Zeenwsche Tarwebloem, Advertentiën. Burgerl.Stand te Zier ikzee Zeetijdingen Beurs- en Tïarktberigten Vervoer-SIiddelen. •em omwegen er voor uit, dat zij hebben moeten wijken zij zijn in hun wijken grooter dan de aanranders van hun eigendom, die het regt van den sterksten laten gelden, om zmb zelve te bevoordeelen. De aard der zaak brengt mede, dat de Denen niet wijken kunnen uit hun land voor het geweld ze daaruit verdrijftzij verde digen zich zoolang en zooveel zij kunnen, maar gaan ook met opgeheven hoofd terug, waar het blijkt dat langere tegenstand noodeloos bloed vergieten zoude zijn. De Duitsch-Deensche oorlog is een vlek op Pruissen en Oostenrijk, die het tegenwoordige geslacht met diepe ver achting voor die mogendheden vervult en het nageslacht nog zal aan de Denen regt laten wedervaren. De hoofddirectie der posterijen te Leipzig heeft bekend gemaakt dat het publiek voortaan niet meer zelf postzegels on franco-koeverten van het postkantoor behoeft af te halen maar, des verlangende, zich die door den brievenbe steller aan huis kosteloos kan doen bezorgen. Men heeft daartoe slechts een bestelbriefje met adres in eene der brievenbussen te werpen. De Bank- und Handelszeitung deelt in haar jongst verschenen nonimer h»t volgende berigt uit New-York mede „Kr heeft zich hier eene maatschappij var, levensverzekering voor zelfmoordenaren gevormd. Zij die liet voor nemen hebben opgevat om moorddadig de hand aan zich zeiven te slaan kunnen bij deze maat schappij eene levensverzekering tot een zeer hoo'g7 bedrag aangaan tegen betaling eener matig gestelde premie, onder voorwaarde dat de ver zekerde zijn voornemen binnen de eerste 24 maanden niet ten uitvoer brengt. liet kapitaal der maatschappij is zeer groot en zij biedt der halve den biiüjksten waarborg aan dat zij hare verbindtenissen gestand zal doen Volgens blieven uit Rome van 12 dezer zijn nieuwe botsingen tussehen de Fransche en pauselijke troepen terstond onderdruktpa- trouilles bleven de stad doorkruissen. De toestand van den paus was beter. Uit voorzorg hadden de geneosheeren gelast alle vermoeijenissen te vermijden Men schrijft uit Turijn van 15 dezer Berigten van de Venetiaansche grenzen mel den dat gisteren o. a. te Verona eene opge- wondene demonstratie plaats hadbij gele genheid van den verjaardag van koning Victor Emanuel. Vreugdevuren en andere vuur werken werden allervvege omstoken terwijl verschil! nde toepasselijk opschriften op de openbare pleinen en de drikst bezochte straten waren aangehragt. FRANRK1JK., Parijs 16 Maart. Alhier schijnt zich in de laatste dagen weder zekere onrust te openbaren, zoodat de policie buitengemeen op hare hoede is. Reeds is gewag gemaakt van het uiteendrijven eener zeer bezadigde bijeenkomst bij den heer Garnicr-Pagésden kandidaat voor het wet gevend ligchaain en de Monitenr behelst een berigt van ernstiger aard. In de volkrijkste wijken alhier hebben reeds sedert verscheidene dagen openbare vereenigingen plaats gehad onder het voorwendsel der ophanden zijnde ver kiezingen. Daarin werd de regering ecliter heftig aangevallen zoodat liet noodig is geacht die bijeenkomsten uiteen tejngen Kr is eene geregtelijke instructie aangevangenen de Moniteur besluit zijn berigt met te herinneren aan liet wettelijk voorschrift dat men voorafgaand verlof noodig heelt voor iedere openbare ver gadering. Gelukkig land waar men zooveel vrijheid geniet. Dagelijks ontvangt de kerkeraad een aan tal protesten tegen de ontzetting van den predi kant den heer Coquerel zoo uit deze stad als de departementen In afwachting dat dit col- legie een besluit nopens die thans tot duizenden geklommen protesten neme heeft liet genoot schap l'Union besloten den heer Coquerel 6000 frs per jaar toe te leggen tut het houden van wekelijksehe godsdienstige voorlezingen Ken debitant van minerale wateren te Parijs is op hei denkbeeld gekomen om eenige honderde flesschen water uit den Jordaati te laten komen. Gij verkoopt ze thans voor -'5 franks de flesch voor dooppiegtigheden en .maakt met deze zonderlinge speculatie zeer goede rekening Men verzekert dat de bekende ex gene- 1 Kiapka met 150 man Marseille heeft verlaten zich te scheep naar Genua bege- ende hij heeft het doel om een aanval in ostenrijk te doen De Parijsche Pays deelt het volgende mede, als een staaltje van ongehoorde wreedheid en tevens in welken staat van anarchie Grieken land verkeert. Een niet onaanzienlijke gemeente in Attica, Menidiwas haren burgemeester moede, maar de inwoners voedden geene hoop zijn ontslag te kunnen bewerkenomdat bij tot eene zeer gevreesde familie behoorde. In dien stand van zaken hielden de notabelen eene vergadering. Men was daarin eenstemmig van gevoelen, dat, voor en aleer men iets met vrucht tegen den burgemeester zou kunnen ondernemen deze familie uit den weg geruimd moest worden het doodvonnis werd derhalve over haar geveld en den zelfden dag reeds voltrokken. De vader en vier van de vijf zonen werden in de straten van het dorp vermoord. De vijfde ontsnapte. Onder deze slagtoffers was nog een zeer jong kind; maar de moorde naars oordeelden, dat de kleine knaap indien men hem spaarde, opgroeijendetoch niet beter dan de anderen worden zou. Dit is echter nog niet alles. Na den moord begrepen de inwoners van Menidi, dat zij bun misdrijf moesten laten wettigen. De gemeenteraad vergaderde derhalve, en, hoe ongeloofelijk het schijnc, dit achtbaar coliegie keurde in een vormelijk proces-verbaal al het gebeurde goed. Te Prieco in Andalusië stierf dezer dagen een boer, Jose Palemo genaamd, in den ouderdom van 116 jaren en 2 maandenen werd derhalve door den dood belet zijn voor nemen uit te voerenom met eene zijner nichten in het huwelijk te treden GROOT-BRIT TA OIO. Lond 1 i Maart. Heden nacht omstreeks 1 ure is de dam van een groot water-reservoir te Bradfi'ld twee uren van Sheffield dat 95 acres groot en onlangs voltooid is, doorgebroken. Die verschrikkelijke watermassa stroomde in de vallei van den Don nam al de bruggen over de rivier benevens eene groote menigte huizen aan den oever weg, en sleepte naar men vreest een aai.tal inwoners mede. Het lage gedeelte der stad Sheffield staat verscheidene voeten onder water en honderde huisgezinnen moesten hunne woot.steden verlaten. De overstrooming heeft nog niet opgehouden en de schade is onberekenbaar. Ook de Theems is buiten hare oevers ge treden en wel zoodanig Hat men <>p sommige plaatsen vreestdat verschillende dorpen zul len worden verzwolgen Home park Richmond park en (Ie gcheele omtrek Eton staat onder water. Indien er niet spoedig verandering komt vreest men en met reden voor ernstige gevolgen. P. S. Volgens de laatste berigten die in de avondbladen medegedeeld worden zijn hon derden menschen in hunnen slaap verdronken. In sommige straten van Sheffield liggen de ver nielde voorwerpen 8 of 10 voet hoog en te midden daarvan een menigte lijken Gedurende een uur stond het water drie of vier ellen hoog en een menigte manschappen zijn bezig de ver- dronkene bewoners die te bed lagen toen het water binnenstroomde naar buiten te dragen. Velen van hen waren door het water in de tuinen gespoeld. De verslagenheid de indruk op de stedelingen te weeg gebragtis niet te beschrij- ven. De zaken staan stil en de omvang der ramp kan niet berck> nel worden. Honderden levens zijn verloren. De dam was nieuw. De massa water stroomt nog steeds verwoestend voort. Rotherham Doncaster en andere steden zullen nog moeten lijden alvorens de rivier Trent aan liet water een uitweg verschaft heeft. Nopens deze rainp verneemt men nog nader. Het blijkt dat de overstrooming nog treuriger gevolgen gehad heeft dan men eerst veronder stelde. Men berekent thans dat het verlies aan mensclieiilevens meer dan 250 bedraagt en de vernielde eigendom een half miilioen te boven gaat. Van Bradfield af, waar de dam der waterleiding is doorgebmk'-n benedenwaarts, is het land 12 a 14 mijlen lang tot eene woestenij geworden. Het bedoelde reservoir kon 114 niillioe.n kubieke voeten water bevatten. Men heeft zich terstond beijverd alle moge lijke hulp te verleenen aan die honderden van origelukkigenw elke niets dan hun nachtgewaad hebben overgehouden. Naar men verneemt is het berigt der aanneming van het conferentie-voorstel door Denemarken opgrond der jongste aanbiedin gen van de Duitscbe groote mogendheden bier ontvangen.Er z tl e en wapenstilstand zijn en ieder blijft in zijne stellingen terwijl Denemar ken alle gekaapte en met beslag belegde schepen terug geeft. Het paleis van den radja van Nagapur is volgens de laatste berigten uit Üritsch-Iudie, geheel afgebrand. De schade wordt begroot op l 20,000 p st. Terwijl het onheil plaats had kwamen wel duizende inlanders toesnellen doch in plaats van water aan te brengen wierpen zij bloemen en andere offergaven in de vlammen om den vertoornden vuurgod te verzoenen en tot bedaren te brengen terwijl inmiddels de radja op eenigen afstand gezeten alles bedaard aan zag zoolang tot liet geheele gebouw hetwefk 150 jaren geleden door zijne voorvaderen was gesticht tot den grond toe vernield was, In Hamilton, niet ver van Cincinnati (Noord-Amerika) leeft een kindEliza Sitzer geheeten dat bij de geboorte geene bijzondere teekenen opleverde maar weldra een zoo groot hoofd kreeg dat het kind, uu twee jaar oud, een hoofd heeft van 3'/, voet in omtrek, het voor hoofd is 7duirp hoog en 14 ii 16 duim breed. Het kind heeft fijn haar, de trekken zijn gere geld liet is gezond en verstandig De behoef tige ouders zullen er mede gaan reizen. JONGSTE TIJDINGEN Kopenhagen, 15 Maart. Volgens offi cieel berigtheeft de vijand gisteren uit eene zijner batterijen een hevig vuur togen den linkervleugel en tie schepen bij Sonderburg gerigt. De uitwerking was onbeduidend. Turijn, 16 Maart. Tijdingen uit Syrië doen voor nieuwe moordtooneelen onder de j Christenen vreezen daar een burgeroorlog tussehen de Drusen was uitgebarsten. De regering had troepen derwaarts gezonden. Voor de vele bewijzen van vriend schap en deelneming, ontvangen hij gelegen heid hunner 25jarige Echtvereenigingop 13 Maart jl. betuigen de ondergetoekenden mede namens hunnen Zoun aan allen har telijke» dank. Zierikzee, IC. JOPPE. 15 Maart 1864. J. JOPPE Mus. De Burgemeester der Gemeente St.-Philipslund maakt hekend dat aan die Gemeente zijn aangespoeld op den 3 Decemb.-r 1863 eene ROEIBOOT (H..I1. makelei) met vaste dogten en het vlak wit ge schilderd en op den 9 dier maand eene PAAL, lang 16 El. De eigenaars vervoegen zich l ij den Bur gemeester van bovengemelde Gemeente. Op nader te bepalen daguur en «Je plaats zal te Zierikzee worden ge veild en verkocht Een ACHTSTE AANDEEL in de TIENDEN van de Gemeente en Polder DEEISCHOB en het MAARLAND Onzuiver rendement gedurende de laatste 15 jaren (na aftrek van 2 hoogste en 2 laagste) 740. Inmiddels uit de hand te hoop en te bevragen ten Kantore van Jhr. W. M. H. 1>e JONGE, te Zierikzee. (Brieven Banco.) TE BEKOMEN ZUIVERE bij J. E de KOK, Lange Nobelstraat. van 11 tot en met 18 Maart 1864. Gein ren. Eene dochter van J. Schillemans en VV Kanaar Eene dochter van C. de Bic enJ. Schoenmaker. Eene dochter van G. H. Hoes en O. lierman Een zoon van 1.11illebrund en M C.v.d. Ve'de. Een zoon van M de Jonge en M. Berkhoudt. Gehuwd. J. Neerhout en M. van der Klift. M. Aleuian en P. van der Weel. Overleden. H. C. W. Mogge Pousoud 73 j., jd. N. Schilling, oud 22 j.vrouw van J. Janse. M. A. de Witoud 83 j.weduwe van A. van Tilburg. Zierikzee Binnengekomen. 15 Mrt. Johanna, Verduin, Batavia. Rolt. 15 Courier, Meuldijk, New-Castle We- meldingen. Brouwershaven Gearriveerd 1 5 Mrt. Jacoba, M. F. Schaap, Padang Rott. 16 Dageraad, J. J. Duinker, Rott.Bat. 16 Fame J. Davison Dordrecht. 16 Isabella Sarah J. Hal! Delftshaven. 17 Guardian, W. Bueker, Dordrecht, allen van New-Castle 16 Uitgez. Helena en Anna, IV. v. Aalburg, 16 Hendrika M. van der Valk 16 Vriendschap J. Janzen Jz. 16 5 Vrienden C. Jolian 16 Johannes, .VI. Rademakers 17 Dageraad J. J. Duinker 17 Fortuna H. de Grootallen van Rot terdam naar Batavia. Per het schip Jacoba, kapt. Schaap zijn als passagiers aangehragt de heer Fritzen en familie en 5 gepasporteerde militairen. Prijzen der Effecten te Amsterdam. den >7 Maart 186$. Nederland Werkelijke Scuald 2*/2 pCt dito dito 3 dito dito 4 Amorlis. syndic. 3'a Rusland bij .Hope l'798/l81"G 5 dito IM24/I829 5 bij Sfcieglitz. 5de leen. 5 dito 6de leen. 1855 5 Leeuing 1859 3 Leeuiug. I860 4'/u dito 4 bij Hope. 4 Cert van ass. 6 Poolsohe schatkist oblTg. 4 Aandeel groote Rass. spoorweg a f 236 volgefouru. zonder coup. 5 Oostenrijk Weeuerbank, bij Goll eu Co. 5 dito dito 4 Metaliek 5 dito dito, rente Amsterdam 5 ditj, nationale 5 Weener-aand. ii 11 500h. IS60 5 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 dito van 1856 a 1863 3 Buitenlandsch 3 Binnenlandsch 3 49-V4 Buitenlandsch 3°/„ nu 2V4 453«4 Binnenlandsch 6 50"/. '63 76'/. 99 9-* lfg 1003-. 88% 'A Spanje 185'., 57'/,, -9% M>-V. /470 47'/« «•/■e Turkije Middenprijzen van de volgende artike'en te Zierikzee, van den 17 Maart 1864. De Sed. Mudde. Ou do Tarwe 1862 f Nieuwe dito 1863 Afwijkende dito A.-Zomer dito - Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Corner-dito Haver o.oo 8,00 0,00 9,00 0,00 3.60 4,75 4,75 2,50 De NedMi Paardeboonen Witte dito Bruine dito Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lünzaad dde. t 5.00 10,00 9,00 0,00 6,75 0.00 0.00 18,00 0,00 Marktprijzen der Meekrap vau den 17 Maart 1864, Tweeeneen, 1ste kw. blank Twee en een middelbare dito Twee en een mindere dito Een en een Isfce kw. blank Een en een, middelbare dito Een eu een mindere dito Onberoofde, 1ste kw. blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito te Zierikzee Teelt 1864. f 19,5a 4 20,5 - 18,50 a 19,00 - 17,51 a 18,00 - 10,50 4 20,30 18 50 a l'J.OO - 17 51 4 18,00 19,10 4 20,50 18,50 4 )9,00 '7,50 4 18,00 - 3,00 4 *.00 - 2,00 4 2,50 Stoombootdienst tussehen M i 'I J e I b u r g en Rotterdam. van Rotterdam Zoudag 20, 's morg. 6, Maandag 21, 7, Dingsdag 22, 7,' van Middelburg Zaturdag 19, 'smorg. 9, Zondag 20, 9,30 Maandag 21, 10, De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der toomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg ^aarRotterdameen half uur na de afvaart der stoomboot rijden dienst tussehen Goes en Rotterdam. Van Goes: Van Rotterdam Maandag 2!, 'smorg. 10,30 Zaturdag 19, 's morg. 6 Woeusdag 23, 11,30 I Üiagsdag 22, 6*, dienst tussehen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags'smorg. ten8ure Van Rotterdam desdingsdaga donderdagi-en zaturd.'smorg. 10 u. 20 min. - e 1 uoi»ui£. .uu, min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Rotel van Veen des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en de9 middags ten I2ba ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1864 | | pagina 2