I I vanBrandverzekering, 25/.« gebeurtenissen van 1863 gestaakt werd Zoo krijgen dan de l'odsche boeren van den keizer an Ruslandbunnen souvereintegen wien zij in opstand kwamen, wat bet nationale bewind bun beloofd beeft. Die boeren zijn nu tusschen bunne vrijheid en hunne vaderlandsliefde ge plaatst. Zullen zij de zijde van den czar kiezen? Vermoedelijk, liet nieuwe middel der Russische regering om aan den opstand een einde te maken zal zeker niet vruchteloos blijvenen neemt men tevens in aanmerking, dat thans zes Russische legerkorpsenieder 30,000 man sterk in het koningrijk Polen gekantonnecrd zijn, dan is de twijfel gewettigd of de Pool. sche opstandelingen en omwentelingsgezinden nog eenige hoop op goeden uitslag hunner po gingen kunnen voeden F R A N K R IJ K. Parijs 6 Maart. Telegrammen en corres- pondentien zijn even onrustbarendallen zien de toekomst zwartte zwart inaan het in staat van beleg stellen van Gallicië wordt een over dreven strekking toegekend. Het beilig ver bond wordt gevreesd doch waar is het bewijs van zijne herstelling? Oostenrijk weet dat een uitgebreide organisatie beslaat, dat het nationale bewind in Gallicië werkzaam is besluiten uit vaardigt en hen dreigt die weigerachtig zjjn hunne grondbelasting te betalen en derhalve oordeelde de Oostenrijksche regering dat hoe eerder hoe liever aan zulk een abnormaien toestand een einde moest gemaakt worden. Zij verdedigt zich slechts, en tot den maatregel in Gallicië werd zij gedwongen. Maar van ernsti ger aard is de inval in Jutland. Dat de Oosten rijkers daar zou len verschijnen werd door velen niet verwacht, en het feit is allezins geschikt bekommering op te wekken. Men vergete niet dat lord Palmerston tot,graaf Bismarck gezegd heeft: „Dwing ons niet ons in de armen tan Frankrijk te werpen want gebeurt ditdan is het te erger voor Duitschland." Mn misschien zou het reeds gebeurd zijn,.indien koningin Victoria er niet was. hog iets is er dat de angstigen in hunne vrees versterken kan de Engelsche vloot wordt zeilvaardig gemaakt; de officieren hebben bevel gekregen niet van boord te gaan, omdat elk oogenblik order kan komen het kanaal te verlaten en naar Kopen hagen koers te zetten. Zoo streng gaat men hierbij te werkdat een luitenant ter zee geen twee dagen verlof kon krijgen, om naar Monden te vertrekken ter bijwoning van de bruiloft zijns broeders! De zaak is dus ernst. Frank rijk zijnerzijds maakt te Cherbourg groote toebereidselen; de vloot wordt daar in den voor oorlog vereischten toestand gebragt. De werklieden in het arsenaal zijn bezig van het aanbreken van den dag tot tien ure 's avoafs en arbeiden bij fakkellicht. Binnen veertien dagen zal de vloot gereed zijn om naar Kopen hagen te stevenen. In liet Fransche dagblad le Payis, komt oen schrijven uit Munchen voor, waarin gemeld wordt dat eene sterke divisie Oostenrijksche troepen naar Italië zou oprukken. GROOT-B RL TT A N ME N. Londen, 6 Mairt. Onze bladen maken met veel ophef gewag van een feit dat voor eenigon tijd in Cork voorviel. Zie hier wat The Examiner daaromtrent schrijft. „Een arm man die steeds als een ijverig Protestant had geleefd lag op het uiterste. Weinige uren Voor dat hij den laatsten adem uitblies kwam een dweep zieke priester bij hem begeerig als allen mn een proseliet te maken. Hij wendde de uiterste pogingen aan om den stervende te bekeeren niettegenstaande zijne schoondochter zich daar tegen verzette, die alle mogelijke pogingen in het werk stelde om de laatste oogenblikken haars vaders te verzachten. De priester aarzelde niet geweld jegens haar te gebruiken sloeg haar verschillende malen op onmens'chelijke wijze-, en verklaarde onder allerlei godslasteringen dat hij het bed niet zou verlaten vóór dat de man bekeerd zou zijn van wat hij geliefde te noemen ongeloof te zijn. liet laat zich ligtelijk be grijpen dat men om hulp riep en dien ten ge volge slaagde men er in (len priester te ver wijderen die niet ophield allerlei vervloekingen te uiten tegen de Protestanten. De verontwaar diging over dusdanige handelwijze was algemeen, doch deze nam nog toe toen het geregt dien onverlaat sl «hts veroordeelde tot eene boete van 5 p. st." Te Londen is dezer dagen overleden de koopman Frederic Hutlidie een vermogen van 500,000 p. st. heeft nagelaten. Onder de legaten bevindt zich een gouden snuifdoos met bnllanten omzet en voorzien win de beeldtenis van Maria Christina van Spanje, welke hij ten jare 1840 van de koningin-regentes ten geschenke ontving LI. dingsdag namiddag is in de ijzer fabriek der firma Thomas Johnson, in U'es - Bromwich terwijl aldaar eau 40tai arbeiders aan het werk waren een stoomketel gespron gen met het ongelukkig gevolg dat de meeste werklieden zwaar of doodelijk gewond werden en zeer velen op de plaats dood bleven. De schok was zoo hevig dat de geheelc werkplaats nagenoeg vernield werd daat er o. a. van de elf groote fornuizen slechts drie zijn staande gebleven. De gloeijende klompen steenkolen werden zoo hoog in de lucht ge-lingerd dat zij op de omliggende huizen nederkwamen en aldaar brand veroorzaakten. Gelukkig kon men daar nog in tijds de verdere verspreiding van het vuur beletten. Te Londen is het treurige berigt ontvan gen dat de Montreal Ocean Mail company weder een groot verlies heeft geleden door het veron gelukken van <le stoomboot Bohemian metende 2000 tonnen gevoerd door kapitein Borland en komende van Liverpool. Zij zou in een sneeuwstorm bij Portland op eene klip gestooten hebben vol water geloopen en gezonken zijn. Al de officieren en equipage hebben zich kunnen redden doch van de ongeveer 120 passagiers, die zich aan boord bevonden worden Ver- scheidenen vermist. Er is te Londen eene nieuwe maatschappij opgerigt, genaamd the Umbrella company, met een kapitaal van 12,000 p. st. Deze maat schappij verhuurt parapluies qan hen, die op straat door deti 'regen Verrast worden. Men geeft een shilling in pand en betaalt voor huur twee pence; de shilling dient tot waarborg, de twee pence tot bezoldiging der ambtenaren. Hoe de maatschappij het aanlegt om hare parapluies weder te krijgen, wordt niet gezegddoelt in allen gevalle moet liet gebleken zijn dat de Umbrella company gemiddeld per dag een shil ling van elk regenscherm trekt en dat zij gedu rende céne maand ruim f 330,000 iieeft ge wonnen. Onlangs heeft een barbier te Londen een weddingschap aangegaan dat hij in een uur tijds 60 personen zou scheren. In 43 minuten had de man deze taak volbragt en toen het uur om was had hij den 80steti baard onder het mes. Bij eene vergadering van een matig heids-genootschap te Altarnum nabij Laun- cestor. in de vorige week gehouden w aarbij 500 personen tegenwoordig naren, bezweek eensklaps de vloer zoodat een honderdtal mannen en vrouwen 10 k 12 voet diep nederstortten in een stal. Meest allen heb ben kneuzingen bekomen. De Times zegt dat in de zuidelijke provinciën van Rusland eene groote hoeveel- hei 1 petroleum ontdekt iswaar van eene uitbreiding in den handel met Odessa en Sebastopol en de bevordering van het maken van een spoorweg naar laatstgenoemde plaats die eene vrijhaven zal worden, het gevolg zal zijn. The New York Herald brengt te Lon den het aangenaam berigt dat men er in geslaagd is een kanon te gieten var. 2!) voet lengte waarmede een kogel van een ton wigt op eenen aanzienlijken afstand kan geworpen worden. Men verzekert dat de zoo hoog geroemde pant- sèrschepen, The Warrior en La Gloire met een schot verbrijzeld zouden word-n Voor waar een aangenaam vooruitzigt. JONGSTE TIJDINGEN Kopenhagen, 9 Maart In de officiële' berigte» uit Jutland wordt bevestigd dat er eergisteren twee gevechten hébbeu plaats ge had. In het eene zijn de Denen na een heviger aanval te hebben doorgestaan zon der tegenstand teruggetrokken waarna hunne voorposten eene positie achter Erritso hebben ingenomen. liet tweede gevecht ontstond door een aanval op de vierde divisie waarop een hevigen strijd volgde. De positie achter Veile bleek daarbij onhoudbaar te zijn ten gevolge waarvan de troepen noordwaaits zijn geretireerd. Het verlies was onbeduidend. Turijn 10 Maart. Er zijn vier Oosten rijksche fregatten de Straat van Messina gepasseerdkoers zettende om de west met bestemming om jagt te maken op Deen- sche schepen. Ondertrouwd O. MULDER lnsliluieur te rLwolle Zierikzee, en 10 Maart 1864. A. W. E. RIBBENS kleden overleed na een lijden van weinige dagen mijne innig geliefde Zuster Mejufvrouw HILLEGONDA CHRISTINA WILHELMINA MOGGE POUS, in den ouderdom van 73 jaren en ruim 5 maanden. Zierikzee 11 Maart 1864. S. W. MOGGE POUS. De CENTRALE DIRECTIE van Schouwen Burgh en Westland maakt bij deze bekenddat ter vervulling van de vacature van Ontvanger-Griffier van heden af tot des middags den 24 Maart aan slaande ten Kantore van den vvaarnemenden Ontvanger-Griffier van gezegde Polders zal ter inzage liggen, eene lijst der twintig grootste Ingelandenmet liet doel om belanghebbende Ingelanden in de gelegenheid te stellendes wegens inlichtingen te ontvangen of hunne bedenkingen daartegen in te brengen zullende die bedenkingen door de Directie worden overwogen en de lijst daarna finaal worden vastgesteld. Wijders worden Ingelanden bekend ge maakt dat volgens de door de Directie voor- loopig opgemaakte lijstde minste hoegroot heid om grootste Ingelande te zijn bedraagt 53 Bunders 40 Roeden 89 Ellen. Zierikzeeden 10 Maart 1864. De Centrale Directie voornoemd B. C. CAU Voorzitter. J. L.de JONGE, wtiarn. Ontv.-Griffier. De CURATOR in het Faillisse ment van MARINUS BEVELAN DERMetselaar te Brouwershavenberigt, dat de rangregeling gedeponeerd is ter Griffie der Arrondissements-Regihank te Zierikzee eii aldaar voor belanghebbenden ter visie ligt gedurende den tijd van 14 dagen. Zierikzee, 11 Maart 1864. Mr. C. J. FOKKER, Curator. van de afdeeling SCHOUWEN en DUIVE- LAND der Zeéuwsclie Maatschappij van Landbouw op Donderdag den 17 Maart, e k. des namiddags ten 1 ure ten Huize van W. G. Zandvoort te /.ierikzee. Punten van behandeling Rekening en Verantwoording over het alge- loopen jaar. Benoeming van Leden voor het Afdeelings- Bestuur. Mededeeling van het Verslag bedoeld bij art 27 der Statuten. Ingekomen stukken enz. Zierikzee, 10 Maart 1864. De Secretaris der Afdeeling voornoemd H G. MULOCK HOUWER. MAATSCHAPPIJ voor het KONINGRIJK DER NEDERLANDEN TE 's HERTOGENBOSCH, A. 1S3S. Hoofd-Agentschap te IXierikzee wijk D No 438 CORRESPONDENTEN de Ileeren C. J. KIJN, Zierikzee. A. BUIJTERSE, Oosterland c. a. J. SCHILPEROORT, Bruinisse, c. a. W. IC. HOFFMANHaamstedec. a. N. ZORGE Eikerzee c a. en M. BLEIJICERDreischorc. a. De Maatschappij verzekert alle roerende en onroerende Goederen (zonder inleg of voorschot) tegen vaste en zeer matige premiênvolgens innerlijke waarde of in herbouw naar verkiezing. Burgerl.StandteZierikzee. VAN 4 TOT en mkt 11 MAART 1864. Geboren. Een zoon van D. J. Neerhout en T. Romer. Een zoon van IC. Mallander en M. Smits. Eene dochter van J. J. Verbeke en P. Reinen- berg Gehuwd. J. Blankert enj. Verschuur. Overleden. C. W. Schout, oud circa 75 j.weduwn. van P. ICooij. J. C. Meerseoud 6 j.z. J. M. du Paauw oud 9 j. d. Zeetijdingen Bkogwkrshavmn Gearriveerd - 10 Maart. Tagal 3. T. H. Göbel, Batavia 10 Ktoile du Matin .1 Saillant, Nan tes, beiden naar Poi'dt. Beurs- en Marklberigten pCt Prijzn-n der Effecten te A uister den 10 Maart 1864. Nederland Werkelijke Scauld 2'/2 dito dito 8 dito u dito 4 Amorlis. synilic. 3'f/a Rusland bij Hope 1798/1810 5 dito 1823/1829 5 bij Stieglitz: 5de leen. 5 dito 6Je leen. 18555 Leeniug 1859 3 Leening I 860 4 '/2 dito 4 bij Hope 4 Cert van ass. 6 Pciolsche scha:kist oblig. 4 Aandeel groote Russ, spoorweg a 236 volgefourn. zonder coup. 5 Oostenrijk Wecnerbankbij Goll en Co. 5 dito dito 4 Metaliek 5 dito 2V2 dito, rente Amsterdam 5 dito, nationale 5 Weener-aand. o fl 500 L i860 5 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 dito van 1856 a 1863 3 Spanje Buitenlandsch 3 Binnenlandse!) 3 Buitenlandsch 3°'0 nu 2% 3» 76»/,, 9»"/.. O.iV, 101' 86 5» 88 72% 50 188% ™7.(1 -8". ia «0% <b"/io 456 46% 523/*. w4'. 45'%^ 253ste Staats-Loterij 34e klasse, lste Lijst. No. 9171 5000; no. 9 06% 15375 en 18 716 ieder 1000. 2cle Lijst. No. 8 226 2 000; no. 998 rn 19111 ierier 1000 3de Lyst. No 5874 en 1 5842 ieder/1500. Midclenprijzen van de volgende artike'en te Zierikzee, De $ed. öudo Tarwe 1862 Nieuwe dito 1863 Afwijkende dito 7t .-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Oer»! Zomer-dito ilavor an den 10 Maari 1364. .1/u ddeDe Ned 0,00 8,00 0,00 0,00 0,00 5,50 4,75 4,75 2,30 Paardeboonen Witte dito Bruine dito Gr aan we Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad Mudde, t 5,00 12,00 8,On 0 00 6,75 0.00 0,00 o.<»o 0,0'd Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 10 Maart 1864 Twee en een-, lste kw. blank Twee en een middelbare dito Twee en een, mindere dito Een en een lste kw. blank Een eu een middelbare dito Een en een. mindere dito Onberoofde, lste kw. blank Onberoofde, middelbare dito Oubcroofde, mindere dito Muilen Middelbare dito Teelt 18 G S f 19,5'i h - 18,50 - 18,0 i 19,50 i 18 00 18 00 19,30 20,50 18,50 19,GO - 17,00 h lS.OO - 0,00 b. 0,00 - 0,00 it 0,00 20,5') 19,50 18,50 20,50 19,50 18,50 Vervoer-Middelen. Stoombootdierist tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Zondag 13, 'smorg 6, lliugsdag 15, 6, jjonderdagI7, 7, Van Goes: Maandag !4, 'smorg. Woensdag 16, j. Van Rotterdam 5, I Zaturdag 12, 's morg 9, 6, i Dingsdag 15, 11, van Rotterdam Maandag 14, 's mórg. 10, Djngsdag 15, 10, Woensdag 16, 10,. De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der toomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rutterdamcen half uur na de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Rotterdam. dienst tusschen Vlissingenen Rotterdam. Van Vlissingen Van Rotterdam: des maandagswoensdags desdingsdagsdonderdagten en vrijdags's morg. ten8ure zaturd.'smorg. 10 u. 20 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het Hotel van Teen, des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12% ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1864 | | pagina 2