hoogachting, welke de koning derBeigen verdient. Aanvankelijk bad de verwerping plaats met 21 tegen 15 stem men en ten slotte werd het aangenomen met 31 tegen 7 stemmen 1 1 DUnSCHLAND. Men meldt uit Berlijn van 8 dezer. De inspecteur der 2de artillerie-inspectie, luitenant- generaal Hindersin zal eerlang op het oorlogs- tooneel het opperbevel over de daar aanwezige artillerie overnemen en wordt door den hoofd man von der Burg, die met koninklijke bewilliging den veldtogt der Franschen in Mexico heeft medegemaakt, derwaarts vergezeld. Volgens berigten uit Konstantinopvl van den 3 lsten Maart 11 was het berigt nopens een opstand in de Herzegowina valschofschoon men geweigerd had de nieuwe belastingen te betalen. De Russische ambassade had een Pool doen arresteren, die in het bezit was van valsche papieren De gezanten in Frankrijk en Enge land verzetten zich tegen zijne opzending naar Rusland Eenige Poolsche uitgewekenen een gevangene ziende wegvoeren meenden hunnen landgenoot te moeten bevrijden dien zij door Turksche gendarmes aangevallen waan den; deze gendarmes verzetten zich weder, waarhij een Pool gedood en twee gewond werden. De vergissing werd daarop ontdekt en had geene verdere gevolgen.

Zierikzeesche Courant | 1864 | | pagina 1